Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Schizofrenia w Watykanie: Jak wypędzono kardynała Müllera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kardynale Müller – chciałbym mu zakomunikować, że nie przedłużę mu jego mandatu prefekta Kongregacji Nauki Wiary..."

 

Witryna OnePeterFive ujawnia w jaki sposób kardynał Müller został przepędzony z Watykanu – Wiadomość zdementowana później przez Stolicę Apostolską
 
COSÌ È STATO CACCIATO MÜLLER. RIVELAZIONI DI 1P5 SULL’ULTIMO COLLOQUIO. SMENTITA VATICANA.
 
 
 
Marco Tosatti    11 lipiec 2017     tłum. RAM

 

Maike Hickson  pracująca dla witryny  OnePeterFive  opisuje szczegółowo ostatnią audiencję kardynała Gerharda Müllera – byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary u papieża Franciszka.  
 
Oto tłumaczenie najciekawszych fragmentów artykułu:
 
«Opublikowane infomacje pochodzą z relacji niemieckiego – godnego zaufania – rozmówcy, który udzielił wywiadu stronie internetowej OnePeterFive – pod warunkiem zachowania anonimowości. Osoba, o której mowa przytacza wypowiedzi uczestnika obiadu, jaki odbył się niedawno u kardynała Müllera w Moguncji, w Niemczech.
 
Podczas obiadu kardynał Müller miał ujawnić pewne szczegóły na temat swej ostatniej audiencji u papieża, podczas której został poinformowany, że jego mandat prefekta Kongregacji Nauki Wiary nie zostanie przedłużony.
 
Według relacji, 30 czerwca kardynał został wezwany do Pałacu Apostolskiego, gdzie pojawił się ze swą dokumentacją – sądząc, że spotkanie z papieżem będzie służyło rutynowej sesji pracy.
 
Papież stwierdził, że ma do zadania kardynałowi 5 pytań:
 
"Czy kardynał jest za lub przeciw diakonatowi kobiet?" – Kardynał Müller odpowiedział, że jest przeciwko.
 
"Czy kardynał jest za lub przeciw porzuceniu obowiązku celibatu księży?" – Odpowiedź kardynała zabrzmiała: "Oczywiście, że jestem przeciwko".
 
"Czy kardynał jest za lub przeciw kapłaństwu kobiet?" – Müller odpowiedział – "Jestem zdecydowanie przeciwko".
 
"Czy kardynał będzie bronił encykliki Amoris Laetitia?" – "Tak – w takim stopniu jak jest to dla mnie możliwe".
 
Czy kardynał mógłby wycofać swój protest jak chodzi o zwolnienie 3 swych urzędników?"  
 
Kardynał Müller odpowiedział:
 
"Ojcze Święty, to byli dobrzy i nieposzlakowani ludzie, których mi brak. Poza tym, nie było rzeczą uczciwą zwolnienie ich bez mojej wiedzy i to na krótko przed Bożym Narodzeniem, co spowodowało, że musieli opuścić biuro 28 grudnia".

 
Papież stwierdził na to: 
 
"W porządku kardynale Müller – chciałbym mu zakomunikować, że nie przedłużę mu jego mandatu (po 2 lipca) prefekta Kongregacji Nauki Wiary".
 
Po tych słowach Franciszek wstał z krzesła i wyszedł z pokoju. Kardynał Müller w pierwszej chwili pomyślał, że Bergoglio poszedł po okolicznościowy prezent na znak wdzięczności za dotychczasową pracę i czekał w salonie cierpliwie. Nie doczekał się jednakże ani prezentu, ani jakiegokolwiek podziękowania. Dopiero mons. Georg Gänswein – prefekt Domu Papieskiego musiał mu wyjaśnić, że audiencja skończyła się».  (...)


 
 
Source: Before Dismissal of Cardinal Müller, Pope Asked Five Pointed Questions
 
 
5 papieskich pytań przywodzi natychmiast na myśl 5 "Dubia", które zostały papieżowi przedłożone do wyjaśnienia (przez kardynałów) – by rozwiać wątpliwości w stosunku do najbardziej drażliwych i niebezpiecznych, a ponadto celowo użytych dwuznaczności zawartych w Amoris Laetizia – które po wielu miesiącach od ich sformułowania, aż po dzień dzisiejszy pozostały bez odpowiedzi.
 
Gdyby tak było – 5 papieskich pytań – na które zresztą Franciszek bardzo dobrze znał odpowiedź – wiele mówi o niepokojącym rodzaju poczucia humoru – stosowanego przez papieża na cudzy koszt; na temat jego osobowości oraz wyraźnie schizofrenicznej rozbieżności pomiędzy zachwalaniem przez niego dialogu, porozumienia i miłosierdzia a rzeczywistym postępowaniem papieskim.
 
Moim zdaniem papież podejrzewa kardynała Müller o powiązania z kardynalskimi "Dubia". (...)
 
Odnośnie swego zwolnienia – w wywiadzie dla Passauer Neue Presse kardynał Müller stwierdził, że nie akceptuje sposobu, w jaki zostało to przeprowadzone. (...)
 
Nach Entlassung: Kardinal Müller attackiert Papst Franziskus
 
 
P.S. Po opublikowaniu artykułu z OnePeterFive otrzymałem e-mail od Grega Burke – rzecznika Watykańskiego Biura Prasowego. Oto jego treść:
 
 
Drogi Marku,
 
Przeczytałem dziś twą notkę na temat kardynała Müllera. Mam w związku z tym tylko jedną rzecz do powiedzenia ci, a mianowicie, że rekonstrukcja wydarzenia jest całkowicie nieprawdziwa. Proszę cię, opublikuj to, co napisałem. Dziękuję, Greg.
 
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • :)))
  https://www.facebook.com/197268327060719/photos/pb.197268327060719.-2207520000.1499874555./1389742861146587/?type=3
 • Czas, aby odpowiedzieć na to kluczowe pytanie:
  .
  "Kto by był w stanie rozpoznać, gdyby na Stolcu Piotrowym zasiadł Antychryst ?"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  To co przeprowadza papież FI nazywa się czystką. Następcą kard. Miller ma być kolejny braciszek z zakonu jezuitów.
 • @Laznik 19:17:58
  .
  już jest Ladaria Ferrer!

  https://en.wikipedia.org/wiki/Luis_Ladaria_Ferrer
 • Oto obrazek z ulic Rzymu!
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/07/Turyn-225x300.jpg
  Ocalony imigrant na ulicy Rzymu fot. twitter

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728