Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Pojazdy opancerzone przeciwko migrantom i polityce Bergoglio

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Oby migranci spotkali wszędzie braci i siostry, którzy – podążając wspólną drogą gotowi są podzielić się z nimi chlebem i nadzieją..."

 

W tym samym czasie kiedy włoska Liga Północna – na podstawie informocji ONZ mówiących o 300 000 migrantów w Libii gotowych do przeprawy – nawołuje do interwencji NATO, polegającej na blokadzie morskiej chroniącej Włochy przed inwazją – papież "Franciszek" – nadużywając własnego stanowiska – idzie w zaparte i dalej apeluje o wspieranie niszczenia cywilizacji kontynentu i jego narodów...
 
Ponadto Austria co tylko wysłała wojsko – wraz z pojazdami opancerzonymi – na granicę z Włochami, a Francja i Hiszpania zamknęły przed migrantami swe porty...


 
 
Migranci: Austria ostrzega: "Wojsko na granicy z Włochami". Pojazdy opancerzone na przejściu w Brennero
Mezzi corazzati al Brennero. L'Austria ci sfida sui migranti
Migranti, l'Austria ora avverte: "Esercito al confine con Italia"
 
 
Migranci: Liga Północna: Konieczna jest interwencja NATO
Migranti: Lega, intervenga la Nato
 
 

Papież Franciszek dla agencji ANSA: "Niech Europa pomoże migrantom"

 
Papa Francesco all'ANSA: 'L'Europa aiuti i migranti'
 
 
 
www.ansa.it     4 lipiec 2017      tłum. RAM
 
 
Jak podaje włoska agencja prasowa ANSA kilka dni temu papież Franciszek w przesłaniu dla portalu  Infomigrants.net  napisał:
 
"Całym sercem towarzyszę i zachęcam do działania wszystkich –  tj. instytucje, stowarzyszenia i pojedyncze osoby, które kierując się roztropnością – otwierają się na złożone zjawisko migracji, używając w tym celu stosownych procedur jego wspierania i tym samym potwierdzają te wartości ludzkie i chrześcijańskie, które stanowią fundamenty cywilizacji europejskiej".
 
Portal Infomigrants.net jest witryną internetową zawierającą informacje dla migrantów, zrealizowana przez włoską agencję prasową ANSA wraz z jej partnerami europejskimi France Media Monde i Deutsche Welle.

'Helping migrants is founding value of Europe': Pope Francis
 
 
Papież mówi dalej:
 
"Szczerze doceniam tę ważną inicjatywę (stworzenie portalu) i mam nadzieję, że z jednej strony będzie ona sprzyjała integracji imigrantów wraz z obowiązującym poszanowaniem praw krajów, które ich przyjmują, z drugiej zaś – wzbudzi w społeczeństwach prawdziwą kulturę goszczenia i solidarności.
 
Obecność wśród nas tak wielu braci i sióstr przeżywających tragedię migracji jest okazją do rozwoju ludzkiego, spotkania się i dialogu międzykulturowego – w perspektywie promocji pokoju i braterstwa między narodami.
 
Zapewniam wam moją modlitwę i proszę o  opiekę Boga, będącego ojcem wszystkich, by towarzyszył tym, którzy z powodu wojen, ataków terrorystycznych, nędzy i działań reżimów represyjnych –  zmuszeni są do porzucenia własnej ziemi.
 
Oby ci migranci spotkali wszędzie braci i siostry, którzy – podążając wspólną drogą gotowi są podzielić się z nimi chlebem i nadzieją".
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.  

 

KOMENTARZE

 • EU to żydowski dom wariatów ?
  W 2015 ROKU W EUROPIE RZĄDZONEJ PRZEZ lewacką żydowską MAFIE rozpoczęło się OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII BIAŁEJ RASY EUROPEJSKIEJ W EUROPIE !

  Merkel - Niemcy
  Holland-Francja
  Renzi- Włochy
  Tusk -Polska

  to te wyżej wymienione osoby rozpoczęły mordowanie tożsamości EUROPY ! zapamiętajmy te nazwiska !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie brońmy naszej Tożsamości
 • Autor
  Czytam Twoje posty na temat papieża i widzę, że mało osób się wypowiada. Według mnie stoi za tym konflikt. Jak można krytykować papieża? Z drugiej strony brak komentarzy też o czymś świadczy.

  "Szczerze doceniam tę ważną inicjatywę (stworzenie portalu) i mam nadzieję, że z jednej strony będzie ona sprzyjała integracji imigrantów wraz z obowiązującym poszanowaniem praw krajów, które ich przyjmują, z drugiej zaś – wzbudzi w społeczeństwach prawdziwą kulturę goszczenia i solidarności."

  Przytaczasz tutaj słowa papieża Franciszka. To piękne życzenia, ale jak mają się one do rzeczywistości?

  W tym trudnym okresie ja chciałabym jakiejś wskazówki od papieża. Jak mam żyć w tym świecie? A dostaję, że mam miłować wszystkich ludzi bez względu na wyznawaną przez nich wiarę i bezwzględnie im pomagać.
  Bo to, co mam to powinno należeć do nich. Z całym szacunkiem dla urzędu papieża dawanie ludziom "za darmo" wszystkiego to ich demoralizacja.

  Według tego co czytam prawdziwy katolik powinien pozbyć się wszystkiego na rzecz ludzi, którzy wyznają inną wiarę. A może tę samą? Bo jak czytałam papież mówi, że Bóg jest jeden dla wszystkich. A czy to, że są niewierzący czy wierzą to wszystko jedno. Każdy dostąpi zbawienia.

  Tak na chłodno. Wyobraźmy sobie, że mamy u nas migrantów. Jest osoba, która działa zgodnie z wytycznymi papieża. Przekazuje im cały swój majątek. Co się staje z darczyńcą i rodziną? Nie mają nic. Firmę sprzedają obdarowani, bo nie umieją nią kierować. A rodzina? Dzieci do domu dziecka, rodzice do schroniska i na zasiłek. O to chodzi? Może właśnie o to chodzi.

  Nie wystarczą piękne idee, jest twarda rzeczywistość. Nie wierzę w integrację oraz w poszanowanie praw krajów, w jakich znaleźli się migranci. Gdyby tak było, to sami wymierzyliby sprawiedliwość tym, którzy od nich odstają. Co dalej? Nie wiem.
 • @leoparda 14:47:05
  Wydaje mi się, że niewiele osób się wypowiada, bo zaciekli obrońcy papieża, którzy często mają w zwyczaju w brzydki sposób atakować krytykujących papieża, zostali zbanowaniu, natomiast inni nie mają nic miłego do dodania, a wolą milczeć, niż mówić źle - bo dobrze się po prostu nie da.

  To, co wyprawia ten papież przechodzi ludzkie pojęcie, od mycia nóg "skalanym tylko kurzem na stopach" wyznawcom islamu, aż do wystawiania wiernych dosłownie na pożarcie dzikim, barbarzyńskim hordom, które usiłują Europejczykom wmówić, że mają święte prawo niszczyć ich kraj i gwałcić ich kobiety i dzieci, bo im się to po prostu należy.

  Do Kanady, od początku lat 90 nowi imigranci przybywają głownie z Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji. Owszem, podniósł się poziom przestępczości, powstały enklawy, gdzie kolorowym domów się nie sprzedaje, były nawet próby wprowadzenia szariatu, czemu przeciwstawili się sami muzułmanie, a szczególnie muzułmanki, ale to, co dzieje się w Europie jest po prostu nie do wyobrażenia (choć zapewne, niestety, nie na długo, biorąc pod uwagę politykę feministy/komunisty/ globalisty aktualnego premiera Kanady), to jest kompletne postawienie spraw na głowie, Sodoma i Gomora, na którą nie zasługują obywatele żadnego państwa, a którą popiera papież. Brakuje słów.

  https://youtu.be/iSkPMmFsIEU
 • @Lotna 15:29:15
  Czy wiele osób jest zaciekłymi obrońcami papieża? W moim otoczeniu są nimi osoby niewierzące. Cieszą się, że dostąpią zbawienia mimo, że nie wierzą w Boga. Ostatnio usłyszałam, że nikt z poprzednich papieży nie zajmował się osobami rozwiedzionymi i one były wykluczone z Kościoła. A przecież to bzdura, bo sama jestem taką osobą i nikt mnie nie wyrzucał z kościoła. To, że będąc bardzo młodą dziewczyną popelniłam błąd i zgodzilam się na ślub katolicki pod naporem byłego męża i byłej teściowej to mnie nie usprawiedliwia. Trudno, powinnam być mądrzejsza i ponoszę tego konsekwencje. Jednak NIGDY nie czułam się wykluczona.

  Od innej osoby usłyszałam, że teraz dopiero papież zajmuje się osobami homoseksualnymi. A od innych, że można teraz robić wszystko, a i tak człowiek będzie zbawiony. Nie wiem czy to media tak interpretują słowa papieża, czy faktycznie tak mówił. W każdym bądź razie co niektórzy cieszą się, że mogą robić wszystko co im się podoba, a i tak znajdą się w niebie. Bo tak powiedział papież Franciszek.

  Nie znam się dobrze na religijnych sprawach i za sprawą mediów przytaczających słowa papieża Franciszka człowiek zaczął mieć mętlik w głowie. A wskazówek nie ma. No to mądre osoby powiedziały mi, że mam nie czytać wypowiedzi papieża tylko trzymać się kanonu wiary. No i dobrze.

  Odnośnie migrantów. Mamy piękne słowa oraz rzeczywistość. Przecież tak jest, że niektóre idee są piękne, tylko nie sprawdzają się w praktyce. A tak jest z migrantami z innego kręgu kulturowego. Ja im się nie dziwię, że chcą egzekwować własne prawa w Europie. Bo do tego są przyzwyczajeni, a przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Teraz czytam, że 150 tysięcy "Szwedek" zostało obrzezanych. Na tym przykładzie widać, że nie ma integracji i podporządkowania się przepisom krajowym. A o to apeluje papież. Wydaje mi się, że każdy człowiek, który zobaczy, że jego postanowienia nie sprawdzają się w praktyce to się wycofuje. A papież Franciszek idzie "w zaparte". Tego nie rozmumiem.
 • Strzepnąć kurz, wytrzepać agresora.
  Szkoda że pan Franciszek - z zawodu monarcha Watykanu, nie jest chrześcijaninem - w znaczeniu; nie jest Chrystusowcem.
  Pan Jezus Chrystus podał konkretny przykład, jak traktować inwazję.
  Gdy wchodzisz do domu i nie chcą przyjąć ciebie jako zwiastującego Ewangelię, to otrzepujesz kurz z nóg i odchodzisz.
  Gdy do twojego domu przychodzi człowiek, który nie chce słuchać Ewangelii, to masz prawo nie chcieć jego towarzystwa i nie wpuścić go do domu. Tym bardziej, gdy on chce ciebie mordować, gwałcić, okradać, zmuszać do odstępstwa od Boga.
  A i nie wykluczone, że może trzeba będzie tego intruza trochę wytrzepać.
 • @leoparda 16:11:38
  Nie bardzo rozumiem, jak osoby niewierzące mogą się cieszyć, że dostąpią zbawienia? Muszą jednak w to zbawienie wierzyć?
  O ile wiem, osoby niewierzące sadzą, że po śmierci przestają istnieć. To skąd ta radość na temat zbawienia?
 • @Lotna 19:25:30
  To też było dla mnie dziwne. Chyba chcą mieć nadzieję, że ich życie nie skończy się po śmierci. A to lepsze niż wizja piekła. A tak mają wizję nieba. A jak to tłumaczą? W Boga nie wierzą, ale może jest jakaś nadnaturalna siła, która wszystkim kieruje.
 • Bergoglio w Planie Sorosa
  .
  Wg. opublikowanego planu Sorosa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/#Plan

  mają miliony ludzi zostać przesiedlone do Europy, już na dwa lata przed masową inwazją, w 2013, zadbano o obsadzenie papiestwa przez wspólników, n.p. Bergoglio, abdykacja Benedykta XVI była konieczna.

  Bergoglio, podobnie jak Merkel, wykonują jedynie przydzieloną część zadań operacyjnych.

  @ele
  "EU to żydowski dom wariatów ?", 12 gwiazd flagi symbolizują to też, oznaczają bowiem 12 plemion żydowskich. Do podstaw idei UE należy też

  - http://balder.org/coudenpo
 • @Laznik 10:09:55
  .
  widzę, że z maniackim uporem lansuje Pan swój blog ... i samo to byłoby dopuszczalne, ale jężdżenie po JP II nie!
 • RAMowa odpowiedź
  .
  @RAM 15:23:13

  „dopuszczalne, ale jężdżenie po JP II nie! ”

  Najważniejsze pytanie wiary: „Kto by był w stanie rozpoznać, gdyby na Stolcu Piotrowym zasiadł Antychryst ? ” link do tekstu musi być znany,

  A skoro chodzi o migrantów to jeszcze jeden blog.

  - http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/soros-chce-podbic-imigrantami-europe-i-sfinansowac-to-jej-zadluzeniem/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728