Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 1083 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bloom i Allred: Żydowskie adwokatki okarżycielek Trumpa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Lisa Bloom potwierdziła istnienie funduszy na rzecz swych klientek, zajmujących się oskarżaniem Trumpa przed wyborami..."

 

Czy te kobiety są opłacane po to, by oskarżały Trumpa?
Pagate per accusare Trump?
 
 
 
Giampaolo Rossi      17 grudzień 2017      tłum. RAM
 
 
Lisa Bloom mieszka w Kaliforni i jest jednym z najbardziej znanych adwokatów amerykańskich, jak chodzi o obronę praw kobiet. Zawód odziedziczyła po swej matce  Glorii Bloom Allred, która była czymś w rodzaju prawnego anioła stróża historycznych, amerykańskich batalii feministycznych.
 
 
Lisa Bloom

 
Gloria Bloom Allred
 
Bloom brała udział w przeszłości w ważnych procesach, do których zalicza się sprawa Billa O'Reilly (sławnego anchor-man'a sieci Fox, wielokrotnie oskarżonego o molestie seksualne i zwolnionego w końcu z pracy), a także przypadek Billa Cosby – podczas których była adwokatem kobiet oskarżających wyżej wymienionych o nadużycia seksualne i gwałt.
 
Prawniczka nie pogardziła jednakże obroną drugiej strony barykady, ponieważ zatrudniła się jako doradca zespołu broniącego Harvey'a Weinsteina – mega producenta z Hollywood, maniaka seksualnego, przyjaciela Obamy, Clinton i reszty inteligencji radical chic (z serii: "Jeżeli należysz do lewicy – nie jesteś zboczeńcem, ale jedynie towarzyszem, który popełnia błędy").
 
Dziś Lisa Bloom znajduje się w centrum dyskusji, która grozi przekształceniem się w skandal.
 
Według oskarżeń, jakie wytacza jej dziennik online The Hill, podczas kampanii wyborczej w roku 2016, Bloom zażądała o darczyńców indywidualnych, a także od mass mediów pieniędzy dla 4 swych klientek, skłonnych do wytoczenia oskarżeń o nadużycia seksualne w stosunku do Donalda Trumpa. Oprócz tego, Bloom usiłowała także sprzedać historie swych klientek na wyłączność dziennikom i telewizjom za odpowiednią opłatą na własne konto. Na koniec, jak chodzi o kobiety (klientki Bloom) – jedynie 2 zgodziły się na to, by publicznie oskarżyć ówczesnego republikańskiego kandydata na prezydenta o molestie seksualne.
 
Z tego, co pisze The Hill wynika, że kwoty zaofiarowane w zamian za oskarżenia o molestie dochodziły do 750 000 dolarów. Ponadto, wśród dokumentów znajdują się również teksty, w których Lisa Bloom potwierdza, że wśród potencjalnych darczyńców skontaktowano się także z osobami mającymi powiązania z komitetem wyborczym Hilary Clinton.
 
W odpowiedzi na oskarżenia The Hill – Bloom zaprzeczyła ostatniemu doniesieniu, ale potwierdziła istnienie funduszy na rzecz swych klientek zajmujących się oskarżaniem Trumpa przed wyborami. Wytłumaczyła jednakże, że celem wszystkiego nie było wywieranie presji na kobiety, by te oskarżały przyszłego prezydenta USA, ale zagwarantowanie im opieki i bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwa, jakie związane były z tego rodzaju procederem.
 
Bloom przedstawiła konieczność finansowego wspomagania kobiet, które mają odwagę oskarżyć wpływowych napastników, stwierdzając: "Ofiary agresji seksualnej są często przestraszone i znieniają zdanie w trakcie sprawy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy oskarżonym jest osoba bogata i wysoko postawiona".  
 
Lisa Bloom przyznała również, że w umowach zawartych ze swymi klientkami znajduje sie klauzula zastrzegająca dla niej 33 % zapłaty przez nie otrzymanej – w przypadku, gdyby prawniczce udało się sprzedać ich opowieść mass mediom.
 
Dodała także: "Jesteśmy prywatną kancelarią prawną i mamy znaczne opłaty z tym związane, a zatem zawieranie kontraktu w sprawie odszkodowania wydaje się nam rzeczą słuszną, co jest uzgodnione z naszymi klientami".
 
Jedna z historii, jakie wypływają na światło dzienne ma za protagonistkę Jill Harth, sławną charakteryzatorkę, która w roku 1997 oskarżyła Donalda Trumpa o usiłowanie zgwałcenia jej w jego mega ośrodku wypoczynkowym Mar-a-Lago na Florydzie.
 
 
Jill Harth
 
Fakt ten, przypomniany przez mass media w trakcie kampanii wyborczej przekonał Harth do ponownego pojawienia się w mass mediach, po tym jak Trump skwitował sprawę jako mistyfikację. Po skonsultowaniu się z przebiegłą prawniczką – Harth opowiedziała zajście w wywiadzie dla angielskiego The Guardian.
 
Lisa Bloom zorganizowała także akcję zbierania funduszy online – GoFundME na rzecz swej klientki i znalazła darczyńcę, który pomógł jej spłacić dług hipoteczny. Jednym słowem – jeżeli opowiesz się po stronie przeciwników Trumpa, spłacą ci kredyt. Co więcej, adwokaci tejże kancelarii prawnej pomagali kobiecie także jak chodzi o  możliwość uzyskania odszkodowania za publikacje jej zdjęć w mass mediach.
 
Bloom przyznała też, że jeszcze innej kobiecie (której nazwiska nie wyjawiła) zaoferowano 750 000 dolarów – oczywiście "w ramach ochrony" – dzięki darczyńcom, których dostarczyła ona sama. Jako że świadek ten zażądał 2 milionów dolarów – interesu nie ubito.
 
Od ex pornostar po kandydatkę na modelkę; od pisarki po byłą Miss Washington – istnieje około 10 przypadków kobiet, które oskarżają szefa Białego Domu o molestie seksualne i próby gwałtu. Prawie wszystkie te episody miały mieć miejsce wiele lat temu.
 
Ostatnim przypadkiem, uwydatnionym przez media jest historia Summer Zervos, byłej zawodniczki z "Apprentice" (talk show, którego producentem i prezenterem był Trump), która podczas kampanii wyborczej, w roku 2016 oskarżyła prezydenta o molestie, mające odbyć się przed 10 laty.

 
 
 
Gloria Allred i Summer Zervos
 
Miesiąc temu Zervos złożyła pozew o zniesławienie, po tym, jak Trump nazwał ją kłamcą. Adwokatem Summer Zervos – tak, jak w prawie wszystkich innych przypadkach tego rodzaju – jest Gloria Allred, matka Lisy Bloom.

***
 
Gloria Rachel Bloom Allred
 
Lisa Bray Bloom
 
Who is Summer Zervos? Apprentice contestant and Donald Trump sexual assault accuser
  
Exclusive: Prominent lawyer sought donor cash for two Trump accusers
 
Lisa Bloom's and Jill Harth's statements to The Hill
 
Jill Harth speaks out about alleged groping by Donald Trump
 
Help Stand Up to Donald Trump
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

 

KOMENTARZE

 • Zakazać, zakazać, zakazać !
  Zabronić z definicji żydówom prowadzić tego typu kancelarii oraz zakazać żydówom występować jako pokrzywdzone i jako świadkowie.

  To są komediantki i oszustki wyuczone na Talmudzie krętaczyć i wyuczone teatralności w synagogach !!!

  Sądy są dla sprawiedliwości a nie dla żydowskich komedii !
 • Prezydent Putin podziękował prezydentowi Trampowi za info o planowanych aktach terrorystycznych w Sankt Petersburgu
  https://ren.tv/novosti/2017-12-17/putin-poblagodaril-trampa-za-informaciyu-o-terroristah-v-peterburge

  Potwierdza to moją wcześniejszą opinię , iż w najbliższym czasie należy się liczyć w Rosji z eskalacją zagrożenia terrorystycznego jak również to , że nie wszystkim tego typu aktom uda się przeciwdziałać.

  Dla mnie -jako byłego pracownika służb specjalnych- fakt , iż USA /CIA informuję Rosjan o planowanym zamachu terrorystycznym .na terytorium Rosji jest deczko podejrzany, bowiem niezależnie od zysków wynikających z zapobieżenia temu terrorystycznemu aktowi, niesie on negatywny przekaz dla rosyjskiego społeczeństwa, iż z tą ochroną w Rosji nie jest najlepiej i prawdopodobnie o to chodziło.

  W sytuacji gdy prezydent Putin jest w Rosji utożsamiany ze służbami specjalnymi z uwagi na jego operacyjny rodowód taki fakt godzi bezpośrednio w prezydenta Putina , zwłaszcza w kontekście jego zamiaru kandydowania na fotel prezydenta. W związku z powyższym nie można wykluczyć ,iż była to operacja specjalna CIA przeprowadzona pod fałszywą flagą.
 • Wszystkim tym , którzy poszukują w swoim życiu miłości dedykuję tę pieśń
  .https://www.youtube.com/watch?v=pGDUrmTkjAs

  …od siebie radzę im , ażeby zwolnili tempo w którym żyją oraz dedykuję swój wiersz pt.”W pogoni życia” :

  Żyjesz w grzechu codzienności
  pragniesz szczęścia, którym dla Ciebie jest
  nowy samochód , dom , sukienka
  gdy tymczasem prawdziwe szczęście
  umyka obok
  nie widzisz go
  choć ono Cię widzi
  jesteś ślepcem
  zatraciłeś poczucie rzeczywistości
  żyjesz w obłędzie postępu
  osiągając niebyt myśli
  ogarniasz dom , pracę, podwórko
  nie rozumiejąc nic z tego
  co dla Ciebie najważniejsze, najtrwalsze
  i nieprzemijalne
  utknąłeś na mieliźnie życia
  nigdy nie osiągniesz więcej satysfakcji i szczęścia
  jest poza Twoim zasięgiem…….

  PS. wiersz powstał jako antidotum wobec bardzo współcześnie rozpowszechnionej w społeczeństwach na świecie postawie konsumpcyjnej i toczącego się wyścigu szczurów.
 • @Autor
  Cóż. Wszystkie kobiety "niedowartościowane", czyli te, którym nie poświęca się zbytniej uwagi dla ich zdobycia - wykazują swe niezadowolenie. Różną to formę przybiera.
  Jak facet "użyje" i uzna, że dalej nie warto kontynuować - wykorzystywanie seksualne.
  Jak nie "Użyje" w zaaranżowanych okolicznościach - ma jeszcze gorzej.
 • @detektywmjarzynski 05:36:03
  Opinia w tej sprawie znanego blogera z Niemiec Andrzeja Szuberta :

  A ja myślę, że było tak – CIA planowała zamachy terrorystyczne w Sankt Petersburgu, aby poderwać autorytet Putina przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w Rosji. Na szczęście FSB wpadła na trop zamachowców. CIA zorientowała się, że FSB już o planowanych zamachach wie i szybko poinformowała o tym Trampka, który natychmiast „ostrzegł” Rosję. Na koniec Putin zareagował dyplomatycznie dziękując za owo „ostrzeżenie”.

  Dla mnie jest oczywiste, że gdyby CIA nie stała za tymi zamachami, to usraelici nie mogliby o nich wiedzieć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:16:24
  "jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije" i
  "każda kobieta kocha faszystę".

  Coś prawdy w tym jest, IMO kobiety są "rozdarte" między 2 pragnieniami:
  - dać się zapłodnić "samcowi alfa" (dobre geny dla potomstwa), i
  - wcisnąć potulnemu frajerowi to dziecko (i siebie, o ile się uda) na utrzymanie...
  Taka "drobna" konsekwencja przewagi macicy nad mózgiem...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031