Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
521 postów 1408 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Koka i homo, czyli wesołe życie watykańskich sfer

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Wśród mieszkańców Pałacu Świętego Oficjum wraca nadzieja, że nastanie w nim teraz więcej spokoju..."

 

Nowe kłopoty dla Bergoglio: Przypadek mons. geja-kokainisty w Watykanie
Altri guai per Bergoglio, in Vaticano il caso del monsignore gay e cocainomane
 
 
 
 Franca Giansoldati     29 czerwiec 2017    tłum. RAM

 
By nie dostarczać papieżowi coraz to nowych przykrości znalazł się w Watykanie ktoś, kto usiłował ukryć przed nim druzgocącą wiadomość dotyczącą młodego księdza geja i narkomana. Przypadek sam w sobie byłby oceniany jedynie jako bardzo sprośny, gdyby nie fakt, że sposób w jaki się nim zajęto namnożył wiele problemów.

Około 2 miesięcy temu – po dokonaniu weryfikacji i kontroli krzyżowych – żandarmeria watykańska zdołała położyła swe ręce na handlu kokainą odbywającym się w jednym z pałaców Stolicy Apostolskiej. W wyniku rewizji, w mieszkaniu pewnego dostojnika – będącego sekretarzem znaczącego kardynała należącego do ścisłego grona papieskich współpracowników – znaleziono kilka gramów białego proszku.

Używanie narkotyków sprawiło, że duchowny stał się narkomanem do takiego stopnia, że po jego zatrzymaniu musiano wysłać go na leczenie do jednej z klinik rzymskich.

W międzyczasie trwała w Watykanie bolesna dyskusja o tym, jak zaradzić kłopotliwemu zajściu, bo jednej strony ksiądz był sekretarzem wpływowego kardynała, a z drugiej rodziła sie konieczność ukarania go za skandaliczne prowadzenie się w momencie, w którym i bez skandali sytuacja pontyfikatu nie jest łatwa. Krótko mówiąc – należało działać szybko i równocześnie pomóc osobie, o której mowa w sposób zdecydowany.

Dlatego też – w wyniku nacisków kardynała – po pobycie w klinice – ksiądz gay został wysłany na okres oczyszczenia i medytacji do klasztoru. Zapytacie do którego? Otóż do klasztoru w Montecassino.

Decyzja o wysłaniu duchownego właśnie na Montecassino zadziwiła w Watykanie wielu i to bardzo, ponieważ do niedawna mieszkał tam Pietro Vittorelli – były opat, oskarżony o zawłaszczenie sobie 500 000 euro z kont benedyktyńskich. W przypadku Vittorelli'ego – pieniądze zamiast być przeznaczane na dobroczynność – szły na podróże i wczasy zagraniczne w towarzystwie przyjaciół.

Podczas chat'ów telefonicznych opat pisał, że jedzie do Brazylii by: "szukać chujów".    

W międzyczasie młody watykański prałat tracił zdrowie i to tak szybko, że według lekarzy jego problemy zagrażały życiu, a z niego samego zostawały jedynie skóra i kości. Z tego powodu zalecono powtórną hospitalizację, tym razem w szpitalu uniwersyteckim im. A. Gemelli na oddziale chorób zakaźnych.

Mówi się, że papież jest przygnębiony i zasmucony.

Czasami kryterium miłosierdzia z trudem jest zastosowalne do kanonicznego wymiaru sprawiedliwości.

 
***

Watykan: Homo-mprezy z narkotykami za pieniądze podatników. Zaaresztowano prałata
FESTINI GAY E DROGA IN VATICANO, CON I SOLDI DELL’8 PER MILLE: ARRESTATO MONSIGNORE
 
 
voxnews.info     28 czerwiec 2017

 
Voxnews. info pisze: W jednym z mieszkań Pałacu dawnego Świętego Oficjum policja watykańska zlokalizowała imprezę gay przyprawioną narkotykami. Jak opowiadają w Watykanie – jego lokator - po zatrzymaniu go przez agentów dowodzonych przez Domenica Giani - został przez krótki okres czasu hospitalizowany w rzymskiej klinice "Casa di Cura Pio XI", zaś obecnie znajduje w bliżej nieokreślonym klasztorze we Włoszech.

Niektórzy mieszkańcy budynku, o którym mowa wiele razy żalili się, że wieczorem aż roiło się w bramie pałacu od nadciągających bywalców imprez dostojnika.
 
Osoby powiązane ze środowiskiem watykańskim informują, że mieszkanie w budynku dawnego Świętego Oficjum, w którym odbywały się homo-spotkania połączone z konsumpcją narkotyków nie powinno było być wynajęte sekretarzowi szefa dykasterii, ponieważ tego rodzaju lokale są zarezerwowane jedynie dla prefektów i wysokich osobistości Kurii Rzymskiej, a nie zwykłego prałata.

Kontrowersje wzbudził także luksusowy samochód z rejestracją państwa Watykańskiego oddany do dyspozycji księdza geja, a i tym razem nienależący mu się. Jak wynika z dochodzeń – to właśnie ten samochód był używany przez swego właściciela do przewożenia narkotyków, bez ryzyka bycia zatrzymanym przez policję włoską.
 
Wśród mieszkańców Pałacu Świętego Oficjum wraca nadzieja, że nastanie w nim teraz więcej spokoju. Problemem jest fakt, że główna brama budynku wychodzi na Plac Świętego Oficjum, który jest terytorium włoskim, więc pozostaje poza kontrolą tak Gwardii Szwajcarskiej jak i Żandarmerii Watykańskiej. Każdy i o każdej porze może wejść do budynku nie podlegając żadnym kontrolom – ani tym ze strony władz włoskich, ani tym ze strony Watykanu.

 
***

wiadomość sprzed 3 lat...

 
Francja: Zablokowano samochód z rejestracją Watykanu – w środku 4 kilogramy kokainy
Francia: fermata auto del Vaticano con a bordo 4 kg di cocaina
  
Francuscy celnicy zablokowali watykański samochód we wnętrzu którego znaleziono 4 kilogramy kokainy i 150 gr. marihuany. Dwaj Włosi zostali zaaresztowani. Samochód należał do argentyńskiego kardynała Jorge Mejia, byłego archiwisty i bibliotekarza Stolicy Apostolskiej.

 
91-letni kardynał Mejia znajduje się obecnie w fazie rekonwalescencji po zawale. Według relacji radia francuskiego - to sekretarz kardynała dał samochód dwóm Włochom po to by dokonali jego przeglądu. Ci zaś wykorzystali okazję i udali się nim do Hiszpanii, gdzie kupili narkotyki – sądząc, że rejestracja dyplomatyczna zagwarantuje im bezkarność.

Ojciec Federico Lombardi – rzecznik pracowy Watykanu wyjaśnił, że sekretarz kardynała oddał samochód do warsztatu i tam zrobiono z niego zły użytek.

 
***

Watykan : Narkotyki i homo-imprezy. Zatrzymano ksiedza – papież Franciszek rozwścieczony
Vaticano, droga e festini gay: fermato un monsignore: papa Francesco è furioso
http://www.today.it/rassegna/fermato-monsignore-vaticano-festino-gay-droga-.html

***

Homoherezja w Kościele Katolickim
 
Kościół zboczonej hierarchii – “I Paglia poszedł do nieba razem z trans i gejami”
 
Monte Cassino:  wszystkie "wydatki" ex-opata
 
Monte Cassino - Problem Albanety na biurku kardynała Burke
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.  

 

KOMENTARZE

 • @
  Trudno by każdy "duchowny" umiał zachować wszystkie wymogi wynikające z jego pozycji , wg mnie , poszerzanie źródeł wiedzy o tego typu przypadkach nie tylko nikomu nic nie da ale dodatkowo wzmocni ośrodki od zawsze wrogie kościołowi ale też zniechęci zwykłych ludzi od tej instytucji , co w obecnej sytuacji gdy ludzie islamu powoli przejmują wpływy w Europie musi być postrzegane jako działania sprzyjające temu zjawisku czyli szanowny autor przychodzi tu w sukurs islamistom , OK , ktoś może zauważyć ,że prawda musi być ujawniona , wg mnie nie musi , tym bardziej w sytuacji zagrożenia ludzi inną religią bo chyba nikt nie jest na tyle naiwny i dopuszcza myśl,że w kalifatach będzie im lepiej i uwolnią się od religii na dobre
 • @puuuq 13:07:21
  .
  mało przytomny Czytelniku: to przecież Bergoglio i jego hunta promują islamizację Europy nawołując do otwarcia granic dla migrantów!
 • @puuuq 13:07:21
  .
  http://kresy.pl/wydarzenia/rzeczpospolita-papiez-franciszek-naciska-na-beate-szydlo-ws-imigrantow/
 • @puuuq 13:07:21
  Najwięcej nieszczęścia Kościołowi przynieśli ci, co ukrywali takie sprawy. Gdyż ukrywanie, bo wstyd daje ludziom takim jak opisani w tym tekście poczucie bezkarności. Tu też ukrywano i zamiast pomóc narkomanowi ukrywano, a on mógł spokojnie ćpać, czy inne rzeczy robić. Przemyśl to.
 • @RAM 13:43:16
  //to przecież Bergoglio i jego hunta promują islamizację //...........no i co z tego ? Kogo zdołali przekonać ? Sam oprzytomnij bo sytuacja wymaga umiejętnej polityki a nie prawdy czy medialnych deklaracji
 • @Zawisza Niebieski 14:39:43
  Zawisza , sytuacja jest wyjątkowa i dlatego ujawnianie prawdy nie jest wskazane , to,że kościół nie radzi sobie z takimi przypadkami i nawet papież traci kontrolę nad tym co sam mówi , nie znaczy by pozostałym chrześcijanom dawać przesłanki do zwątpienia w instytucję , którą sami tworzą
 • @puuuq 14:55:23
  /papież traci kontrolę/ toż to herezja jest; a nieomylność papieska gdzie?
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 20:19:45
  .
  "Może to przez ciebie i takich jak ty, Polska i Polacy tak strasznie cierpią przez ostatnie 1200 lat !!!" ... brednie!

  poza tym, niech Pan idzie rysować gdzie indziej!... :)))
 • @puuuq 14:55:23
  Każdy chrześcijanin wie, że jest osobą grzeszną, prawda? Papież też ma swojego spowiednika, czyli papież też grzeszy. Jeśli Kościół reaguje na przypadki grzechu swoich członków, czy to są zwykli ludzie, czy też kapłani, czy też najwyżsi urzędnicy to jest prawidłowo. Wstyd jest znacznie większy, jeśli Kościół nauczający nas moralności sam tej moralności utrzymać nie potrafi. Jak mówię, nagłaśnianie takich spraw powoduje, że grzesznicy na łonie Kościoła nie czują się bezpiecznie, co ich w pewnym stopniu zniechęca do popełniania grzechu.
  Chrześcijanie zwątpią w instytucję, gdy będziemy mówili o tym, że kapłan w swym grzechu był kryty, nie wtedy, gdy go wykryto i podano rękę.
 • @roux 20:04:11
  // Nieomylność papieża należy rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i obyczajów, nie zaś w sprawach codziennych//.............tak to wygląda z pozycji urzędu papieża
 • @Zawisza Niebieski 21:48:13
  Tu nie chodzi o ukrywanie , przemilczanie i brak konsekwencji dla każdego , kto zawiódł a jedynie o to by te sprawy wyjaśniać w jak najmniejszym gronie , ciekawe ,że inne środowiska ( armia , szkolnictwo , inne od katolicyzmu wyznania ) potrafią uniknąć skandali , a przynajmniej bardzo rzadko są demaskowane ? Tam nie znają narkotyków ? Tam "pedalstwa" nie ma ? Kler stanowią tylko ludzie ze swoimi słabościami , to ,że mają szczególny "moralny mandat" wystawia ich też na bardziej uważną kontrolę , a może nawet w redakcjach niektórych gazet zatrudnia się ludzi do ich tropienia bo nic nie jest tak bardzo "medialne" jak kościelne skandale . Dzisiaj ważniejsze jest wzmocnienie chrześcijaństwa bo pół Europy nawet już nie wie co to za religia, trwa sukcesywne zajęcie jej miejsca przez islam , co jak nie chrześcijaństwo może być jakąś "bazą wyjściową " w kontrze dla islamu ? Kto teraz wymyśli jakąś nową ideę , która by zastąpiła chrześcijaństwo i skutecznie scaliła ludzi w podjęciu może nawet konkretnej walki ?
 • @puuuq 14:55:23
  Zasada jest jedna: za przestępstwo musi być kara.
  O tym jest w prawie świeckim jak i boskim.
  Jeśli ludzkość nie będzie się tych zasad trzymać, znów będziemy zaczynać wojny między sobą od pał i dzid.
 • @puuuq 22:37:40
  .
  Panie puuuq, Pan straszne głupoty wypisuje!... przecież aktualny neokościół nie jest prawdziwym Kościołem Katolickim... ani Bergoglio nie jest prawdziwym papieżem!

  do Kościoła nalazło się pełno idiotów, złodziei, pedałów i ZGNOILI go całkowicie.. czy do Pana to nie dociera?

  Bergoglio ABSOLUTNIE chrzścijaństwa nie wzmacnia! ... on je rozwala!

  gdzie Pan żyje, że jest Pan tak ciemny w temacie?

  sprzątanie chałupy nie polega na zagarnięciu kociego gówna pod dywan ! ... gówno trzeba z domu wyrzucić!
 • @puuuq 22:37:40
  .
  O tym jak hierarchowie KK zamienili się w oligarchów
  http://ram.neon24.pl/post/134398,o-tym-jak-hierarchowie-kk-zamienili-sie-w-oligarchow
 • @RAM 22:50:53
  Panie RAM , tu nie chodzi o pozycję papieża czy całego Watykanu , ich nawet może nie być bo generalnie nie mają żadnej konkretnej siły , tu chodzi o zwyczajnych ludzi , dla których chrześcijaństwo ma jeszcze na tyle dużą wartość ,że będą dla niego gotowi do walki bo historia ludzi nie jest historią miłości i pokoju, i nigdy nie będzie , kilku czy kilkuset uzależnionych od kokainy pedałów nie gra tu żadnej roli
 • @puuuq 22:37:40
  .
  cóż to za papież, który wiesza sobie na uchu różaniec i pozwala się tak fotografować?

  https://i1.wp.com/www.repstatic.it/content/nazionale/img/2013/10/14/075327273-371aee1f-102f-4a02-83ad-c45a429c3c3c.jpg?resize=816%2C9999&ssl=1
 • @puuuq 23:10:50
  .
  a któż tu potępiał chrześcijaństwo, czy katolicyzm? ... potępiam gówno, czy to na wierzchu, czy pod dywanem!

  niech Pan zacznie czytać ze zrozumieniem!

  POD SPODEM FOTOGRAFIE, KTÓRE SWEGO CZASU POSŁAŁEM NA PORTAL PROFESORA:

  "BERGOGLIO ukrywa KRZYŻ; oraz fotka z różańcem na uchu. Tylko dla osób o silnych nerwach i wierze".

  http://www.novusordowatch.org/_Media/francis-hidden-crucifix1.jpeg
  http://www.novusordowatch.org/_Media/francis-hidden-crucifix2.jpeg
  http://www.novusordowatch.org/_Media/francis-hidden-crucifix3.jpeg
  http://www.unavox.it/NuoveImmagini/Papa_Francesco/Terra_Santa_2014/croce_nella_fascia.jpg

  Maj 2014, wizyta Bergoglio w Yad Vashem
  http://i0.wp.com/www.maurizioblondet.it/wp-content/uploads/2015/10/bergoglio-israele-superstite-shoah-300x202-300x202.jpg?resize=300%2C202

  Bergoglio całuje w rękę księdza De Paolis, gorąco popierającego homoseksualizm
  http://www.unavox.it/NuoveImmagini/Articoli_internet/Bergoglio_e_i_Marziani/Francesco_bacia_mano_de_Paolis.png


  Bergoglio błogosławiony przez biskupa anglikańskiego
  http://www.unavox.it/NuoveImmagini/Papa_Francesco/Incontro_Welby_giugno_2014/Bergoglio_benedetto.jpg http://www.unavox.it/NuoveImmagini/Papa_Francesco/Incontro_Welby_giugno_2014/abbraccio_fraterno.jpg


  Bergoglio z różańcem na uchu
  http://www.dagospia.com/img/foto/10-2013/papa-bergoglio-rosario-273166_tn.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16585&Itemid=46
 • @puuuq 23:10:50
  .
  tu są dalsze zdjęcia Bergoglio ukrywającego krzyż przed Żydami:

  http://www.conchiglia.us/AD2014_X-444/VATICANO/14.273_PAPA_Em_BENEDETTO_XVI_9a_Parte_Bergoglio_gli_Ebrei_e_le_Croci_scomparse_dal_petto_15.06.14.pdf
 • @puuuq 23:10:50
  .
  http://2.bp.blogspot.com/-7WIW8TfsfF4/UVVo1g3r6nI/AAAAAAAABUo/CUYItMDjaoQ/s640/bergolio+comico-horz.jpg

  http://nullapossiamocontrolaverita.blogspot.it/2013/03/il-vescovo-bergoglio-alias-stanlio-i.html
 • @puuuq 23:10:50
  .
  Bergoglio nisko pokłonił sie przed Rivką Ravitz, współpracownicą prezydenta Izraela i przykrył ręka krzyż:

  https://i2.wp.com/www.radiospada.org/wp-content/uploads/2015/09/image1-7.jpg?resize=570%2C320&ssl=1


  Bluźnierczy, antychrystusowy serwilizm rzekomego papieża

  tłum. RAM

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16787&Itemid=46
 • @puuuq 23:10:50
  .
  Bergoglio z gejem Yayo Grassi, jego partnerem i innymi LGBT:

  https://www.youtube.com/watch?v=wpcNC0Ly8os
 • @staszek kieliszek 00:04:24
  .
  wylot! ... tu nie Jackowo! ... :)))
 • @puuuq 22:35:58
  Wiesz Ty co Panie pjuk, panskie filozofowanie stalo sie przynajmniej dla mnie niestrawne.Pan masz zawsze jakas pokretna odpowiedz na kazde pytanie czy omawiana kwestie.Nie tedy droga;wasze tak niech bedzie tak, a nie,nie.
 • @staszek kieliszek 05:36:46
  -
  ciemnota z Jackowa opuszcza blog!
 • @puuuq 23:10:50
  .
  oto jak jest zapaskudzona reklamą Scala Santa w Rzymie:

  http://www.marcotosatti.com/wp-content/uploads/2017/06/Scala-Pubblicita-820x510.jpg
 • @RAM 09:48:42
  .
  dla porównania Święte Schody bez reklamy:

  http://www.marcotosatti.com/wp-content/uploads/2017/06/scalasanta-300x225.jpg
 • @puuuq 22:35:58 /nie zaś w sprawach codziennych/
  Czyli wciąganie koki to dla Ciebie sprawy codzienne, takie jak zjadanie ciastek?
 • @RAM 09:50:45
  .
  Narkotykowy alarm w Watykanie. Przechwycono 14 prezerwatyw wypełnionych płynną kokainą

  Emergenza droga in Vaticano: intercettati 14 profilattici pieni di cocaina liquida
  http://www.ilgiornale.it/news/cronache/emergenza-droga-vaticano-intercettati-14-profilattici-pieni-1088406.html

  Przechwycono je w Lipsku, skąd zostały wysłane. Adresat w Watykanie, prawdopodobnie na czas ostrzeżony, nie zgłosił się po odbiór przesyłki
 • @RAM 11:17:57
  .
  należy zdać sobie sprawę z rzeczy podstawowej w obecnej sytuacji Kościoła, a mianowicie z tego, że zdano sobie sprawę, iż nie można go zniszczyć z zewnątrz, więc NISZCZY SIĘ GO OD WEWNĄTRZ!

  dlatego całe łajno jakie w nim powstaje trzeba natychmiast z niego wyrzucać!
 • @RAM
  Jak pan tak mogłeś usunąć komentarz pana kieliszka?! Ne tem portalu i tak niewiele jest do poczytania, a jak pan jeszcze co ciekawsze wypowiedzi zaczniesz ciąć, to już całkiem nic nie będzie.

  Na pańskim ocenzurowanym blogu my już się nie pojawimy, co to za przyjemność pośród drutu kolczastego siedzieć. Chłopakom na jednostce powie się, żeś pan jest komunista i antychryst, nikt z nas tu więcej nie zaglądnie.
 • @Pan podporucznik 11:42:25
  .
  mnie zupełnie nie zależy na tym czy Pan i Panu podobni będą tu zaglądać! ... i bez Was blog jest czytany i to siarczyście!
 • @RAM 11:25:45
  //całe łajno jakie w nim powstaje trzeba natychmiast z niego wyrzucać! //........Panie RAM nadal się nie rozumiemy bo czy ja tu gdzieś napisałem by wybaczać przestępcom ? W parze z winami muszą iść kary , to chyba jest jasne dla każdego ,mnie tu od samego początku chodzi tylko o to by nie robić za każdym razem sensacji w mediach bo co niby przyniesie dla nas w Polsce prawda o nadużyciach w Watykanie ? Jaki my możemy tu mieć udział w ustaleniu kary ? Cała ta seria kompromitujących papieża zdjęć komu ma niby służyć ? Po co poszerzać odbiorców tego typu zachowań? Czy my wybierzemy nowego papieża ? I wreszcie czy my zwyczajni ludzie mamy w ogóle jakiś wpływ na zachowania ludzi kleru ? To sami hierarchowie muszą się z tym poradzić bo jak sobie nie poradzą to tylko oni mogą stracić bo im nikt do kościołów nie przyjedzie i chrześcijaństwo zamieni się w jakąś formę folkloru albo wygaśnie jak na zachodzie , przy czym zawsze puste miejsca trzeba czymś wypełnić , tam już wiedzą czym
 • @puuuq 12:34:22
  .
  "I wreszcie czy my zwyczajni ludzie mamy w ogóle jakiś wpływ na zachowania ludzi kleru ?"

  otóż to, Pan wyklucza całkowicie własny pojedynek z diabłem! ... Pan woli, żeby z diabłem walczyli wszyscy inni! ... to jest niedojrzałe, nieodpowiedzialne podejście do sprawy! ... Każdy z nas POWINIEN walczyć ze złem!

  zwyczajni ludzie mogą walczyć z heretyckim klerem! ... POWINNI walczyć z nim, jeżeli nie chcą zniszczenia Kościoła i deprawacji wiernych!

  trzeba uczyć się odpowiedzialności za wspólnotę, jaką jest Kościół! ...

  Bergoglio to heretyk przeforsowany na conclave przez innych heretyków! ... PRAWOWITYM PAPIEŻEM JEST RATZINGER!

  niech się Pan wybudzi ze swego samoniszczycielskiego letargu!
 • @RAM 12:49:34
  //zwyczajni ludzie mogą walczyć z heretyckim klerem!//...........napisać można wszystko , gorzej z konkretnym działaniem bo nie ma Pan nawet możliwości wyboru proboszcza a chce mieć udział w zmianie papieża , to tak jakby szeregowcy mieli kompetencje generałów
 • @roux 11:15:00
  Gdyby papież wydał dokument , w którym zezwala na używanie narkotyków , to wtedy można by zapytać czy ta decyzja jest słuszna czy nie , takiego zapisu nie ma , więc nie ma też powodów by kwestionować dogmatu o nieomylności
 • @puuuq 12:34:22
  .
  niech Pan się doczyta co taki hierarcha Rytel ma głowie:

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-06-16/jezus-ma-twarz-uchodzcy-rzecznik-konferencji-episkopatu-polski-o-pomocy-migrantom/

  przecież takim osobnikom, co to już z wyrazu twarzy widać, że niegramotni, nie można ABSOLUTNIE zawierzać ani własnej duszy ani losów Polski!

  oni i Pana Jezusa użyją do realizacji swych lewackich idei! ... a Pańskie sumienie to oni w dupie mają, z czego wielu z nich we własnym towarzystwie zdrowo się naśmiewa!
 • @puuuq 13:18:05
  Papież nie jest idiotą, żeby wydawać zezwolenia na wcìąganie koki, wystarczy, że " nie zauważa ", co się dzieje w Watykanie
 • @RAM 13:19:12
  //przecież takim osobnikom, co to już z wyrazu twarzy widać, że niegramotni, nie można ABSOLUTNIE zawierzać ani własnej duszy ani losów Polski! //....czy Polska jest teokracją ? Czy zarządzający krajem ulegają jakimś naciskom kościoła ? Każdy ma swój rozum i żadnej potrzeby zawierzania ludziom nieodpowiedzialnym ,nawet gdyby to miał być sam prymas .Tu też trzeba pamiętać o wyjątkowo niezręcznej sytuacji bo gdyby przyjąć pełny wymiar chrześcijańskiej doktryny czyli niezależnie od wszystkiego być zawsze dla wszystkich "bratem" , to taka sytuacja może trwać do chwili gdy nas samych zabraknie ,stąd trzeba umiejętnie ględzić o pomocy bez praktycznej aktywności
 • @Pan podporucznik 11:42:25
  Usunięcie zaczadzonego komentarza , to duża przysługa dla Staszka jest, takiej głupoty dawno nie czytałem. Pan chyba tego nie czytał, nieprawdaż?
  Każdemu może się przytrafić chwila zamroczenia.
  BTW
  Ja komentarze Staszka bardzo uważam i cenię
 • @puuuq 13:17:02
  .
  pisałem o księdzu Minutella, który sprzeciwia się bergogliowym planom inwazji islamskiej w Europie i innym lewackim jego pomysłom:

  Kościelni zdrajcy Europy – od Bergoglio po biskupów
  http://ram.neon24.pl/post/138251,koscielni-zdrajcy-europy-od-bergoglio-po-biskupow

  biskup Palermo aktualnie usunął księdza z parafii i zawiesił w czynnościach kapłańskich, ale parafianie organizują protest i napisali list do biskupa, w którym oswiadczają, że nie zaakceptują żadnego innego proboszcza!

  DON MINUTELLA RIMOSSO E SOSPESO A DIVINIS. I FEDELI CHIEDONO SPIEGAZIONI AL VESCOVO: “NON ACCETTEREMO NESSUN NUOVO PARROCO”.
  https://www.marcotosatti.com/2017/06/27/don-minutella-rimosso-e-sospeso-a-divinis-i-fedeli-chiedono-spiegazioni-al-vescovo-non-accetteremo-nessun-nuovo-parroco/

  heretyków księży i biskupów należy brać za szmaty i wyrzucać ze świątyni, jak to zrobił z handlarzami Chrystus!

  nie należy się ich bać!
 • @puuuq 14:03:00
  .
  widzę, że Pan nijak nie trzeźwieje, więc więcej nie będę odpowiadał! ... taka dyskusja to strata czasu!

  tak, jak już pisałem: "E' inutile voler raddrizzare le gambe ai cani!"
 • @puuuq 14:03:00
  /Czy zarządzający krajem ulegają jakimś naciskom kościoła ?/
  Czy misie mają pchły?
 • @Pan podporucznik 11:42:25
  .
  gdybym był komunistą to siedziałbym w Polsce, ponieważ ktoby tam nie rządził, zawsze im się dobrze dzieje!
 • @AgnieszkaS 20:52:22
  Zwłaszcza ks. Gil to męczennik jest, poświęcił się dla ratowania przełożonych i sam poddał się karze, czyli według Staszka siedzi bez wyroku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930