Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Misja "Defend Europe": Oto do czego zdolne są NGOs!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Marynarze praktykanci zostali skontaktowani przez NGOs, które zaofiarowały im możliwość pozostania w Europie oraz złożenia prośby o azyl na Cyprze, wraz z innymi obietnicami, a także pieniądze..."

 

Statek anty-NGOs: Kapitan C-Star został zaaresztowany pod zarzutem handlu ludźmi
Nave anti Ong, arrestato capitano: "È traffico di esseri umani"
 
 
Oskarżenie jest bardzo poważne, a mianowicie handel ludźmi i operowanie fałszywymi dokumentami. Pod zarzutem nielegalnego wyładowania w cypryjskim porcie Famagosta kilku obywateli Sri Lanki - został zaaresztowany kapitan statku wynajętego przez "Generazione Identitaria" – "Pokolenie Tożsamości".
 

 
 
 
Giuseppe De Lorenzo      27 lipiec 2017      tłum. RAM
 
 
Razem z kapitanem został zaaresztowany również właściciel statku – Tomas Egestrom.
 
 
Misja "Defend Europe" – jak chodzi o przewidziany harmonogram posiada już opóźnienie. Dziś statek powinien znajdować się na morzu przed wybrzeżami Libii w celu utrudniania jednostkom NGOs przerzucania migrantów do Europy i pomagania libijskiej straży przybrzeżnej w zawracaniu pontonów do Libii.
 
 
Kilka dni temu, podczas wchodzenia do Kanału Sueskiego pojawiły się problemy, jako że statek został zatrzymany pod zarzutem posiadania na pokładzie broni. Oskarżenia okazały się być bezpodstawne, ponieważ władze egipskie żadnej broni w ładowniach nie znalazły.
 
 
Wczoraj sytuacja powtórzyła się. Jako że kapitanowi C-Star zabroniono cumowanie w Egipcie – skierował statek na Cypr. Na pokładzie znajdowało się także około 20 marynarzy Tamilów, zaokrętowany prawdopodobnie w Dżibuti, skąd jednostka wypłynęła.
 
W porcie w Famagosta – po zejściu na ląd - 5 z 20 Tamilów oświadczyło, że zapłacili tysiące dolarów za przerzucenie ich do Europy, po czym poprosili o azyl na Cyprze – co spowodowało natychmiastowe zaaresztowanie kapitana statku, a także armatora – pod zarzutem handlu ludźmi.
 
 
Wersja organizatorów misji "Defend Europe" jest jednakże całkowicie różna od rozpowszechnianej przez mass-media. Aktywiści "Pokolenia Tożsamości" wskazują na NGOs jako winnych przekupienia 5 Tamilów pieniędzmi i gwarancją ochrony w zamian za oskarżenia wytoczone w stosunku do kapitana statku.
 
 
Jak można przeczytać w komunikacie wydanym przez "Defend Europe":
 
"Na pokładzie statku znajdowało się 20 marynarzy-uczniów, którzy zapłacili za możliwość pływania na jednostce po to by móc wyrobić sobie dyplom marynarza. Jest to proceder jak najbrdziej powszechny i legalny. Pierwotnie marynarze powinni byli opuścić statek w Egipcie, co zostało uniemożliwione. W tej sytuacji zejście na ląd odbyło się podczas zawinięcia statku na Cypr.
 
 
Jak poinformowano nas z lotniska na Cyprze – kiedy marynarze praktykanci mieli wrócić do Sri Lanki – zostali skontaktowani przez NGOs, które zaofiarowały im możliwość pozostania w Europie oraz złożenia prośby o azyl na Cyprze, wraz z innymi obietnicami, a także pieniądze.
 
Tego rodzaju skandaliczne praktyki potwierdzają fakt, że NGOs są gotowe na wszystko, by nie pozwolić na wyjaśnienie sytuacji, jaka ma miejsce na Morzu Śródziemnym.
 
Pomimo to – nie zatrzymają nas".
 
 
***
 
C-Star – statek anty-NGOs płynie w kierunku Katanii
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728