Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
316 postów 798 komentarzy

Minister Minniti "organizuje rekolekcje" w Watykanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Kardynał Bassetti: "Nie wolno podejmować nam ryzyka stwarzania pozorów bycia kolaborantami przemytników ludzi – nawet w imię ideałów, ponieważ mogą one w dramatyczny sposób przekształcić się w łatwowierność" ...»

 

Kulisy zmiany stanowiska Stolicy Apostolskiej. Minister Marco Minniti pojawia się w Watykanie i przekonuje dostojników Kościoła o słuszności swej strategii wobec migrantów
 
Retroscena di un cambio di rotta. Marco Minniti va in Vaticano e convince la Chiesa sulla strategia per i migranti
 
 

 
Maria Antonietta Calabrò   10 sierpień 2017   tłum. RAM
 
 
 
"Nie wolno podejmować nam ryzyka stwarzania pozorów bycia kolaborantami przemytników ludzi – nawet w imię ideałów, ponieważ mogą one w dramatyczny sposób przekształcić się w łatwowierność".
 
 
Jest to (dzisiejsza) wypowiedź  kardynała Gualtiero Bassetti –przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoskiego.
 
 
Jak  Huffingtonpost  dowiedział się ze źródeł dobrze poinformowanych –  Marco Minniti, włoski minister spraw wewnętrznych – czując się wziętym na celownik (w związku z migrantami) przez Kościół oraz co poniektórych eksponentów katolickich, wchodzących w skład rządu – wybrał się do Watykanu, gdzie rozmawiał z urzędnikami Sekretariatu Stanu.
 

 
 
Marco Minniti
 
 
Minister poinformował Stolicę Apostolską co do swego zaniepokojenia związanego z pogłębianiem się kryzysu imigracyjnego, podkreślając, że inicjatywy rządu włoskiego zamierzają uderzyć w przemytników a nie w migrantów.
 
 
Wizyta ministra  w Watykanie bynajmniej nie jest pociągnięciem niestosownym czy też przekroczeniem jego kompetencji, ponieważ papież jest biskupem Rzymu i prymasem Kościoła Włoskiego. Poza tym papież Bergoglio został o wizycie ministra w Watykanie poinformowany.
 
 
Minister Minniti otrzymał ze strony Stolicy Apostolskiej zapewnienia i wyrazy szacunku, zgodnie z treścią apeli papieża by nie dawać wytchnienia przemytnikom ludzi.  (...)
 
 
 
To właśnie za sprawę rozmów ministra Minniti na Zatybrzu – dziś rano kardynał Bassetti – przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch – podczas mszy z okazji święta patronalnego w Perugii (San Lorenzo) – zajął powyżej zacytowane stanowisko.
 
 
Kościół włoski przestanie więc przeszkadzać przedsięwzięciom, jakich podjęcie rząd uważa aktualnie za konieczne.
 
 
Odnośnie zaś katolików i aktywistów – członków najrozmaitszych stowarzyszeń – nawołuje się ich by miłosierdzie łączyli z poczuciem odpowiedzialności.  (...)
 
 
 
***
 
 
NGOs: Za zmianą stanowiska Kościoła stoi wizyta ministra Minniti w Watykanie
Ong, dietro la svolta della Chiesa la visita di Minniti in Vaticano
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • George Soros - Puppet Master
  .
  Okładka książki, która została opublikowana w USA
  La copertina di un libro uscito in Usa.
  http://www.maurizioblondet.it/la-copertina-un-libro-uscito-usa/


  Maurizio Blondet 10 sierpień 2017 tłum. RAM


  "The Soros Conspiracy: George Soros - Puppet Master (The Conspiracy Series Book 1) Kindle Edition"

  by Peter Young (Author)

  https://i2.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2017/08/soros-conspiracy.jpg?w=217

  https://www.amazon.com/Soros-Conspiracy-George-Puppet-Master-ebook/dp/B06VXKD6ZD%3FSubscriptionId%3D1MMFMDQSXBK76B7FVN02%26tag%3Dkindkindle03-20%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB06VXKD6ZD


  Maurizio Blondet komentuje:

  "Od obrazka na okładce książki odcinamy się z całą mocą (załączając tylko skromną radę: Wasza Świątobliwość – ta sprawa jest jednak zdecydowanie za bardzo widoczna!)".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728