Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
374 posty 956 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Peccato originale" – o homo–mafii w cieniu Św. Piotra

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Watykańskie lobby gay jest tak bardzo potężne, że zagraża bezpieczeństwu papieża..."

 

Kolejne tajemnice watykańskiego “gay lobby” wychodzą na światło dzienne
Sollevato un nuovo velo sulla “lobby gay”in Vaticano
 
 
 
 
Emanuele Barbieri      22 listopad 2017       tłum. RAM
 
 
Tak ostatnia książka Gianluigi Nuzzi, zatytułowana "Grzech pierworodny""Peccato originale" (wyd. Chiarelettere, Milano 2017) jak i dwa programy telewizyjne, zrealizowane przez "Hieny" – "Le Iene" (z 12 i 20 listopada 2017) opisują mrożące krew w żyłach panowanie lobby homoseksualnego w Watykanie, potwierdzając tym samym wszystko to, co pisaliśmy na ten temat wcześniej.
 
Całość zaczyna się od denuncjacji Kamila Tadeusza Jarzembowskiego – byłego ucznia pre-seminarium watykańskiego, który ujawnia, że był świadkiem nadużyć seksualnych, odbywających się w obrębie murów watykańskich. Jarzembowski potwierdza także, że wiele razy interweniował u władz kościelnych w tej sprawie, ale nie dostał żadnej odpowiedzi.
 
Watykańskie pre-seminarium jest instytucją stworzoną przez ks. Giovanniego Folci (1890-1963), duchownego z diecezji Como, kapelana wojskowego z okresu I wojny światowej. W roku 1926 ks. Folci wybudował sanktuarium Gesù Divin Prigioniero w Valle Colorina, należącej do diecezji Como, gdzie był proboszczem. Obok sanktuarium duchowny założył szkołę zajmującą się młodzieżą męską, przygotowującą się do wstąpienia do seminarium. Papież Pius XII docenił szkołę i w roku 1956 powierzył jej posługę liturgiczną w Watykanie.
 
W roku 1971 – Paweł VI zaofiarował pałac św. Karola (znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Domu św. Marty) na siedzibę pre-seminarium.  Gości ono chłopców uczęszczających do tzw. szkoły średniej (scuola media) i gimnazjum-liceum, którzy chcą zorientować się co do ewentualnego posiadania przez nich powołania do kapłaństwa. Młodzież uczęszcza do szkoły o nazwie Istituto Sant’Apollinare i służy jako ministranci w Bazylice św. Piotra (...)
 
Należy podkreślić, że jeszcze bardziej od ujawnionych epizodów niepokoi zmowa milczenia, która je przykrywa.
 
"Hieny" bezpośrednio oskarżyły o ukrywanie skandalu tak dyrektora  seminarium – mons. Eugenio Radice, jak i byłego biskupa diecezji Como – Diego Coletti oraz kardynała Angelo Comastri (wikariusza papieskiego ds. Watykanu), który odpowiedział za pośrednictwem wydanego 21 listopada komunikatu:
 
 
Watykan, Comastri: Z mojej strony – w sprawie pre-seminarium Św. Piusa X – nie miało miejsca żadne tuszowanie
Vaticano, Comastri: da me nessun insabbiamento sul San Pio X
 
   
Watykańskie Biuro Prasowe wydało natomiast komunikat, w którym wyjaśnia, że "w zajściach, których dotyczą oskarżenia zaangażowanych było kilku rówieśników" – tak, jakby chciano podkreślić, że chodziło "jedynie" o stosunki homoseksualne pomiędzy młodocianymi a nie o "nadużycia" czy "pedofilię". Relatywistyczna mentalność, niestety obecna także w Watykanie – dopuszcza  transgresję seksualną pod warunkiem, że nie dochodzi do aktów przemocy lub nadużyć w stosunku do młodocianych.
 
Nie potępia się nieporządku moralnego jako takiego, ale zwraca się uwagę jedynie na to, czy nie miało miejsca naruszenie prawa. (...)
 
Zgodnie z tego rodzaju mentalnością – za to, że przeszkadzał swym przełożonym denuncjacjami – kierownik duchowy pre-seminarium został przeniesiony z Rzymu do regionu Valtelliny, a seminarzystę gay'a wyświęcono na księdza i kieruje obecnie tzw. oratorium (grupa modlitewna) w diecezji Como.
 
Tak wygląda "władza lobby homoseksualnego", o której opowiada w swej książce Gianluigi Nuzzi. Jest to lobby, które – jak pisze na str. 279 – "istnieje w Watykanie prawie od 50 lat i wszyscy zawsze o nim wiedzieli". "Już od czasów Pawła VI zachowania homoseksualne w Kurii były znane, ale nie mówiło się o nich"  (str. 289).
 
Nuzzi pisze: "Istnieją kręgi będące w stanie uwarunkowywać nominacje i przyznawanie określonych działalności, a także wpływać na decyzje pewnych dostojników – osiągając w ten sposób dla siebie nienależną ochronę i dysponowanie nienależącymi się im przywilejami – a wszystko to w ramach specyficznej polityki lobby, które stanowiska władzy rezerwuje dla swych członków"  (str. 280).
 
Gianluigi Nuzzi przypomina także wypowiedzi potwierdzające papieży Benedykta XVI i Franciszka na ten temat, a także oświadczenie Elmara Theodora Mäder'a – byłego dowódcy Gwardii Szwajcarskiej, który powiedział, że watykańskie "lobby gay jest tak bardzo potężne, że zagraża bezpieczeństwu papieża".
 
         
   
Elmar Theodor Mäder
 
Dziennikarz opowiada w swej książce o wyprawach księży gay'ów do rzymskich klubów dla homoseksualistów, takich jak "Muccassassina" i przypomina imprezy organizowane w budynku Świętego Oficjum przez ks. Luigi Capozzi – sekretarza kardynała Coccopalmerio. Nuzzi zalicza jednakże Coccopalmerio do "wrogów" Franciszka (zapominając o tym, że kardynał był jednym z broniących Amoris laetitia).
 
Poza tym autor wydaje się wierzyć, że lekarstwem na zepsucie moralne kwitnące w Watykanie może stać się głośna bergogliowa "reforma". Ale to przecież bergogliowe "Kim jestem, bym miał osądzać gay'ów" jest jednym z haseł “gay-friendly”, lansowanych przez ludzi i ugrupowania, jakie tworzą potężne lobby homoseksualne grasujące dziś także w Watykanie.
 
 
 
"Peccato originale.Conti segreti, verità nascoste, ricatti: il blocco di potere che ostacola la rivoluzione di Francesco"
 
 
***
 

VIDEO: "Zgwałcono mnie w Watykanie. Molestowania także podczas Mszy" 

VIDEO:"Hanno abusato di me in Vaticano. Molestie anche durante la Messa"
 
Nadużycia seksualne w Watykanie. Były ministrant mówi: "Wygoniono mnie za to, że zdenuncjowałem"
Abusi in Vaticano, l'ex chierichetto: "Cacciato per aver denunciato"
 

VIDEO: Watykan: W programie "Hien" ministrant oskarża: "Napastował mnie a teraz jest księdzem"

VIDEO: Vaticano, le accuse del chierichetto alle Iene: «Mi ha molestato, ora fa il prete»
 
 
***
 
"Amoris immunditia" – oto kim jest monsignore gay narkoman
 
 
Homo-arcybiskup przed watykańską Bramą św. Anny
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031