Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
494 posty 1286 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

"Książę Ciemności" i Cohen – Watnick kontra Iran

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Zaledwie półtora miesiąca temu Qatar otworzył się na możliwość zbudowania wielkiego zagłębia wydobycia gazu – we współpracy z Iranem. Z całym prawdopodobieństwem, tego rodzaju wizja bardzo przestraszyła potęgi sunnickie..."

 

"Książę Ciemności" i Cohen – Watnick kontra Iran
 
 
Strzały i kamikadze w Teheranie: rozpoczęła sie tajna operacja C.I.A.
 
SPARI E KAMIKAZE A TEHERAN: E’ PARTITA L’OPERAZIONE COPERTA C.I.A.
 
 
Maurizio Blondet    7 czerwiec 2017      tłum. RAM
 
 
 
 
(...) Wydarzenia w Teheranie to tajne operacje amerykańskie.
 
Zaledwie 2 czerwca  New York Times  opublikował artykuł zatytułowany "'Książę Ciemności' został mianowany przez C.I.A. na stanowisko kierującego operacjami w Iranie – co oznacza przyjęcie twardszej linii (przez administrację USA)".
 
 
Jak pisze autor artykułu – specjalistą wyznaczonym do tego celu przez C.I.A. jest Michael D'Andrea,  "znany już wcześniej jako 'Książę Ciemności' lub 'Ayatollah Mike'. Są to przydomki, których D'Andrea dorobił się będąc funkcjonariuszem nadzorujacym poszukiwania Osamy bin Ladena, a także 'drone strike campaign' – (kampanię selektywnej eliminacji z użyciem dronów), przy pomocy której zabito tysiące bojowników islamskich i setki cywilów".
 
"He is known as the Dark Prince or Ayatollah Mike, nicknames he earned as the Central Intelligence Agency officer who oversaw the hunt for Osama bin Laden and the American drone strike campaign that killed thousands of Islamist militants and hundreds of civilians".

 
 
Nominacja, jaką otrzymał 'ayatollah Mike' – noszący tego rodzaju przydomek także z racji swego przejścia na islam jest – jak można dalej przeczytać –   "pierwszym ważnym sygnałem, że administracja Trumpa zastosuje twardą linię polityczną wobec Iranu, co prezydent obiecał podczas swej kampanii wyborczej".
 
"(...) the first major sign that the Trump administration is invoking the hard line the president took against Iran during his campaign".

 
 
New York Times przypomina dalej, że – Trump nazwał Iran  "'państwem terrorystycznym numer 1 na świecie' i zapewnił podczas całej swej kampanii wyborczej, że zlikwiduje lub skoryguje przełomowe porozumienie, zawarte pomiędzy Iranem i 6 światowymi potęgami, na podstawie którego Iran zgodził się na ograniczenie swego programu nuklearnego w zamian za złagodzenie sankcji".
 
"Mr. Trump called Iran 'the number one terror state' and pledged throughout the campaign to dismantle or revise the landmark deal between Iran and six world powers in which Tehran agreed to limit its nuclear program in exchange for sanctions relief".

 
 
 
"Nowa rola Michaela D'Andrea jest jednym z wielu sygnałów (pojawiających się wewnątrz agencji) o wiele bardziej energicznego podejścia w stosunku do tajnych operacji CIA pod przywództwem Mike'a Pompeo. (...)
 
Agencja powołała ostatnio nowego szefa sekcji antyterrorystycznej, który zabiega o zwiększenie uprawnień w walce z terrorystami islamskimi".
 
"Mr. D’Andrea’s new role is one of a number of moves inside the spy agency that signal a more muscular approach to covert operations under the leadership of Mike Pompeo, the conservative Republican and former congressman, the officials said. The agency also recently named a new chief of counterterrorism, who has begun pushing for greater latitude to strike militants".

 
 
"Iran jest dla CIA jednym z najbardziej trudnych zadań. Agencja ma niezwykle ograniczony dostęp do tego kraju – nie ma w nim ambasady amerykańskiej – a irański wywiad posiada prawie 40-letnie doświadczenie w zwalczaniu amerykańskiego szpiegostwa i  amerykańskich tajnych operacji".
 
"Iran has been one of the hardest targets for the C.I.A. The agency has extremely limited access to the country — no American embassy is open to provide diplomatic cover — and Iran’s intelligence services have spent nearly four decades trying to counter American espionage and covert operations".
 
 
 
 
Z artykułu można dowiedzieć się także, iż  głównym łącznikiem pomiędzy Białym Domem i agencjami wywiadowczymi, a także superdyrektorem National Security Council (NSC) w Białym Domu jest Ezra Cohen – Watnick, który – w rozmowie z innymi osobami zarządzającymi kontrwywiadem – stwierdził, że –"ma zamiar użyć amerykańskich szpiegów do obalenia rządu irańskiego".
 
"Ezra Cohen-Watnick, the council’s senior director for intelligence — the main White House liaison to intelligence agencies — has told other administration officials that he wants to use American spies to help oust the Iranian government".

 
 
Ezra Cohen – Watnick to 30 latek, który pracował jakiś czas w DIA – Defense Intelligence Agency, ale przede wszystkim liczy się to, że Cohen – Watnick – znany ze swej głębokiej nienawiści do rządu irańskiego – jest osobistym przyjacielem Jareda Kushner'a. (...)

 
 
Michael D'Andrea
 
 
FOTO: Agent Michael D'Andrea – muzułmanin (przeszedł na islam)
 
 
Ezra Asa Cohen-Watnick
 
 
FOTO: Ezra Cohen-Watnick
 
 
National Security Council (NSC)
 
 
"'Książę ciemności' został mianowany przez C.I.A. na stanowisko kierującego operacjami w Iranie – co oznacza przyjęcie twardszej linii (przez administrację USA)
C.I.A. Names the ‘Dark Prince’ to Run Iran Operations, Signaling a Tougher Stance
 
 
W C.I.A. – konwertyta na islam kieruje polowaniem na terrorystów
At CIA, a convert to Islam leads the terrorism hunt
 
 
 
'Ayatollah Mike' D'Andrea będzie prowadził nową twardą politykę C.I.A. w stosunku do Iranu
'Ayatollah Mike' D'Andrea to lead CIA's new hardline approach on Iran
 
 
 
 
Jak inteligentnie komentuje jeden z czytelników bloga (pisze Maurizio Blondet):
 
"Amerykańska i izraelska potrzeba zaatakowania Iranu rodzi się ze wcześniejszego popełnienia całej serii niewiarygodnych błędów politycznych.
 
Dla dynastii Saudów, a także dla syjonistów – najgroźniejszym wrogiem był zawsze Saddam Hussein. Opowiadano o zagrożeniu nuklearnym, o gigantycznym irańskim dziale, będącym w stanie dosięgnąć Państwo Izrael – odległe od Iraku setki kilometrów, itp.
 
Gdy wreszcie doszło do wyeliminowania tegoż niebezpieczeństwa – uświadomiono sobie, że w rzeczywistości Saddam Hussein był jedyną zaporą sunnicką pomiędzy Iranem i libańskim Hezbollah'em. Do tego rodzaju konstatacji doszło w roku 2006 – kiedy to w sposób zupełnie niespodziewany – Tsahal (wojsko Izraela) został pokonany przez wyszkoloną przez irańskich wojskowych formację libańską.
 
Po zniszczeniu Iraku – bez przeszkód i bez kontroli – zarówno broń jak i wojskowi irańscy mogli spokojnie przemieszczać się – pomiędzy Teheranem i Bejrutem. Jest to fakt, który wiele mówi na temat zdolności strategicznych amerykańskich neocon'ów i przywództwa izraelskiego. W tego rodzaju sytuacji – usraelskim partaczom i szamańskim aplikantom nie pozostaje nic innego do zrobienia, jak zaatakowanie Iranu.
 
Jednakże zanim o tym zadecydują – nasi "bohaterzy" powinni przypomnieć sobie tenże niewielki epizod, kiedy to w roku 2006 izraelska brygada Golani, wspomagana czołgami Merkava nie była w stanie zdobyć pojedynczego osiedla na granicy z Libanem, bronionego przez siły rezerwowe Hezbollah.
 
Należy postawić więc pytanie: czy zdają sobie sprawę z tego co oznacza zaatakowanie tak wielkiego, wielomilionowego państwa jak Iran, dobrze uzbrojonego, a ponadto zaciekle narodowościowego i świadomego siebie?"

 
 
Golani Brigade
 
 
 
Jest to świetny komentarz.
 
Jednakże Amerykanie i Żydzi - ponad wojnę przedkładają działalność wywrotową – prowadzoną we wnętrzu państw – hybrydową i bandycką, ponieważ jest ona mniej ryzykowna. I to jest właśnie to, co dzieje się obecnie w Teheranie, choć jest za wcześnie, by zorientować się, czy jest to początek puczu, czy też "strategia napięcia" realizowana przy pomocy terrorystów z ISIS-u, opłaconych przez wyżej wymienionych. (...)

 
 
***

 
 
Powodem kryzysu w Qatar'ze jest gaz
Il gas dietro la crisi del Qatar
 
 
 
 
Matteo Carnieletto     7 czerwiec 2017       tłum. RAM
 
 
 
 
Według izraelskiego dziennika  Haaretz  – prawdziwym powodem, dla którego Arabia Saudyjska i inne kraje arabskie zadecydowały o izolacji Qataru jest gaz.
 
Qatar jest największym eksporterem płynnego gazu ziemnego, a jego produkcja roczna to prawie 80 milionów ton, w dominującej części sprzedawanych Japonii (będącej największem jego importerem na świecie) oraz krajom europejskim.
 
 
Zaledwie półtora miesiąca temu, w kwietniu Qatar otworzył się na możliwość zbudowania wielkiego zagłębia wydobycia gazu – we współpracy z Iranem. Z całym prawdopodobieństwem, tego rodzaju wizja bardzo przestraszyła potęgi sunnickie.
 
 
 
Wspólne qatarsko-irańskie złoże gazu jest tłem wojny dyplomatycznej na Bliskim Wschodzie
The Qatar-Iran Gas Field Behind the Diplomatic War in the Middle East
 
 
 
 
Po 12 latach Qatar wznawia rozwój największego na świecie złoża gazu
Qatar restarts development of world's biggest gas field after 12-year freeze
 
 
 
 
 
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.  

 

 

KOMENTARZE

 • Żydowski Pax Russo-Americana
  Cyt://[żyd] Cohen – Watnick – znany ze swej głębokiej nienawiści do rządu irańskiego – jest osobistym przyjacielem [żyda] Jareda Kushner'a. (...)// czytaj Trumpa.

  i to jest zrozumiałe.

  Jasne jest również dla mnie, że powiązanie interesów żydowskich z każdymi innymi również rosyjskimi może być korupcjogenne.

  Żona Cohena jest znajomą tego tu niżej zegarkowego aferała /drogie zegarki to widać taki demokratyczny sznyt/. Peskow zlecał firmie Ketchum Inc. w której ona pracuje przeróżne prace o znaczeniu Strategicznym dla Rosji.

  //His wife worked for Ketchum Inc., where she did public relations work for the Russian government.[3][26][27]//

  //In 2006, Dmitry Peskov, Vladimir Putin's press attaché, hired Ketchum to work on the 32nd G8 summit held in Saint Petersburg, to improve Russia's reputation in the West after its state-controlled energy company, Gazprom, cut off natural gas supplies to Ukraine.[54]

  From 2006 to 2015, Ketchum represented the Russian Federation in the US and Europe[55] for events including the G20 Summit, World Economic Forum, and 2014 Sochi Olympics, media and op-ed outreach.[56][57] In 2013, Ketchum pitched an op-ed from Russian president Vladimir Putin on the Syrian Civil War to The New York Times.[58] //

  Dmitriy Sergeyevich Peskov the Press Secretary for the President of Russia, Vladimir Putin.[1]

  http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03395/Peskov_3395892b.jpg
 • @Arjanek 21:34:30
  .
  ta rzecz oplata ze wszystkich stron.. we wszystkich kierunkach i na wylot..
 • @RAM 22:19:39
  Nie zdążyłem mu odpowiedzieć, to zrobię to tu...

  Dmitry Peskov i jego żona to The Offshore Patriots :)

  Raj podatkowy to raj dla żydów i takich Szabesgojów jak ci tutaj.
  https://www.occrp.org/en/panamapapers/persons/peskov/

  A tu specjalny występ dla ikulalibala. Niech spróbuje to ogarnąć. Jeśli ona tańczy tak przebrana we wszystkich tych swoich szkołach tańca na lodzie to nie ma co się dziwić że kasę musi chować w rajach podatkowych. Założę się, że Putin był na tym holomit szoł i bił brawo.

  http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/putin-ally-dmitry-peskov-holocaust-ice-skating-concentration-camp-tatiana-navka-a7442121.html
 • Maurizio Blondet ( czy też komentator) się myli
  Napaść na Iran była planowana od dawien dawna, a wtajemniczonym ogłoszona po 9-11 już w czasie bombardowania Afganistanu, o czym mówił amerykański generał Clark: w ciągu pięciu lat miano zaatakować siedem państw: Irak, Syrię, Liban, Libię, Somalię i Sudan, a na końcu Iran. Jak widać, plany się trochę zmodyfikowały i rozciągnęły w czasie, ale Iran miał być wisienką na torcie i celem ostatecznym ze względu na swoje złoża naturalne.
  https://youtu.be/9RC1Mepk_Sw

  Zgadza się, w Katarze chodzi o gaz.
 • @Lotna 22:54:03
  .
  nikt się nie myli, bo to jedno z drugim nie koliduje..

  Blondet pisał o tym i zamieszczał wspomniane video, a ja jego artykuł na ten temat przetłumaczyłem ... najpierw był opublikowany na portalu Profesora Dakowskiego, a później umieścilem go także na NEonie24, kilka miesięcy temu..

  oni zawsze mieli apetyt na Iran, a w międzyczasie sami sobie plany krzyżowali.. spryt to nie to samo co inteligencja... :)))
 • @Lotna 22:54:03
  Zawsze chodziło, chodzi i będzie chodziło o Iran. Tam są drugie po Rosji największe pokłady gazu ziemnego na świecie i to do tego najtańsze w wydobyciu.
  Złodzieje cudzego szykowali, szykują i będą szykować kradzież irańskich złóż pod każdym pozorem.
 • @Lotna 22:54:03
  .
  Blondet to ekspert .. to bardzo doświadczony i sumienny dziennikarz.. dysponuje ponadto żródłami informacyjnymi pierwszorzędnej jakości!
 • @Arjanek 22:41:53
  Żydzi od lat kupczą tym wyimaginowanym holokaustem, to szabesgoje nie mogą?
 • @RAM 23:18:47
  "oni zawsze mieli apetyt na Iran, a w międzyczasie sami sobie plany krzyżowali.. spryt to nie to samo co inteligencja... :)))"

  W tym momencie przypomina mi się cytat z Michalkiewicza : "wszystko gra i koliduje jak mawiają gitowcy"...

  ...podczas gdy nad wojska USA w Syrii nadleciał dron przypominający MQ1 "Predator" i dokonał "bezczelnego" ataku "szczelając i w ogóle" - drona zestrzelono.

  - jeśli był podobny, to rzeczywiście mógł to zrobić Iran, bo podobno skopiował go wcześniej.

  - lub - co bardziej prawdopodobne - "ktoś" chciał "PODJUDZIĆ" na Iran ;-///// bo skoro można było walnąć w USS Liberty....

  Ps.

  A widzisz, mówiłem, że jeszcze będziesz na pudle :-DDD
  Pozdro!

  5*
 • @lorenco 23:19:49
  "Złodzieje cudzego szykowali, szykują i będą szykować kradzież irańskich złóż pod każdym pozorem."

  Boję się myśleć co zrobią z Polską, jak to prawda, że mamy 4 bln baryłek ropy. To byłoby ponad 10 razy więcej niż ma Arabia S. Kiedyś link do tego zapodała Szanowna Ewinia.

  Ukłony
 • @Jasiek 09:58:49
  istotną rzeczą jest skąd się bierze ropa i gaz oraz węgiel ... zauważ że nie napisałem w czasie przeszłym ... może to kłamstwo co żydy wmawiają o ich pochodzeniu, a Mendelejew się nie mylił ... (nie chodzi o tzw. tablice)
 • ciąg dalszy
  ... czy ktoś z Was zastanawiał się na czym polega wydobycie węglowodorów metodą łupkową ...? dla ułatwienia dodam że nie ma to nic wspólnego z łupkami a nazywanie tego "szczelinowaniem" to ściema ...
 • @Drab61 22:56:02
  Niezbyt tym się interesuję i nie wiem, czytałem gdzieś kilka razy, że mieszkańcy w okolicach owego wydobycia nie są zbyt szczęśliwi i ten gaz, to gaz "głupkowy".
  Zatem napisz na czym to polega; mnie się nie chce szukać ponieważ jak mi się zdaje w Polsce pomysł na gaz głupkowy nie wypalił lecz jestem ciekaw co masz na myśli:)
 • @Drab61 22:56:02
  http://gazlupkowy.info.pl/7-zagrozen-zwiazanych-z-wydobyciem-gazu-lupkowego/
  https://youtu.be/eIjlmlK_z7g
  https://youtu.be/RvwEGLrATAk

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829