Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
358 postów 905 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bergoglio i Paglia otwierają Kościół na eutanazję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Czy dojdzie do tego, że w ramach obrony życia zaakceptuje się standaryzację zabójstwa zgodnego z prawem – deklarując się jednocześnie chrześcijaninami pro life..."

 

Watykan otwiera się po cichu na eutanazję (skrót)
Vaticano: si apre dolcemente la porta all'eutanasia
 
 
 
Benedetta Frigerio   13 listopad 2017    tłum. RAM
 
 
"Eutanazja w Holandii: Jak zrównoważyć wolność ze współczuciem". Nie jest to bynajmniej tytuł referatu zaprezentowanego przez Partię Radykalną, ale jednej z sesji konferencji zorganizowanej przez Papieską Akademię "Pro – Vita" (mającej odbyć się od 16 do 17 listopada) we współpracy z World Medical Association.
 
Tak to pod szydem "dialogu" i "ducha otwarcia oraz poszanowania" będzie się w Watykanie dyskutowało o "końcu życia".
 
Widoczna jest wyraźna nieobecność jakiejkolwiek wzmianki na temat nienegocjowalności życia lub katolickiej wizji człowieka, poza wspomnieniem o niej, razem z koncepcją islamską, żydowską i prawosławną – umieszczonymi na tej samej płaszczyźnie.
 
Niestety, od czasu gdy Kościół postanowił odłożyć swą doktrynę na drugi plan – tak, jakby była ona dla niego powodem wstydu – kwestionowanie spraw oczywistych, a więc tych niepodlegających dyskusji staje się niemal codzienne. Dlatego też, w tytułach referatów zaproszonych na konferencję lekarzy i teologów nie ma śladu jakiegokolwiek potępienia eutanazji, czy też obrony życia od poczęcia aż do jego naturalnego końca – nie mówiąc już o wyjaśnieniu dlaczego eutanazja jest aktem zawsze niedopuszczalnym (mam tu na myśli Katechizm Kościoła Katolickiego).
 
I tak to, po otwarciu konferencji przez mons. Vincenzo Paglia, mianowanego przez papieża Franciszka szefem Papieskiej Akademi "Pro – Vita" głos zabierze dla przykładu głos René Héman, prezydent stowarzyszenia lekarzy niemieckich, który w marcu tego roku przyznał rację fundacji Levenseindenkliniek (klinika, w której przeprowadza się eutanazję) w sprawie lekarzy wybierających klauzulę sumienia – stwierdzając, że pomimo ich poglądów są oni zobowiązani do udzielenia "pomocy" pacjentom w poszukiwaniach lekarza chętnego do zabicia ich – oraz dodał, że chodzi tu o "odpowiedzialność moralną i zawodową".
 
DUTCH GPS SHOULD REFER REJECTED EUTHANASIA REQUESTS TO ANOTHER DOCTOR: END OF LIFE FOUNDATION
 
Następnie relację zatytułowaną "Samobójstwo wspomagane w Szwajcarii: Doświadczenia i wyzwania" przedstawi dr. Yvonne Gilli – członek szwajcarskiej Green Party. Nie zostały określone jej osobiste poglądy na ten temat – wiadomo jednak, że jest zwolenniczką kontroli urodzeń i redukcji populacji ludzkiej przy pomocy antykoncepcji.
 
Po południu przedyskutuje się temat "Eutanazja, samobójstwo wspomagane i common law" – tak jak gdyby eutanazja była już powszechną rzeczywistością, którą należy brać pod uwagę.
 
Zaraz potem, Volker Lipp, profesor prawa cywilnego uniwersytetu Georg-August w Getyndze wygłosi wykład zatytułowany "Eutanazja i samobójstwo wspomagane", utrzymujący, że by być posłusznym woli pacjenta potrzebne są narzędzia prawne.
 
Drugi dzień konferencji rozpocznie Heidi Stensmyren, prezydent stowarzyszenia lekarzy szwedzkich – przeciwna eutanazji, ale za to akceptująca zabieg zwany "sedacją terminalną", podczas której – jak wyjaśniła – "wolno jest lekarzowi rozpocząć leczenie objawowe tak dużymi dawkami, że mogą  one przyspieszyć śmierć".
 
Satsa på palliativ vård – inte dödshjälp
       
Nie ma więc mowy o kategorycznym i niepodważalnym stwierdzeniu Katechizmu, według którego celem sedacji nie może być uśmiercenie chorego. Katechizm stwierdza bowiem (N. 2277). "Działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból, stanowi zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga żywego, jej Stwórcy".
 
Prawdziwym odzwierciedleniem koncepcji, jaką przyjęła konferencja watykańska jest stanowisko bioetyczne, opisane przez Stefano Semplici – członka Międzynarodowej Komisji Bioetycznej UNESCO – na temat konieczności zrównoważenia pozycji przeciwstawnych (dla przykładu stanowisk pro eutanazja i kontra eutanazja). Zgodnie z logiką Hegla – mając do dyspozycji tezę i antytezę usiłuje się znaleźć syntezę, nie pojmując, że w rzeczywistości – prawda, w żaden sposób nie może zrodzić się ze sprzeczności.
 
Na temat "sedacji terminalnej" i konieczności zastosowania pisemnych oświadczeń dotyczących woli niepodtrzymywania życia zabierze głos również Anne de la Tour z Francji, prezydent stowarzyszenia zajmującego się opieką paliatywną.
 
Przeglądając natomiast niektóre prace Ralfa Joxa z uniwersytetu w Monachium, zaproszonego do Watykanu, by wypowiedział się w ramach tematu: "Koniec życia i debata publiczna w społeczeństwie demokratycznym" – czytamy, że pozbawienie odżywiania i nawadniania jest zabójstwem.
 
Niestety, Jox, w roku 2014 w imię obrony życia, razem ze swymi kolegami zaprezentował propozycję ustawy legalizującej samobójstwo wspomagane w  Niemczech, wyjaśniając, że "ktokolwiek traktuje na poważnie ochronę życia, powinien opracować reguły umożliwiające przeprowadzenie racjonalnego samobójstwa wspomaganego".
 
Germany grapples with assisted suicide
 
 
Również w tym przypadku mamy doi czynienia z "wspaniałą" syntezą, przy pomocy której żywi się złudzenia, że będzie można zadowolić wszystkich – tj. pro life i pro choice – i uniknąć starć.
 
Nasuwa się pytanie, czy dojdzie do tego, że w ramach obrony życia zaakceptuje się standaryzację zabójstwa zgodnego z prawem – deklarując się jednocześnie chrześcijaninami pro life. Jeżeli do tego dojdzie, to można powiedzieć że przebiegłość szatańska udoskonaliła się jeszcze bardziej.
 
Watykan, podważając kwestie oczywiste – w imię dialogu, ugody i pokoju heglowskiego (tego, który wyprodukował marksizm, i totalitaryzm komunistyczny) – otwiera bramy stanowiskom diabolicznym i zwiększa chaos wokół tego, czego należałoby bez jakichkolwiek kompromisów bronić jako dobra niezbywalnego.
 
Cóż za ból i tragedia, gdy obserwuje się Oblicze Prawdy, zrelatywizowane działaniami wstydzącego się jej Kościoła (który powinien przecież głosić ją z dumą), który gotowy jest pozostawić człowieka na pastwę jego zagubienia i przemocy władzy, w zamian za miskę soczewicy fałszywego pokoju.
 
 
***
 
 
Biskup Vincenzo Paglia, powołany przez Bergoglio na szefa Papieskiej Akademii "Pro – Vita" to ten, za którego sprawą doszło do splugawienia przez argentyńskiego zboczeńca "artysty" katedry w Terni.


 
I Paglia poszedł do nieba razem z trans i gejami
E Paglia andò in cielo con trans e gay
 
 
Riccardo Cascioli    08-03-2017
 
 
 (…) Jeszcze więcej dyskusji wzbudziły genitalia Chrystusa bardzo wyraźnie prześwitujące spod tkaniny jego odzienia. Również ten szczegół – wyjaśnia Ricardo Cinalli, argentyński “artysta” gay – został przez biskupa Vincenza Paglię zaakceptowany. (...)

 
Twarzy użyczył Chrystusowi fryzjer z Terni, z którym Cinalli bardzo blisko zaprzyjaźnił się.
 
Paglia miał stwierdzić: “Jezus jest osobą, jest istotą ludzką”, a zatem “w ten sposób widać poprzez suknię, że był prawdziwym mężczyzną”.
 
Jak z tego wynika Paglia jest geniuszem: któż może powiedzieć, czemu przez 2000 lat Kościół nigdy nie wątpił w ludzką naturę Chrystusa bez uciekania się do podobnych malunków.
 
Albo też biskup Paglia sądzi, że to właśnie w genitaliach znajduje się kwintesencja człowieczeństwa. (…)
 
 
VIDEO: "Zmartwychwstanie" z Terni – pomysł "biskupa" Paglii
 

VIDEO: Wywiad z Argentyńczykiem Ricardo Cinalli – autorem ohydy w katedrze w Terni

 
 
 
Oto inne "dzieła" Ricarda Cinalli:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ricardo Cinalli – DOCUMENTED BIOGRAPHY
 
 
Paglia & the Art of Transgression
 
 
***
 
Co myślą w Watykanie na temat eutanazji. Koniec życia - “po francusku” – tłum. RAM
 
 
Po 63 latach małżeństwa planują samobójstwo. Trójka dzieci przekonuje ich, że lepsza jest eutanazja – tłum. RAM
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031