Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
436 postów 1128 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Maurizio Blondet o "Polin" – wczoraj i dziś

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Wydaje się, że w chwili obecnej Polska kontrolowana jest z bardzo bliskiej odległości..."

 

Polska dostała żydowskiego premiera. Czyżby stało się tak z powodu nadmiernego patriotyzmu Polaków?
Polonia ha premier ebraico. Per eccessivo patriottismo?
 
 
 
 
Maurizio Blondet       10 grudzień 2017       tłum. RAM
 
 
Dla włoskiej (lewackiej) gazety Repubblica – wspaniałe obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jakie miały miejsce 11 listopada w Warszawie są zdecydowanie godne pożałowania.
 
Repubblica napisała: «(Podczas marszu) pojawiły się hasła, które zaprzeczają wartościom demokratycznym, liberalnym, proeuropejskim, na rzecz tolerancji, czy też przeciwko przemocy. Jeden z napisów głosił: "Biała Europa braterskich narodów" – co oznacza jednoznaczne odrzucenie migrantów i faktycznie Polska nie zaakceptowała kwot przydziałowych, zadecydowanych przez UE. Praktycznie rzecz biorąc kraj nie przyjął ani jednego migranta afrykańskiego czy arabskiego».
 
Czyż nie należało temu zaradzić?
 
Czy to z tego powodu partia PiS – rządząca w Polsce – zmieniła premiera?
 
Miejsce Beaty Szydło, 53 letniej katoliczki, matki księdza, uczęszczającej na dawną Mszę Trydencką zajął Mateusz Morawiecki, 49 letni Żyd, bankier-rekin (nazywany banksterem nawet przez swego ojca) – aktywny syjonista, absolutnie nie należący wcześniej do PiSu – wprost przeciwnie, będący w przeszłości prawą ręką Donalda Tuska – wroga polskiej "prawicy", będącej aktualnie u władzy. Morawiecki, szef jednego z banków grupy Santander – który zadbał o zainstalowanie w Polsce JP Morgan – zapisał się do PiSu 2 lata temu, kiedy to po sromotnej przegranej Tuska, nowa większość poprosiła go o przyjęcie stanowiska ministra ds. rozwoju, a rok temu powierzyła mu także fotel ministra skarbu.
 
 
 
Jednym z najbardziej zadowolonych z nominacji Mateusza Morawieckiego na premiera Polski jest Jonny Daniels: urodzony w Londynie, były spadochroniarz Israeli Defense Force (jednostka 890), doradca Danny Danon'a – izraelskiego ministra obrony, a także innych polityków w Izraelu, UE i w USA.
 
Daniels – w roli "eksperta holokaustu" - udziela często wywiadów dla CNN, Fox News i BBC i jako taki pojawił się w Polsce, gdzie prowadzi dochodzenia i wywiady z żydowskimi ofiarami z okresu II wojny światowej. W tym celu Daniels założył organizację o nazwie "From the Depths".  
 
 
From the Depths
 
 
Jonny Daniels zażądał także, by organizacja zajmująca się obchodami rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę została zdelegalizowana.   
 
 
 
Jonny Daniels – spadochroniarz Tsahal'u
 
Osobnik, o którym mowa – należący do ekstremistycznej prawicy – z tą różnicą, że żydowskiej, a zatem kosher –  ma niesamowite wręcz wejścia w polskie kręgi rządowe. W swym warszawskim domu Jonny Daniels organizuje "kolacje szabatowe", w których udział biorą tak ministrowie polscy, jak i izraelscy.

 
Na zdjęciu Jonny Daniels razem z Ayoob'em Kara, ministrem telekomunikacji Syjonu oraz ministrami polskimi: Mateuszem Morawieckim – aktualnym premierem i Piotrem Glińskim – w jarmułkach, Adamem Bielanem i Janem Dziedziczakiem.

 
 
Jonny Daniels został także z wielką pompą zaproszony przez polskiego prezydenta Andrzeja Dudę (żonatego z Agatą Kornhauser, of Jewish descent...)
 
Ale przede wszystkim, Jonny Daniels został przyjęty przez Jarosława Kaczyńskiego, ojca i kierownika PiSu, rządzącego Polską zza kulis.
 

 
 
Jarosław Kaczyński – będący zazwyczaj osobą bardzo powściągliwą, do której niezwykle trudno jest się dostać – przyjął jednakże w sierpniu Jonny Danielsa.
 
 
Jarosław Kaczyński zazwyczaj nie przyjmuje...
 
Bliźniaczy brat Lecha Kaczyńskiego - który zginął 10 kwietnia 2010 - przekonany jest, że to służby Putina zabiły mu brata.
 
Rok temu – po nieudanej próbie przeprowadzenia z nim wywiadu – amerykańska strona Politico pisała, że drzwi Kaczyńskiego, będącego człowiekiem niezwykle ostrożnym i skrytym "są wiecznie zamknięte"  i że "nie ma sensu pukanie do niego, jeżeli nie posiada się wcześniejszego pozwolenia na to". Witryna opisywała, że kontakt telefoniczny jest niemożliwy, ponieważ "biuro nie odpowiada"; że Kaczyński rozmawia jedynie bezpośrednio i że "używa telefonu stacjonarnego z oszczędnością skapca. Oczywiście nie ma telefonu komórkowego. Posiada co najwyżej konto w banku, na które wypłacana jest jego pensja, i z którego przelewa gotówkę. Posiada wykształcenie sporo wyższe od przeciętnego".
 
 
To Kaczyński rządzi Polską ze starego budynku w centrum Warszawy, gdzie na I pietrze znajduje się jego biuro. Nie robi tego bezpośrednio, ale poprzez PiS i osoby przez siebie wykreowane. W zebraniach bierze udział jedynie kilka osób, które Kaczyński darzy zaufaniem. Jak pisała strona Politico"wysłuchuje ich wszystkich, a na koniec decyduje i oczywiście, decyzje te obowiązują".
 
To Kaczyński narzucił rządowi linię anty-UE i anty-imigrancką, co doprowadziło do konfliktu z Brukselą. Bruksela oskarżyła Kaczyńskiego także o "ograniczenie niezależności sądownictwa i wolności prasy".
 
Z pewnością to Kaczyński wybrał Beatę Szydło na stanowisko premiera, jak i obecnie, nie można mieć raczej watpliwości, że to Kaczyński postanowił zastąpić ją banksterem, poliglotą, pożądanym w UE i znanym w znaczących kręgach międzynarodowych oraz globalnych. Oznacza to także, iż Jarosław Kaczyński wybrał Morawieckiego by ten kierował partią podczas nadchodzących wyborów.
 
 
Kiedy w "Polin" rządzili Żydzi
 
Cóż można powiedzieć?
 
Wydaje się, że w chwili obecnej Polska kontrolowana jest z bardzo bliskiej odległości.
 
Ale w gruncie rzeczy nie jest to nowością. Żydowska narracja, opowiadająca o jadowitym "polskim antysemityzmie" nie zwraca zupełnie uwagi na prawdę historyczną, tj. na fakt, że Żydzi w Polsce monarchiczno – szlacheckiej cieszyli się całkowitą autonomią. Nie podlegali prawom polskim, ale własnemu rządowi, noszącemu nazwę "Sejm Czterech Ziem", podczas którego rabini mogli zagrozić karą śmierci Żydom im nieposłusznym. Rabini robili to często w stosunku do tzw. "konfidentów gojów", oskarżających ich przed Polakami o nękanie.
 
 
Rami Rosen – historyk izraelski zaprzeczył narracji o biednych, prześladowanych i pokojowo nastawionych polskich Żydach.
 
Rosen pisze:
 
"Przegląd dziejopisarstwa żydowskiego, odnoszącego się do ostatnich 1500 lat ukazuje historię całkowicie różną od tej, która jest nam przedstawiana – włącznie z masakrami chrześcijan podczas powtarzających się, szyderczych ukrzyżowań, mających miejsce podczas święta Purim. Miały miejsce także eliminacje tzw. konfidentów, o czym decydowały tajne sądy rabiniczne (...) i co było powierzane tajnym wykonawcom wyroków; oprócz tego w synagogach, na polecenie rabinów odbywały się zabójstwa cudzołożnic lub obcinanie im nosów".
 
 
"W szesnastowiecznej Polsce rabin  Shlomo Luria (w jednym ze swych tekstów doktrynalnych) doszedł do wniosku, że "lepszym rozwiązaniem jest zabijanie konfidentów niż obcinanie im języka", a to dlatego, że "jest rzeczą prawie, że pewną, iż okaleczony Żyd nawróci się na chrześcijaństwo i w ramach zemsty będzie rozpowszechniał o Żydach niewłaściwe informacje".
 
Shlomo Luria dodaje:
 
"Ja sam widziałem, że ograniczenie się do okaleczenia ich powoduje, że inni Żydzi z ich powodu wielce ucierpieli".
 
Nieżyjący już przyjaciel Israel Shahak – który był Polakiem i który wziął udział w powstaniu w Getcie warszawskim – pisał:
 
"W siedemnastym wieku, wraz ze schyłkiem monarchii w Polsce – Żydzi polscy doszli do znacznej władzy społecznej i politycznej. W tymże okresie otrzymali oni największe przywileje. (...) Szlachta (rozleniwiona i o nic niedbająca osobiście) ustanawiała swych clientes Żydów zarządcami posiadanych przez nią dóbr miejskich. Było rzeczą powszechną, że Żydzi dominowali w stosunkach z władzami miejskimi, które nie były w stanie ani ich wygonić, ani podporządkować ich sobie, ze względu na protekcję, jaką szlachta gwarantowała służącym jej interesom Żydom. Sami Żydzi zwolnieni byli z ceł i opłat, w przeciwieństwie do polskiego drobnego mieszczaństwa".
 
Według Shahak'a – to z tego właśnie powodu w Polsce nigdy nie pojawiło się silne – zarówno jak chodzi o handel  jak i o wpływy polityczne – mieszczaństwo, do czego doszło w pobliskich Niemczech.
 
Odnośnie władzy, jaką polscy feudałowie dali Żydom nad ich posiadłościami wiejskimi – oto, co pisze Israel Shahak:
 
"Wielu Żydów szlachta używała jako nadzorców i cięmiężycieli polskiego chłopstwa (...); jako poborców w ramach poszczególnych monopolów feudalnych, takich jak młyny, czy produkcja wódki, nazór nad karczmami – włącznie z prawem rewizji z użyciem broni w domach chłopskich, w celu wykrycia nielegalnego pędzenia wódki czy używania pieców piekarskich"
 
Szlachta powierzała Żydom nawet klucze do kościołów wiejskich, za sprawą czego chłopi za chrzest, ślub, czy pogrzeb zmuszeni byli do uiszczenia opłaty Żydowi – swemu nadzorcy.
 
 
Israel Shahak
 
 
 
Jewish Fundamentalism in Israel by Israel Shahak and Norton Mezvinsky  
 
Izrael Szahak – Żydowskie dzieje i religia
 
 
Ten, kto mówi o "antysemityzmie" obecnym na polskiej wsi powinien pamiętać, że w pamięci ubogiej klasy polskich chłopów pozostało wspomnienie tychże osobników, którzy wpadali do nędznych domostw, niszczyli urządzenia do nielegalnego pędzenia bimbru czy też piece, w których słodowano ziarno – – uzbrojonych i mówiących niezrozumiałym językiem. A to dlatego – jak wyjaśnia Shahak – "ponieważ Żydzi polscy, jako jedyni w historii żydowskiej tworzyli ogromną wspólnotę, której nie zależało na tym, by nauczyć się języka narodu pośród którego żyła".  
          
 
Żydzi wrzeszczeli na chłopów w yiddish, przykładając broń do ich gardeł. Ale pomimo to Polska jest jedynym krajem w Europie wschodniej, który nigdy nie przeprowadził akcji masowego wypędzenia Żydów ze swych granic. Wprost przeciwnie, ci sami chłopi zaopiekowali się nimi i ukryli tysiące z nich przed Niemcami podczas wojny.
 
 
Jednym z nich był Jerzy Kosiński (1933 – 1991)  – pisarz znany w USA (a w szczególności w Hollywood) – którego prawdziwe nazwisko brzmi Lewinkopf.

 
Rodzice Kosińskiego, przed ich ucieczką do ZSRR powierzyli go jako dziecko rodzinie Warchołów z Dąbrowy Rzeczyckiej, którzy ukryli go, ochronili i wyżywili. Rodzina Warchołów była katolicka i zaangażowana w opór antykomunistyczny w III Rzeszy, natomiast żydowski ojciec przyszłego "Kosińskiego" – Mieczysław (Mojżesz) był komunistą.
 

Jerzy Kosiński – (zaprzyjaźniony z Romanem Polańskim, który towarzyszył kardynałowi Wojtyle podczas jego podróży do USA) –  jako dorosły napisał książkę zatytułowaną "Malowany ptak", w której opowiada miesiące spędzone z polską rodziną na wsi, przedstawiając się jako żydowskie dziecko, dręczone i terroryzowane przez brutalne chłopstwo, uprawiające seks z bydlętami, wrzucające inne dzieci do latryn lub na pożarcie psom.
 
James Parker Sloan – "Jerzy Kosinski, a Biography", Dutton 1996
Maurizio Blondet – "Cronache dell’Anticristo "– Dzienniki Szatana",  Effedieffe 2011
 
 
Obecnie wielu Żydów polskiego pochodzenia wraca chętnie do ziemi, która rzekomo ciemiężyła ich tak bardzo. Mówi się, że rząd PiSu z łatwością udostępnia im tysiące paszportów. Wielu z nich prosi i otrzymuje "odszkodowania" za prześladowania i konfiskaty dóbr, jakich doznali podczas okupacji niemieckiej.
 
 
W sposób bardzo dyskretny rząd chroni tożsamość niesprecyzowanej ilości tzw. "agentów odwróconych", tj. osób należących do byłych służb komunistycznych, którzy zostali zwerbowani przez Amerykanów i wywiady innych państw. Podejrzewa się, że wielu z nich zajmuje obecnie w Polsce ważne stanowiska. Tak Duda jak Kaczyński obiecali przed wyborami ujawnienie ich nazwisk – jednakże obecnie wzbraniają się przed tym.
 
 
Partia PiS oprócz tego działa niezwykle aktywnie jako pomocnik władz, zainstalowanych w wyniku puczu w Kijowie. PiS udziela bezzwrotnych pożyczek Ukrainie, leczy w polskich szpitalach żołnierzy ukraińskich, daje ukraińskiej młodzieży bezpłatny dostęp do wyższych szkół w Polsce, wraz ze fundowaniem im stypendiów – nie wspominając o goszczeniu i zatrudnieniu w Polsce 2 milionów Ukraińców.
 
W związku z tym można powiedzieć, że Polska dostała już swych imigrantów.
 
 
W tym miejscu należy przypomnieć, że reżim w Kijowie czerpie natchnienie z formacji Bandery, kolaborujących z Niemcami nazistowskimi, które dokonali straszliwej czystki etnicznej na Wołyniu. Ukraińcy zmasakrowali wtedy ogromną ilość polskich katolików – liczba ofiar może sięgać nawet 500 000 osób – torturując je w potworny sposób, nie wyłączając kobiet i dzieci. Do dnia dzisiejszego Polacy cierpią ból tamtych wydarzeń.
 
                                            
Stosunki Polski z Izraelem były bardzo ścisłe już za czasów premier Beaty Szydło, która co najmniej 3 razy odbyła wizytę w Syjonie. O jednej z nich Polacy dowiedzieli się jedynie za sprawą wypadku samochodowego, do jakiego doszło w Izraelu.
 
 
Polish PM Szydlo and FM Waszczykowski in Israel
 
 
Przychodzi na myśl pytanie, czy dotychczasowe oddanie i podporządkowanie się polskich władz Izraelowi nie jest wystarczające?
 
A może obecna, bardziej bezpośrednia kontrola Polski służy polityce anty-moskiewskiej?
 
Czy też alarm wywołała patriotyczna, listopadowa demostracja Polaków?

Na razie wszystkie te pytania pozostają bez odpowiedzi.    

 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

 

KOMENTARZE

 • Kushner - Berkovitz z Nowogródka
  .
  https://www.jta.org/2017/06/06/news-opinion/world/jared-kushners-family-is-a-legend-in-this-belarus-town
 • Węgrzy postawili 3 metrowy krzyż przed Lidlem
  .
  http://www.ilgiornale.it/sites/default/files/styles/large/public/foto/2017/12/09/1512829554-hongrie-croix-lidl.jpg

  http://www.ilgiornale.it/news/mondo/ungheria-eretta-croce-fronte-lidl-contro-chi-odia-i-1472240.html
 • @RAM 15:39:43
  Trzeba (przez Internet ale nie tylko), "nieść oświaty kaganiec" czyli uświadamiać Polaków, chyba zwłaszcza młodych, ilu i gdzie zainstalowało się wielu "wpływowych / bogatych żydów" (lub / i mających żydowskie rodziny).

  Jeśli będą prowadzić Polaków ku biedzie a siebie ku bogactwu, to narodziny PRAWDZIWEGO antysemityzmu nastąpią, i (oby) młode pokolenie wygna ich z wymarzonego "Polin"...
  PS,
  posiadaczom paszportów Izraela powinno się "z automatu" ODBIERAĆ polskie obywatelstwo, jak nie czuje się taki Polakiem, to "fora za dwora"!
 • Rydzyk z Torunia /Radio Maryja/ składa podziękowanie rządowi za dostarczane mu pieniądze pochodzące z naszych kieszeni.
  .https://www.youtube.com/watch?v=G5hGAIIRbzs

  Radio Maryja i ten rząd to kamień u szyi Narodu Polskiego
  .
  Metoda na Bolka -stosowana w grach operacyjnych. Metoda znana od wieków, występująca pod różnymi nazwami. Przeze mnie nazwana tak na część naszego wielkiego prezydenta Lecha Wałęsy, który „obalił komunizm”. Metoda ta polega na tym , iż osobę wcześniej z nami związaną,, którą chce się wylansować i uwiarygodnić sadza się do tiurmy lub zamyka w innym odosobnionym miejscu, by tę osobę dodatkowo doprogramować i przeszkolić. W wyniku zastosowania tej metody na Wałęsie w trakcie jego pobytu w ośrodku w Arłamowie miał on tam 100 razy lepiej , niż wczasowicze na Majorce. Zaciągnięty tam przez niego dług jeszcze długo będzie wisiał na Polsce i Polakach o ile w ogóle będziemy go w stanie kiedykolwiek spłacić. Naród Polski dal się nabić w butelkę jak małe dziecko i w dalszym ciągu jest przez ferajnę o tych samych co on korzeniach rąbany. Powtarzam za Zbigniewem Brzezińskim : „Solidarność’ w Polsce nie była dziełem przypadku jak to niektórzy twierdzą , czy też ich zasługą , lecz efektem zrealizowanej przez CIA operacji specjalnej pod tą samą nazwą. Mówi o tym generał Leonid Iwaszow w filmie o Jaruzelskim
  .
  .https://www.youtube.com/watch?v=g-lPPgrfSUo

  Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż zmodyfikowaną wersją tej metody został potraktowany również przewielebny ojczulek z Torunia , który będąc w Niemczech zniknął na jakiś czas z oczu swoich owieczek /nie wiadomo gdzie był i co robił/, po to, by następnie , cudownie odnaleźć się w Polsce w aureoli ojca-założyciela katolickiego radia i telewizji oraz kuźni młodych adeptów komunikacji społecznej /antyrosyjskiej propagandy/ . Mówił mi o tym inny redemptorysta ksiądz Jerzy Galiński, którego miałem okazje osobiście poznać.Pod tym względem ojczulek z Torunia przebił swojego protoplastę RWE, które było finansowane przez CIA. W przeciwieństwie do tej rozgłośni, toruńskie radio i telewizja finansowana jest przez naiwnych Polaków oraz subsydiowane przez rząd , nota bene grają do jednej bramki – ich głównym rywalem jest Rosja.”

  Komentarz ten po raz pierwszy opublikowałem u bruska tutaj :

  https://kodluch.wordpress.com/2017/11/22/22-11-2017-syria-783-dzien-sprzatania-swiata/#comment-27923

  Opinia na powyższy temat znanego blogera z Niemiec Andrzeja Szuberta.

  "Trudno nie zgodzić się z byłym kapitanem kontrwywiadu wojskowego LWP. Każdego powinno zastanowić – jak to się stało, że zwykły zakonnik był w stanie stworzyć takie imperium medialne i podporządkować sobie tylu ministrów i posłów do knessejmu? Kto mu w tym pomógł – kto dał mu tyle władzy? "

  PS. zmiana na stanowisku premiera w Polsce nic w tym względzie nie zmieniła. Nowy premier Mateusz Morawiecki w stosunkach z redemptorystą Rydzykiem, kontynuuje dzieło swoich poprzedników, a nawet ich przebił, gdyż zamierza rechrystianizować Europę, naturalnie przy udziale ojca Rydzyka i za pieniądze polskich podatników.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/12/11/nowy-apostol-europy-ojciec-rebe-mateusz-morawiecki/

  Powtórzę to co powiedziałem na początku

  Radio Maryja i ten rząd to kamień u szyi Narodu Polskiego
 • @detektywmjarzynski 19:35:48
  ,
  Morawiecki NICZEGO nie zrechrystianizuje!

  przeczytać, w co oni wierzą w jego rodzinie!

  Kornel Morawiecki – kolejny fałszywy idol środowisk katolickich
  http://prawy.pl/11798-kornel-morawiecki-kolejny-falszywy-idol-srodowisk-katolickich/


  Jan Bodakowski 16 grudzień 2015

  Kornel Morawiecki to doskonały przykład tego jak katolickie środowiska ulegają obiegowym opiniom, które nie koniecznie muszą być prawdzie.

  Przez lata w środowiskach katolickich panował bezrefleksyjny pogląd, że Kornel Morawiecki jest katolikom bliski. Wynikało to z założenia, że jeżeli legendarny przywódca opozycji antykomunistycznej nie znalazł się przy korycie w III RP to zapewne jest to bliski katolikom człowiek. Zapewne dalej żyliby katolicy w takim błędnym przeświadczeniu gdyby nie to, że Kornel Morawiecki zaczął udzielać wywiadów na temat swoich poglądów.

  Trzeciego grudnia na stronach internetowych „Gazety Wyborczej” ukazał się wywiad Tomasza Kwaśniewskiego z Kornelem Morawickim. Z wywiadu z legendarnym opozycjonistą wynika, że teologiczne nauczanie Kościoła katolickiego i katolickie praktyki religijne bynajmniej nie są mu bliskie.

  Pytanie dziennikarza „To jest pan katolikiem czy pan nim nie jest?” jest dla Kornela Morawickiego „dziecinne” i „niepoważne”. Duchowość, „postreligijna” jak to sam określa poseł, wykracza poza katolicyzm, który jego zdaniem ogranicza.

  Zdaniem Kornela Morawieckiego „coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych” chce czegoś więcej niż to, co daje wiara katolicka „bo w zderzeniu z nauką” wiara katolicka „wydaje się dziecinna” i dlatego „trzeba znaleźć inną perspektywę, ale nie niszcząc Kościoła”.

  Duchowość Kornela Morawieckiego ukształtowały pisma Simone Weil (nie ochrzczonej Żydówki z Francji, żyjącej w pierwszej połowie XX wieku, która w czasie wojny domowej w Hiszpanii walczyła z siłami katolickimi i narodowymi w bandach anarchistycznych). W młodości Kornel Morawiecki uczęszczał „na wolnomyślicielskie spotkania i dyskusje w kamienicy na rogu Świętokrzyskiej i Nowego Światu”.

  Matka Kornela Morawieckiego była zwolenniczką powstania „Stanów Zjednoczonych Europy”. Podobne poglądy ma Kornel Morawiecki, który jest zwolennikiem dalszej integracji Unii Europejskiej. Poseł opowiada się by powoli, ewolucyjnie, dążyć do tego by był wspólny europejski rząd, budżet, policja, armia.

  W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Kornel Morawiecki zadeklarował, jest za przyjmowaniem uchodźców z Syrii bo „dla 38-milionowego narodu kilka tysięcy ludzi to nie jest problem. Tak samo jak kilka milionów dla całej Europy”.

  W wywiadzie dla „Wyborczej” Kornel Morawiecki poparł idee wielokulturowości stwierdzając, że „monokulturowa Polska jest niemożliwa”. Zdaniem posła, gdyby Polska zamknęła się imigrantów i idee wielokulturowości „to by była klęska. Regres”.

  Kornel Morawiecki odrzucił też idee odcięcia się Polski od procesu globalizacji. Zdaniem posła „myślenie, że z tego się wyłączymy i będziemy budować własną potęgę, to nieporozumienie. Dziś żaden z tradycyjnych narodów Europy nie jest w stanie w pojedynkę sprostać światowej konkurencji”.

  Równie oryginalne jak poglądy Kornel Morawiecki ma życie osobiste. Na stronie internetowej Super Expressu ukazał się artykuł w którym 74 letni Kornel Morawiecki ujawnił, że żyje od lat z konkubiną z którą ma 22-letniego syna. W artykule poseł deklaruje, że prócz konkubiny kocha żonę, z którą już nie mieszka (z żoną ma syna Mateusza, wiceministra w rządzie PiS), i trzecią panią, z którą zakładał Solidarność Walczącą. Co najciekawsze Kornel Morawicki z każdą z pań spędzi zbliżająca się Wigilię.

  Jakiś czas temu Kornel Morawiecki w programie radiowym „Gosc Radia Zet” w rozmowie z Moniką Olejnik gwarantował polskość Adama Michnika, i stwierdził, że nie można wyrzucać z Polski Adama Michnika, który czuje się Polakiem.

  Odpowiadając na pytania Moniki Olejnik Kornel Morawiecki stwierdził, że Generał Kiszczak, choć zniszczył nadzieje Solidarności, to ma prawo do godnego prywatnego (a nie publicznego) pogrzebu.

  Zdaniem posła Marsz Niepodległość powinien wszystkich łączyć, też polityków Platformy Obywatelskiej, a Ruch Narodowy nie może zawłaszczać pojęcia niepodległości. Poseł Morawiecki nie polemizował z Moniką Olejnik, która oskarżała Ruch Narodowy, a szczególnie posła Roberta Winnickiego, o ksenofobię, antysemityzm i związki z nazizmem.

  Zdaniem Kornela Morawieckiego w Smoleńsku miała miejsce zwykła katastrofa lotnicza a nie zamach, natomiast kłótnie o Smoleńsk są w cudzym interesie. Według Morawieckiego w dniu katastrofy wszyscy chcieli dobrze, w tym i Lech Kaczyński, który za wszelką cenę chciał wylądować, i Rosjanie. A do „tego była mgła i stały się jakieś nieuwagi”.

  Zdaniem posła Morawieckiego rządy Platformy Obywatelskiej nie szkodziły Polsce, a Polska nie jest w ruinie. W złej kondycji zdaniem posła Morawieckiego są stosunki społeczne. Posła martwi też to że, za mało słucha się Polaków.

  Kornel Morawiecki urodził się w 1941 roku. Młodość spędził w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Po doktoracie pracował na tej uczelni i Politechnice Wrocławskiej. Jest ojcem Mateusza Morawieckiego, prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK SA. Był uczestnikiem strajków studenckich w marcu 1968. Od 1979 związany był z konspiracyjnym pismem „Biuletyn Dolnośląski”. Uczestniczył w strajkach 1980. Działał w Solidarności. Od 13 grudnia 1981 w konspiracji. Po 6 latach konspiracyjnej działalności został zatrzymany w listopadzie 1987. W kwietniu 1988 wyemigrował z Polski, w sierpniu nielegalnie powrócił do kraju.

  W III RP Kornel Morawicki nie zdołał zebrać w 1990 roku podpisów potrzebnych do startu w wyborach, w tym samym roku nie udało mu się zostać posłem z list założonej przez siebie Partii Wolności. Podobnym niepowodzeniem zakończył się start Kornela Morawickiego w 1997 roku z list ROP, w 2007 roku do senatu z PiS, na prezydenta w 2010 (zdobył 0,13% poparcia i 21.596 głosów w skali całego kraju), w wyborach samorządowych w 2010, do senatu w 2011. W ostaniach wyborach prezydenckich nie zdołał zarejestrować swojej kandydatury.

  W czasie debaty kandydatów na kandydatów w wyborach prezydenckich legendarny przywódca zadeklarował, że w planach ma likwidację bezrobocia, płacenie młodzieży za dalszą naukę, nowy globalny ustrój gospodarczy, nową ordynację wyborczą, upowszechnienie referendów, transfery od bogatych do biednych, wyższe podatki dla bogatych.
  Kornel Morawicki zadeklarował, że chce Polski solidarnej, sprawiedliwej, wolnej od indywidualizmu, uznaje system wolnorynkowy i indywidualistyczny za zło. Zdaniem Kornela Morawieckiego obecny system polityczny i gospodarczy się zużył, a rewolucja techniczna zniewala ludzi, powodem bezrobocia jest zaś postęp techniczny. Legendarny lider Solidarności Walczącej wystąpił przeciw broni jądrowej, uznał, że PO by zyskać poparcie dla Komorowskiego nakręca antyrosyjską psychozę wojenną, a obrona terytorialna to mit.

  Podczas debaty przed wyborami prezydenckimi Kornel Morawiecki zadeklarował także, że jest otwarty na współpracę z PiS, i za swój cel uważa zjednoczenie Polaków z PiS i PO. Niemniej od Komorowskiego woli Dudę. Morawiecki sprzeciwił się też likwidacji Unii Europejskiej i uznał, że na Ukrainie jest wojna domowa, a nie wojna Ukrainy z Rosją.
  Kornel Morawiecki stwierdził też podczas debaty, że GMO jest czymś naturalnym, poparł in vitro, kompromis aborcyjny i sprzeciwił się posiadaniu prawa do broni palonej


  Chciałbym być oliwą w napędzie, nigdy piaskiem. Rozmowa z Kornelem Morawieckim, marszałkiem seniorem z Kukiz '15
  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,19281322,kornel-morawiecki-my-postchrzescijanie.html
 • @detektywmjarzynski 19:35:48
  .
  Poland appoints ex-banker with Jewish roots as prime minister
  https://www.jta.org/2017/12/08/news-opinion/world/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister
 • @detektywmjarzynski 19:35:48
  .
  co oni mogą zrechrystianizować?

  https://dbs.bh.org.il/familyname/morawiecki
 • @detektywmjarzynski 19:35:48
  Poniżej przeklejona dyskusja z bloga bruska :

  Pan Tadeusz z Torunia powinien się wstydzić że 26 lat okrada starych ludzi z rent i emerytur oraz wyłudza pieniądze od rządu .Powinien się wstydzić gdyby wiedział co to wstyd . Czy tak Jezus wyobrażał sobie głoszenie słowa bożego ? Czy za to zginął na krzyżu ?

  Polubione przez ciebie oraz 1 inna osoba

  Karol Karolak , 11 grudnia 2017 at 21:04 Odpowiedz

  Wstydzą się jedynie ci, którzy mają wstyd, a on by się wstydził jakby nie wyskubał biednych rencistów i emerytów z nędznych groszy, które im nie starczają na to, by godnie żyć o lekach nie wspomnę. Mnie jest wstyd za tych , którzy nie mając wstydu zapomnieli o tym, iż u kresu groby nas zrównają /Czesław Niemen/.

  Gdyby Rydzyk tych pieniędzy nie wyłudził od biednych ludzi i nie był na utajonej różnymi dotacjami pensji rządu , to musiałaby go bezpośrednio finansować CIA -zresztą tak jak Radio Wolna Europa po II wś. Cwaniacy znaleźli sposób by ten wrzód na ciele Polski i Polaków utrzymywali sami Polacy pod fałszywą flagą chrześcijańskiej religii. Przyjdzie czas , to Polacy jeszcze przejrzą na oczy.


  Michał Jarzyński , 12 grudnia 2017 at 03:23
 • @detektywmjarzynski 19:35:48
  Kolejny świetny artykuł Andrzeja Szuberta z Niemiec demaskujący rzeczywisty cel i istotę dokonanych ostatnio zmian w Polsce na stołku premiera i wynikające z nich perspektywy, a raczej ich brak dla Polski i Polaków.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/12/12/propaganda-sukcesu-apostol-morawiecki-to-zbawca-drugi-pilsudzki-selman-a-moze-nawet-i-mojzesz/
 • Zbliża się okres świat, nowego roku, prezydenckich wyborów w Rosji,
  co stanowi dogodny moment do przygotowania i realizacji dywersyjnych , w tym terrorystycznych działań obcych służb specjalnych wobec Rosji na jej terytorium . Pierwsze próby takich działań już wystąpiły, którym udało się przeciwdziałać. W najbliższym czasie należy się liczyć z eskalacją tych działań , których celem jest destabilizacja wewnętrznej sytuacji w Rosji. Należy się tez liczyć z tym , że nie wszystkim tego typu działaniom uda się zapobiec i że w związku z tym mogą byc starty materialne oraz ofiary w ludziach. By zminimalizować to ryzyko należy się zwrócić do społeczeństwa z akcją informacyjno/edukacyjną oraz z prośbą o powszechną współpracę.
  https://www.youtube.com/watch?v=cf24TsvGINU

  W niedalekiej przeszłości wystąpiły fakty włączenia do tych działań przeciwko Rosji , Polski i Polaków jako mięsa armatniego
  https://sophico21.blogspot.com/2016/08/atlantic-council-dywersja-i-sabotaze-w.html

  W ostatnim czasie występowałem indywidualnie przeciwko wysługiwaniu się Polską i Polakami przez naszych zagranicznych „sojuszników” Niemniej działanie w pojedynkę nie rozwiążą tego problemu By temu przeciwdziałać potrzebne jest powszechne pokojowe zaangażowanie Polaków, przy tym w żaden sposób nie mamy co liczyć na pomoc rządu, który , w najmniejszym zakresie , nie wypełniania konstytucyjnych stojących w tym względzie na nim zdań, lecz jest ślepo podporządkowany agresywnym wobec Rosji poleceniom z zachodu.
  https://cont.ws/@id274487487/351223
  https://cont.ws/@id274487487/376479
  https://cont.ws/@id274487487/378407

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031