Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bergoglio'wy "Global Compact" i plaga Baby Drag Queen

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Tak by obecną sytuację potraktować nie jako problem, ale jako sposobność do zbudowania społeczeństwa naszych marzeń..."

 

Bergoglio'wy "Global Compact" i plaga Baby Drag Queen

 

 

Migranci i uchodźcy. Ojciec Baggio (Stolica Apostolska): "Przedstawimy w ONZ 16 propozycji na rzecz ochrony ich praw i godności"

 
Migranti e rifugiati. P. Baggio (Santa Sede): “16 proposte all’Onu per la tutela dei diritti e la dignità”
 
 
 
Papież Franciszek poprosił aby sekcja Migranci i Uchodźcy –  wchodząca w skład nowej watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka – poszukała właściwych okazji, podczas których Stolica Apostolska mogłaby realizować rolę  advocacy  na rzecz praw i godności wszystkich migrantów i uchodźców. Propozycje, nad którymi dyskutuje się obecnie w Watykanie zostaną przedstawione na konferencji "Global Compact for Refugees", jaka w roku 2018 zostanie zorganizowana przez ONZ. Mówi o nich ojciec Fabio Baggio.

 
 
Patrizia Caiffa       13 czerwiec 2017      tłum. RAM
 
 
 
Korytarze humanitarne, obywatelstwo wg. ius soli, sponsorowanie pracy i inne – 16 bardzo konkretnych posunięć jak chodzi o przyjmowanie, ochronę i promocję tak migrantów ekonomicznych jak i osób ubiegających się o azyl, uchodźców oraz tzw. ofiar handlu ludźmi. Propozycje posłużą jako wskazówki Stolicy Apostolskiej, mające za cel aktywizację rządów wszystkich państw świata w dziedzinie poszanowania praw i godności jakichkolwiek migrantów.
 
 
Okazją do ich zaprezentowania będzie "Global compact  for refugees" – (#UN4RefugeesMigrants) – konferencja międzyrządowa, jaką ONZ zorganizuje w drugiej połowie roku 2018. O sugestiach Kościoła wiadomo na podstawie toczącej się w tych dniach w Watykanie dyskusji, odbywającej się w Pałacu San Callisto (seminarium "Global compact 2018", zorganizowane przez sekcję Migranci i Uchodźcy – należącą do Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka).
 
 
Dokument z 16 propozycjami jest na razie jedynie szkicem – po opracowaniu jego ostatecznej wersji i akceptacji papieskiej – zostanie wkrótce opublikowany. Będzie następnie aktualizowany poprzez uwagi biskupów i przedstawicieli konferencji episkopatów z całego świata, którzy biorą udział w spotkaniu. (...)
 
 
Global Compact on Refugees
 
 
Pytamy ojca Fabio Baggio, podsekretarza sekcji Migranci i Uchodźcy: Czemu służy spotkanie?
 
"Papież zapytał nas które z inicjatyw są najwartościowsze, by polepszyć gościnność, ochronę, promocję i integrację migrantów.
 
Takim wydarzeniem będzie właśnie konferencja ONZ. Rządy państw zadecydują wspólnie o dyrektywach – które jak chodzi o zjawisko migracji i udzielania azylu mogą stać się wskazówkami dla wszystkich.
 
Konferencja nosi tytuł "Global compact" po to, by globalnemu zjawisku dać globalny impuls. Mają to być porozumienia pomiędzy rządami dotyczące ujednolicenia działań i wizji na temat migracji ekonomicznych i wymuszonych".(...)
 
 
Co w szczególności powiedział na ten temat papież Franciszek?
 
 
"Papież stwierdził, że powinniśmy wziąć udział w konferencji i sprawić, że elementy doktryny Kościoła – wielokrotnie przywoływane w papieskim nauczaniu – posłużą jako sugestie dla rządów państw. Watykan bierze udział w tego rodzaju negocjacjach, a więc razem z rządami przyczyni się do zdefiniowania tych wspólnych postanowień, które mogą następnie dać efektywne gwarancje w kwestii poszanowania praw i godności migrantów". (...)
 
 
Które z punktów opracowania są najbardziej znaczące?
 
"Mamy 16 punktów opracowanych wokół 4 czasowników zaproponowanych nam przez papieża: "przyjąć", "chronić", "pomagać" i "integrować". Są to propozycje bardzo konkretne, wraz z przykładami ich realizacji – tak by obecną sytuację potraktować nie jako problem, ale jako sposobność do zbudowania społeczeństwa naszych marzeń".
 
Czy proponowane są także korytarze humanitarne?
 
"Oczywiście, jest mowa tak o korytarzach humanitarnych, jak i o powszechnej akceptacji zjawiska migracji i sponsorowaniu go". (...)
 
 
Ostatnio we Włoszech sformułowano wiele bardzo poważnych oskarżeń pod adresem NGOs, operujących na Morzu Śródziemnym. Co Ojciec o tym sądzi?
 
"Krytyki tego rodzaju zrodziły się wyłącznie na terenie Republiki Włoskiej – osobiście, nigdzie poza Włochami z nimi się nie spotkałem".(...)
 
 
***
 
Jak widać z przytoczonego artykułu – Bergoglio i inni towarzysze z Watykanu mają bardzo długoterminowe plany jak chodzi o procedury wymiany etnicznej.
 
Nikt  z nich nie myśli o prawowitych obywatelach państw, którzy we własnych krajach stają się dziś nędzarzami – wegetującymi bez jakiejkolwiek pomocy.  
 
 
W nowych obozach dla "uchodźców" żyją teraz ubodzy Włosi   
Nei nuovi campi profughi ora vivono i poveri italiani
 
 
Oprócz tego, czy Bergoglio zdaje sobie sprawę z tego co LGBT robi aktualnie z dziećmi?
 
Wystarczy oglądnąć video poniżej by zorientować się jak groźna staje się sytuacja:
 
VIDEO: MONTREAL'S DRAG SUPERSTAR LACTATIA
 
 
Deprawacja prowadzona przez LGBT z dnia na dzień staje się co raz to większą plagą społeczną:
 
Spotkaj się z 8-latkiem, który zrealizował własne marzenie o staniu się ostrą drag queen
Meet The 8-Year-Old Who Fulfilled His Dream Of Becoming A Fierce Drag Queen
 
 
Wspólnota LGBT świętuje 8-letnią drag queen. Krytykujący mówią o seksualnym wykorzystaniu dzieci
LGBT community celebrates 8-year-old drag queen. Critics call it child abuse
 
 
"Nemis" i baby drag queen: Dzieci-żołnierze obdarci z dzieciństwa, po to by walczyć na wojnach prowadzonych przez LGBT
Nemis e i baby drag queen: i nuovi bambini soldato strappati all'infanzia per combattere la guerra Lgbt
 
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • Portal funkcjonuje tak dobrze, że ..
  .
  w okienku ponad gwiazdkami widać nawet kto uwala notkę..

  auguri figlio di un cane!

  ... :)))))))))
 • @RAM 17:23:05
  To są ci sami,którzy w sondażach dają PiS-owi ponad 40%.Niezmierzone jest Miłosierdzie Boże i głupota ludzka.
  +5
 • @RAM 17:23:05
  To @laluś ocenił na 1 *

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829