Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 888 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Nieuchronny upadek Zachodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Chiny prowadzą 4 do 2, a to dopiero początek stulecia. Teraz piłkę ma Trump..."

 

Napięcia etniczne a flirt Trumpa z wojskowymi: upadek Zachodu wydaje się nieuchronny
 
 
www.gefira.org          8 wrzesień 2017
 
 
Ileż to już razy w historii władza borykająca się z wewnętrznymi kłopotami uciekała się do militarnych awantur, by przy ich pomocy „zjednoczyć naród wokół flagi”? Nie inaczej postępują obecnie Stany Zjednoczone.
 
Pierwsze półrocze prezydentury Trumpa nacechowane było wzrostem napięć etnicznych spowodowanych faktem, że biali, którzy stanowili większość w amerykańskim społeczeństwie, powoli stają się mniejszością, przy czym wzrasta populacja Latynosów.
 
Zmiana demograficzna przyjmowana jest entuzjastycznie przez Partię Demokratyczną a także przez korporacje, którzy afirmują każdą jednostkę, jeśli należy ona do którejś z mniejszości etnicznych, religijnych lub seksualnych. W praktyce oznacza to, że Czarni i Latynosi są z definicji „ciemiężeni”, Biali są „ciemiężcami”, zaś Azjaci jawią się jako „za dobrzy”, co usprawiedliwia ich negatywną dyskryminację przy przyjmowaniu na uczelnie wyższe.1)Nieuchronnie ataki na Białych wywołały ich reakcję w postaci marszów w ramach których demonstrują oni poczucie dumy z własnej tożsamości i odrębności, co można było obserwować w czasie ostatnich zajść w Charlottesville.
 
 
Odpowiedzią prezydenta Trumpa było pozbycie się się Steve’a Bannona a wraz z nim “populistycznego” programu (dzięki któremu zwyciężył w wyborach) i rzucenie się w ramiona kompleksu wojskowego (na którego nikt nie głosował) w osobach Johna Kelly, H.R. McMastera i Johna Mattisa. Wynikiem tego jest schizofreniczna polityka zagraniczna i pogróżki pod adresem Wenezueli,2)Korei Północnej3)nasilenie się działań wojennych w Afganistanie4)czy wreszcie przejmowanie Ukrainy, czyli drażnienie Rosji.5)
 
Amerykańscy wojskowi rozdają ciosy na prawo i lewo a także usiłują zapewnić sobie lojalność podporządkowanych państw przygotowując się na starcie ze zbudzonym olbrzymem, z którym Stany Zjednoczone nie będą miały łatwej przeprawy: Chinami.
 
Rozwój chińskiej gospodarki i techniki wydaje się nie do powstrzymania i zagraża dominującej pozycji zachodnich elit, którą zdobyli oni u końca zimnej wojny.
 
Zachodni przywódcy obawiają się zwłaszcza 1,3 miliarda mieszkańców Kraju Środka, która to liczba jest o wiele większa niż 800 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej razem wziętych.
 
“Rywalizacja z Chinami” stanowi podstawę debat gospodarczych i staje się obsesją zachodnich ekonomistów i przedsiębiorców. Przestano się przejmować jakością materiału ludzkiego i podjęto wyścig o osiągnięcie jeszcze większej liczby ludności, (co nie przymierzając przypomina zawody o długość fallusa) poprzez otwarcie granic dla masowej imigracji.
 
Zachodnie elity nie przejmują się wynikającymi z tego działania starciami etnicznymi, gdyż wmawiają sobie, że wielokulturowość jest “przyszłością”, zaś głosy krytyczne uciszane są przy pomocy słowa “rasizm”. Nawet to, że islamskie ataki terrorystyczne stały się codziennością w Europie Zachodniej nie ma znaczenia. Dopóki zachodnie elity będą mogły żyć w starzejących się i etnicznie jednolitych dzielnicach, dopóty będą lekceważyły sobie to, co się dzieje w wielokulturowych gettach i będą spoglądały z wyższością na nieszczęsnych zwyczajnych obywateli.
 
Dowodu na snobistyczną postawę zachodnich elit dostarczają ostatnie wydarzenia: w dniu, w którym dokonano islamistycznych ataków w Barcelonie, parlament europejski miał czelność opublikować wideo o “niewyczerpanych” korzyściach płynących z migracji.6)Kilka dni później papież Franciszek powiedział wiernym, że “godność migrantów powinna stać się ważniejsza niż bezpieczeństwo narodowe“.7)
 
Siła chińskiej populacji nie polega tylko na jej liczebności: w Państwie Środka przestrzega się zasady zachowywania ładu społecznego, w którym mniejszości etniczne są potrzebne a nawet chronione, ale to samo odnosi się do 90% większości. Zachwianie równowagi etnicznej pociągnęłoby za sobą zniszczenie wspomnianego ładu, czemu oczywiście należy zapobiegać.8)
 
Chińczycy śmieją się z pozbawionej poczucia rzeczywistości liberalnej elity Zachodu, która za pomocą masowej imigracji i wielokulturowości niszczy własne kraje.9)
 
Wróćmy jednak do spraw zachodniego świata: masowa migracja jest jednym z wielu wyzwań spowodowanych przez globalizację, które stoją przed ludnością Zachodu. W ciągu ostatnich 25 lat skurczyła się wielkość bogactwa posiadanego przez zachodnie klasy średnie i niższe, zaś zwiększyła ta znajdująca się w posiadaniu europejskich elit oraz azjatyckiej klasy średniej.
 
 
Militarystycznie nastawiony gabinet prezydenta Trumpa, choć nie przejmuje się zbytnio sprawami gospodarczymi, to jednak z pewnością jest pod wrażeniem chińskiego rozwoju, który zagraża amerykańskiej dominacji. Rozumie także, że rozwiązanie siłowe musi się skończyć we wzajemnym wyniszczeniu, a kto wie, może nawet unicestwieniu cywilizacji. To, czego nie rozumie, to fakt, że Ameryka już przegrała.
 
Chiny mają w ręku same atuty: już teraz rozporządzają przewagą, jeśli chodzi o liczbę ludności, a także mają właściwą strukturę etniczną, z czego wynika spójność społeczeństwa. Rząd chiński nie kapituluje przed islamskim ekstremizmem w Sinciang. Wzrasta bogactwo i liczebność klasy średniej, a co za tym idzie, wzrasta status społeczny Chińczyków i powiększa się ich zadowolenie z życia.
 
Zachód ma w ręku słabe karty: mniejszą liczbę ludności, zaburzone na własne życzenie etniczne proporcje i wynikające z tego narastające napięcia. Ani nie jest w stanie powstrzymywać islamskiego terroryzmu, ani nawet nie chce zerwać więzi gospodarczych z jego sponsorami znad Zatoki Perskiej.
 
Globalizacja niszczy niższe klasy Zachodu. Mobilność społeczna pogarsza się, gdy tymczasem sektor finansowy ma zapewnione miękkie lądowanie. Bogatych chroni się przed ponoszeniem porażek bez względu na to, co by nie robili.
 
Chiny wyprzedzają Zachód o krok pod względem demograficznym, społecznym, gospodarczym i etnicznym. Zmniejsza się także zachodnia przewaga techniczna, zaś jego dominacja w sferze ideologicznej staje się wątpliwa. Jedynym, co zostało w rękach Stanów Zjednoczonych, to status dolara jako międzynarodowej waluty a także wydatki na zbrojenia, które są trzy razy większe niż chińskie, co sprawia, że przynajmniej pod względem militarnym Stany Zjednoczone są nadal światową potęgą. I tu właśnie kółko się zamyka: wojskowi przejmują kontrolę nad administracją prezydenta Trumpa.
 
Chiny prowadzą 4 do 2, a to dopiero początek stulecia. Teraz piłkę ma Trump.
 
 
References:
 
1.
Do Elite Colleges Discriminate Against Asians?, Priceonomics 2013-04-24.
2.
Trump Alarms Venezuela With Talk of a ‘Military Option, New York Times 2017-08-12.
3.
Trump’s ‘Fire and Fury’ North Korea Warning Puts World on Edge, Bloomberg 2017-08-09.
4.
Trump Settles on Afghan Strategy Expected to Raise Troop Levels, New York Times 2017-08-20.
5.
Ukraine hosts US military to be permanently stationed on its soil, Strategic Culture Foundation 2017-08-14.
6.
The untapped potential of migration to the EU, EU Parliament 2017-08-17.
7.
Pope Francis: prioritise migrants’ dignity over national security, The Guardian 2017-08-21.
8.
China’s Ethnic Policies: Political Dimension and Challenges, LAI Hongyi 2009-03-12.
9.
The curious rise of “white left”as Chinese internet insult, Open Democracy 2017-05-11.

 

KOMENTARZE

 • Co za dureń
  to spałował? Dałbym 10* gdyby autor podjął także temat potwornych wydatków na niepracującą część społeczeństwa, t.zw "welfare" i problem narkotyków.
 • @Casey 22:03:22
  .
  to nie są durnie, to są jurgieltnicy!
 • @Casey 22:03:22
  Jest taki "kundelek" na Neonie który potrafi czytać ale już z myśleniem jest dużo gorzej.
  Po przeczytaniu: "Ameryka już przegrała" dał 1.
 • żydo-UE to zagłada Europy i jej cywilizacji !
  Chiny i chiński system polityczny to jest kierunek dla europejskich krajów


  https://www.youtube.com/watch?v=9n8rlMlT7CM

  Jeżeli Europa nie WYZWOLI się z żydowskiego protektoratu to ZGINIE

  żydzi to zguba Europy i krajów cywilizacji chrześcijańskich !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska Krajem Neutralnym !
 • Ciekawa analiza
  Ciekawa choć krótka analiza z wnioskiem na wyrost.

  Upadek Zachodu jest wieszczony od dawna ale przesadzone są twierdzenia o jego nieuchronności.
  Owszem zachód przeyżywa kreyzys, jak wiele w historii:
  - upadek Rzymu, wojny religijne, najazd Islamu w VIII i XVII wieku.
  Ze wszystkich się prędzej czy później podnosił. Także demografia Zachodu zawsze ale to zawsze była gorszcza niż potęg Azji. Vide Grecja vs Persja, Rzym vs Chiny, Europa Chrześcijańska vs Chiny lub świat ISlamu. W latach 20 XIX wieku gdy Europa dominowała kulturowo świat, to Chiny wytwarzały ok. 25 % światowego PKB co nie przeszkodziło temu by 30 lat później uznały dominację Zachodu.

  Europa przeżywa krezys tożsamości spowodowany durnymi lewackimi ideologiami. Przejdzie, go, odeprze inwazje Islamu i znowu powróci na należne jej miejsce. USA jako młodszy syn Europy i spadkobierca tradycji Okcydentu dumnie niesie palmę przodownictwa i to pomimo tego, że jest demograficznym karłem to jednak z niego militarny i ekonomiczny gigant.
  Poradzimy sobie. :)
 • @RAM 22:09:17
  Chińczycy mają dodatkową suwerenną obronę przed szpiegami. To żółta skóra i skośne oczy, których dywersja nie podrobi.
 • @Casey 22:03:22
  Zniesienie granic wewnątrz państw unijnych to była marchewka, którą "stara" Unia nęciła swoje przyszłe ofiary. Wmawiano, jakie to dobrodziejstwo i zaszczyt znależć się w tak elitarnym gronie..... a teraz okazuje się, że chociażby te wszystkie ogromne koszty poniesione przez te kraje, związane z całym tym przygotowaniem do wejścia do tej unijnej "elity", zostały wyrzucone w błoto.....bo teraz okazało się, że każdy kto tylko chce, może sobie swobodnie przekraczać granice Schengen i wałęsać się po Europie i to bez żadnych dokumentów. ....może ci, którzy byli tak zauroczeni Unią wreszcie, przejrzą na oczy......że to ten o mocniejszej pozycji zawsze chce dymać słabszych, bez względu co by nie mówił i jakie pierdoły o "szlachetnych" celach opowiadał. No i na koniec, dlaczego rasizm jest zakazany? Istotą rasizmu nie jest zabijanie tylko preferowanie określonych cech co jest bardzo pozytywne. Na przykład żeby ludzkość przetrwałą potrzebni są ludzie o wysokim IQ dzięki którym rozwinie się nauka. Jeśli lewacy pozbawią nas całkowitej kontroli nad genami to ludzkość zginie ponieważ zdominują ją rasy o najwyższej rozrodczości i najniższym IQ.
 • @RAM 22:09:17
  Daję 5+ i *****!
 • Skromny cel Chin Ludowych
  .
  "Rozwój chińskiej gospodarki i techniki wydaje się nie do powstrzymania i zagraża dominującej pozycji zachodnich elit, którą zdobyli oni u końca zimnej wojny.", po prostu Chiny Ludowe wyprzedziły gospodarczo USA przed trzema laty

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/

  Aby powstrzymać ChL trzeba by odciąć je od ropy, ale te mają wieloletnią umowę z Iranem, co temu krajowi zapewnia niejakie bezpieczeństwo przed zakusami imperium, po drugie zadbały o przydziały z Afryki.

  Skromny cel ChL jest zastąpić USA w ich funkcji w globalnym imperium

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  niestety nie jest to wcale takie łatwe i prawdopodobne, bowiem te 1,3 miliarda ludności nie zachęca MWF do tego, aby tę funkcję powierzyć ChL, Kierownictwo tego kraju jest świadome swych niedostatków.

  Jeśli ktoś ma nadzorować globalne imperium, to musi mieć nie za dużą i zdrową strukturę społeczną. USA postrzegają od dawna EU jako swego największego konkurenta, dlatego prowadzą tę wojnę przeciwko UE od dziesięcioleci, ostatnio nachodźcy i brexit, tu parę uwag:

  - https://marucha.wordpress.com/2017/01/14/alternatywy-iii-rp-cud-lub-likwidacja/#comment-645094

  wskazujących na pewne pomijane aspekty. Słabością UE jest brak sił zbrojnych, ale rozważmy taką kombinację:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  czy nie wyjaśnia to gwałtowności, z jaką atakowana jest ostatnio Rosja ? No jeśli ostatni link nie jest w stanie wyjaśnić komuś sensu II a także I Wojny, to doprawdy nie wiem, jak tłumaczyć. Może chociaż uświadomi, jak niekorzystna jest sytuacja Polski, przy-wódce w Polsce, zachowujący się znowu jak przed II Wojną jak stado baranów, na pewno nie potrafi zadbać o nasz interes narodowy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930