Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 1229 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Libijczycy wypędzają NGOs i zawracają 570 migrantów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Po dyskusjach, wielostronnych oskarżeniach, dochodzeniach 4 prokuratur włoskich i zdjęciach satelitarnych, na których widać statki NGOs stacjonujące u wybrzeży Libii w oczekiwaniu na migrantów – Marynarka Libijska przechodzi do ofensywy..."

 

Migranci: Napięcie na morzu – marynarka libijska wypędza statki NGOs
 
Migranti, tensione in mare: la marina libica caccia le Ong
 
 
 
 
Guseppe De Lorenzo    10 czerwiec 2017     tłum. RAM
 
 
 
Od słów do czynów. Po dyskusjach, wielostronnych oskarżeniach, dochodzeniach 4 prokuratur włoskich i zdjęciach satelitarnych, na których widać statki NGOs stacjonujące u wybrzeży Libii w oczekiwaniu na migrantów – Marynarka Libijska przechodzi do ofensywy.
 
 
Wczoraj libijska Straż Przybrzeżna zmusiła statki Lekarzy bez Granic, Openarms, Jugendrettet i Sea Watch do oddalenia się od granicy wód terrytorialnych kraju oraz oskarżyła NGOs o to, że otrzymały zawiadomienia od przemytników ludzi, zanim jeszcze ich łodzie oddaliły się od wybrzeża w okolicach Zuary.
 
 
W oficjalnym komunikacie –  admirał Ayob Amr Ghasem  stwierdza, że:

 
"Pół godziny przed lokalizacją łodzi z migrantami – zostały przechwycone bezprzewodowe rozmowy telefoniczne pomiędzy międzynarodowymi NGOs, które rozmawiały o zamiarze ratowania nielegalnych migrantów w pobliżu wybrzeży libijskich. Statki sprawiały wrażenie, że oczekują na łodzie by dokonać przeładunku. Straż Przybrzeżna skontaktowała się z jednostkami NGOs i nakazała im opuszczenie libijskich wód terytorialnych". (...)
 
 
Rzecznik prasowy Marynarki Libijskiej dodał:
 
"Postępowanie NGOs sprawia, że wzrasta tak ilość nielegalnych łodzi z migrantami jak i bezczelność przemytników. Przemytnicy dobrze wiedzą, że dzięki NGOs i ich nielegalnej obecności na morzu, polegającej na wyczekiwaniu na migrantów  – ich przerzut do Europy jest rzeczą łatwą".
 
 
Operacja libijska zakończyła się tym, że wojskowi z Trypolisu zawrócili do Libii 570 osób.
 
 
 
 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.  

 

 

KOMENTARZE

 • autor
  Co za impotent jednopał dorwał się do oceniania?
  Pozdrawiam
 • @roux 16:14:55
  Pewnie jakiś przemytnik ludzi dziś nie zarobił i spałował ze złości.
 • Tu przy okazji wkleję ze Sputnika.
  Fundacja Sorosa: wielomiliardowe spekulacje i wolny handel narkotykami.
  Po rozpoczęciu kryzysu ekonomicznego w państwach Unii Europejskiej aktywizowały swoją działalność NGO, stworzone przez ludzi, chcących pod przykryciem „humanitarnych” celów otrzymać korzyści finansowe lub wizerunkowe z takiej „altruistycznej” działalności.
  Najbardziej rażący przykład takiego NGO to stworzone i finansowane w różnych państwach organizacje finansowane przez spekulanta węgierskiego pochodzenia, George’a Sorosa.
  Autorski komentarz dla agencji Sputnik włoskiego publicysty Mario Sommossa o działalności Soros Foundation we Włoszech:

  „Przykładem połączenia humanitarnej altruistycznej działalności i innych, o wiele bardziej przyziemnych celów jest działalność organizacji założonych i finansowanych przez George’a Sorosa. Zasłynął on we wrześniu 1992 roku, kiedy został główną osobą tzw. „czarnego środowiska”, kiedy Bank Anglii był zmuszony do dewaluacji funta. Ta operacja przyniosła Sorosowi około miliarda dolarów czystego zysku.

  Po zakończeniu Londyńskiej Szkoły Gospodarki podjął w 1954 roku pracę w kompanii Singer & Friedlander. Soros zaczął zajmować się działalnością spekulacyjną, jego celem były waluty narodowe. W 1992 roku zmusił Włochy do wyjścia z Europejskiego Systemu Monetarnego i sprzedania mu w tajemnicy ogromnej ilości lirów, co przyniosło Rzymowi straty w wysokości 48 miliardów dolarów. Od tego czasu zajmował się tym dalej, za każdym razem piętrząc trudności przed tym czy innym państwem i czerpiąc z tego własne korzyści. Wiele państw oskarżało go o spekulacje na granicy prawa. Ponadto Soros Foundation jest jednym z głównych zwolenników wolnego obrotu narkotykami na świecie.
  Aby polepszyć swój wizerunek, Soros zaczął finansować znane organizacje pozarządowe, takie jak Amnesty International, Human Right Watch, Center for Constitutional Rights, American Civil Liberties Union i temu podobne. Poza tym, stworzył własne pozarządowe organizacje, które zajmują się problemami migrantów i obroną praw człowieka. Wiadomo także, że jedną ze sfer jego działalności jest polityka – Soros zainwestował setki milionów dolarów w kampanie wyborcze amerykańskich demokratów.
  W wyniku ataku hakerskiego na jego fundację Open Societies okazało się, że finansował kampanie wyborcze i stowarzyszenia oficjalnie zajmujące się ochroną praw człowieka w różnych państwach. W wielu takich przypadkach celem finansowania była polityczna destabilizacja w państwach, w których te organizacje działały. W niektórych przypadkach celem było stworzenie takiej sytuacji ekonomicznej i finansowej, która pozwoliłaby jego organizacjom nadal na niej zarabiać.

  Aby zrozumieć, kim jest George Soros i czym zajmują się niektóre ze stworzonych przez niego organizacji pozarządowych, można po prostu go posłuchać. W wywiadzie prowadzonym na żywo dla CNN Soros dopuścił, że mógł „sfinansować” rewolucję na Majdanie, aby „postawić u władzy przyjazną USA juntę”. W tym samym wywiadzie przyznał że przeprowadzał podobne operacje w Gruzji, Kirgistanie, Birmie i Iranie”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706105647180-Soros-spekulacje-Majdan/
 • @lorenco 17:01:15
  Podejrzewam, że raczej ktoś biadolący nad islamofobią Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930