Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 1083 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bergolio czyta Baumana, czyli "autorytet" na wakacje...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Studiowanie tekstów Baumana pomaga papieżowi w pełniejszym pojęciu "globalizacji eklektycznej, w której każda kultura zachowuje swą tożsamość"...»

 

Bergoglio: Wakacje w towarzystwie książek Baumana
 
Bergoglio un’estate leggendo Bauman
 
Il Sismografo – watykański portal internetowy
 

 
Paolo Rodari      9 sierpień 2017      tłum. RAM

 
 
 
Letniemu rzymskiemu wypoczynkowi papieża Franciszka bedą towarzyszyły książki Zygmunta Baumana.
 
 
Papież, świadom tego iż wiele osób uznaje go za autorytet oraz przywódcę duchowego i etycznego – a wśród nich także spora ilość ludzi młodych – kilka godzin wolnych od zajęć oficjalnych przeznacza na przestudiowanie tekstów osoby, którą uważa za będącą w stanie bardziej niż inni pomóc mu w dogłębnym zrozumieniu współczesnego społeczeństwa – chodzi o Zygmunta Baumana. (...)
 
 
 
Czytanie tekstów Baumana pomaga papieżowi w pełniejszym objęciu  "globalizacji eklektycznej, w której każda kultura zachowuje swą tożsamość"  – jak to Franciszek ujął w wypowiedzi podczas swej wizyty w lutym na rzymskim  Università Roma Tre. 
 
 
Również Bauman czytał, a przede wszystkim wsłuchiwał się w to, co mówi Bergoglio.
 
 
Bauman i Bergoglio spotkali się w Asyżu w roku 2016. Bauman pochwalił wtedy papieża za jego nacisk na  "kulturę spotkania".  Powiedział wtedy, że istnieje światło w tunelu i jest nim ekspansja słowa  "my". Dodał także, iż Franciszek i i jego nauczanie  "są największym darem dla Kościoła".
 
 
Papież Bergogli przysłuchiwał się słowom Baumana i zapewnił, że swe wakacyjne tygodnie poświęci na zgłębienie ich.
 
 
Jak wynika z artykułu opublikowanego na łamach drukowanego wydania  La Repubblica – punktualnie realizuje swą obietnicę. (...)
 
 
"Szlak, który przywodzi zglobalizowany świat do Ewangelii"
"Il percorso che riporta il mondo globalizzato al Vangelo"
Alberto Melloni, La Repubblica
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • Bauman, w przeszłości bolszewik i marksista,
  Bauman, w przeszłości bolszewik i marksista, człowiek, który uczestniczył w eksterminacji podziemia niepodległościowego i nigdy za to nie przeprosił, został zaproszony na międzyreligijne spotkanie w Asyżu. I aż trudno nie zadać pytania, w jakim charakterze, a dokładniej przedstawicielem jakiej religii miał być Bauman? Z judaizmem nie ma on nic wspólnego od bardzo, bardzo dawna, chrześcijaninem nie jest, a oficjalne stwierdzenie na stronach watykańskich, że był on przedstawicielem agnostyków, także nie wytrzymuje krytyki. Tak się bowiem składa, że religia agnostyków nie istnieje. I to w żadnej formie.


  http://telewizjarepublika.pl/terlikowski-co-w-asyzu-robil-zygmunt-bauman-byly-bolszewik-i-marksista,38235.html
 • @Husky 23:30:49
  .
  ale w Polsce pelno jest baumanów i im podobnych, dlatego marny będzie koniec tej ziemi!.. Pan Bóg wypali ją całkowicie!

  idiota na idiocie jedzie i idiotą pogania! ... :))))) ... gdzieżby we Włoszech ocenzurowano wiadomość agencyjną z portalu watykańskiego?

  trzeba być ostatnim matołem żeby to zrobić! ... a potem srają na Zachód, że bezrozumny, niepojęte! ... :)))))
 • @All
  .
  proszę Czytelników o przysłanie mi na pocztę wewnętrzną propozycji gdzie mógłbym publikować bez interwencji ludzi niepoczytalnych.. oczywiście chodzi mi o portale prawicowe..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031