Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
374 posty 957 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Lobbysta, "splugawione sumienia" i "terapia zbiorowa"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Dla Danielsa, takie wydarzenia jak to w Radzanowie są "pewnym rodzajem terapii, odbywającej sie w całej Polsce"...»

 

Od Polski po Hiszpanię triumfuje "tęsknota" za Żydami, służąca oczyszczeniu sumienia
Dalla Polonia alla Spagna, trionfa la “nostalgia” degli ebrei, per guarire dalla cattiva coscienza
 
 
 
Bet Magazine Mosaico – Oficjalna Strona Internetowa Mediolańskiej Wspólnoty Żydowskiej
 
Paolo Salom   22 październik 2017     tłum. RAM
 
 
"Żydzi, tęsknimy za wami!". Tego rodzaju napisy pojawiły się w Polsce na murach niektórych budynków. Czy uwierzycie w to, czy też nie – polskie mury są dziś coraz częściej wykorzystywane do mówienia prawdy, która – na Zachodzie, doświadczonym Shoahem – wydaje się być co najmniej paradoksem, jak  nie obrazą. Pojawienie się tychże napisów, tu czy ówdzie w Warszawie można byłoby określić jako rzecz przypadkową lub niesmaczny żart. Sprawy jednakże mają się całkowicie inaczej.

 
Prawda jest taka, że tęsknota za przeszłością, której już nie ma i która nie powróci jest coraz to silniejsza i powszechniejsza nie tylko w Polsce ale także na Węgrzech, na Ukrainie, oraz w Hiszpanii i Portugalii, a festiwale żydowskie są coraz to częstsze i tłumniejsze.

 
I nie jest rzeczą istotną, że ani organizatorzy, ani odwiedzający nie są Żydami – jak wyjaśnia Jonny Daniels, Brytyjczyk, założyciel agencji “From the depths” – organizacji, która sponsoruje upamiętnienia Holokaustu w Polsce.
 
Nie są to zresztą wydarzenia kiczowe czy w złym guście – według Danielsa chodzi o przypomnienie tego, co zdarzyło się w kraju, który w największym stopniu stał się teatrem unicestwienia narodu pokojowego i pracowitego, narodu, który nie wyróżniał się przeprowadzaniem napaści i zamachów terrorystycznych.

 
Być może "tęsknota za Żydami" jest częścią strategii stawiania czoła światu coraz to to bardziej trudnemu do zrozumienia. (...)
 
Stawiamy pytanie: dlaczegóż to mieszkańcy Radzanowa, w którym przed rokiem 1939 mieszkało nie więcej niż 500 Żydów obarczają się organizacją fikcyjnego-prawdziwego  wesela chasydzkiego, z udziałem mężczyzn w tallet katan i kobiet w perukach, ze szczegółowo zrekonstruowaną chuppà, ketubbah, melodiami jiddish i fikcyjnym rabinem?

 
Dziś w Radzanowie nie mieszka ani jeden Żyd. Spośród wywiezionych przez nazistów nie powróciła ani jedna osoba. Jerusalem Post opowiada, że w celu wiernego odtworzenie ceremonii, mieszkańcy Radzanowa zwrócili się nie tylko do Teresy Wrońskiej, aktorki warszawskiego Teatru Żydowskiego, ale także do Polin Museum. (...)

Czy nie jest to aby terapia grupowa, inscenizacja katartyczna, która oczyszcza i wybiela splugawione sumienia?
 
"Pragnęliśmy przypomnieć tych wszystkich Żydów, którzy przed wojną wiedli życie spokojne, przerywane świętami i rocznicami" – wyjaśniła redakcji Jerusalem Post Agnieszka Rychcik – Nowakowska, organizator imprezy.
 
Na początku 5778 roku widzimy, że są na Zachodzie takie kraje jak Polska, które nas zaskakują.
 
Chciałby w ten sposób zapobiec jakiejś możliwej tęsknocie arabskiej czy irańskiej w stosunku do Izraela, który "w ciągu nadchodzących 25 lat" może przestać istnieć – jak to obiecał głównodowodzący irańskich sił zbrojnych. Z przykrością obwieszczam, że Żydzi i Izraelczycy ignorują tego rodzaju tęsknoty.
 
 
 
POLISH VILLAGERS HOLD JEWISH WEDDING WITHOUT JEWS
 
 
CNAAN LIPHSHIZ/JTA      AUGUST 10, 2017
 
 

(...) Dla Jonny Danielsa, założyciela From the Depths, który sponsoruje upamiętnienia Holokaustu w Polsce – takie wydarzenia jak to w Radzanowie są "pewnym rodzajem terapii, odbywającej sie w całej Polsce". (...)

 
"To Jonny Daniels, founder of From the Depths, which promotes Holocaust commemoration in Poland, events like the one in Radzanów are “some kind of therapy taking place all over the country”.
 
 
***

 
 
Meet The Jewish Activist Who Boosts Trump, Netanyahu — And A Powerful Anti-Semitic Polish Priest
https://forward.com/news/377086/controversial-polish-jew-cheers-as-trump-and-netanyahu-embrace-europes-far/

17 July 2017

 
(...) Pytany o wspomniane sprzeczności, Jonny Daniels w sprawie Polaków nie-Żydów, w czasie II wojny światowej stwierdził:
 
 
"Ja mówię całkiem otwarcie o 'dobrym, złym i nikczemnym'. W Jedwabnem znajdowli się wyłącznie źli i nikczemni. Kiedy o tym mówię, wypowiadam sie przeciwko tym osobom w rządzie, które chcą ekshumacji ciał w celu dotarcia do 'prawdy'".

 
Asked about these contradictions, Daniels said that when it comes to the record of non-Jewish Poles during World War II, “I talk very openly about the good, the bad and the ugly. At Jedwabne, there was only the bad and ugly. When I speak about that, I speak against those in the government who are calling for exhumation of the bodies to find ‘the truth.’”

 

Daniels is unabashedly pragmatic. “At the end of the day, the majority of Poles voted for this government, and its popularity is rising,” he said. 
 

Co więcej, "Ten rząd jest chętny i otwarty jak chodzi o zacieśnianie więzi w Izraelem. Niewiele rządów wysyła corocznie do Izraela swych wysokich rangą urzędników". 


Moreover, “This government has been willing and open
in strengthening bonds with Israel. Few governments send top officials to Israel every single year.”

***

 

"Wątpliwości nie ma za to Jonny Daniels, prezes fundacji From The Depths, która zajmuje się budowaniem relacji pomiędzy Polakami i Żydami. – Nawet jeśli pod tą inicjatywą podpisze się 40 milionów osób, ekshumacja w Jedwabnem nie odbędzie się. To jest sprzeczne z prawem żydowskim, żydowskie dusze wystarczająco już cierpiały i nie ma potrzeby, żeby cierpiały ponownie. Ponowna ekshumacja w Jedwabnem zniszczyłaby wszelkie relacje pomiędzy Polską a międzynarodową społecznością Żydów. Ta poszukująca medialnej kariery pani doktor (Kurek) rujnuje międzynarodowy wizerunek Polski i godzi w dobre imię jego świątobliwości Jana Pawła II, którego imię nosi uniwersytet, który ukończyła – mówi Daniels".
 

Historyk z Lublina chce ekshumacji Żydów w Jedwabnem. Zbiera podpisy pod projektem ustawy
//www.dziennikwschodni.pl/lublin/doktor-z-kul-chce-ekshumacji-zydow-w-jedwabnem-zbiera-podpisy-pod-projektem-ustawy,n,1000183883.html
 
Another exhumation of Jews murdered in Jedwabne?
 
 
 
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
  

 

KOMENTARZE

 • Polski już nie ma...
  Oddaliśmy naszą Ojczyznę za zachodnią zgniliznę moralną do której tęskiniliśmy..
 • @Jan Paweł 08:23:25
  Jedyna nadzieja dla Polaków to nasza Królowa- Matka Boska Król Polski, Która już wiele razy Polów ratowała.
  Tylko i wyłącznie w Niej nasza nadzieja. Powinniśmy się do Niej zwrócić w nieustających, masowych modlitwach różańcowych.
  Zresztą Sama nam o tym mówiła w Swoich objawieniach, np w Siekerkach.
  Tu jest film o tym:
  https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0&t=26s
  Bez Niej my Polacy jesteśmy bezbronni.
  Z Nią jesteśmy silni i nikt nam nic nie zrobi.
  Dlatego, siły wrogie Polsce walczą z Nią na na każdym kroku, nawet tutaj na Neonie, jest grupa ludzi którzy udają że są patriotami a zaciekle walczą z Matką Boską.
  Ci wszyscy (także a może przede wszystkim ludzie u władzy) którzy nastają na Jej Królestwo ciężko za to zapłacą.
 • Oni nie mają splugawionych sumień
  bo nie mają żadnych. Polaków (i innych gojów) zawsze traktowali i traktują jako ludzi wyjętych z dekalogu. Dekalog obowiązuje tylko w ramach ich grupy, co szczegółowo konkretyzuje Talmud. Nadto są z natury przewrotni i nakazami rabinicznymi obchodzą niewygodne im w różnych sytuacjach przykazania. Napadają teraz na dr Kurek, bo mówi prawdę w ślipia. Ostatnio Daniels świętował pamięć Polaków, którzy zginęli za żydów. A przecież w ichniejszym Talmudzie i naukach rabinicznych stoi, że nawet w obrębie grupy w sytuacji zagrożenia życia, żyd ratuje siebie a nie np. żydowskie dziecko czy własną matkę. A ile pretensji zgłaszają żydzi, że Polacy ich nie ratowali, co traktowali jako współpracę z okupantem.

  Wracając do splugawionych sumień- witanie kwiatami wrogów Polaków, kolaboracja z najeżcami , zsyłki kiedyś, obecnie wyganianie z Polski z powodów ekonomicznych, mordowanie w czasach komuny, Katyń jako symbol innych jeszcze zbiorowych mordów w Polsce. Przeogromne zakłamanie Danielsa -i sztandarowych korytowych w Polsce- są nie do zdzierżenia. Tylko głupi Żyd może myśleć inaczej. Na szczęście Polacy z natury są oportunistami i na siłę, pod grożbą kary zakłamanie zwane poprawnością polityczną, przyniesie odwrotny skutek.
 • @wercia 09:43:22
  A czy te tęsknoty wyrażane na murach nie są dziełem ich samych? Jak malowane swastyki i inne akcje dla cementowania grupy? Na yt prezentował się chłopak żydowski biegający po rynku w Łodzi i nakłaniający do powrotów. Polacy po okresie socjalizmu, gdzie wmawiano, że wszystko to nasze, wspólne w końcu zostali dziadami, oni na świecie mają pieniądze i wszystko mogą kupić, jak własność Polaków za grosze. Nawet kodeks cywilny określa, że takie umowy sa nieważne (sprzeczne z prawem i zasadami współżycia społecznego -art.58) Dlatego trzymają magdalenkową sztamę,
 • @ RAM
  Zauważam, że do akcji, pardon za slogan wytarty jak żołnierska onuca izraelskiego żołdaka "pilnującego" gajów pomarańczowych, oj, oj, już nie ma?!! a masz ci, wytypowano specjalistę z ciekawym życiorysem.
  Im dalej od zakończenia II WŚ, tym więcej tematów o Żydach. Kultura przesiąkła w 90% tematem korzeni żydowskiej sztuki i dominuje w dyskursie o kulturze i sztuce. Wystarczy posłuchać radia (ja słucham "trójki") i obejrzeć Kulturę w TVP 1.
  Oj zapłaczem jeszcze, zapłaczem - póki co płacim jak za żyto...
  Ukłony
 • @wercia 09:43:22
  .
  wercia!... czytać ze zrozumieniem!...

  przecież to Polacy mają mieć wg. Żydów rzekomo splugawione sumienia i dlatego dziś inscenizują żydowskie wesela itp.!
 • @Wiktor Smol 13:37:47
  .
  on, icek cieszy się że NIKT w Europie nie celebruje Żydów i ich pseudokultury jak Polacy!

  "Literally hundreds of Jewish cultural festivals are taking place, more often than not with no Jews involved. Poland too has the highest rate of Hebrew language studies in all of Europe," Daniels continued to The Jerusalem Post.

  "I truly believe that the third and fourth generation of Poles since the Holocaust are starting to see how much Jewish culture is part of modern-day Polish culture -- it's amazing that this heritage created by 3.5 million murdered Jews is still relevant today."

  POLISH VILLAGERS HOLD JEWISH WEDDING WITHOUT JEWS
  http://www.jpost.com/Diaspora/Polish-villagers-hold-Jewish-wedding-without-Jews-502080

  CNAAN LIPHSHIZ/JTA AUGUST 10, 2017
 • Polish security firm pledges 100 top guards to protect Israelis
  https://www.jta.org/2015/10/23/news-opinion/world/polish-security-firm-pledges-100-top-guards-to-protect-israelis
 • @RAM 22:02:49
  Proszę zauważyć, ze Kula Lis, 1abezmetki, Talbot, aleszuma itp. blogerzy z tego portalu milczą n/t ,,zachowań" swoich ,,autorytetów" politycznych z pisuaru.
  Udają anty-żydów, ale sercem wspomagają ich, nawet są gotowi bić się o nich. Mamy do czynienia z potężną agenturą rozsianą po wszystkich portalach, która ma zadanie bronić antypolskich działań obecnych najemników tych z w/w zdjęć.
 • @wercia 09:52:59
  "A czy te tęsknoty wyrażane na murach nie są dziełem ich samych?"

  Oczywiście, że tak!

  Jak chodzi o te wesela żydowskie bez żydów - zażydzonych jest i rząd i aktorstwo, a na dodatek z przyzwoleniem miłosciwie nam panujących, działa w Polsce cała gama organizacji pozarządowych, które takie "happeningi" właśnie finansują. Ileż to roboty zasugerować jakiemuś dyrektorowi upadającego teatru czy kierownikowi placówki kulturalno oświatowej, aby wystawili prawdziwe żydowskie wesele? Które potem jest nagłaśniane na całą Polskę w żydowskich mediach?

  Polacy z pewnością za żydami nie tęsknią. Starsze pokolenia urodzone przed wojną z pewnością nie, a urodzone po wojnie nie mają o żdach pojęcia, jak tylko o Jankielu i jakimś sprzedawcy szmat pałętającemu się w polskiej literaturze. To są sztucznie wywoływane i sztucznie napompowywane tęsknoty.
 • @kula Lis 67 16:32:29
  Odejdż od klawiatury, weż proszki, połóż się spać, jak wstaniesz zmów, pacierz, coś tam zjedz, pobiegaj, żone przytul, żyj pozytywnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031