Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Charlottesville: "Wszystkiemu winien Trump!"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Żydzi chcieliby otworzenia granic Stanów Zjednoczonych po to, by je zniszczyć, a jednocześnie robią wszystko, by zachować czystość rasową w Izraelu..."

 

…Charlottesville
 
Moked – portal Żydów Włoskich
 
  
 
Dario Calimani  (Università Ca’ Foscari - Wenecja)
15 sierpień 2017             tłum. RAM
 
  
 
Charlottesville nie jest odosobnionym przypadkiem miasta w stanie Virginia, na głębokim Południu USA, w którym istnieje niewielka partia białych rasistów. Charlottesville jest kolejnym epizodem – jednym z wielu – jakie cechują Amerykę od czasu gdy prezydentem państwa stał się Trump.
 
 
Wydaje się, że również Żydzi dostrzegaję ten fakt z coraz to większą świadomością. I niewiele jest do bagatelizowania. Czasy się zmieniły.
 
 
Trump – w obecnej sytuacji, jak i w innych podobnych – zareagował na przejawy rasizmu i antysemityzmu w sposób bardzo lękliwy. Tak jakby czynił wszystko, co w jego mocy by nie widzieć powagi sytuacji. Nie trzeba więc wysiłku, by dojść do wniosku, że rasizm i antysemityzm są mu przynależne i przypuszczać, że są nawet częścią jego strategii politycznej.
 
 
Supremacjoniści z Charlottesville są długim ramieniem "Białej władzy", której Trump jest tak bardzo przekonywującym przedstawicielem. Oczywiście nie stanowią oni dobra ani dla Ameryki, ani dla jej ideału, tj. "melting pot".
 
 
Polityka Trumpa jest polityką wykluczenia, a nie jak do tej pory– zgodnie z dawną i chwalebną tradycją amerykańską – polityką integracji. Trump zadradza także tych, którzy na niego głosowali.
 
 
I niewielką wartość ma to, że obiecał przenieść ambasadę amerykańską do Jerozolimy. Jest to oczywiście obietnica zlekceważona – czego każdy Żyd nie ulegający złudzeniom mógł z łatwością oczekiwać.
 
 
Żal nam wielu osób, które mu zaufały –  osób, które nie chciały wziąć pod uwagę konsekwencji jakie są nieodłączne dla polityki, która zamyka granice kraju, ponownie zaostrza kontrasty i przerywa dialogi.
 
 
Być może jednak nie jest jeszcze za późno by otworzyć oczy. Mamy nadzieją, że Amerykanie zrobią to jak najszybciej.
 
 
Na koniec, nie jest bynajmniej pocieszającym fakt, że rzeczywistość tak często potwierdza stanowisko pesymistów.
 
 
***
 
 
Charlottesville: Żydowskie głosy oskarżają wiec nazistów
Charlottesville, voci ebraiche per denunciare l’adunata nazi
 
Moked – portal Żydów Włoskich
 
 
 
www.moked.it      14 sierpień 2017     tłum. RAM
 
 
 
Popołudnie w parku w Charlottesville – mieście, w którym przemaszerowali (i zabili) rasiści, razem z setką białych supremacjonistów, którzy wykrzykiwali slogany-pogróżki przeciwko Żydom, Afro-amerykanom, mass-mediom i wszystkim innym kategoriom określanym przez nich jako "wrogie".
 
 
Dziennikarz Nathan Guttman (będący szefem waszyngtońskiego biura żydowskiego dziennika w USA - "The Forward") w artykule zatytułowanym “What a Jewish Journalist Saw in Charlottesville” przedstawił mrożące krew w żyłach spotkanie.
 
 
Opis jest cennym punktem patrzenia na Amerykę z perspektywy żydowskiej – Amerykę coraz to bardziej brunatną, tęskniącą za nazizmem, segregacją rasową i Klu Klux Klan'em –  w tym samym czasie, gdy głośno dyskutuje się jeszcze (także wśród Żydów) na temat spóźnionego potępienia wydarzeń przez prezydenta Trumpa.
 
 
Jak pisze Guttman – największym wrogiem supremacjonistów stał się Michael Signer, żydowski burmistrz Charlottesville, "winien" usunięcia pomnika generała-bohatera separatystów z czasów amerykańskiej wojny domowej.
 
  
 
"Żydzi, Żydzi, Żydzi, Żydzi" – krzyczał tłum fanatyków, pod przewodnictwem ekstremistycznego leadera Richarda Spencera (jednego z bardziej znanych eksponentów ruchu Alt-Right, w szczególny sposób wzbudzającego strach).
 
 
Guttman zrelacjonował także swe spotkanie z Davidem Duke, przywódcą Klu Klux Klan'u, znanym spiskowcem antysemitą i negacjonistą Shoah. Również jemu klaskano.
 
 
Do zgromadzenia w McIntyre Park Duke powiedział:
 
 
"Amerykanie mający pochodzenie europejskie cierpią wielką dyskryminację i są w ich własnym kraju przedmiotem czystki etnicznej. Odwaga, jaką pokazali dziś w Charlottesville jest pierwszym krokiem w realizacji planu odzyskania Stanów Zjednoczonych".
 
Duke, podczas swej wypowiedzi potwierdził poparcie amerykańskich ekstremistów dla Trumpa.
 
 
Nathan Guttman
 
What a Jewish Journalist Saw in Charlottesville
 
Charlottesville’s Jewish Mayor Becomes Unlikely Hero Of Struggle — And Target
 
 
Przemarsz śledziła także Jewish Telegraph Agency, poprzez jej waszyngtońskiego korespondenta – Ron'a Kampeas'a. Wśród wielu niepokojących epizodów Kampeas opowiada o spotkaniu (przy Dogwood Vietnam Memorial) z mężczyzną, który gonił go po to, by powiedzieć mu, że  "Shoah jest kłamstwem, a Żydzi są bezwzględni i że DNA ma znaczenie podczas określania czystości rasy".
 
 
Następnie, w Emancipation Park – grupa młodych otoczyła Kampeas'a i krzyczała do niego:  "Zburzcie mur w Izraelu, tak by granica była otwarta dla wszystkich!".
 
 
Jak wyjaśnił Kampas – pogróżki odnoszą się do coraz to popularniejszej w szeregach ekstremistycznej prawicy amerykańskiej - teorii, utrzymującej, że Żydzi chcieliby otworzenia granic Stanów Zjednoczonych po to, by je zniszczyć, a jednocześnie robią wszystko, by zachować czystość rasową w Izraelu.
 
 
 
Hate in Charlottesville: The day the Nazi called me Shlomo
 
 
 
***
 
 
Charlottesville: Żydowska wojna z pomnikami i jej skutki
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

  

KOMENTARZE

 • @Ram
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/niszczenie_pomnikow_wolnosc24pl.jpg

  W odmętach lewackiego szaleństwa. Amerykańscy lewacy jak talibowie chcą niszczyć pomniki i dzieła sztuki. (WIDEO)

  Durnota lewaków sięga kolejnych pokładów bagna. Barbarzyńcom nie wystarcza już pisanie historii na nowo. Teraz chcą już usuwać jej ślady materialne pomniki, rzeźby dzieła sztuki. Lewacy wzywają do zniszczenia monumentalnej płaskorzeźby upamiętniającej konfederackich generałów. W swym pokręconym myśleniu amerykańscy lewacy dokonali kolejnej umysłowej wolty i zaczęli naśladować talibów i dzihadystów, którzy niszczyli dzieła sztuki starożytnych kultur Afganistanu, Iraku i Syrii. Burzenie pamiątek amerykańskiej historii zaczyna przybierać rozmiar plagi. Po obaleniu pomnika żołnierza Konfederacji teraz lewaccy wandale za cel obrali sobie monumentalną, długą na blisko 50 metrów płaskorzeźbę pokazującą trzech konfederackich generałów. Płaskorzeźba na Kamiennej Górze (Stone Mountain) powstawała blisko 50 lat. Teraz Stacey Abrams, demokratyczna kandydatka na stanowisko gubernator Georgii wzywa do jej zniszczenia. Opłacony przez założycieli KKK (Ku Klux Klanred) pomnik miał na celu nic innego jak propagowanie rasizmu, terroru i podziałów napisała na swym koncie tweeterowym Demokratka. Kandydatkę z Georgii wsparł kolejny Demokrata Roy Cooper, gubernator stanu Północna Karolina. Czas zrobić kolejny krok. Te pomniki musza być zburzone napisał na Tweeterze. Do apeli przyłączyły się lewackie organizacje. W sobotę po zapowiedzi usunięcia pomnika konfederackiego generała Roberta Lee w Charlottesville w stanie Virginia wybuchły zamieszki pomiędzy obrońcami pomnika, a lewackimi bojówkarzami, którzy najechali miasto. Śmierć poniosła jedna osoba, a 20 zostało rannych po tym jak rozpędzony samochód prowadzony przez prawicowego ekstremistę wpadł w tłum ludzi i staranował inne samochody. Po tych wydarzeniach banda lewaków obaliła pomnik żołnierza konfederaty w Durham w Karolinie Północnej.W tych działaniach lewacy naśladują talibów i dżihadystów, którzy niszczyli dzieła sztuki i pomniki historii w Afganistanie, Syrii i Iraku.


  https://youtu.be/hWynAKbC77Q
 • @Ram
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/lewactwo_USA_wolnosc24.jpg
  Rozruchy rasowe w USA! Protestujący lewacy obalili pomnik żołnierzy Konfederacji w Karolinie Płn. [VIDEO]

  Blisko stuletni pomnik żołnierzy Konfederacji obalili w poniedziałek (czasu miejscowego) uczestnicy antyrasistowskiej demonstracji w Durham w stanie Karolina Północna, zorganizowanej w proteście wobec niedawnego wiecu białych nacjonalistów w Wirginii. Część demonstrantów robiła sobie zdjęcia, siedząc lub stojąc na obalonej rzeźbie. Radiowozy wyłączyły pobliską ulicę z ruchu. Funkcjonariusze nie interweniowali, część z nich jedynie nagrywała wydarzenia. Gdy zapadł zmierzch, uczestnicy protestu spokojnie rozeszli się do domów.

  Organizatorzy demonstracji oświadczyli, że odbyła się ona w proteście przeciw sobotniemu wiecowi białych nacjonalistów w Charlottesville w stanie Wirginia, gdzie doszło do starć z uczestnikami kontrdemonstracji, a jedna osoba zginęła pod kołami samochodu, który wjechał w tłum zachowujących się pokojowo kontrdemonstrantów.

  Rasistowski wiec odbywał się w proteście przeciw planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej.

  Wydarzenia w Wirginii sprawiły, że w sąsiedniej Karolinie Północnej na nowo rozgorzała debata o usuwaniu z przestrzeni publicznej pomników i innych symboli Konfederacji, która podczas wojny secesyjnej (1861-1865) walczyła m.in. o zachowanie niewolnictwa – pisze AP.

  Od 2015 roku w tym stanie obowiązuje jednak prawo, które zakazuje usuwania takich obiektów z przestrzeni publicznej bez zgody władz stanowych.

  W reakcji na obalenie pomnika demokratyczny gubernator Roy Cooper napisał na Twitterze:

  -„Rasizm i zabójcza przemoc w Charlottesville są nie do przyjęcia, ale są lepsze sposoby na usuwanie takich pomników”.

  Tutaj filmy pełne lewicowej miłości.


  http://wolnosc24.pl/2017/08/15/rozruchy-rasowe-w-usa-protestujacy-lewacy-obalili-pomnik-zolnierzy-konfederacji-w-karolinie-pln-video/

  Kilkudziesięciu protestujących zebrało się przed dawnym budynkiem sądu, mieszczącym obecnie państwowe urzędy, a następnie przystawiło drabinę do pomnika z 1924 roku, przedstawiającego żołnierza z bronią w ręku, zarzuciło mu pętlę na głowę i ciągnąc za linę, zrzuciło pomnik z cokołu.
 • @Ram
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/policja_awantura2_wolnosc24.jpg

  Kolejne zamieszki w USA. W Seattle lewacka Antifa starła się z policją na marszu „Przeciw Nienawiści”!

  W ruch poszły petardy i kamienienie [VIDEO]Protesty i wiece przeciw prezydentowi Trumpowi zorganizowano w sobotę wieczorem w kilku miastach Kalifornii i w Seattle w stanie Waszyngton. Protesty nawiązując do wydarzeń w Charlottesville gdzie w sobotę zginęły trzy osoby: 32-letnia kobieta i dwóch policjantów; rannych zostało 35 osób. Na marszu „Przeciw Nienawiści” doszło do starć z policją. W Seattle w marszu „Przeciw Nienawiści” uczestniczyło kilkaset osób. Po przemowach demonstranci rozpoczęli marsz do centrum miasta, skandując antyrasistowskie hasła i trzymając transparenty obrażające prezydenta Trumpa. Gdy napotkali blokujących ich marsz policjantów zaczęły się rozróby. Na początku lewicowa Antifa w „pokojowy” sposób na stojących w kolumnie policjantów wysypywała duże ilości konfetti.
  Potem w ruch poszły pieści, kije i kamienie. Większość starć została nagrana prze smartfony i aparaty ludzi biorących udział w protestach.
  W sobotę w Charlottesville w stanie Wirginia wybuchły starcia między uczestnikami wiecu prawicowych „białych nacjonalistów” a uczestnikami kontrdemonstracji, m.in. działaczami ruchu „Black Lives Matter”.
  Dodatkowo samochód wjechał w tłum ludzi, głównie lewicowych aktywistów, demonstrujących przeciw wiecowi. Zginęła 32-letnia kobieta, a sprawca – 20-latek z Ohio – został aresztowany. FBI wszczęło śledztwo w tej sprawie. Dwie kolejne ofiary śmiertelne to policjanci, których śmigłowiec z niewyjaśnionych przyczyn runął na ziemię podczas wspierania sił porządkowych w mieście. Według mediów rannych w zajściach zostało od kilkunastu do ponad 30 osób. Wiec w Charlottesville został zorganizowany w proteście przeciw planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej. Demonstracja odbywała się pod hasłem „Zjednoczyć prawicę”.

  Poniżej filmy z rozrób w Seattle.


  http://wolnosc24.pl/2017/08/14/kolejne-zamieszki-w-usa-w-seattle-lewacka-antifa-starla-sie-z-policja-na-marszu-przeciw-nienawisci-w-ruch-poszly-petardy-i-kamienienie-video/
  Zaczęło się od „niewinnego” sypania na policjantów konfetti.
 • @Ram
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/zamieszki_Charlottesville_wolnosc24pl.jpg

  Ameryka w szoku! Zabici i ranni podczas politycznych zamieszek w USA. Wprowadzono stan wyjątkowy. Ktoś chce rozpętać wojnę domową? [VIDEO]
  Trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych w sobotę w Charlottesville w stanie Wirgninia w starciach między prawicą a lewakami – poinformowały wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze. 32-letnia kobieta zginęła, gdy w tłum lewaków wjechał samochód. Policja nie podała na razie, jakie były okoliczności śmierci dwóch pozostałych ofiar. Nagrania z monitoringu i relacje świadków wskazują na to, że kierowca samochodu celowo wjechał w tłum ludzi. Mężczyzna został zatrzymany. W Charlottesville, gdzie prawicowcy protestowali przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej, doszło do starć z lewakami m.in. aktywistami Antify. Demonstracja prawicowców odbywała się pod hasłem: „Zjednoczyć prawicę”. Dwie godziny przed incydentem z samochodem doszło do gwałtownych starć między uczestnikami wiecu i kontrdemonstrantami, głównie lewicowymi aktywistami. Wiele osób zostało rannych. Zaprowadzeniem porządku zajęła się policja oraz wojsko. Użyto m.in. gazu łzawiącego.

  https://youtu.be/tdo3xFpN0vg

  https://youtu.be/yzRgvK5Fq-A

  Wcześniej poinformowano o katastrofie policyjnego śmigłowca, który rozbił się w pobliżu Charlottesville. Zginęło dwóch członków załogi. Nie wiadomo, czy ten wypadek miał związek z wydarzeniami w mieście.

  https://youtu.be/Rb-FTQXCbSU

  Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy. Starcia w Charlottesville ostro potępił prezydent USA Donald Trump. „W Ameryce nie ma miejsca na przemoc” – powiedział Trump, przebywający na urlopie w Bedminster w stanie New Jersey. Trump obiecał „szybkie przywrócenie prawa i porządku” w mieście.

  https://youtu.be/9Hgk7nnOjqo
  Police video: ‬‬Gunman Malcolm Orr is captured shooting at officer
  Quincy Smith eight times

  https://www.youtube.com/watch?v=M8V1bqb6XUw
 • @kula Lis 67 14:35:40
  "W tych działaniach lewacy naśladują talibów i dżihadystów, którzy niszczyli dzieła sztuki i pomniki historii w Afganistanie, Syrii i Iraku. "

  Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież lewactwo ma za przywódców semitów czyli wspólny genom z tymi co niszczyli na Bliskim Wschodzie.
 • @35stan 09:46:27
  Rozwścieczone lewactwo ubliża chłopakowi oddającemu hołd gen. Robertowi Lee. Jeszcze im mało zamieszek i ofiar? Kolejny pokaz lewackiej „tolerancji”. Pod pomnikiem generała Roberta Lee w Charlottesville pojawił się młody chłopak z flagą Konfederacji, żeby oddać hołd temu wybitnemu dowódcy, którego pomnik ma zostać zdemontowany. Stał spokojnie i salutował, a rozwścieczone lewactwo otoczyło go drąc się histerycznie i pokazując obsceniczne gesty. Chłopak nie dał się sprowokować. Na miejscu pojawił się patrol policji. Funkcjonariusz zabrał chłopaka do radiowozu, a następnie powiedział do rozjazgotanych agresorów: „Chcielibyście, żeby po raz kolejny było tak jak w sobotę, prawda? Powinniście się wstydzić.” Policjant nawiązał do tragicznych w skutkach zamieszek wywołanych w Charlottesville przez Antifę i Black Lives Matter. Film pod linkiem
  http://wprawo.pl/2017/08/16/rozwscieczone-lewactwo-ubliza-chlopakowi-oddajacemu-hold-gen-robertowi-lee-jeszcze-im-malo-zamieszek-i-ofiar/
 • @35stan 09:46:27
  Teraz lewactwo chce z Trampa zrobić wariata, psychicznie chorego i go w ten sposób usunąć. Skąd my te metody psychuszek znamy?

  http://wolnosc24.pl/2017/08/17/trump-pod-lupa-psychiatrow-pozbawia-go-mozliwosci-pelnienia-urzedu/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728