Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
385 postów 1001 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Politically correct Halloween w USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«71 % Amerykanów utrzymuje, że "politically correct" zdusiło możliwość dyskusji potrzebnej w społeczeństwie, zaś 58 % twierdzi, że własne opinie polityczne bezpieczniej jest mieć tylko dla siebie...»

 

Halloween jest oficjalnym świętem w USA i dobrze, że tak jest
HALLOWEEN E’ FESTA UFFICIALE DI STATO IN USA. Ed è giusto così.
 
 
 
Maurizio Blondet    1 listopad 2017     tłum. RAM

 
Biały Dom został przystrojony gigantycznymi pajakami i równie gigantycznymi pajęczynami:
 

 
 
Prezydent USA I First Lady dają wybranym dzieciom słodycze na progu prezydenckiej rezydencji. First Lady – na widok niesamowitości – w sposób rytualny udaje przestraszoną.
 
Halloween stanowi oficjalną tradycję, którą każdy prezydent USA celebruje:
 

 
 
Ronald Reagan
 
 
Halloween Clintonów, rok 1993

 
Obama – trick or threat
 

 
 
 
Betty Ford sadowi szkielet na ulubionym fotelu męża, prezydenta  Gerald Forda – rok 1973

 
"Ozdoby" z pajęczyny w Sali Błękitnej Białego Domu

 
Znaczące powinowactwo elekcyjne
 
Oczywiście źródłem inspirującym tego rodzaju święto państwowe jest:
 

 
 
Święta, jakie Ameryka eksportuje na cały "wolny" świat są świeckie do maximum. Niektóre z nich należy obchodzić publicznie na całym Zachodzie – dla przykładu Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, czy Dzień Kobiet. Inne na naszych oczach nabywają statusu rytuałów, wyrażających tzw. "nasze wartości" – od LGBT Pride po Maraton Nowojorski, który – pomimo świeżej masakry na Manhattanie – i tym razem będzie celebrowany 5 listopada –  tak jakby stanowił najwyższy obywatelski obowiązek. Weźmie w nim udział 2 miliony idiotów, pochodzących z całego świata.
 
Jest także 4 lipiec. Następnie, po15 dniach monstrualne pająki zostaną rozmontowane i Biały Dom zostanie należycie ozdobiony z okazji następnego rytu "rynku globalnego", czyli Bożego Narodzenia. Nie ma jednakże porównania z Halloween...
 
Trzeba przyznać, że Halloween jest prawdopodobnie najbardziej popularnym świętem w Ameryce. Ludzie dorośli z przejęciem wybierają "przerażające" kostiumy, w których prezentują się we miejscach pracy i na wieczornych party.
 
Amerykańskie mass-media opublikowały instrukcje na temat kostiumów politycznie niepoprawnych, tj. obrażających mniejszości rasowe, religijne i społeczne.
 

 
 
 
Jaki jest tego skutek?
 
"71 % Amerykanów utrzymuje, że "politically correct" zdusiło możliwość dyskusji potrzebnej w społeczeństwie, zaś 58 % twierdzi, że posiada opinie polityczne, których boi się okazywać i że bezpieczniej jest mieć je tylko dla siebie". Są to wyniki sondażu, któremu poddano 2300 osób dorosłych.
 
58 % twierdzi, że"klimat polityczny uniemożliwia im publiczne wyrażenie ich przekonań politycznych". Rzeczą znaczącą jest to, że to nade wszystko amerykańscy konserwatyści wyrażają tego rodzaju osądy i mówią, że czują się zagrożeni, gdyby przyszło im przedstawić publicznie ich przekonania.
 
Jest oczywiste, że brak tolerancji uprawiany jest przede wszystkim przez lewicę –  i faktycznie jedynie 30 % postępactwa uważa, że własne przekonania lepiej jest zachować dla siebie – w przeciwieństwie do 70 % konserwatystów i 76 % deklarujących się jako "zażarci konserwatyści".

 
Witamy  w Kraju Wolności Słowa!
 
 
Poll: 71% of Americans Say Political Correctness Has Silenced Discussions Society Needs to Have, 58% Have Political Views They’re Afraid to Share
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

KOMENTARZE

 • @
  Halloween nie jest oficjalnym świętem. Praktycznie można go dołączyć do obyczaju a nie święta ze wszystkimi dla tego typu uwarunkowaniami.
 • @Stara Baba 03:23:26
  .
  Autor zna USA! ... nie pisze o święcie państwowym! .... oficjalność celebrowania Halloween bez wątpienia istnieje i jest to tak nachalne, że prawie, że instytucjonalne...

  w takich sytuacjach Mistrz Blondet bardzo często wyraża się z przekąsem i ma rację!
 • @RAM 14:30:18
  "że prawie, że instytucjonalne."

  No właśnie, "prawie" nie znaczy że jest. :-)
  W tamtym roku a także teraźniejszym w mojej okolicy praktycznie całkowicie zaprzestano obchodzenia tego obyczaju. Dzieciaki nie chodziły
  po ulicach a domy nie były przystrojone jak to kiedyś bywało. Jedynie w sklepie Jewel spotkałem jedną dorosłą już dziewczynę przebraną za wróżkę
  i to było wszystko. Wyglądało to bardziej na imprezę w ramach pracy niż
  na chodzeniu po ulicach.
 • @Stara Baba 15:48:09
  A niech się pedalą, genderyzują i satanizują.
  Byle DALEKO od dobrze obstawionych granic Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31