Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Chętka na wojnę mięsem demoludów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Mamy do czynienia z przejawami tak bardzo równoczesnymi, że odnosi się wrażenie iż odbywają się one na umówiony znak..."

 

Nagle, we wszystkich stolicach Europy dominuje pragnienie wojny...
D’improvviso, in tutte le capitali d’Europa c’è voglia di guerra…
 
 
 
Maurizio Blondet    8 wrzesień 2017     tłum. RAM
 
 
Ten na zdjęciu to Boris Johnson, brytyjski minister spraw zagranicznych. Pojechał do Estonii, przebrał się za czołgistę i jak napisał  The Telegraph  –  "ucieszył się z przejażdżki"  challenger'em, tj. czołgiem będącym na wyposażeniu wojsk angielskich, stacjonujących w Estonii, w ramach NATO. Johnson dodał także, iż czołgi są  "elementem uspokajającym dla sojuszników, mających do czynienia z rywalizacją rosyjską w Europie Północnej i w rejonie Bałtyku".
 
Razem z oświadczeniem Macron'a – według którego  "70 lat pokoju w Europie jest aberracją"   – widok polityka fotografującego się w hełmie zdradza u tzw. klasy rządzącej dziwną chęć wojny z Rosją. Mamy do czynienia z przejawami tak bardzo równoczesnymi, że odnosi się wrażenie iż odbywają się one na umówiony znak.
 
Oglądający debatę przedwyborczą dwojga konkurentów na kanclerza Niemiec, tj. Angeli Merkel i Martina Schultza – mogli stwierdzić, że całość była fikcją. Schultz zachowywał się tak, jak aktor w teatrze, który współpracuje z komikiem grającym główną rolę. Nie padła żadna krytyka na temat przywództwa w UE, euro, czy zredukowania Grecji do żebractwa – jednym słowem Schultz nie sformułował jakiegokolwiek pytania, które mogłoby utrudnić ustalone już wcześniej zwycięstwo Mutti. Ponadto – dla większej ostrożności – miała miejsce tylko jedna debata.
 
 
Z całym prawdopodobieństwem dwoje pseudo-rywali przygotowuje się do stworzenia rządu koalicyjnego. Drugim zaś powodem podobnego zachowania się jest fakt, że co do zasadniczych kwestii na temat rodzaju hegemonii niemieckiej, jaki ma być narzucony w Europie – Merkel i Schultz porozumieli się pokątnie, bo przecież nie ma żadnej potrzeby by strony trzecie trwożyły się w związku z projektem.
 
Nie trzeba dodawać, że projekt ten ma charakter militarny.
 
Jak informuje strona German Foreign Policy:  "Oficjalny niemiecki think tank SWP (Stiftung für Wissenschaft und Politik) proponuje by Berlin przejął leadership tak w UE jak i w NATO".  Według wymienionego centrum strategicznego – Niemcy powinny iść na  "zdecydowane przywództwo w strukturach NATO i nakłonić cały Zachód do przyjęcia nowego kierunku strategicznego".
 
Jaki miałby być ten nowy kierunek strategiczny?
 
Łatwo odgadnąć:  "Przekierowanie globalnej polityki niemieckiej, która po zajęciu Krymu przez Rosję powinna mieć za cel nie tylko interwencje militarne na całym świecie, po to by zapewnić interesy strategiczne i ekonomiczne  (co się wykłada brać udział w wojnach prowadzonych przez neoconów – M. Blondet),  ale także walczyć przeciwko "planom konkurencyjnym"  w polityce międzynarodowej.
 
 
Oczywiście projektami konkurencyjnymi są te, które realizują Rosja i Chiny, a są one złe, ponieważ wyrażają  "tworzący się porządek wielobiegunowy, charakteryzujący się rosnącym wpływem ekonomicznym, politycznym i wojskowym".  Tym samym projekty te zmniejszają wolność Zachodu w prowadzeniu interwencji militarnych, takich jak w Syrii, Iraku, Afganistanie czy Libii.
 
Agresywność Moskwy (wg. German Foreign Policy) przejawia się tym, że  "ukazuje się ona jako niezależne centrum grawitacyjne, posiadające globalne ambicje".  Jak twierdzi germański think tank – dopóki Moskwa naciska na fakt  "działania niezależnego"  –  reprezentuje sobą  "wyzwanie dla kontynentu europejskiego".
 
SWP twierdzi dalej, że to Berlin powinien dowodzić i zarządzać tworzeniem dywizji wielonarodowych "przeznaczonych do uzupełnienia wojsk NATO, stacjonujących w krajach bałtyckich i w Polsce, które staną się szpicą sojuszu przeciwko agresywności Moskwy".  Dwie z trzech dywizji planowanych miały by być utworzone na modłę niemiecką i dowodzone przez Niemców. Ponadto, lotnicza wspólna grupa zadaniowa będzie bazować w 75 % na zdolnościach bojowych Niemiec. Jak chodzi o marynarkę wojenną – projekt rezerwuje dla Niemiec dowództwo na Bałtyku. SWP radzi by  "rola Niemiec w przymierzu i w jego strukturach była znacząca, tak na morzu, jak na lądzie i w powietrzu".  Berlin przygotowuje się do zastąpienia USA  "w roli tradycyjnego leadera przymierza".  (...) A według SWP –  "Bundeswehr stanie się jedną z najważniejszych armii w Europie".  (...)
 
 
Pour Berlin, prendre le leadership de l’Otan, ça en vaut la peine
 
 
***
 
"Bratnia pomoc" (militarny Schengen), czyli Polska na front!
 
NATO w demoludach: oficjalny przewodnik po burdelach
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 
 

KOMENTARZE

 • @
  Psia krew, samych sojuzników mamy...
  Jedni siedzieli 70lat, ale (chyba) mało rozrabiali,
  Drudzy właśnie wleźli i pokazują (brak) opanowania jazdy po drogach węższych jak 2-3 pasy.

  I jeszcze faszyści, do "kompletu". Tym razem (niby) nie jako agresor... Ale jeszcze żyją tacy, co poznali ich "pszyjaśń" i opowiedzieli o tym następnym pokoleniom.

  To może teraz "MY" zaprośmy Chińczyków?

  W kontekście takiej chęci faszystów coraz "ładniej" wygląda koncepcja OT... W "zderzeniu dywizji" Polacy mieli by 0% szans, no, może drugie Westerplatte. Za to uzbrojony (choćby lekko, plutony z bronią p.panc), broniący SWOJEGO domu (tu różnica względem "zwykłej armii", IMO na korzyść) Polak, to twarda sztuka...
 • Dla uspokojenia wątpiących
  .
  Tak jak za bohatera narodowego płk. Kuklińskiego

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  wszystkie rakiety USA były skierowane na Polskę, tak są przy obecności celów ważnych na terenie Polski także skierowane, tyle że te wschodu. Pragnę uspokoić wątpiących, Polska stanowi tzw.
  pierwszą rubież ataku, czy także atomowego to nie wiem, bo bliskość Moskwy może stronę o użycia bomby powstrzymać. USA, które są za oceanem, nie będą miały żadnych oporów, aby poświęcić swego "sojusznika", dokładnie tak samo, jak to miało miejsce przed laty

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Drole

  Znaczenie Polski dla USA jest poza tym, że jest przedpolem działań, dostarczenie żołnierza, ale to należy do reguł gry imperialnej:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska
 • @laurentp 07:52:52
  Czarny imigrant mówi otwarcie: „Sramy na wasze prawo, na waszą kulturę, na waszą mentalność”. VIDEO W sieci pojawił się film, na którym czarny imigrant zamieszkały w Niemczech bez owijania w bawełnę mówi, co sądzi o Europejczykach: „Sramy na wasze prawo, na waszą kulturę, na waszą mentalność, na waszą policję. Wasi sędziowie nie mają jaj. Łapiemy wasze kobiety, robimy, co chcemy, popychamy, kopiemy, plujemy. I co zrobicie? Co? Nie obchodzi mnie to. Ja tu przyjechałem i tu zostanę. Francji już nie ma. Belgii, Holandii też już nie ma. Teraz kolej na Niemcy.” Ciekawe, co na to powiedzą zwolennicy otwartych granic manifestujący z transparentami „refugees welcome”? Czy Joanna Mucha i Joanna Scheuring-Wielgus zdecydują się utulić tego miłego, czarnego chłopca? A może uda się do niego delegacja feministek z kwiatkami? Miłe Panie, odwagi! Macie szansę na ubogacenie!


  https://twitter.com/i/web/status/907917981178646528
 • Open Society
  .
  @kula Lis 67 20:28:47

  "Ciekawe, co na to powiedzą zwolennicy otwartych granic"

  "Otwarte granice" to projekt Open Society (Otwartego Społeczeństwa), który jest realizowany na Europejczykach od dziesięcioleci:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  oddziały agentówq są zrzeszone w organizcjach pana Sorosa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/wykaz/

  zresztą nie po raz pierwszy robią nas tu w wała:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  "pomożecie ?" no i polscy patrioci pomogli "temi rencami", NSZZ latami niszczył strajkami polskie przedsiębiorstwa, aby umożliwić je jak najtaniej przechwycić w planie Sorosa noszącym imię Balcerowicza.

  Na koniec, byłoby błędnie sądzić, że to wszystko jest dziełem Sorosa, Soros nie jest żadnym inspiratorem procesów, nie przeceniajmy go, jest jedynie specjalistą od organizacji operacji specjalnych tego rodzaju napadów i podbojów, działa jednak z polecenia MWF.

  Wyobrażenie, rozpowszechniane przez gadzinówki, że Soros dokonał zwycięskiego napadu na brytyjskiego funta, jest oczywistą bzdurą, taka operacja wymaga poważnych kwot, którymi jedynie MWF dysponuje. Podgrupę tajemniczych tzw."zagranicznych inwestorów" można do MWF zaliczyć.

  Operacje mniejszego rzędu, niż te grup typu Sorosa, realizują w imperium globalnym tzw. "Economic Hit Men"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Economic_Hit_Men

  Załączam linki, bo być może nie wszystkie terminy są dostatecznie popularne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829