Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
436 postów 1127 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Papież dyktator" – Marcantonio Colonna: wstęp

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Książka ta przedstawia dochodzenia na temat niezrealizowanych reform, które zawiodły nadzieje pokładane w Franciszku, a także opisuje szczegółowo rządy terroru, jakie papież z Argentyny wprowadził do Watykanu..."

 

"Papież dyktator" – "Il papa dittatore": wstęp
 
autor: Marcantonio Colonna (pseudonim)    tłum. RAM

 
"Możecie okłamywać wszystkich przez jakiś czas, albo co poniektórych zawsze, ale nie uda się wam okłamywać wszystkich i zawsze".
Abraham Lincoln

 
 
 
Wstęp
 
Gdy będziecie rozmawiać z katolikami z Buenos Aires opowiedzą wam o niezwykłej transformacji, jakiej uległ Jorge Mario Bergoglio.
 
W trakcie jednej nocy, ich biskup, ponury i poważny przeobraził się w uśmiechniętego i wesołego Papieża Franciszka, idola tłumów, z którymi utożsamił się w sposób doskonały.
 
Kiedy porozmawiacie z osobami pracującymi w Watykanie – opowiedzą wam one o cudzie na odwrót.
 
Gdy kamery telewizyjne nie są zwrócone w jego kierunku – Papież Franciszek przekształca się w kogoś zupełnie innego: jest arogancki, wyniosły, prostacki w mowie i osławiony ze względu na swe gwałtowne wybuchy gniewu, które są wszystkim dobrze znane – od kardynałów po kierowców.
 
Jak w wieczór swego wyboru stwierdził sam Papież Franciszek – można było odnieść wrażenie, że podczas conclave 2013, kardynałowie postanowili pójść na "koniec świata", by wybrać swego papieża.
 
Rośnie jednakże odczucie, że dostojnicy nie przyłożyli się zanadto, by skontrolować ich "towar".
 
Na początku nowo wybrany papież wydawał się być podmuchem świeżego powietrza, jako że odrzucenie przez niego konwenansów sugerowało, iż jest człowiekiem zdolnym do przeprowadzenia śmiałej i radykalnej reformy Kościoła.
 
W trwającym obecnie piątym roku jego pontyfikatu, jest coraz to bardziej oczywiste, że żadna reforma nie odbędzie się.
 
Natomiast to, czego jesteśmy świadkami okazuje się być rewolucją, jak chodzi o styl osobisty. Nie jest to jednak rewolucja pozytywna w odniesieniu do funkcji, która przez Katolików uważana jest jako najświętsza istniejąca na Ziemi misja.
 
Katolicy konserwatyści są zaniepokojeni ze względu na zmiany w doktrynie moralnej, jakie Franciszek wydaje się wprowadzać, natomiast liberałowie są niezadowoleni, ponieważ zmiany, o których mowa są formułowane w sposób mglisty i nie są w ich odczuciu wystarczająco radykalne.
 
Oprócz tego rodzaju obaw pojawiły się jednakże błędy, których obecność powinna zmobilizować wszystkich Katolików, którym leży na sercu integralność Kościoła i posługi papieskiej.
 
Po prawie 5 latach swego pontyfikatu, Franciszek nie przedstawia się jako człowiek zarządzający w sposób demokratyczny i liberalny, o czym byli przekonani kardynałowie, którzy wybrali go w roku 2013, ale jako papież dyktator, jakiego nie było na Stolicy Piotrowej od wielu stuleci.
 
Oskarżenie to może wydawać się oszałamiające, ale jest ono potwierdzone niepodważalnymi dowodami.
 
Książka ta przedstawia dochodzenia na temat niezrealizowanych reform, które zawiodły nadzieje pokładane w Franciszku, a także opisuje szczegółowo rządy terroru, jakie papież z Argentyny wprowadził do Watykanu.
 
c.d.n.
 
   
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031