Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
436 postów 1127 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bergoglio: Walka o ius soli i podrygi z Lubawiczerami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Można pogratulować Bergoglio'wi: ma nadzieję, że wesprze swym "prestiżem" dyktat Laury Boldrini, Gentiloni'ego i Sorosa. Ale to, co osiąga to jedynie obniżenie poziomu swego już dziś dyskusyjnego "autorytetu" moralnego...»

 

Ius soli – poważna ingerencja papieża  Bergoglio w politykę włoską
Ius soli, pesante interferenza di Bergoglio nella politica italiana
 
 
 
Magdi Cristiano Allam           18 sierpień 2017
 
tłum. RAM
 
 
Magdi Cristiano Allam (Egipcjanin z pochodzenia) jest dziennikarzem, politykiem i pisarzem naturalizowanym we Włoszech.
 
Nawrócony na chrześcijaństwo – 22 marca 2008, podczas Wigilii Paschalnej – Magdi Allam został ochrzczony w Bazylice Św. Piotra w Rzymie przez papieża Benedykta XVI. Przyjął wtedy imię Cristiano.
 
 
 
Drodzy przyjaciele, należy przyjąć do wiadomości, że obecny papież nie kocha ani Włochów, ani chrześcijaństwa.
 
W chwili kiedy Włochy doświadczają załamania demograficznego i rosnącego zubożenia społeczeństwa – zamiast podejmować działania na rzecz promowania cywilizacji życia oraz jej odrodzenia poprzez wspieranie włoskich rodzin, matek i włoskiej młodzieży – papież ponownie zainterweniował na rzecz nieograniczonego otwarcia włoskich granic, powodującego auto-inwazję kraju przez młodych Afrykańczyków, Azjatów i obywateli Bliskiego Wschodu. W praktyce obraca się to w wymianę etniczną, umożliwioną przez samych Włochów (...) i przekształcającą nas w społeczeństwo zmetysowane i islamskie.
 
 
Właśnie teraz, gdy włoskie siły polityczne są w bardzo energiczny sposób przeciwne ustawie o  ius soli  – która wprowadzona w życie przyznałaby obywatelstwo włoskie wszystkim urodzonym we Włoszech – papież Franciszek bezdyskusyjnie zajął stanowisko na jej korzyść, publikując z 5-miesięcznym wyprzedzeniem swe przesłanie, jakie zostanie sformalizowane 14 stycznia 2018, z okazji "Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy".
 
 
Dla młodych Afrykańczyków, Azjatów i obywateli Bliskiego Wschodu – którzy przybywają do Włoch (...) – Franciszek prosi o wszystko, co można i nie można sobie wyobrazić.
 
 
A więc o:  ius soli,  czyli obywatelstwo włoskie w momencie urodzenia się;  ius culturae,  czyli prawo do ukończenia szkoły postawowej i średniej we Włoszech; wizy humanitarne, specjalne wizy tymczasowe; prawo do łączenia rodzin – tak, by móc przyjąć we Włoszech wszystkich, ale to wszystkich, którzy chcą się tam znaleźć – nie zważając na to, czy uciekają przed wojną czy też nie.
 
 
Właśnie dlatego, że mamy do czynienia z jawną interwencją natury politycznej, która wdziera się wręcz w dyskusję polityczną trwającą pomiędzy partiami włoskimi – dążącą do wpłynięcia na wynik tejże debaty – oskarżam papieża Franciszka o to, że w sposób niedopuszczalny ingeruje politycznie w wewnętrzne sprawy Włoch, które przynajmniej formalnie są państwem wolnym i niezależnym.

***
 
VIDEO: Benedykt XVI chrzci Magdi Cristiana Allam'a
 
 
***
 
"El Boldrino" podryguje razem z Lubawiczerami 
(Przydomek "El Boldrino" w odniesieniu do Franciszka jest aluzją do Laury Boldrini – lewackiej prezydent niższej izby Parlamentu włoskiego, zaciekle walczącej o przyjmowanie migrantów we Włoszech i przyznanie im ius soli)
“EL BOLDRINO” BALLONZOLA COI LUBAVITCHER
 
 
Maurizio Blondet      22 sierpień 2017    tłum. RAM 
 
 
El Papa nakazał Włochom wprowadzenie w życie ius soli. (...)
 
Można pogratulować Bergoglio'wi: ma nadzieję, że wesprze swym "prestiżem" dyktat Laury Boldrini, Gentiloni'ego i Sorosa. Ale to, co osiąga to jedynie obniżenie poziomu swego już dziś dyskusyjnego "autorytetu" moralnego do poziomu Boldrini, "Głosuj na Hillary" – Gentiloni'ego i nazi-kolaboranta – Sorosa.
 
Video zamieszczone poniżej przedstawia fanatycznych Lubawiczerów, którzy zagrali serenadę osobie, która zasługuje na przydomek "El Boldrino".

Uradowany "El Boldrino" podryguje co nieco, razem z Chasydami. Fanatycy i despoci rozumieją się dobrze.
 
VIDEO: Żydzi śpiewają serenadę papieżowi Franciszkowi
VIDEO: Pope Francis is serenaded by Jewish delegation at the Vaticano
 
 
***
 
Papież Franciszek w Watykanie tańczy z Chasydami
WATCH: Pope Francis Dances With Hasidic Jews At Vatican
 
Hasidic Jews serenade pope at the Vatican
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

 

KOMENTARZE

 • VIDEO: C Star i Libijska Straż Przybrzeżna wypędzają z morza NGO: "Nie wolno wam tu wracać"
  .
  C Star e Libia cacciano la Ong: "Non dovete tornare mai più"
  http://www.ilgiornale.it/news/cronache/c-star-e-libia-cacciano-ong-non-dovete-tornare-mai-pi-1432990.html

  Giuseppe De Lorenzo 22 sierpień 2017 tłum RAM

  (skrót)

  Video z 25 sierpnia – nieopublikowane wcześniej – rejestruje fragment rozmowy pomiędzy S Star, należącą do Defend Europe, jednostką Libijskiej Straży Przybrzeżnej i jednostką NGO Open Arms – Golfo Azzurro. Dowodzący C Star wyjaśnia Libijczykom, że tropi Golfo Azzurro. Słychać następnie rozmowę Libijczyków z Golfo Azzurro.

  Komendant libijski krzyczy:

  "Stwarzacie ogromne problemy, pomagacie przemytnikom. Przerzucacie ludzi. Wystawiacie mnóstwo ludzi na niebezpieczeństwo, ponieważ przemytnicy wiedzą, że tu jesteście i będą wam przysyłać coraz to więcej migrantów".

  Go ahead and never come back. I repeat: never come back – Wynoście się i nie wracajcie tu nigdy więcej. Powtarzam: Nigdy więcej"

  VIDEO I ROZMOWA POD LINKIEM:
  http://www.ilgiornale.it/news/cronache/c-star-e-libia-cacciano-ong-non-dovete-tornare-mai-pi-1432990.html

  Od kilku dni C Star – który zakończył swą misję – nie dostał pozwolenia od Malty na zawinięcie do portu i stoi zakotwiczony na morzu. Władze Malty zabroniły także wysłania załodze wody pitnej. Jedynie dzięki miejscowym aktywistom ugrupowania "Patrioci Malty" i "Defend Malta" zdołano dostarczyć na statek artykuły pierwszej potrzeby.

  Patrioci maltańscy dostarczają wodę załodze C Star
  https://www.facebook.com/GenerazioneIdentitaria/photos/pcb.1401509126610962/1401509033277638/?type=3

  Jak informuje Pokolenie Tożsamości: "Przeciwko nielegalnym i nieludzki zarządzeniom rządu Malty w stosunko do 16 osobowej załogi C Star podniosły się międzynarodowe protesty".

  "Pokolenie Tożsamości" na Facebook'u
  https://www.facebook.com/GenerazioneIdentitaria/

  ***

  Nosił wilk razy kilka... czyli poważne kłopoty NGOs
  http://ram.neon24.pl/post/139750,nosil-wilk-razy-kilka-czyli-powazne-klopoty-ngos
 • Oczywiście VIDEO z 15 sierpnia! ... nie z 25...
  :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031