Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 1083 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Migranci: Prokurator zabrał się za "Ojca Mojżesza"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Ksiądz został pozbawiony obywatelstwa swego kraju ponieważ rząd Erytrei jest przekonany o tym, że Zerai jest członkiem siatki aktywistów w Europie działających na rzecz tzw. praw człowieka..."

 

"Ojciec Mojżesz", czyli ksiądz Mussie Zerai oskarżony o szmugiel ludzi
 

 
 
9 sierpień 2017     tłum. RAM
 
 
Mussie Zerai – erytrejski ksiądz został co tylko powiadomiony o tym, że prokuratura sycylijskiego Trapani oskarżyła go o "ułatwianie przemytu cudzoziemców do Włoch".

Dochodzenia w tej sprawie zainicjowano w grudniu 2016. Policja zainteresowała się dogłębnie działalnością Zerai'a – kandydata do nagrody Nobla w roku 2015, założyciela i prezydenta agencji informacyjnej Habeshia, określanej jako "koło ratunkowe migrantów", przy pomocy której migranci już od momentu wypływania z Libii byli przez erytrejskigo ksiądza pilotowani telefonicznie. Zerai udzielał się także jak chodzi o interwencje jednostek morskich na rzecz łodzi migrantów w trudnościach.
 
Erytrejski ksiądz dopiero w poniedziałek dowiedział się o rozpoczęciu dochodzenia i celowo wrócił z Erytrei do Rzymu. (...)
 
 
Migranci: Ojciec Mussie Zerai został powiadomiony o wszczęciu dochodzenia przeciwko niemu
Migranti. Avviso di garanzia per padre Zerai
 
 
(...) Mussie Zerai został pozbawiony obywatelstwa swego kraju ponieważ rząd Erytrei jest przekonany o tym, że Zerai jest członkiem siatki aktywistów w Europie działających na rzecz tzw. praw człowieka, wspierających imigrację nielegalną, a także dążących do zmiany sytuacji politycznej w Asmarze. (...)
 
 
Zerai informował NGOs o migrantach podczas chat – obecnie może stanąć przed zarzutem współuczestnictwa w przemycie ludzi
"Avviso le Ong in chat" Padre Zerai ora rischia l'accusa di complicità
 
 
 
 
VIDEO: Ojciec Mojżesz, czyli ksiądz Mussie Zerai
 
 
***
 
szczegóły o "Ojcu Mojżeszu" – Mussie Zerai pod linkiem:
 
MOAS, "Mojżesz" i Bergoglio
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

KOMENTARZE

 • Amerykanie opublikowali nowy raport. Oto, ile procent więźniów stanowią nielegalni imigranci. Wyniki są zatrważające
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/wiezienia_stany_zjednoczone_wolnosc24.jpg

  Zgodnie z opublikowanym w środę raportem resortu bezpieczeństwa narodowego USA 23 proc. wszystkich osadzonych w więzieniach federalnych to nielegalni imigranci. Niemalże wszyscy są w trakcie procedury deportacyjnej. Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym prezydenta USA Donalda Trumpa władze więziennictwa podlegające ministerstwu sprawiedliwości wymagają transparentności w sprawie aktualnego statusu imigracyjnego wszystkich więźniów. Z 187 855 osób osadzonych aktualnie w więzieniach federalnych, 42 034 to osoby urodzone poza USA. 46,9 proc. nielegalnych imigrantów otrzymało już nakaz opuszczenia kraju po zakończeniu wyroku, w stosunku do 50,2 proc. władze imigracyjne ICE prowadzą jeszcze procedury w sprawie ich ewentualnej deportacji, tylko 7 otrzymało pozwolenie na pozostanie w USA. Dyrektor waszyngtońskiego think tanku Center for Immigration Studies (CIS) Jessica M. Vaughan skomentowała statystyki, mówiąc, że „od dawna liczba obywateli (innych krajów), którzy przebywają w więzieniach federalnych, jest nieproporcjonalna do ich liczby w społeczeństwie. Spowodowane jest to faktem, że przestępstwa związane z przekraczaniem granicy, takie jak przemyt narkotyków oraz osób, popełniane są głównie przez osoby urodzone poza USA, a to wskazuje, że musimy kontrolować swoje granice”. Kontrolowanie południowej granicy USA z Meksykiem oraz deportacje nielegalnych imigrantów były głównymi założeniami polityki imigracyjnej Trumpa od początku jego kampanii. W USA w więzieniach federalnych, stanowych, lokalnych oraz zakładach poprawczych przebywa ponad 2 mln osób.
  (PAP)

  Ps...Wprowadzić w życie pomysł gubernatora Teksasu sprzed lat, na pustynię ich, niech sobie wykopią studnię i sami zdobywają pożywienie i wybudują szałasy, kilku strażników z karabinami maszynowymi wystarczy żeby ich przypilnować.
 • @All
  .
  ciekawa wiadomość agencyjna, którą ocenzurowano znajduje się pod:

  http://ram.neon24.pl/post/139687,bergolio-czyta-baumana-czyli-autorytet-na-wakacje

  Bergolio czyta Baumana, czyli "autorytet" na wakacje...

  Bergoglio: Wakacje w towarzystwie książek Baumana

  Bergoglio un’estate leggendo Bauman
  https://ilsismografo.blogspot.it/2017/08/vaticano-bergoglio-unestate-leggendo.html

  Il Sismografo – watykański portal internetowy

  Paolo Rodari 9 sierpień 2017 tłum. RAM


  Letniemu rzymskiemu wypoczynkowi papieża Franciszka bedą towarzyszyły książki Zygmunta Baumana.


  Papież, świadom tego iż wiele osób uznaje go za autorytet oraz przywódcę duchowego i etycznego – a wśród nich także spora ilość ludzi młodych – kilka godzin wolnych od zajęć oficjalnych przeznacza na przestudiowanie tekstów osoby, którą uważa za będącą w stanie bardziej niż inni pomóc mu w dogłębnym zrozumieniu współczesnego społeczeństwa – chodzi o Zygmunta Baumana. (...)

  Czytanie tekstów Baumana pomaga papieżowi w pełniejszym objęciu "globalizacji eklektycznej, w której każda kultura zachowuje swą tożsamość" – jak to Franciszek ujął w wypowiedzi podczas swej wizyty w lutym na rzymskim Università Roma Tre.


  Również Bauman czytał, a przede wszystkim wsłuchiwał się w to, co mówi Bergoglio.


  Bauman i Bergoglio spotkali się w Asyżu w roku 2016. Bauman pochwalił wtedy papieża za jego nacisk na "kulturę spotkania". Powiedział wtedy, że istnieje światło w tunelu i jest nim ekspansja słowa "my". Dodał także, iż Franciszek i i jego nauczanie "są największym darem dla Kościoła".


  Papież Bergogli przysłuchiwał się słowom Baumana i zapewnił, że swe wakacyjne tygodnie poświęci na zgłębienie ich.


  Jak wynika z artykułu opublikowanego na łamach drukowanego wydania La Repubblica – punktualnie realizuje swą obietnicę. (...)

  "Szlak, który przywodzi zglobalizowany świat do Ewangelii"
  "Il percorso che riporta il mondo globalizzato al Vangelo"
  Alberto Melloni, La Repubblica


  Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
  Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.


  a swoją drogą to prosze Czytelników o przysłanie mi na pocztę wewnętrzną propozycji gdzie mógłbym publikować bez interwencji ludzi niepoczytalnych.. oczywiście chodzi mi o portale prawicowe..
 • @RAM
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/08/DF-fdj2XoAAMJBo-218x300.jpg
  Biedny, wykluczony, nowy Europejczyk ze świeżej przywózki z Libii na ulicach jednego z włoskich miast fot. za twitter

  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/08/swiecicki-islamscy-imigranci-300x262.jpg
  Znany komuch żydowskiego pochodzenia z PZPR obecnie poseł PO. Miłośnik banderowców i nielegalnych imigrantów – Marcin Święcicki

  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/08/alg-300x182.jpg
  Jeden z dwóch Algierczyków zatrzymanych wczoraj za molestowanie 14-latki fot. za KMP Policji w Gdynii

  Wprowadzenie do tematu kto i dlaczego powinien przyjąć rzekomych „uchodźców”?

  Całość tu http://prawy.pl/55340-wprowadzenie-do-tematu-kto-i-dlaczego-powinien-przyjac-rzekomych-uchodzcow/

  Ps..Uchodźców powinien przyjąć bezcenny Izrael. Wojny toczą się tam w jego interesie? To niech Izrael ponosi tego konsekwencje. Na zdjęciu to widać to nie są Polacy tylko Pełniący Obowiązki Polaków i żydokomuna to po to z Polski wygnali ponad 2 mln młodych Polaków aby mieć miejsce na islamskich terrorystów. ABW powinno zająć się tym całym które chce zniszczyć Polskę i Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031