Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
216 postów 456 komentarzy

Fallaci: Hiszpańska lewica, czyli od Marxa do Mahometa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To tu rodzi się pytanie, które dręczy mnie od ponad dwóch lat: Jak to jest możliwe, że dopuściliśmy do zaistnienia tego rodzaju sytuacji?!?..."

 

Od Karola Marxa do Mahometa – hiszpańskie demoniczne przymierze pomiędzy lewicą i fundamentalistami islamskimi
Da Karl Marx a Maometto. La diabolica alleanza spagnola tra sinistra e fondamentalisti
 
 
W roku 2004, Oriana Fallaci w książce "Potęga rozumu" napisała: "Proces islamizacji w Madrycie przebiega szybko".
 
 
 
Oriana Fallaci      19 sierpień 2017       tłum. RAM
 
 
 
W szczególny sposób odnosi się to do Hiszpanii.
 
Do tej Hiszpanii, w której od Barcelony po Madryt, od San Sebastian po Valladolid, od Alicante po Jerez de la Frontera – można znaleźć najlepiej wyszkolonych terrorystów Europy.
 
 
(Bowiem nie przez przypadek w lipcu 2001, tj. zanim Mohammed Atta – świeżo upieczony absolwent architektury osiedlił się w Miami – zatrzymał się w Hiszpanii i odwiedził swego kolegę – eksperta od materiałów wybuchowych, osadzonego w więzieniu w Tarragonie).
 
 
Do tej Hiszpanii, w której od Malagi po Gibraltar, od Kadyksu po Sewillę i od Kordoby po Grenadę – nababowie marokańscy, saudyjska rodzina królewska oraz emirowie z Zatoki Perskiej zakupili najpiękniejsze ziemie.
 
To właśnie tutaj finansują oni propagandę i prozelityzm, wynagradzają 6 000 dolarów kobiety, które przeszły na islam i urodziły chłopca, obdarowują 1000 dolarów nastolatki i dziwczynki noszące hijab. To jest Hiszpania, w której prawie wszyscy jej obywatele wierzą jeszcze w legendę Złotego Wieku Andaluzji i widzą Andaluzję mauretańską jako Raj Utracony.
 
 
To w tego rodzaju Hiszpanii funkcjonuje ruch polityczny o nazwie "Stowarzyszenie na rzecz Powrotu Andaluzji do Islamu". A w zabytkowej dzielnicy miasta Albaicin (dziś dzielnica Grenady) – w odległości zaledwie kilku metrów od klasztoru, w którym mieszkają mniszki zakonu św. Tomasza – w ubiegłym roku zainaugurowany został Wielki Meczet Grenady, wraz z należącym do niego Centrum Islamskim.
 
 
 
Wydarzenie stało się możliwe dzięki Porozumieniu, jakie w roku 1992 podpisał socjalista Felipe González, a którego celem było zapewnienie hiszpańskim muzułmanom pełnego uznania prawnego, zrealizowanego za sprawą miliardów wypłaconych przez Libię, Malezję, Arabię Saudyjską, Brunei oraz niewiarygodnie bogatego sułtana Sharjah'a, którego syn otwarł uroczystość stwierdzając: "Przybyłem tutaj z uczuciami powracającego do własnej ojczyzny",  a na co hiszpańscy nawróceni na Islam (których jedynie w samej Grenadzie jest 2000) odpowiedzieli: "Odnajdujemy nasze korzenie".
 
Być może trudność "strawienia" 8 wieków jarzma muzułmańskiego (czego skutkiem jest zjawisko posiadania jeszcze dziś przez zbyt wielu Hiszpanów Koranu we krwi) powodują, iż Hiszpania jest krajem europejskim, w którym proces islamizacji przebiega w sposób bardziej spontaniczny, a także trwa od dłuższego czasu.
 
Jak wyjaśnia Alexandre Del Valle – francuski ekspert z dziedziny geopolityki, który na temat ofensywy i totalitaryzmu islamskiego napisał kilka ważnych książek (oczywiście wydrwionych, znieważonych i oczernionych przez politically correct) – "Stowarzyszenie na rzecz Powrotu Andaluzji do Islamu" powstało w Kordobie ponad 30 lat temu, ale jego założycielami bynajmniej nie byli synowie Allaha. Stali się nimi Hiszpanie należący do ekstremistycznej lewicy, którzy rozczarowani faktem gentryfikacji proletariatu, a więc tym samym tęskniący za oddaniem się innym mistycznym upojeniom –  odkryli Boga Koranu –  przechodząc od Karola Marxa do Mahometa.
 
Na takie dictum – nababowie z Maroka, królewska rodzina z Arabii Saudyjskiej oraz emirowie z Zatoki Perskiej pospieszyli by pobłogosławić im pieniędzmi i w tenże sposób organizacja ta rozkwitła. Wzbogaciła się szybko w apostatów, którzy przybywali z Barcelony, z Guadalajary, z Valladolid, z Ciudad Real, z León, jak również z Wielkiej Brytanii, ze Szwecji, Danii, Włoch, Niemiec i Ameryki.
 
Rząd nie zainterweniował. Zaistniała sytuacja bynajmniej nie zaniepokoiła Kościoła Katolickiego.
 
W roku 1979, w imię ekumenizmu biskup Kordoby pozwolił nawet na obchodzenie Święta Ofiar (podczas którego zarzyna się niezliczoną ilość jagniąt) wewnątrz katedry. W imię hasła "Wszyscy jesteśmy braćmi".
 
Pozwolenie spowodowało jednakże trochę problemów. Wyrzucono krzyże, poprzewracano figury Matki Bożej, wnętrzności jagniąt trafiły do kropielnic.
 
W rok potem biskup wysłał muzulmanów do Sewilii.
 
Ale tutaj trafili właśnie w obchody Wielkiego Tygodnia. O Boże!
 
Jeżeli jest na świecie coś bardziej przerażającego od Święta Ofiar, to był nim Wielki Tydzień w Sewilii. Jej dzwony dzwoniące na pogrzeb, jej posępne procesje, jej makabryczne Drogi Krzyżowei jej biczujący się  nazarenos. Jej zakapturzeni uczestnicy, postępujący naprzód – bijąc w bębny – i wołający "Niech żyje muzułmańska Andaluzja, Precz z Torquemadą. Allah zwycięży". I tak to nowo-nabyci "bracia" rzucili się na ex-braci w Chrystusie i pobili ich.
 
Skutkiem tego wygoniono ich również z Sewilli.
 
Przenieśli się do Grenady, gdzie zainstalowali się w zabytkowej dzielnicy Albaicin – i tu wreszcie dochodzimy do sedna sprawy. Ponieważ – pomimo naiwnego antyklerykalizmu, który wyeksplodował podczas procesji wielkotygodniowej – bynajmniej nie byli oni osobnikami łatwowiernymi. W Grenadzie zbudowali warunki podobne do tych, jakie w owych latach pochłaniały Bejrut, a które obecnie pożerają wiele miast francuskich, angielskich, niemieckich, włoskich, holenderskich, szwedzkich i duńskich.
 
Ergo, dziś dzielnica Albaicin jest pod każdym względem państwiem w państwie. Jest lennem islamskim, żyjącym podług własnych praw i posiadającym własne instytucje. Ma swój szpital, swój cmentarz, swoją rzeźnię, swoją gazetę "La Hora del Islam", własne wydawnictwa, biblioteki, szkoły (które uczą jedynie Koranu na pamięć), własne sklepy, bazary, warsztaty rzemieślnicze i banki.
 
Ponadto, funkcjonuje nawet jego własna waluta – jako że kupuje i sprzedaje się używając do tego celu monet ze złota i srebra, bitych na wzór  dirham,  będących w użyciu za czasów Boabdila – feudała z antycznej Grenady (monety bite są w mennicy w zaułku San Gregorio, co – hiszpańskie ministerstwo finansów za względu na porządek publiczny – udaje, że nie widzi).
 
To tu rodzi się pytanie, które dręczy mnie od ponad dwóch lat:
 
Jak to jest możliwe, że dopuściliśmy do zaistnienia tego rodzaju sytuacji?!?
 
 
 
***

 
Szariat i Shomrim – oznaki rozpadającego się państwa
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

KOMENTARZE

 • No to...
  Białas będzie miał zgryzotę :)))))..pewnie puści szereg postów typu "Co się dzieje w hiszpańskiej czarnej dupie" :)))
 • @trybeus 23:16:20
  .
  :)))))))))))))) ... pozdrawiam!
 • i pomyśleć
  ... że miałem dotrzeć do Hiszpanii a zatrzymałem się na Chorwacji i Wenecji...
  w przyszłym roku ruszam na Grecję, bo z tego co się dowiedziałem, tam już tzw terroryści nie mają czego szukać, bo już choćby w turystyce zgliszcza...bo od dłuższego czasu nie ma tam gawronów niemieckich...
 • @trybeus 23:16:20
  :))))))))))))

  Na neonku promujemy różne punkty widzenia hehe...

  Pozdrówka :)
 • @trybeus 23:16:20
  no comment 8-)))))))))))))
 • @Astra - Anna Słupianek 23:20:51
  nie no...jestem jak najbardziej za :)))...byleby cykl " so się dzieje" nie przebrał przerostu formy nad treścią :))...pozdr:)
 • Jeszcze tylko hasztagi z kotkiem
  A u lewackiej burmistrz Barcelony Pani Ada Colau już wszystko w porządku.
  Jest ścianka Peace & Love, są wpisy do księgi kondolencyjnej i świeczki.

  https://pbs.twimg.com/media/DHrxqR9WAAEK75g.jpg
 • To dziecko nie umarło od grypy, nie utonęło.
  Zabili go muzułmanie w Europie

  https://pbs.twimg.com/media/DHsvUpuXUAANnEj.jpg
 • @Husky 23:47:23
  .
  nie galopuj Husky, bo psy do galopu nie nadają się ... użyto z pewnością muzułmanów, ale że oni tym dyrygowali wcale nie jest takie pewne!

  już ci pisałem, żebyś mniej paplał, a więcej główkował!

  w Europie używa się islamców, w USA murzynów, a w Polsce wydaje się, że przygotowywani są banderowcy!

  myśleć, zanim zacznie się kłapać szczęką! ... :)))
 • @RAM 23:59:44
  .
  pisząc o Europie miałem na myśli Europę Zachodnią i Północną...
 • @trybeus 23:16:20
  "... pewnie puści szereg postów typu...". -

  --- Już napisałem trzy dni temu, link:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139769,zamach-w-barcelonie-17-08-2017

  A Fallaci? - Pisze bloger ~Artman: "Oriana Fallaci włoska żydówka znana głównie z idiotycznej teorii że źródłem wszystkich totalitaryzmów jest antysemitym". -
  --- Ja w tym cyrku nie będę brał udziału. Piszę o faktach i nie napuszczam ludzi na siebie.
 • @RAM 23:59:44
  // ale że oni tym dyrygowali wcale nie jest takie pewne!//
  pisalem dzis o tym


  //Wszelkie tropy prowdza do .......
  No właśnie
  Komuś bardzo zależy na kolejnej rzezi w Europie, być może większej niż poprzednie.
  Islam nie toczy wojny z chrześcijaństwem od 30-40 lata. To walka od wieków.
  Nie wydaje mi się że tak na czyjś rozkaz to robią.Owszem ktoś nimi steruje,podpuszcza, a nawet finansuje, ale dla nich nie jest ważne kto, ważne jest z kim walczą i w jakim celu.//

  http://janusz.neon24.pl/post/139802,swiat-islamu-czy-swiat-mordercow#comment_1406888
 • @zygmuntbialas 00:07:39
  Zygmuś...mordo ty moja...pasowałoby, żebyś napisał choć raz na jakiś czas coś od siebie a nie "posiłkował" się tiamatami, artmanami i innymi partyzantami...dasz rady? Czy dupa ci zwiotczeje? :)))pozdrawiam serdecznie...
 • @zygmuntbialas 00:07:39
  //Pisze bloger ~Artman: //
  a skąd ten bloger Artman ma takie "wieści" ?
 • @trybeus 00:17:02
  "... żebyś napisał choć raz na jakiś czas coś od siebie a nie "posiłkował" się". -

  --- Zarzut nietrafiony. Sporo pisałem i piszę swoich tekstów, także tłumaczę z niemieckiego. A że są osoby, i to pierwszego sortu intelektualnego, które chcą ze mną współpracować, to mogę się tym tylko poszczycić.

  No cóż, pozdrawiam równie serdecznie.
 • @Husky 00:19:58
  "a skąd ten bloger Artman ma takie "wieści" ?" -

  --- Niepotrzebnie go zacytowałem. To, że Fallaci jest żydówką, jest wiadome wszystkim zainteresowanym, także mnie od paru dobrych lat.

  Przytoczyłem Pańską wypowiedź w kontekście pozytywnym w ostatniej notce (z 20.08). Albo Pan nie zauważył, albo się nie podoba?

  Pozdrawiam.
 • @Husky, Wygląda, że masz dużo szkół za sobą - Rezultaty są jaskrawo widoczne.
  .

  http://m.neon24.pl/f68e5ac8f619c03a0985baeb0c6eeab5,0,0.png
 • @zygmuntbialas 01:24:42
  Podoba sie
  Zdrowia p.Zygmuncie i pozdrawiam
 • @Husky 07:27:34
  :)

  Pozdrawiam :)
 • Fallac znowui odwraca uwagę
  .
  "Fallaci: Hiszpańska lewica, czyli od Marxa do Mahometa", jaka tam "lewica", jaki tam "Mahomet", zwykła agentura USARela.

  Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć, skąd pochodzi tzw. "islamizm" czy salafizm

  - https://marucha.wordpress.com/2017/06/07/dobra-zmiana-w-usraelu-bandyci-atakuja-wojska-rzadowe-w-syrii-walczace-z-terrorystami/#comment-681105

  ważne spostrzeżenia Michalkiewicza

  - https://www.youtube.com/watch?v=C_1Uu_NxbT0&t=1m15s

  chyba nie wymaga komentarza ?
 • Jewropa
  .
  - http://m.neon24.pl/6e92251f12e381d864858452b482f31b,12,0.jpg

  "Europa nie jest już Europą, ale Eurarabią"

  Europa jest od wieków Jewropą i to jest nasze codzienne niebezpieczeństwo.
 • @Husky 23:45:47
  Włoska feministka spacerowała nago po Bolonii. Zaatakowali ją imigranci z Afryki. Włoska feministka wybrała się nago na spacer po Bolonii. Nie mamy pojęcia, co chciała udowodnić, ale chyba nie to, co udowodniła. Nagą panienką zainteresowali się imigranci z Afryki. Otoczyli ją, zastępowali drogę, pokrzykiwali, łapali za włosy, robili zdjęcia. I co teraz? Czy będzie jakiś program w demoliberalnych mediach o niewłaściwym traktowaniu kobiet przez czarnoskórych przybyszów z Afryki?
  https://youtu.be/3AX6NEgV6CI

  Jedna sika inna chodzi nago. Chyba na południu Europy jest za gorąco.
  Woda sodowa do głowy uderza. Zobaczymy co będzie zimą.
 • @Husky
  Papież Franciszek o imigrantach po zamachach w Europie: przyjmować, chronić i promować. Po serii zamachów terrorystycznych w Hiszpanii, Francji i Finlandii papież Franciszek wystosował orędzie zatytułowane "Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców". Przygotowane zostało na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który będzie obchodzony w przyszłym roku.

  – W pierwszych latach swojego pontyfikatu wielokrotnie wyrażałem szczególny niepokój z powodu smutnej sytuacji wielu imigrantów i uchodźców uciekających od wojny, prześladowań, klęsk żywiołowych i ubóstwa
  – mówi papież Franciszek.

  Portal wprawo.pl podaje też, że papież powołał nowy urząd Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego wraz z sekcją ds. islamizacji Europy. Na czele tej sekcji – jak podaje portal – stanął sam papież.

  Znajdujemy również informację, że – według papieża – uchodźcy są źródłem bogactwa kulturowego. Portal zauważa jednak, że "ci którzy docierają do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu mają niewiele wspólnego z prawdziwymi uchodźcami". Obrazują to grafiką porównującą zdjęcie uchodźców – złożonych z kobiet i dzieci – z okresu II wojny światowej ze współczesnymi czarnoskórymi, młodymi mężczyznami leżakującymi ze smartfonami.

  Szczegóły papieskiego orędzia oraz więcej informacji na temat dykasterii


  http://wprawo.pl/2017/08/23/przyjmowac-chronic-i-promowac-uchodzcow-oredzie-franciszka-po-zamach-terrorystycznych-w-europie/
 • @Laznik 12:54:57
  Unia Jewropejska staje się w zastraszająco szybkim tempie reżimem totalitarnym. Kolejnym totalitarnym, marksistowskim tworem gnębiącym wolność, niezależność, i swobody obywatelskie. Dlatego musi zostać zniszczona tak jak został zniszczony stalinizm.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930