Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

C-Star – statek anty-NGOs płynie w kierunku Katanii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Statek anty-NGOs znajduje się na morzu – płynie w kierunku sycylijskiego portu w Katanii, gdzie czekają na niego aktywiści stowarzyszenia "Generazione Identitaria..."

 

Statek anty-NGOs płynie w kierunku Katanii: "Lewacy nie zatrzymają nas"
 
Nave anti-Ong avanza su Catania: "La sinistra non può fermarci"
 
 
C-Star – statek wynajęty przez "Pokolenie Tożsamości" – i zatrzymany na kilka godzin w Kanale Sueskim jest gotów do wypłynięcia w kierunku Libii, by jak tego chcą tożsamościowcy – "zablokować zmasowaną imigrację do Europy, wspieraną przez NGOs".
 

 Giuseppe De Lorenzo      22 lipiec 2017    tłum. RAM
 
 
Statek anty-NGOs znajduje się na morzu – płynie w kierunku sycylijskiego portu w Katanii, gdzie czekają na niego aktywiści stowarzyszenia "Generazione Identitaria" – "Pokolenia Tożsamości", gotowi do wyprawy w kierunku Libii, po to by kontrolować nielegalną działalność NGOs, załadowujących migrantów na swe jednostki morskie i przywożących ich do Włoch.
 
 
Uruchamiając crowdfunding "Defend Europe" –  w ciągu kilku tygodni zebrano 128 000 euro. Jak mówi Lorenzo Fiato, leader "GI-Italia" –  "wiele osób wsparło nas, wierząc w sens naszej misji. W czerwcu wynajęliśmy C-Star, który jest frachtowcem o długości 40 metrów pływającym pod banderą Mongolii".


 
 
W owym momencie wybuchł skandal.

 
Atak lewactwa
 
Pierwszymi, którzy podnieśli wrzask były ugrupowania anty-rasistowskie z całej Europy, które doprowadziły do tego, że PayPal i kilka banków zamroziło konta "Pokolenia Tożsamości".
 
Następnie ruch "Red Española de Inmigracion y Ayuda al Refugiado" zaskarżył tożsamościowców do generalnej prokuratury hiszpańskiej, definiując ich jako należących do  "organizacji kryminalnej zaangażowanej w piractwo i abordaż dla celów politycznych".
 
 
Do nich dołączyli antagoniści włoscy, którzy wystosowali sprzeciw pisemny do włoskiego ministerstwa transportu i zapowiadają demonstracje w porcie w Katanii, dokąd statek przybędzie w tym tygodniu.
 
 
Lorenzo Fiato komentuje:  "Nie boimy się tej garstki demonstrujących bałwanów. Mogą demonstrować ile tylko chcą. Nie zatrzymają nas".
 
 
Burmistrz Katanii – Enzo Bianchi poprosił policję by  "ze względu na porządek publiczny zablokowała oficjalne zacumowanie statku w porcie".
 
 
Dodał, że jest to  "wydarzenie niebezpieczne".
 
 
Włoski tygodnik katolicki "Famiglia Cristiana" dopuścił się stwierdzenia, że "Generazione Identitaria" to  "sieć najemników pływających na statkach używanych jako magazyny broni".
 
 
Fiato komentuje: "C-Star był używany w operacjach antypirackich. My go jedynie wynajęliśmy; nie utrzymywaliśmy z armatorem wcześniej żadnych kontaktów i nie interesuje nas czym się zajmował w przeszłości. Cena jest dla nas bardzo dobra, a kapitan statku uprzejmy. Czemu więc mielibyśmy odrzucić propozycję?"
 
 
Groźniejsze są interwencje posłów i senatorów w auli Parlamentu, którzy nazywają tożsamościowców  "faszystami"  i oskarżają ich o wszelkie możliwe podłości - określając statek jako  "jednostkę paramilitarną",  przygotowaną do akcji topienia migrantów.
 
 

Czym zajmie się C-Star?

 
Lorenzo Fiato mówi:  
 
"Nie chcemy być ratownikami i nie zamierzamy topić migrantów. Naszym zadaniem będzie monitorowanie libijskiej przybrzeżnej strefy Sar i powiadamianie o wszystkich nielegalnych akcjach statków należących do NGOs, takich jak wyłączanie transponderów i wpływanie bez pozwolenia na terytorialne wody libijskie".
 
 
Aktywiści "Pokolenia" mają nadzieję na współpracę z władzami libijskimi i pomożenie im w zawracaniu migrantów do Libii, zamiast przerzucania ich do Włoch.
 
Załoga nie będzie uzbrojona, ale jest wyszkolona tak, by mogła stawić czoła sytuacjom kryzysowym, również jak chodzi o ratownictwo na morzu. W tym przypadku – wyjaśnia Gianmarco Concas (członek załogi), były oficer Marynarki –  "zgodnie z konwencjami międzynarodowymi zwrócimy się do najbliższego statku, będącego w stanie zapewnić tego rodzaju interwencję".
 
Będzie to dotyczyło tak jednostek NGOs, jak i patrolowców libijskiej straży przybrzeżnej.
 
 
 
Czy C-Star został zablokowany w Suezie?
 
Kilka dni temu ruch  Hopenothate  rozpowszechnił fałszywą wiadomość, że statek został na stałe zablokowany w Suezie z powodu braku "odpowiednich dokumentów".
 
Hopenothate
 
 
Lorenzo Fiato wyjaśnia:  "W rzeczywistości chodziło o zwyczajną rutynową kontrolę".
 
 
Sprawdzano dokumentację, listę pasażerów, zabezpieczenie przeciwpożarowe, światła i transponder. Są to normalne kontrole podczas przekraczania Kanału, chociaż aktywiści "Pokolenia" nie wykluczają presji ze strony lewic europejskich.
 
 
Lorenzo Fiato kończy swą wypowiedź stwierdzając:
 
"Operacje rutynowe wykorzystali do robienia sensacji ale nie zatrzymają nas. C-Star dotrze do Katanii. Zablokujemy nielegalną i zmasowaną imigrację do Europy".

 
***

 
Statek "Pokolenia Tożsamości" czeka na Polaków
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 
 

KOMENTARZE

  • @
    "Załoga NIE będzie uzbrojona"...
    Pamiętając akcję DGSE przeciw statkowi Greenpeace to spore ryzyko podejmują...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829