Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
385 postów 1001 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Genialny" Jared, czyli jak oskubać Saudów...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Podczas gdy Jared przebywał w Riyadzie – tajemniczy yacht zacumował w saudyjskim porcie Jeddach. Pod osłoną oddziałów uzbrojonych załadowano nań walizy, zawierajace miliard dolarów w gotówce..."

 

Czy to nie Jared Kushner stoi za puczem Bin Salmana?
C’E’ JARED DIETRO IL GOLPE DI BIN SALMAN?
 
 
 
 
Maurizio Blondet     8 listopad 2017      tłum. RAM
 
 
 
David Ignatius, jeden z najważniejszych felietonistów Washington Post, zajmujących się Bliskim Wschodem, napisał co tylko:
 
"W ubiegłym miesiącu, Jared Kushner – główny doradca Trumpa i jego zięć – odbył prywatną podróż do Riyadu. Mówi się, że Kushner i książę Bin Salman spędzili 4 noce na wymienianiu poglądów i planowaniu strategii".

 
Trzeba przyznać, że zdanie sobie sprawy z tego, że wydarzenia, które mają obecnie miejsce zostały zaprogramowane przez dwóch zepsutych i zawsze – jak chodzi o ich kaprysy – zaspokojonych maminsynków – budzi strach.
 
Odnośnie zakulisowych szczegółów rozmów Kushnera i Salmana – przedstawił je w libańskiej telewizji Al Mayadeen – bardzo dobrze poinformowany analityk – Anis Naccache.
 

 
 
Anis Naccache
 
 
Ponoć, podczas wizyty w Riyadzie, Jared – śmiejąc się i żartując – poprosił księcia Bin Salmana, by ten dotrzymał słowa w sprawie miliardów dolarów obiecanych swemu teściowi, Donaldowi Trump'owi.
 
Oczywiście, Mohammed Bin Salman zaczął ubolewać, że czasy są ciężkie; że ropa jest tania i że królestwo jest okropnie zapożyczone.
 
W tym jednak momencie – Jared przedstawił księciu listę zagranicznych majątków posiadanych przez członków saudyjskiej rodziny królewskiej oraz osób z nią spokrewnionych.
 
Wystarczy wywłaszczyć wymienionych ludzi – oskarżając ich o korupcję – i można będzie położyć ręce na 2 – 3 bilionach dolarów. Należy zauważyć, że amerykański dług publiczny wynosi nieco ponad 3 biliony dolarów i że superpotęga żyje drukując pieniądze.  
 
Kiedy zapytano Naccache, czy jego opowieść była zwyczajną dedukcją, czy też jest sformułowana na podstawie dokładnych informacji – ten odpowiedział, że wynika z informacji, więc nie ma nic wspólnego z wnioskowaniem.
 
Jeżeli miałoby to być prawdą – wiadomośc ta wyjaśniałaby dziwny tweet Donalda Trumpa z 4 listopada. Podczas gdy Bin Salman kontynuował aresztowania krewnych i członków klanów rywalizujących z nim – Trump – zamiast skomentować wydarzenia – napisał:
 
"Donald J. Trump@realDonaldTrump – 12:49 PM – 4 Nov 2017
 
Would very much appreciate Saudi Arabia doing their IPO of Aramco with the New York Stock Exchange. Important to the United States!"
 
"Doceniłbym bardzo, gdyby Arabia Saudyjska wprowadziła Aramco na nowojorską giełdę. Jest to ważne dla Stanów Zjednoczonych".
 
Praktycznie rzecz biorąc, Trump w zamian za miliardy dolarów – pobłogosławił saudyjski pucz.
 
Staje się także zrozumiała treść tajnej depeszy dyplomatycznej (ujawnionej przez Channel 10), którą ministerstwo spraw zagranicznych Izraela rozesłało do wszystkich ambasadorów izraelskich, na podstawie której widać, jak Izrael skoordynował swe posunięcia z saudyjskim księciem – zaczynając od dymisji libańskiego premiera Saada Hariri – i wykorzystał fakt do zwiększenia napięcia w regionie, wspierając pucz Bin Salmana.
 
Depesza pouczała izraelskich dyplomatów, by "robili, co tylko się da" w celu nakłonienia krajów ich goszczących "do zintensyfikowania presji dyplomatycznej przeciwko Iranowi i Hezbollahowi"; by podkreślali, że "to Iran zaangażowany jest w przewrót w regione" i żeby zachęcali "najważniejszych polityków w krajach, by nie szczędzić sił na rzecz wyrzucenia Hezbollahu z rządu libańskiego" (Hezbollah posiada w rządzie 3 swych ministrów).
 
Blogger dodał, że podczas gdy Jared przebywał w Riyadzie – tajemniczy yacht zacumował w saudyjskim porcie Jeddach. Pod osłoną oddziałów uzbrojonych załadowano nań walizy, zawierajace miliard dolarów w gotówce.
 
Z pewnością, nie są to pieniądze, które zostaną ujawnione w ramach skandalu Panama Papers – im nie zagraża to absolutnie.
 
Według bloggera, budynek izraelskiegi Knessetu – zbudowany dzięki darowiznom Davida de Rotschilda – posiada w swych bardzo głębokich podziemiach prawdziwy "Fort Knox" – finansowy skarbiec, zarządzany przez Rotschildów i niepodlegający żadnym interwencjom czy kontrolom.
 
Tyle że ta ostatnia wiadomość z pewnością należy do fake news.
 
 
  
Obszerny Knesset – dar Rotschildów
     
***
 
The Saudi crown prince just made a very risky power play
 
Jared Kushner, Mohammed bin Salman, and Benjamin Netanyahu Are Up to Something
 
 
***
 
Rodzinne (i nie tylko) "porządki" księcia Bin Salmana
 
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31