Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
374 posty 957 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Kaźń Romanowów była morderstwem rytualnym"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"BelsaTZAR ward in selbiger Nacht von seine Knechten umgebrat" – "BaldaTZAR został zabity nocą przez swych służących".

 

"Kaźń Romanowów była morderstwem rytualnym" –  Protestuje wspólnota żydowska...
“Lo sterminio dei Romanov fu omicidio rituale”- Protesta la comunità ebraica…
 
 
 
Maurizio Blondet    3 grudzień 2017     tłum. RAM
 
 
 
"W bardzo poważny sposób bierzemy pod uwagę morderstwo rytualne. Istotna część komisji Kościoła prawosławnego nie ma co tego żadnych wątpliwości".
 
Tego rodzaju oświadczenie złożył w poniedziałek biskup Tikhon (Skekunov), który jest sekretarzem Komisji Patriarchalnej –  prowadzącej badania nad szczątkami rodziny cara, zmasakrowanej w roku 1918 – i osobą uchodzącą za doradcę duchowego Włodzimierza Putina.
 
Deklaracja ta miała miejsce podczas spotkania w moskiewskim klasztorze Sretenski, w obecności patriarchy Kiryła, który podziela stanowisko.
 
Wśród resztek zmasakrowanej rodziny znajdują się jej członkowie niezidentyfikowani ostatecznie, w stosunku do których kościół rosyjski nie wydał jeszcze pozwolenia na pochówek. Carska rodzina została przez Cerkiew kanonizowana.
 
 

 
 
 
Wykonawcy i zleceniodawcy masakry. Od lewej w górnym rzędzie: (Yankel Solomon) Yakov Sverdlov, Philippe Goloshchyokin (Shaya-Isay Fram Goloshchekin), Pyotr Voykov (Pinhus Wainer).
U dołu Beloborodov Alexander Georgievich (Vaisbart Yankel Isidorovich), Konstantin Myachin (Vasily Yakovlev) i Georgy Safarov (Voldin).

 
 
Ojciec Tikhon stwierdza:
 
"Już samo to, że car został zabity po swej abdykacji w tenże sposób, a także fakt, że zabójcy podzielili się ofiarami – co poświadczył Yurowski (dowodzący bolszewikami wykonującymi egzekucję) – a także informacja, że było bardzo wielu ochotników na zabójców cara, ukazuje, że morderstwo było traktowane przez nich jako specyficzny ryt".
 
Po oświadczeniu, niezwłocznie – ustami rabina Barucha Gorina – zaprotestowała rosyjska wspólnota żydowska (w komunikacie agencji Interfax):
 
"Tego rodzaju deklaracje są przykładem obskurantyzmu średniowiecznego. Jest to hipoteza mająca znamiona spisku antysemickiego".
 
Podejrzenie o  żydowską maskrę rytualną nie jest wydarzeniem nowym. Pluton egzekucyjny, który 17 lipca 1918 roku, o godzinie 2.30, w podziemiach domu Ipatieva w Jekaterynburgu zabił cara, jego żonę, 5 ich dzieci, lekarza cara i kilku służących składał się z 12 osób – po to – jak mówiono, by reprezentować sobą 12 plemion Izraela. Jak chodzi o czekistów-morderców – powiedziano, że byli nimi "strzelcy łotewscy" – ale wśród nich obecny był również Imre Nagy, przyszły szef rządu w Budapeszcie. Wielu z nich mówiło po niemiecu i yddish.
 
Mordercy pozostawili na murach symbole i znaki zinterpretowane jako kabalistyczne. Oficer Białych  Nikolaj A. Sokołov (1882 – 1924) – w czasie gdy wojska antykomunistyczne odbiły na krótko Jekaterynburg – przeprowadził pierwsze śledztwo w tej sprawie i odnalazł na murach pomieszczenia napis po niemicku:
 
"BelsaTZAR ward in selbiger Nacht  von seine Knechten umgebrat" – "BaldaTZAR został zabity nocą przez swych służących".
 
Były to wersety należące do żydowskiego poety Heine, będące parafrazą cytatu z Torah, z księgi Daniela:
 
"Tej samej nocy został zabity Baltazar, król Chaldejczyków".
 
 
Jest to fragment, w którym przy pomocy słów "Mene, tekel, peres" – królowi Baltazarowi zostaje zapowiedziany jego upadek.
 
Żydowski poeta interpretuje cytat w następujący sposób: "Mene: YHVH obliczył dni twojego panowania i ustalił jego kres. Tekel: zważono cię na wadze i okazałeś się zbyt lekki. Peres: twoje królestwo uległo podziałowi i oddano je Medom i Persom" (księga Daniela 5, 26-28).

 
 
 
Niektórzy z morderców-bolszewików posiadali znaczną wiedzę rabiniczną. Yakov Yurovskij (1878 - 1938) urodził sie jako Jankel Movsev i uczył sie w szkole synagogi. Jego prawą ręką w wydarzeniach owej nocy był Mikhail A. Medvedev, będący prawdopodobnie Żydem. To on strzelił w głowę cara i wielkiej księżnej Marii, używając do tego pistoletu Browning n. 389965, który został przez niego (przed śmiercią) w roku1964 osobiście oddany do Muzeum Rewolucji.
 
Zadanie rozpuszczenia ciał w kwasie siarkowym podjął chemik Petr Voikov, urodzony jako Pinkus Weiner. Natomiast Philip (w rzeczywistości Isay – zdrobnienie w yiddish) Isaevic Goloshchokin, który stał się znaczącą postacią Rewolucji (za jego sprawą w latach 1932 – 1933 zginęło w Kazachstanie 1- 2 milionów osób) – chwalił się posiadanej w swym archiwum głowy cara, zakonserwowanej w pojemniku wypełnionym alkoholem.
 
Yakov Sverdlov urodzony jako Jankiel Solomon w roku 1885 w rodzinie bogatego kupca-masona stał się krwawym organizatorem czerwonego terroru przeciwko wieśniakom i kozakom dońskim był pierwszym szefem państwa sowieckiego. Za zasługi w masakrze Romanowów – Jekaterynburg został przemianowany na Sverdlovsk. Żydowski poeta David Bergelson będzie wychwalał Sverdlova jako "dumę narodu żydowskiego".
 
Należy wspomnieć także, iż przed I wojną światową, w Warszawie, w sklepach żydowskich sprzedawano widokówkę z życzeniami z okazji Yom Kippur, na której przedstawiony był rabin, trzymający w jednej ręce Torę, a na drugim jego ramieniu widoczny był ptak z głową cara Mikołaja.
 
Była to aluzja do rytu ofiarnego białej kury, odprawianego przez pobożnych Żydów podczas Yom Kippur. Polegał on na przesuwaniu ptaka nad głową, poderżnięciu go i wykrwawieniu oraz wymówieniu formuły "To jest zwierzę ofiarne, przeznaczone na moje oczyszczenie".
 
Jest to typowy krwawy ryt ofiarny, nie pozbawiony powiązań psychologicznych z voodoo.

 
 
 
 
Podsumowując: Dobrze zrobili rosyjscy Żydzi protestując. Co oni mają wspólnego z masakrą Romanowów?
 
To wszystko to jedynie przesądy antysemickie.
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.  

 

KOMENTARZE

 • Vivat NEon24!
  .
  są tacy, którzy haratają teksty Mistrza Blondeta Translatorem Google'a...

  najpierw zamieszczali moje tumaczenia... teraz - by "stać się samodzielnymi" i wyprzedzić mnie w publikacji - masakrują je automatem googlowskim! ...

  głupki!.... ;))))))) ...
 • Ponadto...
  .
  do kogokolwiek bym nie napisał we Włoszech, każdy kulturalnie odpowiada... a tu, głupki, które korzystały z mojej pracy - kiedy potrzebna była mi informacja - ani me, ani be!

  uważajcie "patrioty", byśta się same nie zagryzły!.... ;)))
 • @RAM 14:52:02
  Też do Ciebie napisałem na PW, przydała się informacja?
  Pozdrawiam
 • @roux 15:45:58
  .
  niestety, roux, jak zwykle mylisz wszystko...

  ci, o których pisałeś nic złego nie robią, dostosowują się do klauzuli po tekstem... w moich 2 ostatnich uwagach chodzi o coś zupelnie innego...
 • autor
  //Oficer Białych Nikolaj A. Sokołov (1882 – 1924)//

  Sokołow był (bodaj czy nie jedynym) wykwalifikowanym śledczym który prowadził dochodzenie w rzeczonej sprawie.
  Karierę śledczego rozpoczął w Imperium Rosyjskim. Po bolszewickim puczu odmówił współpracy z "nowym rządem" i jakiś czas ukrywał się w przebraniu chłopa.W 1919 admirał Kołczak powołał go na stanowisko "śledczego do zadań specjalnych".
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2,_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87_(%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C)
  Na podstawie dowodów które wówczas znalazł (świadków do których dotarł) ,miał całkowitą pewność co do charakteru zbrodni.A pamiętać należy że nie był religijnym fanatykiem a wykwalifikowanym śledczy.
  Przebywając we Francji na emigracji w 1924 postanowił wydać drukiem materiał który zgromadził.Zamiar ten przerwała nagła i (co do przyczyn) do dziś nie wyjaśniona śmierć.Materiały zaginęły ale ponoć zostały odtworzone z fragmentów publikacji już wcześniej zamieszczanych w rozmaitych periodykach a także rozmów jakie Sokołow odbywał z rodziną zamordowanych w tym Carycą Marią Fiodorowną.
  Materiały zgromadzone przez Sokołowa z licznymi komentarzami są dostępne w internecie (w dość dużej ilości)
  Z tego co się wyłania dość jasno wynika że przebieg zdarzeń był całkowicie odmienny od tych które utrwaliła choćby kultura masowa.
 • @RAM 16:04:11 gwoli ścisłości
  znalazłem Twój tekst w necie i Cię poinformowałem, tylko tyle, ze zwykłej lojalności
  BTW
  Lubię czytać Twoje notki
 • @ Autor
  "W bardzo poważny sposób bierzemy pod uwagę morderstwo rytualne."

  Jeśli tylko te słowa wywołały protest ze strony środowisk żydowskich, to rzeczywiście sami się ujawnili... I pokazali stosunek do prawdy, zamiast uderzyć się w piersi. Co za ludzie... :-(

  Oczywiście 5*
 • @roux 17:36:56
  .
  ale tam nic złego się nie działo roux!... ;)))
 • @RAM 18:23:38 szczerze mówiąc, najpierw
  znalazłem tam swoją notkę i było to dla mnie trochę przyjemne, więc pomyślałem, że Ty też będziesz usatysfakcjonowany ;-)
 • @Jasiek 18:02:59
  //I pokazali stosunek do prawdy, zamiast uderzyć się w piersi. Co za ludzie... :-( //

  Nikt rozsądny nie oczekuje jakiegoś "bicia się w piersi" bo niby dlaczego.Tak jak w przypadku islamu sekciarze-terroryści nie mogą być kojarzeni ze wszystkimi wyznawcami islamu,tak w przypadku żydów zbrodnia jakiejś tajnej,pseudoreligijnej grupy ,nie obciąża wszystkich żydów.
  Sprawa mordu na Świętej Rodzinie wciąż i wciąż budzi emocje oraz inne jeszcze mniej niezrozumiałe reakcje.Na przykład dość widoczne starania aby mord nie był uznany za rytualny.
  Jest rok 1993 r ,wszystko się wali,państwo w rozsypce,a premier (żyd) B.Niemcow jakby nie miał nic pilniejszego do roboty,zwołuje komisję d/s pogrzebania carskich szczątków.W komisji uczestniczą jacyś "dziwni" eksperci,między innymi taki żydek co to go Macierewicz powołał jako "geniusza patomorfologii".Prace komisji prowadzone są w sposób budzący u specjalistów zdziwienie a nawet śmiech.Komisja idzie va bank.Nie cofa się przed żadnym szalbierstwem aby tylko udowodnić że "odnalezione szczątki" to carskie szczątki.Dlaczego to robią? bo jeśli są szczątki to znaczy że zbrodnia nie miała charakteru rytualnego.
  Efektów pracy komisji czyli rzekomych szczątków Romanowych,nie uznała Cerkiew.A skoro nie uznała Cerkiew nie uznali również żyjący członkowie rodziny Romanowych i nie pojawili się na uroczystej ceremonii pogrzebowej.Petersburski Sobór gdzie pochowane są szczątki ,odwiedzają wyłącznie niczego nie podejrzewający turyści.Zaś prawosławni oraz monarchiści corocznie pielgrzymują do Świątyni na Krwi
  https://img.znak.com/765278.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_na_Krwi_w_Jekaterynburgu
 • @ikulalibal 18:48:38
  "Nikt rozsądny nie oczekuje jakiegoś "bicia się w piersi" bo niby dlaczego."

  OK. Z biciem się w piersi przesadziłem. Ale po co protestują? I dlaczego akurat środowiska żydowskie? Coś się im skojarzyło? ;-( Dlaczego nie protestowali cykliści albo muzułmanie? Na złodzieju czapka gore?
  Zamiast protestować powinni moim zdaniem pomóc wyjaśnić sprawę? Kto jak nie oni znają się bardziej na obyczajach żydowskich? A taki protest to jak iść w zaparte. Mi takie podejście nie pasuje.

  A poza tym dziękuję za ciekawy link.

  Pozdro!
 • Kto sfinansował Rewolucję Bolszewicką w Rosji?
  http://www.myslowianie.pl/dsgd7/kto-sfinansowal-rewolucje-bolszewicka-w-rosji/
 • @RAM 14:39:02
  Masz rację - głupki

  Ukłony, i dzięki za tekst.
 • @Jasiek 18:02:59
  Właśnie
  i na tym polega sztuka dekonspiracji, ale trzeba patrzeć i widzieć, słuchać i słyszeć no i, co jest oczywiste, rozumieć sens ;)
  Ukłony
 • O ekshumacji w Wąsoszu:
  .
  http://www.rp.pl/artykul/1199867-Ekshumacja-w--drugim-Jedwabnem--przesadzona--Sa-protesty.html

  "Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths, która dba o pamięć polskich Żydów: – Poprzez nacisk na przeprowadzenie tej ekshumacji bez zgody naczelnego rabina Polski Polska dystansuje się daleko od żydowskich społeczności na całym świecie – mówi. „To jest brak szacunku dla religii na najwyższym poziomie. Nawet jeśli nie ma takiej intencji (...), prokurator IPN doprowadzi do dalszego pielęgnowania niepoprawnego wizerunku Polski jako kraju antysemitów, których nie obchodzi, co mają do powiedzenia Żydzi" – dodaje".
 • O ekshumacji w Wąsoszu:
  .

  "Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths, która dba o pamięć polskich Żydów: – Poprzez nacisk na przeprowadzenie tej ekshumacji bez zgody naczelnego rabina Polski Polska dystansuje się daleko od żydowskich społeczności na całym świecie – mówi. „To jest brak szacunku dla religii na najwyższym poziomie. Nawet jeśli nie ma takiej intencji (...), prokurator IPN doprowadzi do dalszego pielęgnowania niepoprawnego wizerunku Polski jako kraju antysemitów, których nie obchodzi, co mają do powiedzenia Żydzi" – dodaje".

  http://www.rp.pl/artykul/1199867-Ekshumacja-w--drugim-Jedwabnem--przesadzona--Sa-protesty.html
 • Jonny Daniels: Warszawa wyasygnowała 180 000 dolarów na projekt z matzevami
  .
  Warsaw to restore 1,000 Jewish tombstones used for construction
  https://www.jta.org/2014/08/15/news-opinion/world/warsaw-to-restore-1000-jewish-tombstones-used-for-construction

  (JTA) — The City of Warsaw has agreed to return and preserve 1,000 Jewish headstones that were used to construct a recreational facility inside one of the city’s parks.

  The headstones, which are currently part of a pergola and stairs at a park in Warsaw’s Praga district, will be returned in the coming months to the Brodno Jewish Cemetery in Warsaw, according to a statement Friday by From the Depths, the international commemoration nonprofit that led talks on the subject with city officials.

  The city allocated a budget of $180,000 for the project, according to Jonny Daniels, From the Depths’ U.K.-born, Israel-based founder.

  Daniels calls his tombstone project an “ice-breaker” to open the conversation with Poles about their country’s traumatic past.
 • Service Trip to Poland
  .
  Together, Restoring Their Names
  Service Trip to Poland
  http://www.israelcampusroundtable.org/uploads/3/1/1/4/3114393/together_restoring_their_names.pdf

  As millennials learn about and confront the horrors of the Holocaust, some world actors
  call for the annihilation of Israel. Others deny the Holocaust ever took place, or the
  existence of such a thing as the Jewish people. As a future approaches without eye-
  witnesses to the Holocaust, there is an urgent need to craft a new kind of experience for
  young adults in Poland – one that engages not only Jews, but their peers of all
  backgrounds, and one that facilitates Poles and Jews working together to make the vow,
  “Never Again,” a reality.

  During our five days on the ground, students will work hand-in-hand with Poles of many
  backgrounds to recover Jewish history, most of which was wiped out. We will excavate
  Jewish tombstones used by the Nazis to make roads, and help restore an abandoned
  synagogue not used since the Holocaust. We will learn from and serve with dozens of
  From the Depths volunteers throughout Poland, including firemen and “strongmen”, and
  we will tour sites important to both Holocaust memory and Poland’s Jewish future.

  Travel to the city of Kielce
  Visit sites related to the 1946 Kielce Pogrom

  “The Jerusalem Post”

  A program being launched this month is seeking to change young people’s perceptions of the
  Holocaust by bringing students, both Jewish and non-Jewish, on archaeological service tours of
  Poland.

  Called “Together, Restoring Their Names,” the program, an alternative to “heavily scripted... death
  camp tours” such as March of the Living, aims to “craft a new kind of experience for young adults
  in Poland – one that engages not only Jews, but their peers of all backgrounds,” according to its
  organizers.

  A joint project of IACT, a Birthright followup initiative run by Boston’s Combined Jewish
  Philanthropies, and Israel’s From The Depths NGO, the project will involve participants in
  examining Jewish life prior to the Holocaust and incorporate a service component excavating
  Jewish tombstones used for road building by the Germans.


  “Our mission statement at 'From The Depths' is to make sure our generation, the third and fourth generation since the Holocaust, stand as witnesses to the witnesses, making Holocaust memory and memorial relevant to us. This remarkable partnership between ourselves and CJP shows the deep interest reclaiming this past, by traveling to Poland on a service and memorial trip with both Jewish and non-Jewish students alike,” From The Depths founder Jonny Daniels told The Jerusalem Post. “This upcoming trip is a true first,” he continued.

  “We will be working alongside Polish firemen, students and even 'Poland's strongest man' to remove Jewish tombstones stolen over 60 years ago by Poles and return them to the local Jewish cemetery. This focus on physical work and partnerships with young locals is what makes this trip so unique, and what has led to countless groups around the world reaching out to us, looking too to prepare 'Service and Memorial' trips to Poland.

  There is Holocaust denial in the world, and ongoing calls to annihilate Israel. We need allies and partners to ensure another genocide does not take place, this time against Israel,” he said.

  "In our rush to sort of ‘bury’ the Holocaust and not have young people identify too closely with it,
  what actually wound up happening is that today's Jewish college students know almost nothing
  about the Holocaust, much less anything about Europe's treatment of Jews in the centuries
  leading up to it. There is no understanding of Israelis' psychology, much less of the condition of
  the Jewish people around the world today, without studying the Holocaust,” he added.
 • Pardon, że częściowo na temat!!
  PROJEKT OBYWATELSKI INICJATYWY USTAWODAWCZEJ ZOBOWIĄZUJĄCEJ RZĄD RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI DO PRZEPROWADZENIA EKSHUMACJI W JEDWABNEM

  AUTORSTWA DR EWY KUREK I BURMISTRZA JEDWABNEGO MICHAŁA CHAJEWSKIEGO


  https://forumemjot.wordpress.com/2017/11/30/uwaga-akcja-odklamac-jedwabne-zbiorka-podpisow/
 • Jeśli ktoś myśli, że to dawno i nie prawda, to się zdziwi.
  Link do wypowiedzi Mela Gipsona:
  https://youtu.be/rGhHRlk5lkI
 • @rysio 20:43:23
  P.S Tu macie, co sataniści wymyślili dla nas, co nas czeka:
  https://www.youtube.com/watch?v=HLv7LL6imno

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031