Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
464 posty 1217 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Minister Minniti "organizuje rekolekcje" w Watykanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Kardynał Bassetti: "Nie wolno podejmować nam ryzyka stwarzania pozorów bycia kolaborantami przemytników ludzi – nawet w imię ideałów, ponieważ mogą one w dramatyczny sposób przekształcić się w łatwowierność" ...»

 

Kulisy zmiany stanowiska Stolicy Apostolskiej. Minister Marco Minniti pojawia się w Watykanie i przekonuje dostojników Kościoła o słuszności swej strategii wobec migrantów
 
Retroscena di un cambio di rotta. Marco Minniti va in Vaticano e convince la Chiesa sulla strategia per i migranti
 
 

 
Maria Antonietta Calabrò   10 sierpień 2017   tłum. RAM
 
 
 
"Nie wolno podejmować nam ryzyka stwarzania pozorów bycia kolaborantami przemytników ludzi – nawet w imię ideałów, ponieważ mogą one w dramatyczny sposób przekształcić się w łatwowierność".
 
 
Jest to (dzisiejsza) wypowiedź  kardynała Gualtiero Bassetti –przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoskiego.
 
 
Jak  Huffingtonpost  dowiedział się ze źródeł dobrze poinformowanych –  Marco Minniti, włoski minister spraw wewnętrznych – czując się wziętym na celownik (w związku z migrantami) przez Kościół oraz co poniektórych eksponentów katolickich, wchodzących w skład rządu – wybrał się do Watykanu, gdzie rozmawiał z urzędnikami Sekretariatu Stanu.
 

 
 
Marco Minniti
 
 
Minister poinformował Stolicę Apostolską co do swego zaniepokojenia związanego z pogłębianiem się kryzysu imigracyjnego, podkreślając, że inicjatywy rządu włoskiego zamierzają uderzyć w przemytników a nie w migrantów.
 
 
Wizyta ministra  w Watykanie bynajmniej nie jest pociągnięciem niestosownym czy też przekroczeniem jego kompetencji, ponieważ papież jest biskupem Rzymu i prymasem Kościoła Włoskiego. Poza tym papież Bergoglio został o wizycie ministra w Watykanie poinformowany.
 
 
Minister Minniti otrzymał ze strony Stolicy Apostolskiej zapewnienia i wyrazy szacunku, zgodnie z treścią apeli papieża by nie dawać wytchnienia przemytnikom ludzi.  (...)
 
 
 
To właśnie za sprawę rozmów ministra Minniti na Zatybrzu – dziś rano kardynał Bassetti – przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch – podczas mszy z okazji święta patronalnego w Perugii (San Lorenzo) – zajął powyżej zacytowane stanowisko.
 
 
Kościół włoski przestanie więc przeszkadzać przedsięwzięciom, jakich podjęcie rząd uważa aktualnie za konieczne.
 
 
Odnośnie zaś katolików i aktywistów – członków najrozmaitszych stowarzyszeń – nawołuje się ich by miłosierdzie łączyli z poczuciem odpowiedzialności.  (...)
 
 
 
***
 
 
NGOs: Za zmianą stanowiska Kościoła stoi wizyta ministra Minniti w Watykanie
Ong, dietro la svolta della Chiesa la visita di Minniti in Vaticano
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • George Soros - Puppet Master
  .
  Okładka książki, która została opublikowana w USA
  La copertina di un libro uscito in Usa.
  http://www.maurizioblondet.it/la-copertina-un-libro-uscito-usa/


  Maurizio Blondet 10 sierpień 2017 tłum. RAM


  "The Soros Conspiracy: George Soros - Puppet Master (The Conspiracy Series Book 1) Kindle Edition"

  by Peter Young (Author)

  https://i2.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2017/08/soros-conspiracy.jpg?w=217

  https://www.amazon.com/Soros-Conspiracy-George-Puppet-Master-ebook/dp/B06VXKD6ZD%3FSubscriptionId%3D1MMFMDQSXBK76B7FVN02%26tag%3Dkindkindle03-20%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB06VXKD6ZD


  Maurizio Blondet komentuje:

  "Od obrazka na okładce książki odcinamy się z całą mocą (załączając tylko skromną radę: Wasza Świątobliwość – ta sprawa jest jednak zdecydowanie za bardzo widoczna!)".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031