Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
436 postów 1127 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

O tym jak Pieronek opluł Polskę we Włoszech

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Boję się o demokrację. Każdego dnia widzimy, że rząd przykłada się do zdemontowania jej kawałka...."

 

Mówi mons. Pieronek: «Polski Kościół znajduje się na niebezpiecznej drodze»

«LA CHIESA POLACCA SU UNA STRADA PERICOLOSA», PARLA MONSIGNOR PIERONEK
 
  
Alberto Bobbio    11 październik 2017    tłum. RAM
 
 
("Famiglia Cristiana" to coś w rodzaju włoskiego Tygodnika Powszechnego)
 
Mons. Pieronek wyjaśnia:
 
Różaniec to bardzo piękna modlitwa, ale biskupi nie przewidzieli ani też nie zrozumieli na czas, że mógł zostać użyty jako broń ideologiczna propagandy rządu.
 
Alberto Bobbio: Czy biskupi zostali wykorzystani?
 
Mons. Pieronek:
 
Dziś w Polsce wszystko jest przetwarzane w politykę przez rząd i przez media – prawie że wszystkie kontrolowane przez rząd – który jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców  i imigrantów. Niedostrzeżenie tego faktu przez Kościół jest co najmniej poważną naiwnością.
 
A. B.: Ile diecezji wzięło udział w inicjatywie?
 
M. Pieronek :
 
22 na 42. Ale demonstracja miała poparcie kierownictwa Konferencji Episkopatu. Miała miejsce wielka mobilizacja, ze wsparciem ze strony Radia Maryja i Telewizji Polskiej.
 
A. B.: Czy przy pomocy tejże modlitwy wzniesiono mur – choćby tylko duchowy przeciwko imigrantom i reszcie Europy?  
 
M. Pieronek:
 
Właśnie do tego doszło, chociaż nie użyto tej formuły. Ale jest rzeczą oczywistą, że wszyscy Polacy, którzy uczestniczyli w Różańcu są przeciwni ideom i nauczaniu papieża Franciszka. Niestety. W Polsce toczy się bitwa o to, by przekonać ludzi, że każdy uchodźca jest bandytą, który zagraża tożsamości Polaków i że stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
 
A. B.: Czy rząd polski jest krytyczny wobec papieża?
 
M. Pieronek:
 
Mogę Panu powiedzieć, że jeden z ministrów wyraźnie powiedział, że jak chodzi o ten szczególny przypadek – papież się myli.
 
A. B.: A co robi Kościół?
 
M. Pieronek: Wspiera rząd. Głosy krytykujące są nieliczne.
 
A. B.: Dlaczego?
 
M. Pieronek:
 
Biskupi uważają, że za obecnego rządu, który deklaruje się wierny Kościołowi będzie można łatwiej nawracać ludzi. Ale niestety, to nie jest prawda.
 
A. B.: Czy cała Polska zgadza się z polityką rządu?
 
M. Pieronek:
 
Nie, Rząd może liczyć na 40 % poparcie. Byłoby błędem mówienie, ze cała Polska zgadza się z rządem.
 
A. B.: Ale tak się wydaje.
 
M. Pieronek:
 
W Polsce każdego dnia odbywają się demostracje przeciwko decyzjom rządu i ustawom, które uchwala parlament.
 
A. B.: Ostatnia ustawa dotyczy reformy szkolnictwa i podręczników szkolnych, z których oprócz Darwina usunięto także Lecha Wałęsę i eksperyment Solidarności.
 
M. Pieronek:
 
Reforma szkolnictwa to rzecz tragiczna, która cofa nas do czasów reżimu komunistycznego. Ja pamiętam te czasy, kiedy komuniści zmieniali sposób odczytywania historii. Dziś PiS – partia rządząca Polską zachowuje się w sposób identyczny, wykreślając niedawną historię Polski.
 
A. B.: Czy to jest również zdrada nauczania wielkiego papieża polskiego świętego Jana Pawła II jak chodzi o stosunek do Europy?
 
M. Pieronek:
 
Jestem przerażony na sama myśl o tym. Zobaczymy. Na razie zapytuję się z niepokojem jak daleko odważy się pójść rząd. Rząd w słowach twierdzi, że chce pozostać  w Europie, ale w praktyce robi wszystko żeby z niej wyjść.
 
A. B.: Czego Ekselencja obawia się?
 
M. Pieronek:
 
Boję się o demokrację. Każdego dnia widzimy, że rząd przykłada się do zdemontowania jej kawałka. Wszystko jest tak zorganizowane by zwalczyć i pokonać na końcu demokracje liberalną, a na jej miejsce wprowadzić pewien rodzaj demokracji populistycznej. Kierunek jaki przyjął rząd cofa Polskę do czasów reżimu komunistycznego.
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

 

KOMENTARZE

 • Głupia sprawa
  Papież Franciszek 1.10 zaprosił na obiad do katedry w Bolonii uchodżców, w tym więżniów. Dwóch z nich zmyło się po angielsku i śladu po nich nie widać. Ciekawe kto za to odpowie: papież czy służba więzienna? Donosi o tym Gość Nd. Inne merdia wstydliwie milczą.
 • @wercia 14:09:01
  .
  pisano o tym i we Włoszech! ... uśmiano się, że mieli w 4 literach tak heretyka jak i obiad z nim!

  ale to nie były islamce, tylko 2 Neapolitańczyków!
 • @wercia 14:09:01
  "Dwóch z nich zmyło się po angielsku..."

  No coś podobnego! ;-DDDD

  Ukłony
 • @RAM 14:38:25
  Pieronek to żydowska przechrzta, zresztą jak i Franuś. Nic dziwnego, że żyd z Polski wobec drugiego żyda z Argentyny pluje na Polskę. To tyle w ich temacie.
 • g.w
  Czy tylko ja czytając słowa tego bluźniercy miałem wrażenie że już podobne wypowiedzi już gdzieś słyszałem?
  Zaraz,zaraz...
  Czy to nie coś w stylu:
  „Zbiry popychają Czarnego, szarpią, ten wyższy wypuszcza potężnego, szerokiego jak Aleje Jerozolimskie sierpowego, ale chybią. - Wyp…j stąd, Czarnuchu! - wrzeszczą, grożą dziewczynom"
  Tak tak, to fragment wypocin pewnego szwabskiego reportera gaz,wyb
  Który po nieudanej próbie prowokacji na Marszu Niepodległości wmawiał wszystkim że chcieli go tam zabić, nikt go nie dotknął-ale wszyscy mieli nienawiść w oczach.
  Retoryka i sposób manipulacji ten sam.
  Najlepiej w dzisiejszych czasach zaatakować kogoś tylko i wyłącznie
  podejrzeniem o złe intencje, które to podejrzenie przekuwane jest później w zmyslone fakty dokonane przez wszelkiej maści pseudo dziennikarzy.
 • @kula Lis 67 16:44:18 biedny kłamliwy człowieku
  Obrażasz Biskupa, którego ojciec był prawdziwym polskim patriotą.

  Pracowite życie Władysława Pieronka nie ograniczało się do pracy zawodowej czy społecznej. Były przecież dom i rodzina. W 1920 roku poślubił Paulinę Wolny (1896-1989) z Radziechów, kobietę wykształconą- absolwentkę Szkoły Gospodarczej w Podegrodziu, gdzie otrzymała gruntowną wiedzę potrzebną do spełnienia się w roli gospodyni. W późniejszym czasie tak gruntownie wyedukowana kobieta postanowiła podzielić się swoją wiedzą z innymi mieszkankami Radziechów. W roku 1926r. w Radziechowach założono Związek Pracy Obywatelskiej Kobiet (późniejsze Koło Gospodyń Wiejskich). Wśród założycieli było między innymi małżeństwo Władysław i Paulina Pieronkowie. W tym samym roku członkinie KGW założyły ochronkę dla dzieci 5- i 6- letnich. Datę tę możemy uznać za początek przedszkola w Radziechowach. Paulina i Władysław Pieronkowie mieli 9 dzieci – w tym córki: Władysławę, Czesławę (+ 1937), Marię, Annę, Janinę, Czesławę i Jadwigę oraz dwóch synów: Mieczysława (mgr inżynier, w latach 90-tych XX w. sekretarz miasta Kraków) i Tadeusza (biskup i profesor prawa kanonicznego, były sekretarz generalny Episkopatu Polski i rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie). W pamięci rodzinnej pozostał jako człowiek uczuciowy i wrażliwy. Kochał dzieci, chętnie się z nimi bawił i miał duże poczucie humoru. Jednocześnie był wymagający i stanowczy, co postanowił - to zrealizował. Świadczy o tym pozostała po nim spuścizna. Pod koniec życia, tak jak przed wojną, dużo pisał. Pozostawił wiele okolicznościowych wierszy, sztuk góralskich oraz wspomnienia „Śladem życia” i kroniki: „Radziechowy w tysiącleciu”, „Drugie Tysiąclecie”, „Kronika Kościoła”, „Kościół - Nowe Tysiąclecie”. „Kronika Radziechów” ukazała się drukiem w 2008 roku, staraniem Towarzystwa Naukowego Żywieckiego.

  Władysław Pieronek zmarł 2 października 1974 roku, wraz z małżonką pochowany jest na cmentarzu w Radziechowach. W czasie jubileuszu 85-lecia Związku Podhalan na Żywiecczyźnie, w dniu 18 września 2011 roku, na Domu Ludowym w Radziechowach odsłonięto tablicę pamiątkową, dla upamiętnienia jego zasług na rzecz góralszczyzny polskiej.
 • @rabszak 20:51:31
  Ojciec Biskupa, Władysław Pieronek:

  http://www.grojcowianie.org/zdjecia/ak/1358/cache/14zp-360x360-s.jpg
 • @rabszak 21:09:00
  Od 1912 roku dorastający Władysław uczestniczył w zajęciach i ćwiczeniach Polowej Drużyny „Sokoła” w Radziechowach, która prowadziła pracę ideową i niepodległościową wśród młodzieży. W sierpniu 1914 roku wraz z grupą ochotników z Radziechów zaciągnął się do Legionów. Na szlak bojowy wyruszył w składzie I Kompanii Żywieckiej i został przydzielony do 12 kompanii 3 pułku piechoty II Brygady Legionów Polskich. Przeszedł z nią kampanię karpacko – bukowińsko – besarabską, walcząc pod Mołotkowem, Rafajłową i Rokitną, oraz kampanię wołyńską, biorąc udział w walkach pod Kostiuchnówką i Polską Górą. Latem 1916 roku dostał się do niewoli rosyjskiej i blisko dwa lata przebywał w obozach jenieckich: w Darnicy, Koziatynie, Bielcu, Berdyczowie i Żytomierzu. Z tego ostatniego udało mu się zbiec w lutym 1918 roku i po trzech miesiącach pieszej wędrówki powrócił do Radziechów w maju tego roku. Za służbę w Legionach został odznaczony Krzyżem Niepodległości.
 • @rabszak 21:10:52
  .
  Panie rabszak, niech Pan sobie da na zatrzymanie! ... my tu debatujemy o Pieronku juniorze, a nie seniorze!
 • @rabszak 21:10:52
  .
  poza tym, biskupowi należy się pucowanie bebechów!

  ojciec mógł być człowiekiem przyzwoitym, ale nie jest nim syn!
 • @RAM 21:17:10
  Stanisław Michalkiewicz – biskup Pieronek zaczyna zdradzać objawy zgłupienia starczego, albo nie głupieje, tylko wykonuje jakieś zadanie....W swoim felietonie „Logiki nie ma, ale musi być” opublikowanym na łamach portalu „Magna Polonia” Stanisław Michalkiewicz zarzucił brak logiki biskupowi Pieronkowi, który twierdzi na łamach mediów, że w Polsce jest dyktatura. Zdaniem publicysty biskup Pieronek opowiada głupoty bo „tego rodzaju opinie ksiądz biskup wygłasza udzielając wywiadu, który jest publikowany na całą Polskę i nie obawiając się, że po ogłoszeniu tej rewelacji zostanie zamordowany strzałem w tył głowy, ani nawet – że zostanie aresztowany. A przecież dyktatura, (…) [komunistyczna] tym się właśnie charakteryzowała. Mamy zatem dwie możliwości: albo ksiądz biskup Pieronek zaczyna zdradzać objawy zgłupienia starczego, albo nie głupieje, tylko wykonuje jakieś zadanie”. Stanisław Michalkiewicz przypomina, że biskup Pieronek był wymieniany jako beneficjent w sprawozdaniach finansowych Fundacji Batorego Sorosa. Komentując czarne marsze Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że „Postulaty wysuwane przez protestujące kobiety pokazują bowiem, że logika jest im całkowicie obca. Z jednej bowiem strony protestują przeciwko „nacjonalizacji macic”, a jednocześnie domagają się, żeby „państwo” je zapładniało”.

  Ps.. tzw. „biskup” Pieronek w porozumieniu z pedałami „biskupami niemieckimi” finansowani przez Sorosa, czy Pieronek finansowany przez ąnty-polską Fundacje Batorego CELOWO niszczył etykę i moralność katolicka w Polsce wynikającą z zasad z Biblii.
 • @RAM 21:17:10
  JUDASZ Franciszek vel Jorge Bergoglio starcze ZGŁUPIENIE objawiał jeszcze w Argentynie! Ten 81 letni ZWAPNIALEC Franciszek vel Jorge Bergoglio(ur. 1936r) zdradzał objawy zgłupienia starczego, jeszcze przed wyborem na papieża. ZWAPNIALEC Franciszek vel Jorge Bergoglio zgłupiał już w Argentynie pod wpływem i naciskiem sekciarzy judaistycznych i wykonywał różne zadania, aby zniszczyć dekalog katolicki, a w jej miejsce wprowadzić rasistowski żydowski „kodeks” Szulchan Aruchtak, tak aby katolicy PODDALI się OBRÓBCE „prawa religijnego” cynicznym żydom. Identycznymi KRETAMI kościoła katolickiego w III RP jest CAŁY tzw. „polski episkopat” gdzie prawie wszyscy są ŻYDAMI przebierańcami w „purpurach” na czele z JUDAISTAMI Gądeckiem czy Nyczem.
  Jak widać JUDAIZACJA i DEGENERACJA kościoła katolickiego pod przywódctwem argentyńskiego żydo-masona Bergoglio posuwa się szybciej niż się to wszystkim wydaje.
  Franciszek vel Jorge Bergoglio z Argentyny z pozostałymi tzw. „kardynałami i biskupami” którzy są heteroseksualni podobno chce się ŻENIĆ i szykują jakieś nowe REWOLUCYJNE „encykliki” podobne do zasad w tym temacie ustalonych w SEKCIE PROTESTANCKIEJ.
  Franciszek vel Jorge Bergoglio z Argentyny podobno już opracował „nową encyklikę” wzorując się na ISLAMIE i planuje ZNIESIENIE celibatu „księży katolickich” i zorganizowanie kobiecego haremu w Watykanie z którego „kardynałowie, biskupi” i ta cała sitwa antychrystów z Vatykanu będą sobie wyszukiwać żony, którym będą płodzić dzieci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031