Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Włoscy Żydzi o Glińskim i różańcu na granicach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Byłoby rzeczą trudną dla Glińskiego dowiedzenie, że Polacy kiedykolwiek ubolewali w związku z nazistowskimi działaniami, mającymi na celu oczyszczenie rasy ariańskiej z zanieczyszczeń żydowskich..."

 

...Polska

…Polonia
 
Moked – Portal Żydów Włoskich   
 
 
 
Dario Calimani
Università Ca’ Foscari Venezia   
 
 
10 październik 2017      tłum. RAM
 
 
Piotr Gliński, polski minister kultury zaprotestował w sprawie wystawy na temat Shoah, otwartej w Brukseli, w Domu Historii Europejskiej. Gliński jest rozwścieczony ponieważ wystawa pokazuję Polskę, Francję i Ukrainę jako kraje, które kolaborowały z nazistami podczas eksterminacji Żydów.

Sądzę, że byłoby rzeczą trudną dla Glińskiego dowiedzenie, że Polacy kiedykolwiek ubolewali w związku z nazistowskimi działaniami, mającymi na celu oczyszczenie rasy ariańskiej z zanieczyszczeń żydowskich.

Trudno jest zapomnieć – tytułem przykładu – pogrom w Kielcach, jakiego Polacy dopuścili się na szkodę Żydów w roku 1946, tj. gdy wojna była już zakończona.

 

Trudno także pozostać obojętnymi na widok łańcucha złożonego z miliona chrześcijan polskich, którzy w ubiegłą sobotę recytowali różaniec wzdłuż granic kraju, po to by zażegnać hipotetyczny najazd imigrantów, których w Polsce nie ma.

 

Problem jaki przedstawia Polska to nie kwestia: «imigranci – tak, czy imigranci – nie». Albo prościej – jak chciałby tego terroryzm psychologiczny: «terroryzm – tak, lub terroryzm – nie».

 

Problem stanowi konieczność wychowania całego kraju – w trzecim tysiącleciu – by zaniechał rasizmu.

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 
 

KOMENTARZE

 • Coś za coś:
  "Byłoby rzeczą trudną dla MERKEL dowiedzenie, że NIEMCY kiedykolwiek ubolewali w związku z nazistowskimi działaniami, mającymi na celu oczyszczenie rasy ariańskiej z zanieczyszczeń żydowskich..."
 • @wolidar 22:36:16
  .
  warto zauważyć, że ten podlec używa określenia Polak, ale nie przechodzi podlecowi przez klawiaturę słowo Niemiec i używa "nazistów!"

  miłość pomiędzy szwabami i "unymi" goreje!
 • @RAM 23:07:16
  Poczekamy jeszcze parę lat a karzą brukselskim zombies oglądać wystawy
  o bohaterskim francuskim ruchu oporu który przedzierał się przez okupowane niemcy, pomagał i ukrywał "unych" przed nazistowskimi Polakami.
  Ten świat już dawno stanął nad przepaścią i zrobił krok do przodu.
 • Ostatni akapit jak ulał pasuje do Izraela.
  Widzi żdżbło u kogoś, a belki we własnym oku nie dostrzega.
 • @wercia 11:28:51
  https://wojdabejda.files.wordpress.com/2016/04/stop-antypolonizmowi-grafika-nr-2.jpg?w=645


  https://wojdabejda.files.wordpress.com/2016/04/prezydenci-c59bwietowali-hanukc499-plakat-z-fb.jpg?w=645

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728