Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 1132 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bergoglio: "Kształćcie przywódców otwartych na migrantów"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Chciałbym zachęcić uniwersytety katolickie, by tak wychowywały swych studentów, aby byli zdolni do uważnej analizy zjawiska migracji..."

 

Migranci: Papież apeluje do uniwersytetów: "Kształćcie przywódców otwartych na przyjmowanie migrantów"
Migranti, il Papa alle università: "Formate leader aperti all'accoglienza"
 
 
"Chciałbym zachęcić uniwersytety katolickie, by tak wychowywały swych studentów –  z których niektórzy staną się leaderami politycznymi, przedsiębiorcami i twórcami kultury – aby byli zdolni do uważnej analizy zjawiska migracji".
 
 
Sergio Rame    4 listopad 2017    tłum. RAM
 
 
 
Dziś rano papież Franciszek wezwał uniwersytety katolickie całego świata (których przedstawiciele zostali przyjęci na audiencji w Watykanie), aby przedstawiały fenomen migracji "we właściwej perspektywie sprawiedliwości, globalnej współodpowiedzialności  i poczucia wspólnoty w ramach różnorodności kulturowej".

 
Podczas spotkania Bergoglio zaapelował do wszystkich wyższych szkół katolickich by "zastanowiły się nad powodami reakcji negatywnych – mających niekiedy charakter dyskryminujący i ksenofobiczny – jakie pojawiły się w krajach o bardzo długiej tradycji chrześcijańskiej, po to by móc zaproponować programy formacji sumienia".

 
Według papieża – należałoby waloryzować w większym stopniu – "wieloraki wkład, jaki wnoszą migranci do społeczeństw, które ich przyjmują".

 
Papież podkreślił: "W celu usprawiedliwienia duszpasterstwa migrantów i uchodźców, zachęcam was do pogłębienia teologicznego zagadnienia migracji, widzianej jako znak czasów".

 
Franciszek przypomniał, że "Kościół zawsze widział w migrantach obraz Chrystusa, który powiedział: 'Byłem przybyszem i przyjęliście mnie'".
 
Według papieża, dzisiejsza fala migrantów stanowi dla Kościoła "wyzwanie w stosunku do jego wiary i miłości".
 
Ta świadomość powinna w sposób szczególny warunkować działalność profesorów uniwersyteckich.
 

 
 
Franciszek ponownie wyskandował, co następuje:
 "Jak chodzi o nauczanie – pragnąłbym, by uniwersytety katolickie używały programów faworyzujących uchodźców, które będą funkcjonować na różnych poziomach – zarówno poprzez oferowanie kursów, także tych zdalnych, przeznaczonych dla osób mieszkających w obozach i ośrodkach, jak i za pomocą przyznawania stypendiów, które umożliwiłyby ich relokację".
 
 
Według Bergoglio, "wykorzystując do tego celu gęstą, międzynarodową sieć uniwerstytecką"– uniwersytety katolickie powinny  – "ułatwiać uznawanie tytułów akademickich i zawodowych, jakie są w posiadaniu migrantów i uchodźców".

 
Na koniec padło zaproszenie, by we właściwy sposób odpowiedzieć na nowe wyzwania migracyjne: "Należy kształcić w sposób specyficzny i profesjonalny pracowników duszpasterskich, którzy zajmują się udzielaniem pomocy migrantom i uchodźcom".
 
 
***

Migranci: ignoranci z problemami psychiatrycznymi
 
 
***
 
Galeria satyry:
  
 

 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

KOMENTARZE

 • Nie manipulować przy liczniku!
  j.w.
 • @RAM 19:21:42
  Liczniki rzadko działają prawidłowo ;-))
  pzdr
 • @RAM
  Nową „umiarkowaną opozycję” w Syrii spotka los jej poprzedników. Kolejna „umiarkowana opozycja”, którą Stany Zjednoczone tworzą obecnie w Syrii, zakończy swoją działalność jak jej poprzednicy. USA niedawno rozbiły niedaleko Er Rukban nowy obóz, do którego zjeżdżają się członkowie formacji zbrojnych. Spośród nich tworzona jest kolejna „umiarkowana opozycja” – Syryjska Armia Narodowa, której podstawę stanowią Jaysh Aswad al-Sharqiya, Kuvat Shahid Ahmad Abdu i Liwa Shuhada al-Qaryatayn. Kolejna „umiarkowana opozycja”, którą tworzą obecnie USA w Syrii z szahidów, „wschodnich lwów” i innych bandytów, zakończy swoją działalność tak samo jak jej poprzednicy. Amerykanie nie byli w stanie przez ponad rok oddzielić umiarkowanej opozycji od terrorystów w Syrii, więc zaczęli tworzyć nową z zebranych resztek terrorystów. Terroryści wskakują w szmaty SDF za namową Amerykanów, jak ten;


  pp.userapi.com/c840621/v840621265/1e52e/AEtiMeBS0ZU.jpg


  Teraz wychodzi ma jaw dlaczego Amerykanie nie chcieli dzielić terrorystów na umiarkowanych i nieumiarkowanych. Dobrzy rodzice, jednakowo traktują swoje dzieci. Nie wyróżniają żadnego z nich.
 • @kula Lis 67 07:56:19
  https://pp.userapi.com/c840621/v840621265/1e52e/AEtiMeBS0ZU.jpg
 • @kula Lis 67 07:56:19
  .
  nie wklejaj wszędzie tych samych wycinków!

  jeden raz wystarczy! ... pamietać o linkach!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930