Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
517 postów 1380 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Potworna przyszłość, którą obiecuje nam handełes Attali

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Pewnego dnia, podczas rozmowy Konsul stwierdził: "Czerwone Brygady? Kontrolujemy je z naszej bazy w Lizbonie..."

 

Potworna przyszłość, którą obiecuje nam Attali
 

 
 
L’ORRIBILE AVVENIRE CHE CI PROMETTE ATTALI
 
 
 
Maurizio Blondet     9 czerwiec 2017      tłum. RAM

 
 
 
Prezydent Emmanuel Macron – ma plan: jest nim zakończenie – tak jak obiecał – stanu wyjątkowego, obowiązującego od masakry w Charlie Hebdo –  w taki sposób jednakże, iż stanie się on we Francji trybem zwyczajnym i permanentnym. 
 
Le Monde  – w związku z projektem ustawy, nad którą trwają prace pisze: "Chodzi o to, by wprowadzić do prawa powszechnego wyjątkowe narzędzia prawne służące do walki z terroryzmem. Będą nimi areszt domowy, rewizje dzienne i nocne, zamknięcie miejsc kultu oraz wprowadzenie stref ochronnych. Są to najważniejsze środki, jakie podczas 19 miesięcy stanu wyjątkowego (po zamachach w roku 2015) były w dyspozycji ministerstwa spraw wewnętrznych i prefektów, a które obecnie staną się instrumentami działalności władz administracyjnych w trybie normalnym".
 
 
Tak oto, typowe posunięcia, jakie wdrożono we Francji w trakcie trwania prawdziwego stanu wyjątkowego – mającego miejsce podczas wojny algierskiej w roku 1955 – zostaną obecnie przekształcone w prawo powszechne i wprowadzone na stałe – oczywiście w celu "walki z terroryzmem".  
 
 
Zapyta ktoś, skąd Macron bierze tego rodzaju pomysły? Ależ oczywiście od Jacques'a Attali, swego stwórcy, ojca chrzestnego i mentora.
 
 
Na załączonym video (będącym mix'em fragmentów najrozmaitszych wywiadów) Attali – pełnoetatowy Żyd, globalistyczny ekonomista, potężny sufler i zażyły doradca wszystkich francuskich prezydentów socjalistów oraz książę futurologów – w minucie 3:14 – wypowiada się tak, jakby sprawy, o których mowa były już rzeczywistością:
 
 
"Dziś żaden rząd nie odważy się na rezygnację ze stanu wyjątkowego. Nikt tego już nigdy więcej nie zrobi, ponieważ rząd decydujący się na to – ujawniłby tym samym swą słabość. W sposób niezamierzony tworzą się sytuacje nieodwracalne".
 
 
Oglądnijcie sobie całe nagranie.
 
Przyglądnijcie się dobrze twarzy Attali'ego, podczas gdy wyjaśnia dlaczego stan wyjątkowy będzie musiał być wprowadzony na stałe i kiedy opisuje przerażającą przyszłość jaka jest nam przygotowywana.
 
 
Pierwsze zdania pochodzą z jego wypowiedzi na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi:
 
"Emmanuel to mój wielki przyjaciel – jestem bardzo dumny z tego, że jego kariera zaczęła się ode mnie i jestem przekonany, że pewnego dnia stanie się prezydentem Francji".
 
 
Jak się okazuje przepowiednia spełniła się w 100 %.
 
 
W następnym fragmencie Attali stwierdza:
 
 
"Rzecz w tym, że prezydent republiki nie posiada władzy - albo można powiedzieć, że ma ją w o wiele mniejszym stopniu niż wcześniej, podczas gdy tak Francuzi i on sam sądzą, że nic się nie zmieniło".
 
 
"A to dlaczego?"  – pyta zdumiona dziennikarka.
 
 
Attali odpowiada:  "Z wielu przyczyn – przede wszystkim dlatego, że została zniesiona kara śmierci i nie ma już Związku Radzieckiego, a zatem dwa fundamentalne wymiary taumaturgiczne, tj. prawo do życia i śmierci przestały istnieć.
 
Następną ważną przyczyną jest euro, które sprawiło, że przeważająca część polityki gospodarczej stała się – szczęśliwym trafem – europejska.
 
Potem decentralizacja – wielkie inwestycje nie należą już więcej do państwa; to samo jak chodzi o politykę w sprawie dużych infrastruktur.
 
W odniesieniu do prywatyzacji – żadna polityka przemysłowa nie jest możliwa.
 
Jak chodzi o globalizację – w dużej mierze wygrał wolny rynek. Jest wiele spraw, które uważane były za kompetencje państwa ale przestały nimi być".
 
 
Narrator stwierdza:  "Attali przypomina tutaj, że prezydent nie posiada w tej chwili innej władzy niż tą, którą pozostawia mu do dyspozycji wolny rynek".
 
 
Dziennikarz cytuje następnie wypowiedź Attali'ego:  "Większość polityków zadawala się radzeniem sobie jako tako dzień po dniu i łataniem dziur".
 
 
Attali komentuje dalej: "To jest rzeczywistość. Politycy nie mają realnej władzy. Poza splendorem bycia wybranymi przez naród – nie posiadają żadnego prawdziwego wpływu na życie społeczeństwa".
 
 
Narrator mówi: "Attali przypomina, że personel polityczny jest bezsilny. Jakby nie patrzeć – politycy są na służbie rynku. A zatem to rynek posiada władzę i to umowy rynkowe stają się kodeksem, który przedkłada się nad prawami człowieka".
 
 
W minucie 1:46 – Attali mówi o Europie: "My wszyscy – wraz ze mną – którzy mieliśmy przywilej uczestniczenia w redagowaniu Traktatu z Maastricht – działaliśmy tak, by wyjście z UE było niemożliwe. Zadbaliśmy o to, by zapomnieć o napisaniu paragrafu pozwalającego na opuszczenie UE".
 
 
Narrator dodaje: "Attali czuje się zaszczycony faktem, że uniemożliwił narodom samostanowienie się. Tylko rynek decyduje. Jego celem jest dalsze zwiększenie władzy rynku".
 
 
A oto przyszłe przesądzone już zwycięstwa rynku.
 
 
2:11 – Attali: "Wolny rynek obejmie także te sektory, do których do dziś nie miał dostępu. Dla przykładu: sektor opieki zdrowotnej, szkolnictwa, policji, wymiaru sprawiedliwości i spraw zagranicznych. Ponadto, jednocześnie – w stopniu uzależnionym od nieobecności reguł prawnych – rozprzestrzeni się on na strefy, jakie obecnie uważane są za nielegalne, czy kryminalne, takie jak prostytucja, handel organami, bronią lub racket (wymuszanie haraczu), itp.  
 
 
A zatem, będziemy mieli do czynienia z coraz to większą dominacją rynku – powodującą koncentrację bogactw, rosnącą nierówność, priorytet dla rozwiązań krótkoterminowych, tyranię natychmiastowości i pieniądza – aż do końca, tj. aż do komercjalizacji elementu najważniejszego, którym jest życie – to znaczy do transformacji istoty ludzkiej w towar przeznaczony na handel. Człowiek stanie się klonem i robotem produkującym samego siebie".
 
 
"Internet – dający dostęp do wiedzy omijając cursus hierarchiczny – stanowi zagrożenie dla tych, którzy, wiedzę posiadają i którzy decydują".
 
 
Narrator mówi dalej:  "Prezydent i ministrowie są jedynie statystami, których zadaniem jest ułatwienie procesu przejęcia władzy przez rynek. Zajmują się więc deregulacją, zubożeniem i likwidacją usług publicznych, otwarciem wszystkich sektorów gospodarki na konkurencyjność, zniszczeniem ochrony pracowników i obywateli. Ponadto, jeszcze tym by naród milczał".
 
 
3:48 – Attali: "Żyjemy aktualnie w stanie wyjątkowym. Rzeczywistość sprawia jednak, że zawsze powinniśmy żyć w stanie wyjątkowym. Instytucjonalizacja stanu wyjątkowego jest jedynie uznaniem i akceptacją realnego stanu rzeczy".
 
 
Narrator:  "W czyich rękach jest władza? To rynek jest narzędziem, pozwalającym na kumulację kapitału. Władza polityczna znajduje się w rękach posiadaczy kapitału i właścicieli działalności dochodowych. To oni tworzą i niszczą władzę polityczną, bez jakiejkolwiek możliwości ingerencji w te sprawy ze strony narodu".
 
 
4:08: Narrator:  "Oni już przygotowali sukcesję po Macron'ie".
 
 
4:11: Attali – uśmiechając się szyderczo stwierdza:  "Powiem coś więcej – znam kobietę, która stanie się prezydentem po Macron'ie". (...)
 
 
Ktoś przypomniał, że Macron w swym instant-book noszącym tytuł  Révolution (który ukazał się w listopadzie – przed wyborami) deklarował się jako przeciwnik  "niekończącego się stanu wyjątkowego, który stwarza więcej problemów niż je rozwiązuje. Nie możemy żyć w wiekuistym stanie wyjątkowym".  

Wygląda na to, że, Attali napisał Macron'owi program, a książka została przygotowana przez kogoś innego.
 
 
"Jedynym prawem świata stanie się wolny rynek, który stworzy Hiper-Imperium, globalne i nieuchwytne".
 
 
Według Paul'a Cassia, profesora prawa administracyjnego – trwały stan wyjątkowy, który pozwala na zastosowanie środków zagrażających prawom człowieka wyłącznie na podstawie podejrzenia – staje się niezbędny po to, by wolny rynek mógł objąć i te sektory, z których jest dziś wykluczony, po czym wykorzystać je jako źródło zarobków prywatnych.
 
 
Przypomnijmy raz jeszcze słowa Jacques'a Attali:

"Nie tylko opieka zdrowotna i szkolnictwo, ale także policja, sądownictwo, ministerstwo spraw zagranicznych powinny zostać sprywatyzowane; handel ludzkimi organami powinien zostać wyjęty spod kontroli organizacji kryminalnych i zalegalizowany. Na koniec – to samo powinno dotyczyć rzeczy najważniejszej, co się przekłada na komercjalizację ludzkiego życia".
 
 
"Idziemy w kierunku ludzkości unisex, co rozwiąże bardzo ważny problem – nasze zdolności poznawcze są uwarunkowane od wielkości mózgu. Gdyby dziecko urodziło się ze sztucznej matrycy – wielkość mózu mgłaby nie mieć ograniczeń".
 
 
 
Naród francuski – który był kiedyś w najwyższym stopniu rewolucyjnym, wywrotowym i zwolennikiem państwa – zaakceptuje wszystko, o czym była mowa. Sondaże przewidują olbrzymią przewagę parlamentarną na korzyść Macrona  (artykuł został napisany 9 czerwca).  Czyżby dlatego, że sam naród francuski przestał istnieć?
 
 
Jednakże "reforma pracy" – jakiej domaga się Macron i wolny rynek – tj. danie przedsiębiorstwom możliwości bezpośredniego negocjowania z pracownikami ich płac, wymiaru godzin i warunków pracy, czyli praktycznie rzecz biorąc likwidacja krajowych układów zbiorowych – może w przyszłości obudzić opozycję, której w żadnym wypadku nie będzie można nazwać parlamentarną.
 
 
Może dojść do głosu "ulica" – "wywrotowa", jak najbardziej realna i brutalna – czyli stała historyczna niezadowolenia społecznego. Dlatego właśnie potrzebny jest trwały stan wyjątkowy i stąd bierze się użyteczność "islamskiego terroryzmu", która sprawia, że stan wyjątkowy staje się tak bardzo niezbędny dla "bezpieczeństwa" społecznego.

 
 
Wniosek prywatny autora artykułu na temat terroryzmu:
 
Mój kuzyn pracował kiedyś w Konsulacie Amerykańskim w Genui. Pewnego dnia, podczas rozmowy Konsul stwierdził:  "Czerwone Brygady? Kontrolujemy je z naszej bazy w Lizbonie".
 
Od tego czasu – na wiele lat przede mną – mój kuzyn wie, że nie istnieją ani terroryści ani akty terrorystyczne ani żaden inny rodzaj terroryzmu, który nie byłby pilotowany przez wywiady.
 
I w tej sprawie nie ma wyjątków. Jest to działalność, która służy do wywołania w przerażonej opinii publicznej – reakcji zaplanowanej i przewidzianej do 1 milimetra.

 
 W ten oto sposób terroryzm stał się nauką ścisłą.
 
 
VIDEO – MIX WYWIADÓW Z JACQUES'EM ATTALI: Mr Attali : porte-parole du marché, parrain de Mr Macron, nous parle.
 
 
***
 
Jacques Attali:  "Na człowieka po 65-tym roku życia społeczeństwo wydaje więcej niż on sam produkuje. To prawda, że obecnie na starości rynek zarabia, ale nie jest ona wypłacalna. Będąc socjalistą jestem przeciwnikiem przedłużania życia. Eutanazja będzie jednym z istotnych narzędzi używanych przez przyszłe społeczeństwa. Logiką socjalizmu jest wolność, zaś fundamentalną wolnością jest samobójstwo".
12 czerwiec 2017
 
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.  

 

KOMENTARZE

 • "oczywiście od Jacques'a Attali"
  .
  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/podstawy-demokracji-pomozecie-pomozemy/

  Attali to raczej "zbrodniczy wyznawca czterech liter"

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/09/polski-episkopat-wobec-nacjonalizmu/#comment-68163"

  jak tu nie przytoczyć

  - https://marucha.wordpress.com/2017/04/27/przemysl-holokaustu-nie-rezygnuje/#comment-671349
 • Po małej przerwie wracamy na blog
  RAM - GEOPOLITICA & DINTORNI - GEOPOLITYKA I OKOLICE
 • Straszne!!
  To ja żyję o dwadzieścia lat za długo! Tyle lat jestem już nierentowny! Co mnie teraz czeka? Areszt i przymusowa eutanazja?
 • @Casey 22:06:16
  .
  :))))))) .... Wszystkiego Najlepszego Panie Casey!... na następne co najmniej 20 lat!

  proszę się nie zamartwiać... zło w końcu szlag trafi .. ono samo od siebie zdechnie!
 • @RAM 22:45:24
  A ten Attali ile ma lat?
 • @roux 22:58:43
  .
  73
 • @RAM 23:10:53
  To jeśli jest konsekwentny. .......
 • @roux 23:31:27
  .
  przecież oni siebie w to nie wliczają!
 • @RAM 00:05:38
  "Narayama to mała wioska położona w niedostępnych górach. Panuje tu odwieczna zasada, że każdy mieszkaniec wioski, który skończy 70 lat musi odejść w góry, aby umrzeć. Odmowa ściąga hańbę i pogardę na całą rodzinę odmawiającego. "
  http://www.filmweb.pl/film/Ballada+o+Narayamie-1983-98801
 • @roux 07:59:59
  .
  dochodziło do tego tylko w sytuacjach wyjątkowych, tj. głodu.. nie była to praktyka powszechna..
 • Autor
  daję 5* - za cenny materiał - niby dla myślącego nic nowego, ale jak się włączy jakiekolwiek media, tam wszyscy pier...olą jak potłuczeni o terroryzmie islamskim, o agresywnym islamie - zastanawiam się czy tacy głupi - czy wszyscy są agenturą. Może rzeczywiście tak jest, że dostęp do jakichkolwiek mediów mają tylko ci, którzy zdali egzamin z posłuszeństwa - stąd jakiś 1-2000osób krążących stale po wszystkich stacjach - i poza tym (vide Grzegorz Braun) - mysz się nie prześlizgnie...


  kontekst zinstytucjonalizowanego terroryzmu również tu:

  http://att.neon24.pl/post/138843,czyj-miecz-wisi-nad-polska

  i jeden z komentarzy:

  ...prześledźmy z datą wsteczną: wszystko wskazuje na to, że to nie islamiści przewrócili dwie wieże (a zwłaszcza trzecią...), nie islamiści zdemolowali Bliski Wschód, nie islamiści podpalili Afrykę Północną, nie islamiści zorganizowali operację paszport/smartfon/ponton+logistykę z okrętami ratunkowymi czekającymi na sygnał, by zebrać kolejną grupę rozbitków. Nie islamiści spowodowali, że tzw uchodźcy są lepiej traktowani niż Szwedzi, Niemcy, czy Francuzi. Nie islamiści odpowiadają za dobór osobowy uchodźców bardziej przypominających wojsko. Nie islamiści również przekazali im informacje o bezkarności, ochronie służb, jaka na nich czeka, cichym przyzwoleniu na ekscesy. Gdyby takiego przyzwolenia nie było, pierwsza rozróba skończyłaby się ciężkim pałowaniem i deportacjami. Nic takiego nie ma miejsca.
  Nie islamiści spowodowali trwały uszczerbek na umyśle (tak to wygląda) brukselskich elit - itd - nie będę dalej wymieniał, wiadomo o co chodzi.

  Ktoś im to przygotował. I oczywiście są problemem. I słusznie społeczeństwa się burzą i protestują. I słusznie należy się ich obawiać. Zwłaszcza, gdy np zgodnie z białą księgą Bundeshwery zostaną zmilitaryzowani, przeszkoleni i uzbrojeni - będą idealni do bezwzględnego tłumienia wszystkiego co ich mocodawcy zechcą stłumić. To jest groźne.

  Tylko chodzi o to, żeby widzieć prawdę - a nie przedstawienie jakie nam się - wszyscy od lewa do prawa, jakby im rozum odjęło - pokazuje.

  Widzieć źródło i poznać mechanizm. Wtedy wiemy, z czym mamy do czynienia, więc wiemy też z czym mamy walczyć.

  Dlatego napisałem ten polemiczny tekst - żeby zaprotestować przeciwko uleganiu tyleż powszechnej, co powierzchownej narracji.

  Bo demiurgom tej gry DOKŁADNIE O TO CHODZI - żeby napuścić jednych na drugich wbrew woli i jednych i drugich. Bo jak się już wezmą za łby, ciężko będzie rzeź powstrzymać.

  I zrobi się wolne miejsce do zagospodarowania - dla tych "starszych i mądrzejszych", co nie piorą się po łbach - tylko czekają...

  Więc - przywołując Janusza Bieszka - pamiętajmy, żeśmy starsi niż ci "starsi" - więc powinniśmy być również mądrzejsi od tych "mądrzejszych".

  widzieć grę, nie tylko przedstawienie...
 • wolny rynek
  Na pewno tym nie będzie kręcił żaden "wolny rynek". To nie "wolny rynek" nakłada sankcje, opracowuje strategiczne bronie, wprowadza inwigilację, i nie "wolny rynek" wsadza ludzi do więzień za poglądy polityczne. To nie "wolny rynek" posługuje się CIA, Mossadem i podobnymi. To są konkretni ludzie którzy tworzą państwo cienia. To państwo jest zaborcze i pod pozorem wolnego rynku odbiera prawa do podejmowania decyzji ekonomicznych lokalnym rządom. Pod pozorem wolnego rynku rząd światowy buduje komunizm.
 • @Sol 12:36:37
  Attali komentuje dalej: "To jest rzeczywistość. Politycy nie mają realnej władzy. Poza splendorem bycia wybranymi przez naród – nie posiadają żadnego prawdziwego wpływu na życie społeczeństwa".

  Najgenialniejsza diagnoza Donalda Tuska.
 • Niewolny rynek
  .
  @Sol 12:36:37

  "To nie "wolny rynek" nakłada sankcje", nie, to "niewolny rynek" je nakłada, a dokładnie to jest MWF

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF
 • @Autor
  Wstrząsające...

  5*.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930