Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
457 postów 1198 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Szturm na Eurazję: Północna Korea to tylko starter

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Nigdy dotąd "area pivot" nie była tak ożywiona i dynamiczna jak jest obecnie, stawiając talassokracje przed wyborem: skapitulować czy zaatakować?...»

 

Szturm na Eurazję: Północna Korea to tylko starter
Assalto all’Eurasia: la Corea del Nord è solo l’antipasto
 
 
Federico Dezzani   26 październik 2017   tłum. RAM
 
 
 
Heartland (Chiny i Rosja), Rimland (Korea) i potęgi morskie (USA)
 
Gospodarkę i system produkcyjny – Marx i Engels określali jako "strukturę", zaś politykę, kulturę i religię nazywali "nadbudową". Według nich – historia powszechna była kwestią pracy i kapitału. Pomylili się i prawdopodobnie byli także świadomi popełnionego błędu.
 
"Strukturą" jest chęć dominowania państw, a geopolityka – nauka, która analizuje tego rodzaju dążenia jest najlepszym narzędziem by zrozumieć i interpretować historię.
 
W szczególny sposób zaś, historia opiera się o wolę zdominowania "ziemi" przez "morze" i na odwrót: pragnienie podbicia "morza" przez "ziemię".
 
Przykłady tego to Ateny przeciwko Sparcie, Kartagina przeciwko Rzymowi, Saraceni przeciwko Bizancjum, Holandia przeciwko Hiszpanii, Wielka Brytania przeciwko Francji, Londyn przeciwko Berlinowi i Waszyngton przeciwko Moskwie.
 
Wobec tegoż wielowiekowego konfliktu – wszystko inne jest "nadbudową"; wszystko inne jest drugorzędne, zbędne, prawie że przewidywalne. Także ideologie, religie czy poszczególni politycy. Wszystko kręci się wokół pragnienia wojny i w oczekiwaniu na końcową bitwę, o ile do niej dojdzie.
 
Tym, którzy chcieliby zaznajomić się ze scenariuszem międzynarodowym - polecam studium “The Geographical Pivot of History”, autorstwa Halforda Johna Mackindera, opublikowane w roku 1904 – o wiele bardziej użyteczne niż przeczytanie całej dzisiejszej, wyspecjalizowanej w tym temacie prasy.

Mackinder będący wybitnym eksponentem tak doskonałej talassokracji, jaką jest Wielka Brytania – obserwuje globus i lokalizuje w sercu Eurazji strefę niedostępną dla poteg morskich. Jest to "area pivot" globu ziemskiego - obszar, który gdy zostanie należycie zorganizowany pod względem militarnym, logistycznym, ekonomicznym i społecznym – kontrolującemu go może dać hegemonię nad światem. 


Ze szczególną obawą patrzy Mackinder na budowę rosyjskich kolei, zdolnych do przemieszczania na bezkresnych równinach – towarów i żołnierzy, na wzór okrętów na morzu.
 
Mackinder dodaje, że przewiduje kłopoty, gdyby Rosja sprzymierzyła się z Niemcami.
 
Wybiegając w niewiarygodny sposób w przyszłość – Mackinder zatrzymuje się na jeszcze bardziej niepokojącym scenariuszu, tj. na integracji pomiędzy Chinami i wnętrzem Rosji.
 
Nastąpią potem dwie wojny światowe, które pozwolą Angloamerykanom na unieszkodliwienie Niemiec i rozlokowanie się w Europie (NATO - CEE/UE) oraz na Wschodzie (CENTO, SEATO, później rozwiązane).
 
The Geographical Pivot of History
 
Halford John Mackinder
 
 
Podczas drugiej wojny światowej Nicholas J. Spykman (1893 – 1943), strateg holenderski, naturalizowany w USA opublikował pracę noszącą tytuł "America’s Strategy in World Politics", której celem było zaktualizowanie i zintegrowanie dzieła Mackindera, tak, by nadawało się do współczesnej geopolityki.
 
Spykman stwierdził w niej, że nieistotne jest kto kontroluje Heartland (czyli ZSRR i Chiny, które staną się wkrótce komunistyczne). Ważne jest by potęgi morskie "powściągały" nieprzyjeciela – otaczając go szeregiem państw satelitów – po to by móc go osłabić.
 
W ten to sposób obok Heartlandu rodzi się Rimland, w skład którego wchodzą wszystkie te punkty oparcia (zaczynając od Włoch, poprzez Indie, aż do Japonii), przy pomocy których talassokracje mogą zaczepić się na obszarach lądowych. Nie jest to idea nowa, jako że już Mackinder podkreślał ważność tychże "przyczółków" – niezbędnych dla polityki potęg morskich.
 
Rimland
 
Nicholas J. Spykman
 
 
Wśród "przyczółków" cytowanych przez Mackindera w roku 1904 znajduje się również Korea!
 
Josip Stalin, świadomy ważności tegoż skrawka ziemi – o długości 950 km, dość jałowego i niegościnnego – a po przegranej Japonii obróconego w condominium sowiecko – amerykańskie – postanowił eksmitować stamtąd Amerykanów. Sowieci i Amerykanie ustanowili granicę na 38 równoleżniku i tak jedni jak i drudzy, we własnej połowie zainstalowali rządy sobie przyjazne. 25 czerwca 1950 roku, o świcie wojska północno-koreańskie unieszkodliwiły obronę południowo-koreańską i przekroczyły 38 równoleżnik. 30 czerwca, po upadku Seulu prezydent Truman upoważnił generała Douglasa MacArthura do interwencji. W ten sposób rozpoczęła się wojna, która trwała do roku 1953 i która dzięki dużemu zaangażowaniu Chin zakończyła się remisem (granica pomiędzy obydwoma Koreami dalej pozostanie na 38 równoleżniku). Także dzięki Chinom – reżim Kim Il Sung'a (1912 – 1994) przetrwa Zimną Wojnę bez szczególnych niespodzianek. (...)
 
W roku 1991 upada ZSRR i potęgi morskie ponownie posuwają się w kierunku Heartlandu (rozszerzenie na wschód NATO, interwencje w Gruzji, w Azji Centralnej, itp.).
 
W tego rodzaju kontekście Korea Północna jest wrogą potęgą znajdującą się w strefie pośredniej, czyli w tzw. Rimlandzie. Jej los powinien więc być podobnym do tego, jaki spotkał Jugosławię. Administracja Clintona otworzyła drzwi WTO dla Chin, jednakże nie wykazywała zbytniej ochoty by wywołać wojnę blisko obszaru, do którego delokalizowały przedsiębiorstwa amerykańskie. Administracja Busha rozważała przeprowadzenie regime change w roku 2003, ale bagno wojny w Iraku ostudziło wojenne zapędy Donalda Rumsfelda i jego wspólników.
 
Pozostaje faktem, że jakiekolwiek państwo wrogo nastawione do USA może zostać obalone w każdej chwili – dlatego Pyongyang przyspieszył rozwój wojskowego programu nuklearnego, używając do tego celu uranu lokalnego i w roku 2006 dokonał pomyślnego testu jądrowego.
 
W roku 2014, podczas chaosu post-Euromajdanowego w Kijowie – Koreańczycy z Korei Północnej zakupili na Ukrainie pociski rakietowe SS-18. 29 sierpnia 2017 wystrzelili pierwszą rakietę, która przeleciała ponad Japonią i utonęła w Pacyfiku. 3 września 2017 przeprowadzili test z pierwszą bombą termonuklearną.
 
W ten sposób Korea Północna znajduje się obecnie w wąskim "klubie" atomowym – dysponując "straszakiem nuklearnym", który teoretycznie powinien zniechęcić jakiegokolwiek agresora.    
 
Cała historia zakończyłaby się w tym właśnie miejscu, gdyby nie szczegół pokreślony wcześniej, a mianowicie fakt, że półwysep koreański jest częścią Rimlandu, przy pomocy którego potęgi morskie otaczają, ograniczają, a w razie potrzeby atakują Heartland. To ten aspekt jest obsesją talassokracji, a nie niewielka Korea Północna.
 
Cały kontynent euroazjatycki – od Południowego Morza Chińskiego aż po Bałtyk – rok po roku, coraz to gęściej pokrywa się liniami superszybkich i superwydajnych kolei. Chiny i Rosja prowadzą wspólne ćwiczenia, tak na Pacyfiku jak i na Morzu Śródziemnym. Szereg gazociągów i ropociągów przecina obydwa kraje. Pekin buduje linie kolejowe, przy pomocy których będzie można poprzez obejść Cieśninę Malakka (poprzez Birmę) lub dotrzec do niej (poprzez Malezję) w kilka zaledwie godzin – osłabiając w ten sposób rolę Singapuru.
 
Jednym słowem, "area pivot" Mackindera nigdy dotąd nie była tak ożywiona i dynamiczna jak jest obecnie, stawiając talassokracje przed wyborem: skapitulować czy zaatakować?
 
To w tego rodzaju kontekście należy wiedzieć napięcia pomiędzy Angloamerykanami i Koreańczykami z Korei Północnej.
 
Mało ważny jest dla Waszyngtonu arsenał Kim Jong-una, natomiast interesuje ich bardzo rosnąca siła morska Chin (w kwietniu 2017 stocznie w Dalian zwodowały pierwszy wyprodukowany w Chinach lotniskowiec) i jej współpraca z odpowiednikiem rosyjskim. Tak Moskwa jak i Pekin są tego świadome i dlatego we wrześniu głosowały w ONZ za sankcjami przeciwko Pyongyang, chociaż w sposób na tyle złagodzony – by nie dopuścić do upadku reżimu.
 
Północno-koreański program nuklearny jest dla talassokracji jedynie użytecznym pretekstem, za pomocą którego usiłują zdławić blok kontynentalny.
 
Jest to wygodny chwyt umożliwiający rozlokowanie w Korei Południowej pocisków rakietowych THAAD – czemu twardo sprzeciwiły się Chiny; dozbrojenie Japonii (której rola jest dziś tak samo pro-brytyjska i anty-chińska jak na początku wieku XX); wreszcie wskrzeszenie SEATO. Takie są cele jakie posiada Waszyngton i Londyn – osiągalne dzięki północno-koreańskiemu arsenałowi nuklearnemu.
 
Czy prezydent Trump – uwikłany coraz to bardziej w waszyngtońską sieć – zarządzi atak prewencyjny na Północną Koreę?
 
Jeżeli miałoby do tego dojść, oznaczałoby to jedynie przyspieszone rozpoczęcie (w roku 2017) – wyraźnie już nakreślonej przyszłej wojny.
 
Jeszcze jednej wojny pomiędzy "ziemią" i "morzem".       
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ciekawe, ale tworzące fałszywy obraz.

  Błędem jest rozważanie konfrontacja na bazie hierarchicznej odpowiadającej jedynie systemom basenu Morza Śródziemnego.
  Tymczasem Chiny nie rozważają stosunków w ten sposób. Także Indie wtedy były angielskie, a teraz odtwarzają własny system cywilizacyjny. Również Rosja próbuje być odrębnym systemem.
  To jedno.
  Drugie, że także w systemie filozofii personalistycznej (śródziemnomorskiej) jest opcja cywilizacji egalitarnej.

  Sprawa nie musi skończyć się globalnym zwarciem, ale trzeba wysiłku ludzi dobrej woli.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:48:28
  .
  Panie Wojtas, czy aby Pan zrozumiał, to, co Pan przeczytał? ... mnie się wydaje, że nie!
 • Do przeczytania...
  .
  Włoski kryzys migracyjny: spojrzenie całościowe
  https://gefira.org/pl/2017/10/27/wloski-kryzys-migracyjny-spojrzenie-calosciowe/#more-22150
 • @RAM 17:53:15
  Ja zrozumiałem, ale Pan chyba nie rozumie treści swych wklejek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:38:33
  .
  Panie Wojtas!

  ja Panu kiedyś napisałem o "odrobaczaniu się", a Pan przeczytał i dopytywał mi się, czy ma się Pan "odsobaczyć"!

  dziś dzieje się to samo!.... :))))) ... i to bynajmniej nie jest wina ani McKindera, ani Spykmana, ani Dezzani'ego, ani moja!

  :))))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:38:33
  .
  niech sobie Pan przeczyta co dzieje się w Indiach!

  Cashless India made in USA, czyli powrót handlu wymiennego
  http://ram.neon24.pl/post/136394,cashless-india-made-in-usa-czyli-powrot-handlu-wymiennego
 • @RAM 19:18:43
  To się Pan odrobaczał, czy odsobaczał? Chyba złą metodę Pan wybrał, bo skutki nie są zauważalne.

  Tu. Pan nawet nie rozumie, że widzi świat jednobiegunowo - jako miejsce ciągłej konfrontacji.
  To nie jest jedyna opcja - a tego już Pan nie rozumie. Ja nie wchodzę w tematykę notki, a dałem uwagę ogólną tyczącą sposobu postrzegania świata.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:47:22
  .
  Panie Wojtas, proszę się już więcej nie męczyć na moim blogu!
 • Autor
  5*

  Interesujący tekst, znacznie poszerzający zagadnienie "heartlandu", zasygnalizowane w moim wcześniejszym tłumaczeniu.
  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/140752,czego-brakuje-zachodowi-do-podbicia-rosji

  Dostrzegam problem utożsamiania przez tutejsze KOŁTUŃSTWO poglądów i opinii zawartych w tłumaczonych tekstach z osobistymi poglądami tłumacza. A przecież tłumacz odpowiada jedynie za jakość translacji!

  Wybór tekstu do pracy nad - to jego (tłumacza) prywatna sprawa. I nikomu nic do tego!
  Pozdrawiam
 • @1abezmetki 22:34:38
  .
  do przedstawienia na blogu wybieram jedynie to, co akceptuję! ... więc wybór zbiega się z moimi opiniami... byłoby rzeczą cokolwiek dziwną, gdyby było inaczej! ... oczywiście mogą być w artykule nieistotne szczegóły, które widzę inaczej...

  selekcjonuję jednakże tak dobre i rzetelnie przygotowane do swego zawodu włoskie pióra, że kontestowanie ich faktycznie jest przejawem kołtuństwa, cokolwiek by za tym określeniem nie stało... :)))

  dziękuję i również pozdrawiam!
 • I OTO MAMY GENEZE WOJNY NIE MOWIAC O TYM CZY JET DOBRA CZY ZLA
  Podlozem i praprzyczyna wojny jest potrzeba ekspansji wynikajaca ze sposobu zycia ludzi jako jednostek i ich nieumarkowane potrzeby wykraczajace poza potrzeby konieczne. [Ap Pawel,, poprzestańmy na tym co konieczne,, majac odzienie i zywnosc na tym poprzestanmy,,] Jesli wiec kiedykolwiek cywilizacja ludzka w przyszlosci stworzy harmonijna cywilizacje i nie zginienie poprzez zniszczenie podstaw biologicznego jej trwania bedzie to cywilizacja oparta o prostote. Zdrowe zasady religi okazuja sie racjonalna madroscia ktora codziennie odrzucamy na zecz urojen i wyobrazen... czy tez taki system musi byc nam dany jako konsekwencja zaufnia prawdzie.
  ................................................................................................................
  — No tak — powiada.
   — Otóż to! Z ziemi sąsiadów coś nam odciąć wypadnie, jeżeli mamy jej mieć dość na pastwiska i pod pług, a tamtym znowu naszej ziemi będzie potrzeba, jeżeli oni się też puszczą na robienie pieniędzy, i przekroczą granicę tego co niezbędne…
   — Koniecznie tak się stanie, Sokratesie — powiedział.
   — Zatem będziemy wojowali, Glaukonie. Czy jak to będzie?

  ................................................................................................................

  …naprzód zastanówmy się — mówi Sokrates — w jaki sposób będą czas spędzali ludzie, którzy się tak urządzili. Pobudowali sobie domy, nieprawdaż? Pożywienie będą robili i wino, i ubrania, i buty. Latem będą przeważnie pracowali nago i boso, a zimą odziani i obuci jak należy. Żywić się będą robiąc z jęczmienia krupy, a z pszenicy mąkę. Jedno będą gotować, a z drugiego ciasto robić i doskonałe placki, i chleby na jakichś trzcinkach albo na czystych liściach będą podawali. Będą leżeli na podściółkach usłanych z wikliny, z powoju i mirtu. Będą sobie używali, a dzieci przy nich też, będą potem popijali wino, wieńce mając na głowach i śpiewając na chwałę bożą, i rozkosznie będą obcowali z sobą, nie robiąc dzieci ponad stan, bo będą się bali ubóstwa albo wojny.
   A Glaukon podchwytuje i powiada: — Malujesz tę ucztę, a zdaje się, że nie dajesz tym ludziom nic do chleba 1)↓.
   — Prawdę mówisz — odparłem. — Zapomniałem, że będą też mieli coś do chleba. Sól oczywiście i oliwki, i ser, i cebulę, i sałaty; jak to na wsi, będą sobie gotowali. I chyba deser im podamy; trochę fig, grochu, bobu, mirtowe jagódki i żołędzie będą piekli w popiele, popijając w miarę. W ten sposób pędząc życie w pokoju — i w zdrowiu, naturalnie — będą umierali w późnej starości i takie same życie przekażą swoim potomkom. 
   A ten odpowiada: — Sokratesie, gdybyś dla świń miasto budował, to jaki byś im inny wikt dał, jeżeli nie ten sam?
   — To jak właściwie trzeba — mówię — Glaukonie?
   — Tak jak się należy — powiada. — Na kanapie człowiek powinien leżeć, jeżeli nie ma gnić w nędzy, i przy stole jeść, i do chleba coś, jak to dziś ludzie mają, i przystawki.
   — Dobrze — powiedziałem. — Rozumiem. Zdaje się, że nie tylko miasto rozważamy, jak się tworzy, ale w dodatku miasto opływające w zbytki. Może to nawet i nieźle. Jak się takiemu przyjrzymy, gotowiśmy zaraz dojrzeć sprawiedliwość i niesprawiedliwość, jak to się one w państwach zasiewają. Otóż prawdziwym państwem wydaje mi się to, któreśmy omówili — ono jest tak jakby ktoś zdrowy. Jeżeli dla odmiany chcecie, to zobaczmy i miasto w stanie zapalenia. Nic nie przeszkadza. Bo tamte rzeczy niejednemu, zdaje się nie wystarczą, ani tamten sposób życia, tylko przyjdą do tego kanapy i stoły, i inne sprzęty, i przysmaki, i perfumy, i kadzidła, i dziewczęta, i ciasta, a wszystko to aby różnorodne. A co do zasad o jakicheśmy na początku mówili, już nie można zakładać tylko tego, co potrzebne: domy i ubrania, i buty, tylko trzeba malarstwo wprowadzić i kolorowe sztukaterie, i dywany, i złoto, i kość słoniową i wszystkie takie rzeczy zdobyć. Czyż nie?
   — Tak — powiada.
   — A więc znowu trzeba miasto powiększyć. Bo tamto zdrowe już nie wystarcza — więc trzeba je tłumem zapchać i ciżbą, która zawsze miasta wypełnia — tacy na przykład łowcy wszelkiego rodzaju i udawacze 2)↓; wielu z nich naśladuje kształty i barwy, a wielu ma z muzyką do czynienia. Poeci oraz ich słudzy: rapsodowie, aktorzy, tancerze, chórzyści, przedsiębiorcy teatralni, wykonawcy najróżniejszych sprzętów — między innymi i kobiecych przyborów do kosmetyki. Będziemy naprawdę potrzebowali większej liczby funkcjonariuszy. Co myślisz? Trzeba będzie służby do odprowadzania dzieci do szkoły, mamek, nianiek, garderobianych, fryzjerów, a także paszteciarzy i kucharzy. A do tego i świniarzy jeszcze będziemy potrzebowali. Tegośmy nie mieli w naszym poprzednim mieście. Nie było ich trzeba. A w tym tak. Trzeba też będzie paść wiele innych zwierząt, jeżeli je ktoś jada. Czyż nie?
   — Jakżeby nie…
   — I lekarze się nam przydadzą o wiele bardziej niż przedtem, jeżeli taki będziemy prowadzili tryb życia…
   — O wiele bardziej.
   — A ziemia, która wtedy wystarczała do wyżywienia mieszkańców, zrobi się mała, a była duża. Czy jak powiemy?
   — No tak — powiada.
   — Otóż to! Z ziemi sąsiadów coś nam odciąć wypadnie, jeżeli mamy jej mieć dość na pastwiska i pod pług, a tamtym znowu naszej ziemi będzie potrzeba, jeżeli oni się też puszczą na robienie pieniędzy, i przekroczą granicę tego co niezbędne…
   — Koniecznie tak się stanie, Sokratesie — powiedział.
   — Zatem będziemy wojowali, Glaukonie. Czy jak to będzie?
   — Tak będzie.
   Platon, Państwo, Księga II [372, 373], przeł. Władysław Witwicki

  Poniżej starożytna grecka amfora ze zbiorem oliwek..

  Udostępnij znajomym

  FacebookGoogleTwitterE-mailDrukuj

  1. ↑ “I byliby szczęśliwi na wieki, gdyby się chcieli zawsze zadowalać tym, co mają pod ręką w przyrodzie. Niestety, odezwać się w nich musi potrzeba zbytku, która się podczas rozmowy odzywa w Glaukonie, a ta prowadzi do choroby u jednostek i podkopuje zdrowie państwa. Państwo się zaludniać zaczyna tłumem ludzi “niepotrzebnych”, jak łowcy, artyści, kosmetycy, kucharze, świniarze lub lekarze.
   Trochę to uwielbienie do prymitywu przypomina Rousseau, a trochę idee głoszone w pewnych zakładach przyrodoleczniczych…” — Władysław Witwicki — komentarz pisany w 1948 -.-
  2. ↑ “Osobliwy spis zawodów niepotrzebnych. To łowcy, bo bez kwiczołów, bażantów i sarniny można się doskonale obejść. Artyści naśladujący piękno przyrody też niepotrzebni, bo wystarczy człowiekowi piękno przyrody samej…” Władysław Witwicki
 • @Cicha wojna z ludzkoscia juz trwa
  [przepraszam za odejscie od tematu ]
  31 XI 2017
  Justyna Socha prezes STOP NOP

  PRZED PRZYMUSOWYMI SZCZEPIENIAMI NIE UCIEKNĄ TEŻ DOROŚLI
  "Dobra zmiana" jedzie po bandzie... Na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawił się projekt ustawy o chorobach zakaźnych.

  Dorośli! Biorą się i za nas. Będą przymusowe szczepienia akcyjne np. na grypę pod karą grzywny do 50 tys. zł. Kwalifikować ma pielęgniarka żeby poszło szybciej. Rozwinięty zostanie proceder wymuszania szczepień przez miejsce pracy.

  Poszkodowanym przez powikłania szczepień chcą zamknąć usta pseudo funduszem kompensacyjnym - związek przyczynowy mają oceniać eksperci od szczepień - wszyscy regularnie zatrudniani przez producentów... Dziecko musi być 14 dni w szpitalu. Ale przecież NOPów niemal nie ma. Zamiatali i będą to robić nadal niemal perfekcyjnie.

  Inne ustawy zwiększają kontrolę nad rodziną i pacjentami (POZ, medycyna szkolne). Nikt się nie wymknie.

  Reszty nie skomentuję, bo szkoda słów...
  http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556

  NATOMIAST WY MOŻECIE WYSŁAĆ SWÓJ KOMENTARZ TUTAJ http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12304556/komentarz
 • @jan 00:25:30
  Dziękuję za linkę, wysłałam.

  Autor - bardzo dobry tekst uderzający w sedno.
 • PRAWO O OBOWIAZKOWYCH SZCZEPIENIACH TO FASZYSTOWSKA OKUPCJA.-CZAS MASOWO WYJSC NA ULICE
  Janusz Szumowski
  Międzychód 2-11-2017

  MINISTER SPRAWIEDLIWOSC ZBIGNIEW ZIOBRO

  Szanowny Panie Ministrze,obejmujac urzad Ministra Sprawiedliwosci,deklarowal pan z pozycji urzedu jaki piastuje,walką z wszelkimi przejawami patologi i lamania prawa Sam pan bolesnie doswiadczyl jakie patologiczne mechanizmy rządza medycyna akademicka . To pan deklarował cyt ,,, ten lekarz nikogo juz nie zabije,, Polski Sejm poprzez korporacyjnych agentow w nim ulokowanych wprowadzic chce regulacje prawne bedace zaprzeczeniem elementarnej logiki i praworzadnosci.. wprowadzajac obowiazkowe szczepienia na grype Okazuje sie ze najwiekszym zagrozenie dla polskiego spoleczenstwa sa ukryci w polskim sejmie, agenci lobby farmaceutycznego,którzy w sposob nieformalny poza plecami spoleczenstwa i utajnione naciski i kontakty wprowadzaja regulacje prawne ktore jednozacznie mozna okreslic jako zbrodnie ludobujstwa. Kilka lat temu ujawniono prawde o rzekomej epidemi ptasiej grypy,okazalo sie po niedlugim czasie ze wszystko to bylo medialna mistyfikacja opłacana i sterowana najpewniej przez podmioty i sruktury mogace na tym skozystać dokladniej koncerny farmaceutyczne . Nawet w Parlamencie Europejskim zdefiniowano te afere ze wzgledu na globalna skale manipulacji informacją jako najwieksza afere korupcyjna w chistori ludzkośći,czy trzeba czegos wiecej na dowod ze proby wprowadzenia obowiazkowych szczepien na ,,grype,,to kryminalny preceder o niespotykanej skali . Szanowny Panie Ministrze to nie jest tak ze tylko osoba z tytulem profesora medycyny moze sie wypowiadac na tematy medycyny ci ludzie tak samo sie myla i popelniaja te same bledy natury logicznej co przecietny ,,kowalski,, poniewaz schematy myslowe i zalozenia jakie przyjeli czesto nijak maja sie do prawdy .Dobrym przykladem jest chistoria Ignaca Semmelweisa[1818-1885] ktory uratowal tysiace kobiet i dzieci wprowadzajac elementarny zabieg jakim jest procedura obowiazkowego mycia rak przed zabiegiem medycznym. Wtedy nie przekonalo to wiekszosci tzw profesorow medycyny a on sam na skutek presji tych srodowisk zostal osadzony w zakladzie psychitrycznym gdzie szybko zmarlw wieku 47lat. Drugim przykladem na omylnosc i podatnosc na wyciaganie faszywych i nielogicznych wnioskow niech bedzie teoria cholesterelowa,na bazie ktorej milioną osob aplikowano przez dziesiatki lat statyny doprowadzajac do chorob i kalectwa,by teraz krok po kroku dyskretnie odchodzic od tego falszywego pogladu jaki stworzono na bazie celowo sfalszowanej teori medycznej [ Patrz ,,Naczelny Lancet,, -robert brzoza .pl] by utrzymac wysoki poziom zachorowalnosci [patrz ,,Prawdziwa Przyczyna Chorob Serca,,-wolne media .net] Tak wiec obecna opinia i przeknania tzw ,,specjalistow od szczepien,, jest tyle samo warta co postawy profesorow medycyny w czasach Ignaca Semmelweisa. Wnosze wiec do pana jako osoby czuwajacej nad przestrzeganiem prawa o powolanie grupy niezaleznych prokuratorow i wszczecie szczegulowego sledztwa dotyczacego mechanizmu w jaki spsob i kto imiennie doprowadzil do tego ze taka regulacja prawna wplynela do sejmy III RP.Wnosze rownierz na bazie dostepnych materialow o przesledzenie calej chistori szczepien od jej poczatkow to jest od czasow Paustera i Kocha bo jest wiele dowodow na to ze cala teoria jest wysana z palca ,nawet jej twórca na łozu smierci wyznal ze sie mylil ,podchwycily to jednak korporacje widzac w tym olbrzymi interes,czego traiczna konsekwencja u poczatkow tej umyslowej choroby medcyny akademickie byla smierc dziesiatkow milionow osob na skutek odczynow poszczepiennych ktore potem ukryto pod sfalszowanym pojeciem tzw ,,grypy hiszpanki,, [film,Smiertelny Zastrzyk Pradziwa Chistoria Szczepien,] Postawa Wegierskiego rzadu z Premierem Orbanem jest dowodem na to ze mozna prowadzic suwerenna polityke wbrew naciska instytucj finansowych,bedacych w konglomeracie z korporacjami . i to jest dopiero prawdziwy egzamin suwerennosc i panstwa i niezawislosci prawa. Panie Ministrze cala medycyna zostala uwiklana w kryminalny proceder uzalezniena od korporacyjnych pieniedzy[ film ,,Kupieni,,] i realizuje cele we wielu obszarach nie majace nic wpolnego z troska o zdrowie..Klamstwo stalo sie paradygmatem wspolcesnej medycyny wiekszosc chorob epidemiologicznych zanikla przed wprowadzeniem szczepien [ksiazka ,,Szczepienia niebezpieczne ukrywane fakty,,] jako konsekwencji elementarnej chigieny,dostepu do czystej wody,kanalizacji,i nie dostepnych dla gryzoni sposobow magzynowania zywnosci. Te zasluge przywlasczyla sobie medycyna akademicka wykozystujac nieswiadomosc spleczenstw i jego brak dostepu do statystyk. Bo okazuje sie ze w ostatnich ponad stu latach wiekszosc epidemi to byly infekcje poszczepienne podobnie jak w Indiach gdzie po doustnej szczepionce przeciw Polio doszlo do 56 tys zachorowan na polio i choroby neurologiczne o ruznym nasileniu w tym wielu zgonow . Prawo o obowiazowych szczepienich jakie chce sie narzucic polskiemu spoleczenstwu to. powrót to czasow okupacji i faszyzmu gdzie polacy poddani byli wyniszczajacej eksterminacji ,wiele jest dowodow ze to samo ktos chce zrobic rekoma polskich suzb medycznych nie jako w ,,bialych rekawiczkach,, Osobicie licze i mysle ze podpisalo by sie pod tym miliony polakow ze rozpozna pan poprzez swoich prokurtorow doglebnie problem szczepien od samego poczatku,ich wprowadzenia i podejmie konieczne działnia prawne wynikajace z analizy dostepnych dokumentow Wnosze o powolanie DR Jerzego Jaskowskiego i prof dr chab Doroty Majewskiej jako konsultantow w w powyszszej sprawie poniewaz wiele wskazuje ze nie mozna oczekiwc bestronnosci od wielu autorytetow wspolczesnej medycyny z racji finansowego uzaleznienia calej medycyny akademickiej od struktor z nia kooperujacych. Mysle ze polskie spoleczenstwo życzylo by sobie by postawa sluzb wymiaru sprawiedliwosci byla rownie bezkompromisowa jak postawa Prokuratora Kryminalnego USA Nico LaHoda ktory w majestacie swego urzedu mial odwage zajac postawe zgodna z duchem prawdy wbrew konsekwencja i panujacej poprawnosci w tym obszare przekonan i wiedzy. [art ponizej] Pozdrawiam serdecznie
  Janusz Szumowski


  ,,Prominentny prokurator obwinia szczepionki za autyzmu swoich dzieci ,,,


  Adwokat z San Antonio mówi, że jest przygotowany do podjęcia krytyki na temat jego uwag w niedawnym filmie, w którym obwinia szczepionki za autyzm swoich dzieci. Zaprzysiężony w ubiegłym roku w Bexar County, prokurator kryminalny Nico LaHood i jego żona, Davida, wyrazili swe krytyczne przemyślenia na temat szczepionek w filmie na YouTube zamieszczonym na oficjalnym kanale Vaxxed.


  „Jestem tu, by powiedzieć, że szczepionki mogą i powodują autyzm „, mówi w filmie LaHood. On i jego żona opowiadają o tym, jak ich córka Maya doświadczyła reakcji autoimmunologicznej wkrótce po otrzymaniu szczepionek w szpitalu.

  „To było naprawdę okropne . To było tak okropne, ze musiałam związać ją do snu, bo ona się tak drapała, że zaczęła krwawić”, Davida LaHood powiedziała, opisując objawy -podobne do egzemy -jakie miała jej córka. Matka i ojciec również opowiedzieli o zmianach fizycznych i psychicznych, jakich ich syn, Michael, doświadczył zaraz po szczepieniach.

  „Był bardzo czujnym dzieckiem. Był bardzo rozmowny. Był bardzo szczęśliwy. Dużo się uśmiechał. Uwielbiał, jak ktoś mu się patrzył prosto w oczy”, powiedziała pani LaHood.

  „On miał 18 miesięcy, był tuż po rundzie szczepionek i nagle zaczął robić takie dziwne wykrzywienia buzią. Takie niezależne odruchy (tics)” opisuje LaHood, twierdząc, że w pierwszej chwili myślał, że to było raczej słodkie.

  „Ale dość szybko doszliśmy do wniosku, że to już nie jest słodkie, „ powiedział LaHood, a jego żona, Davida, dodała, że była zaniepokojona, że Michael przestał utrzymywać kontakt wzrokowy.

  „Nastąpiła duża zmiana”, mówi Davida. „Przestał całkowicie patrzyć na ciebie. Przestał reagować na swoje imię zupełnie. A potem zaczęliśmy po prostu widzieć wiele innych zmian – umiejętności motoryczne nie rozwijały się w sposób jak do tej pory”. LaHood powiedział, że w tym czasie rozmawiał z przyjacielem, który PRACOWAŁ jako naukowiec DLA firmy farmaceutycznej Merck i który powiedział jemu, że NIGDY NIE ZASZCZEPIŁ któregokolwiek ze swoich czworga dzieci.

  „Ja poszukuję prawdy. Jestem prokuratorem z zawodu wiec szukam prawdy. MUSZE PODĄŻAĆ ZA DOWODAMI GDZIEKOLWIEK MNIE ZAPROWADZĄ. I NIE MAM UPRZEDZEŃ”. „..Więc zastosowałem to samo podejście, patrząc na ten problem,” mówi Lahood.

  „Brzydzę się oszustwem ,” mówi. „A to, co zostało narzucona na nas , jako wspólnotę – także przez nasz własny, cholerny rzad – JEST OSZUSTWEM. Czy jest to zamierzone, czy nie, wynik jest TEN SAM. ”

  Teraz prokurator musi wytrzymać krytykę ze strony mediów i ludzi na Facebooku, oświadczając, że ma on prawo do wyrażania swych opinii zagwarantowane w Konstytucji (1st Amendment).

  „Niektórzy z nich są wkurzenia , że Lahood, wybrany urzędnik, został nagrany składając swe oświadczenia przy swym biurku w biurze okręgowym”, donosi KENS5 news.

  Lahood twierdzi, że jest on uprawniony do wyrażania swojego zdania podczas gdy jest on w biurze, jak w przypadku innych wybranych urzędników, takich jak prezydent Obama i były gubernator Rick Perry, którzy wyrazili podobne oświadczenia wspierające obowiązkowe szczepienie dzieci.

  „Nie zmuszam nikogo do mojej opinii . Wypowiadam swoje zdanie i myślę, że mam prawo do tego „ powiedział ABC news.
  Nelson Wolff, sędzia z powiatu Bexar, wsparł Lahooda i jego prawo do przedyskutowania kwestii. „… On jest wspaniałym ojcem i jest zaniepokojony. Ma syna z autyzmem. Mam siostrzeńca z autyzmem. Wiem, jak to jest,” Wolff powiedział KSAT news.

  Pomimo krytyki, Lahood mówi, że będzie on nadal zadawać pytania i szukać odpowiedzi, i zachęca rodziców aby poszerzali swą wiedza o przed szczepieniem.

  „Moje opinie są tylko moimi opiniami, opinia ojca, opinia męża, który akurat jest prokuratorem okręgowym. Ludzie maja konstytucyjne zagwarantowane prawo do wyrażania swoich opinii. Wiem, że nie jest ona „politycznie poprawna”, powiedział LaHood..

  Tłumaczenie: Renata

  Źródło: http://www.infowars.com/prominent-district-attorney-blames-vaccines-for-his-childrens-autism/

  PROSZE O ROZSYLANIE CALOSCI TEGOAPELU TEGO APELU DO INSTYTUCJI I MEDIOW

  JANUSZ SZUMOWSKI
 • To przestarzała sparciała XIX wieczna wizja świata.
  To wizja świata z czasów kolonialnych.
  Dzisiaj świat jest na innym etapie rozwoju technologicznego i politycznego.

  Dzisiaj problemem głównym świata jest marsz globalnej mafii żydowskiej po władzę nad światem.
  Marsz który nabrał tempa natychmiast po upadku ZSRR (natychmiast napadnięto na wiele krajów na świecie i wprowadzono tam marionetkowe rządy w tym w Polsce. Napadnięte kraje zostały natychmiast obrabowane do gołego.
  Ja widać z perspektywy ZSRR powstrzymywał, neutralizował przez lata agresję globalnych bandytów a nawet doprowadził do dekolonizacji znacznej części świata.
  Upadek ZSRR spowodował natychmiast ataki globalnych bandytów na całym świecie (globalni bandyci bo żyją z globalnego rabunku zniewolonych narodów).

  Dzisiaj Rosja znowu zatrzymała globalnych bandytów mniej więcej na tych samych pozycjach co kiedyś zatrzymała Nazistów Hitlera.

  Żadne tam Heartlandy ale globalny bandytyzm, apetyt na władze nad światem na bazie chorych ideologii. Za Hitlera był to Nazizm (Rasa Panów) a dzisiaj to jest Syjonizm (Naród wybrany czyli też wg ich religii "rasa Panów").
  Hitler walcząc z żydami w istocie walczył z konkurującą do władzy na świecie inną "rasą Panów".

  Świat powinien jednych i drugich posłać do ich diabła...i zdelegalizować wszelkie struktury głoszące wyższość jednych ludzi nad innymi.
  .. w tym na tle religijnym, narodowym, rasowym, majątkowym. rodowym...

  Likwidacja Oligarchii to likwidacja segregacji ludzi na "nadludzi i podludzi czyli niewolników pracujących na bogactwa nadludzi.
 • @Oscar 12:52:13 i "kołtuństwo"...
  .
  proszę komentować gdy dysponuje się jakąś wiedzą! ... a nie wyłącznie własnymi urojeniami!
 • Bez komentarza
  tym razem

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/
 • @RAM
  Media: Amerykańskie myśliwce F-35 zardzewiały! Pentagon na 30 dni zamroził program wyposażenia sił zbrojnych w myśliwce F-35 po tym, jak na tych maszynach znaleziono rdzę pisze Bloomberg. Jak informuje agencja, ślady korozji, przewyższające dopuszczalne normy, pojawiły się na złączeniu paneli z włókna węglowego z aluminiowym korpusem myśliwca. Według spikera Pentagonu Joe Della Vedova, do korozji doszło z winy producenta, koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin. „Wyjawione defekty w przyszłości należy poprawić, ale nie zagrażają one bezpieczeństwu lotów F-35 i nie wpływają na nasze operacje” powiedział Della Vedova. Samolot F-35 Lightning II drugi seryjny myśliwiec piątej generacji po F-22 Raptor. Ten program kosztował USA około półtora biliona dolarów. Samolot jest stale krytykowany, m.in. przez prezydenta Donalda Trump ze względu na częste problemy techniczne. W październiku rzecznik amerykańskich Sił Powietrznych poinformował, że wielu pilotów F-35 zaobserwowało u siebie symptomy głodu tlenowego. Jak powiedział Della Vedova, śledztwo nie ustaliło, co wywołało te dolegliwości. Zdaniem przedstawiciela lotnictwa amerykańskiego Marka Graffa podobne incydenty stanowią realne zagrożenie dla sił powietrznych.

  Ps..Sprawa wyszła na jaw z tydzień temu. Dotyczy jak na razie jednej sztuki, i chodzi o samolot używany przez USA. Ilość rdzy była na tyle duża, że samolot został odstawiony od lotów a producent nakazał przeprowadzenie kontroli we wszystkich wyprodukowanych i będących w użyciu. Wstępne informacje mówią, że przyczyna leży w zbyt dużej nieszczelności konstrukcji. Chodzą pogłoski, że Amerykanie chcą zrezygnować z ulepszania F-35 i pozostawić w służbie ok. 200 sztuk niepełnowartościowych bo podatnicy dostają wścieku, ale co z zagranicą, to byłaby bomba. F35 jest bublem z którego chcą zrezygnować nawet Amerykanie. Jeżeli Amerykanie zrezygnują z rozwoju programu to te 200 samolotów które kupili nie będą modyfikowane, to samo dotyczy odbiorców zagranicznych, wszyscy zostaną z bublem a dodatkowo będą musieli dać kompensatę odbiorcom zagranicznym albo wpuszczą ich w kanał nic nie dając. To musi być bardzo bolesne dla fanów F-35 taki bubel....W czerwcu ubiegłego roku wstrzymano loty samolotów myśliwskich F-35B Lightning II ze składu 3rd Marine Aircraft Wing, stacjonujących w bazie Yuma w Arizonie. Powodem były problemy z autonomicznym systemem informacji logistycznych (Autonomic Logistics Information System). Zadaniem ALIS jest sprawdzanie każdego egzemplarza F-35 na całym świecie w trakcie jego eksploatacji, realizacja zadań diagnostycznych płatowca, awioniki i zespołu napędowego, zapewnienie terminowych dostawy odpowiednich części zamiennych w żądane miejsce oraz możliwość tworzenia, zapisywania i odtwarzania wszystkich misji bojowych. W tym samym czasie uziemione zostały również myśliwce wielozadaniowe F-35A ze składu 56th Fighter Wing, stacjonujące w bazie Luke w Arizonie. Przyczyną wstrzymania lotów było wadliwe działanie pokładowej wytwornicy tlenu. W ramach środków zapobiegawczych postanowiono wtedy, że lotnicy USAF muszą unikać lotów na wysokości, na jakiej miały miejsce przypadki hipoksji. Zmieniono procedury naziemne, aby złagodzić fizjologiczne zagrożenia dla pilotów, opracowano nowe szkolenia, polepszające kondycję pilotów, zwiększono minimalną ilość tlenu w instalacji rezerwowej i wyposażono lotników w czujniki, rejestrujące ich parametry życiowe. Warto wspomnieć, że nie były to pierwsze i jak widać nie ostatnie problemy z najdroższym samolotem myśliwskim świata...Za te pieniądze to ten myśliwiec poza czynnościami bojowymi powinien jeszcze prać, gotować, laskę robić szydełkować itd. itd.

  Ps.II..Oto co mi na ten temat mający syna w USAF Staszek Kieliszek napisał na PW.
  Wcale mnie to nie dziwi. Jest wiele tego powodow, ktore nakladaja sie na siebie i w koncu dochodzi do takiej sytuacji, ze trzeba produkt wyrzucic na smietnik. Potega lotnictwa USA to rezultat pracy inzynierow, bylych pilotow 2 wojny swiatowej, wielu Polakow co latalo w bitwie o Anglie. Znalem osobiscie 2 takich dystyngowanych Panow. Jeden z nich, Pan Mowczan byl oblatywaczem F-16 a drugi, Pan Jozefowski inzynierem w Boeingu. Starzy inzynierowie juz powymierali, wielu z nich nie mialo formalnego wyksztalcenia ale mieli doswiadczenie, byli bylymi slusarzami, narzedziowcami. Pamietam powiedzonko, ktore nieraz wyglaszali: "Make it simple, stupid"- zrob to prosto, glupku. Jest to szalenie wazne by upraszczac co tylko sie da. Skomplikowac jest bardzo latwo i zapedza sie czlowiek w sytuacje bez wyjscia. Zawsze w projektowaniu byla kolejnosc wykonywanych czynnosci. Nie mozna na przyklad projektowac samochodu o ile nie ma sie juz zaprojektowanego silnika bo nie wiadomo czy sie pod maska zmiesci.Teraz jest inaczej.Wymyslono tzw "simultaneous engineering", projektowanie rownolegle. Projektuje sie wszystko na raz i to w roznych firmach! Burdel nie do opisania! Co piatek rozmawiam sobie z bratem, ktory jeszcze projektuje samochody w Detroit i opowiada mi zabawne historyjki jak zapomniano zapewnic miejsce pod maska dla akumulatora lub dla kolumny kierownicy. Nastepna przyczyna niepowodzenia takiego F-35 jest rysowanie na komputerach. Nie ucza dzis geometrii wykreslnej, dzieki ktorej mozna bylo w glowie wyobrazac sobie jakies przyszle ustrojstwo zanim sie narysowalo pierwsza kreske bo w przeciwnym wypadku trzeba bylo wszystko gumkowac lub caly rysunek
  przerysowywac. Inzynierowie, produkowani dzis przez uniwersytety nie maja praktyki robotniczej, nie potrafia rysowac ale potrafia gadac i wymachiwac rekami: zebrania, wykresy, plansze pogladowe, slajdy, przemowy. To jest slepy zaulek, beda musieli wrocic do podstaw.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30