Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
316 postów 798 komentarzy

Bergolio czyta Baumana, czyli "autorytet" na wakacje...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

«Studiowanie tekstów Baumana pomaga papieżowi w pełniejszym pojęciu "globalizacji eklektycznej, w której każda kultura zachowuje swą tożsamość"...»

 

Bergoglio: Wakacje w towarzystwie książek Baumana
 
Bergoglio un’estate leggendo Bauman
 
Il Sismografo – watykański portal internetowy
 

 
Paolo Rodari      9 sierpień 2017      tłum. RAM

 
 
 
Letniemu rzymskiemu wypoczynkowi papieża Franciszka bedą towarzyszyły książki Zygmunta Baumana.
 
 
Papież, świadom tego iż wiele osób uznaje go za autorytet oraz przywódcę duchowego i etycznego – a wśród nich także spora ilość ludzi młodych – kilka godzin wolnych od zajęć oficjalnych przeznacza na przestudiowanie tekstów osoby, którą uważa za będącą w stanie bardziej niż inni pomóc mu w dogłębnym zrozumieniu współczesnego społeczeństwa – chodzi o Zygmunta Baumana. (...)
 
 
 
Czytanie tekstów Baumana pomaga papieżowi w pełniejszym objęciu  "globalizacji eklektycznej, w której każda kultura zachowuje swą tożsamość"  – jak to Franciszek ujął w wypowiedzi podczas swej wizyty w lutym na rzymskim  Università Roma Tre. 
 
 
Również Bauman czytał, a przede wszystkim wsłuchiwał się w to, co mówi Bergoglio.
 
 
Bauman i Bergoglio spotkali się w Asyżu w roku 2016. Bauman pochwalił wtedy papieża za jego nacisk na  "kulturę spotkania".  Powiedział wtedy, że istnieje światło w tunelu i jest nim ekspansja słowa  "my". Dodał także, iż Franciszek i i jego nauczanie  "są największym darem dla Kościoła".
 
 
Papież Bergogli przysłuchiwał się słowom Baumana i zapewnił, że swe wakacyjne tygodnie poświęci na zgłębienie ich.
 
 
Jak wynika z artykułu opublikowanego na łamach drukowanego wydania  La Repubblica – punktualnie realizuje swą obietnicę. (...)
 
 
"Szlak, który przywodzi zglobalizowany świat do Ewangelii"
"Il percorso che riporta il mondo globalizzato al Vangelo"
Alberto Melloni, La Repubblica
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • Bauman, w przeszłości bolszewik i marksista,
  Bauman, w przeszłości bolszewik i marksista, człowiek, który uczestniczył w eksterminacji podziemia niepodległościowego i nigdy za to nie przeprosił, został zaproszony na międzyreligijne spotkanie w Asyżu. I aż trudno nie zadać pytania, w jakim charakterze, a dokładniej przedstawicielem jakiej religii miał być Bauman? Z judaizmem nie ma on nic wspólnego od bardzo, bardzo dawna, chrześcijaninem nie jest, a oficjalne stwierdzenie na stronach watykańskich, że był on przedstawicielem agnostyków, także nie wytrzymuje krytyki. Tak się bowiem składa, że religia agnostyków nie istnieje. I to w żadnej formie.


  http://telewizjarepublika.pl/terlikowski-co-w-asyzu-robil-zygmunt-bauman-byly-bolszewik-i-marksista,38235.html
 • @Husky 23:30:49
  .
  ale w Polsce pelno jest baumanów i im podobnych, dlatego marny będzie koniec tej ziemi!.. Pan Bóg wypali ją całkowicie!

  idiota na idiocie jedzie i idiotą pogania! ... :))))) ... gdzieżby we Włoszech ocenzurowano wiadomość agencyjną z portalu watykańskiego?

  trzeba być ostatnim matołem żeby to zrobić! ... a potem srają na Zachód, że bezrozumny, niepojęte! ... :)))))
 • @All
  .
  proszę Czytelników o przysłanie mi na pocztę wewnętrzną propozycji gdzie mógłbym publikować bez interwencji ludzi niepoczytalnych.. oczywiście chodzi mi o portale prawicowe..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728