Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

NATO: Kurs na zatracenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Francja i Niemcy powierzają Polsce brudną robotę "niepokojenia rosyjskiego niedźwiedzia", po to by wywołać – z czasem – poważny epizod, prowokujący Rosję...»

 

UE: Sterowana przez autopilota z Pentagonu
UE VA COL PILOTA AUTOMATICO. DEL PENTAGONO
 
  
  
 
Maurizio Blondet       24 listopad 2017       tłum. RAM
 
 
Obserwując impas z Merkel – niektóre ze śledzonych przez mnie francuskich witryn internetowych – żywią "nadzieję na wyzwolenie". Cała polityka niemiecka, tj. prawica, lewica oraz prezydent Steinmeyer, a ponadto przemysłowcy i opinia publiczna pragną wprowadzenia surowych działań w kwestii imigracji, a także ustanowienia dobrych stosunków z Moskwą. Bawarska CSU stwierdziła, że: "Sankcje przeciwko Rosji nie powinny stać się trwałe".
 
Emmanuel Macron natomiast – korzystając z próżni władzy w Berlinie może – jak można przeczytać – "znaleźć swe przeznaczenie w polityce europejskiej i międzynarodowej" – tj. przewodnicząc reformie UE.
 
Prawda jest jednakże taka, że Merkel ciągle znajduje się w tym samym miejscu i jest jeszcze bardziej uciążliwa niż wcześniej. Nie wiadomo też jak długo będzie kierowała rządem zajmującym się jedynie sprawami bieżącymi lub tymi, które są priorytetem mniejszości politycznej. Dla Merkel jest to jednak sytuacja wręcz idealna, by – w ramach stagnacji – mogła trudnić się tym, czym zajmowała się do tej pory, tj. doglądaniem najpodlejszych interesów niemieckich.
 
Wszystko to nie oznacza bynajmniej, że UE zacznie dryfować, albo, że rozleci się – jak byśmy sobie tego życzyli. UE będzie bowiem sterowana przy pomocy pilota automatycznego, tj. NATO, które zarządzane przez Amerykanów i Izraelczyków konsekwentnie kieruje ją w stronę wojny z Rosją.
 
Sławny (w Wielkiej Brytanii) działacz ekolog Julian Rose – mieszkający w Polsce (usiłujący ocalić od globalizacji małe polskie przedsiębiorstwa rolnicze) alarmuje, że NATO buduje obecnie w Polsce "Armię Wschodnioeuropejską", bez informowania o tym kogokolwiek.
 
Francja i Niemcy powierzają Polsce brudną robotę "niepokojenia rosyjskiego niedźwiedzia", po to by wywołać – z czasem – poważny epizod, prowokujący Rosję. Da to zarządzającym Zachodem alibi do stworzenia "podstaw prawnie uzasadnionej, trwałej wojny" z Rosją.
 
 
Julian Rose
 
 
Rose pisze:
 
"Wszystko to dzieje się bez jakiejkolwiek konsultacji z Polakami, którzy są manipulowani po to, by posłużyli jako mięso armatnie, zaspokajając w ten sposób ambicje wojenne drobnych sługusów wielkich potęg despotycznych".
 
Na potwierdzenie swej opinii Rose wskazuje zwiększenie wydatków na zbrojenia, jakie zatwierdził rząd w Polsce, a także "otwarcie w Krakowie siedziby Centrum Eksperckiego", za pomocą którego NATO powierzyło Warszawie zadanie stania się "agencją służb wywiadowczych we wszystkich sprawach dotyczących wydarzeń w Rosji, a także w Chinach".
 
 
Europa: Totalitaryzm stoi dziś na jej progu
Europe: Totalitarianism now on its doorstep
 
 

23 tajne sztaby NATO 

 

Czym jest "Centrum Eksperckie" i do czego służy?

 
Na terytorium Europy NATO rozsiało 23 tego rodzaju struktury. Nie zrobiło tego jednakże w sposób bezpośredni, ale poprzez organ o nazwie “Allied Command Transformation” (ACT – z siedzibą w Norfolk, Virginia) – by sprawa nie rzucała się w oczy.
 
Agencje te to centrale – "opracowujące strategie, analizujące kwestie militarne i prowadzące zaawansowane kursy szkoleniowe dla wysokich rangą oficerów z krajów należących do NATO".
 
Pentagon stworzył je w roku 2002 – 2003, po to by zapobiec "marginalizacji Przymierza Atlantyckiego" w Europie, w której "wzrosłaby rola UE"  i która mogłaby zintegrować się z Rosją.
 
Krótko mówiąc, "Centra Eksperckie" są sztabami ukrytymi pod nazwą uniwersytetów dla generałów.
 
Allied Command Transformation” (ACT) zarządza bezpośrednio 3 sztabami: "Joint Analysis and Lessons Learned" w Portugalii (Monsanto), "Joint Warfare Center" w Norwegii (Stavenger), a nade wszystko "Joint Force Training Center" w Polsce (Bydgoszcz).
 
Pozostałe Centra Eksperckie (COE) znajdują się w Hadze – Civil-Military Cooperation; w Budapeszcie – Centrum Medycyny Wojskowej;  w Kalkar – Joint Air Power Competence Center (JAPCC) (zajmuje się lotnictwem i dronami do walki z okrętami podwodnymi); w Ingolstadt – centrum wyspecjalizowane w Military Engineering (MILENG), a także w Kilonii – Operations in Confined and Shallow Waters (CSW). (...)
 
 
NATO's Think Tanks
 
 
Informacje te potwierdzają alarm jaki podnosi Julian Rose.
 
Pentagon przesuwa siły NATO w kierunku wschodnim, a – wzbudzając w obywatelach krajów Europy Północnej nastroje antyrosyjskie i paranoiczną chęć rozliczenia starych porachunków – robi z nich swych więźniów. Tusk i Stoltenberg są tymi, którzy zaprogramują pilota automatycznego dla tego rodzaju UE. Jak chodzi o Tuska – będzie to kontynuacja tradycji rodzinnych.
 
W tym kontekście, rzeczą ciekawą jest przyglądnięcie się osobie Luigi Di Maio z partii "Movimento 5 Stelle" – "Ruch 5 Gwiazd" – M5S – mającemu nadzieję na szefowanie przyszłemu rządowi włoskiemu.


 
Di Maio, co tylko – z pozycji klęczącej – napisał list do Macrona, zapewniając go co do europeizmu swego ugrupowania i wsparcia dla francuskiej polityki przekraczania pułapu wydatków. Dodał również, że jego partia "nie ma nic wspólnego z pewnymi formacjami ksenofobicznymi i antyeuropejskimi, jakie pojawiają się w całej Europie".
 
Jednym słowem, "Ruch 5 Gwiazd" uprasza o dopuszczenie go do mainstreamu i z kapeluszem w ręce (podobnie do wcześniejszego zachowania Berlusconi'ego) puka do drzwi Macrona. Można powiedzieć, że dczuwa potrzebę posiadania opiekuna. Rzecz to dziwna, ponieważ jego partia odrzuca jakiekolwiek sojusze partyjne we Włoszech, natomiast na gruncie europejskim pragnie podporządkować się wytworowi Banku Rotschildów i Jacques'Attali.
 
 
***
 
komentarz pod artykułem na temat włoskiego Ruchu 5 Gwiazd – M5S:
 
 
Przypomnijmy, że w tym samym dniu, w którym posłowie z partii "Ruch 5 Gwiazd" po raz pierwszy pojawili się we włoskim Parlamencie – wezwał ich do siebie ambasador amerykański. Wielu z posłów stwierdziło, że nie są zainteresowani spotkaniem, ale Casaleggio (jeden z dwóch założycieli partii) nakazał im pójście do ambasady.
 
Posłowie opuścili budynek po półgodzinnej rozmowie – bladzi na twarzach – nie pozostawiając dziennikarzom żadnych komentarzy na temat wizyty.
 
Można powiedzieć, że usłyszeli głos władcy i nagle zdali sobie sprawę z otaczającej ich rzeczywistości. Od owego momentu wszystko to, co robi partia można określić jako zbliżenie się do USA, wraz z deklaracją Di Maio – gotowego na stanowisko nowego szefa rządu.
 
Dziś, kiedy Partia Demokratyczna upada, na scenę polityczną wchodzi "Ruch 5  Gwiazd" – koło zapasowe systemu.
 
 
***
 
 
Szef grupy parlamentarnej M5S: Dziś nasza delegacja odbywa wizytę u ambasadora USA – Thorne
Lombardi: oggi delegazione M5S dall’ambasciatore Usa Thorne
 
 
 
 
Ambasador USA, będący ex szwagrem senatora Johna Kerry i synem agenta CIA docenia członków "Ruchu 5 Gwiazd"
L’ambasciatore Usa, ex cognato di Kerry, figlio di un agente della Cia, apprezza i grillini
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

KOMENTARZE

 • żydo-NATO pod opieką żydowskich rządów w Europie !
  żydo-NATO OKUPUJE Polskę bo kilkuosobowa żydowska zgraja w Polsce
  [ PO-PSL-PIS ] tak zarządziła. Narodu KTÓRY OKUPUJE NIE RACZYŁA SIĘ SPYTAĆ !!!
  bo wiedzą skurwysyn... żydowskie że Polacy NIGDY by nie zezwolili na ponowną okupację Polski ! [ mieliśmy wojska okupacyjne żydo-bolszewie dziś mamy żydo-syjonistyczne ]

  Traktat Lizboński też skurwysyn.. żydowskie podpisali bez spytania Narodu o zdanie !! [traktat który De facto pozbawił Polskę suwerenności ] !

  Słowianie ! uważać na Waszczykowskiego Maciarewicza i Dude !! te obrzydliwe osoby mają na twarzy wypisaną WOJNĘ Nuklearną w imieniu żydowskiej syjonistycznej mafii z USA !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! powtarzam Polska Krajem Neutralnym
 • @ele 09:43:35
  Polska powinna być krajem neutralnym z korzyścią dla siebie i sąsiadów. O tym ja już dawno pisałam,co spotykało się z drwinami. Wywalanie pieniędzy na zbrojenia ku uciesze zachodnich koncernów nie zabezpieczy nas przed Rosją, bo nie mamy szans z tym krajem, ani interesu, by z nią walczyć. Z Rosją powinniśmy współpracować gospodarczo dla dobrych stosunków i rozwoju obu krajów. Żyd mąci, bo to jego geszeft. I śmieje się w kułak, że szabesgoje tańcują, jak każe. Już Tusk przypał chwalił się, że Polska z woli unii jest na piełszej linii fhontu. Pozostali szczekają jak psy w karawanie a interesy robią.
 • Do @wercia 09:30:57
  wercia ! dokładnie tak powinna Polska i polski rząd postępować ! ale nie mamy polskiego rządu a mamy żydo-okupacyjne rządy żydowskiej mafii więc jako Polacy nie mamy żadnych zysków a mamy za to same KOSZTY które ponosimy !

  DOMAGAMY SIĘ PRAWA DO REFERENDUM I DOSTĘPU DO TVP !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728