Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
383 posty 986 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Watykański tweet z gay'em Charamsą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Znajdował się na nim Krzysztof Charamsa – polski prałat gay razem ze swym narzeczonym oraz stwierdzeniem:"Kościół piegrzymujący z radością wsłuchuje się w ludzkie niepokoje..."

 

Watykański tweet z księdzem gay'em – podejrzane posunięcie przeciwko papieżowi
 
 
Tweet del Vaticano con il prete gay, la mossa sospetta contro il Papa
 
 
 
3 czerwiec 2017        tłum. RAM

 
 
Tweet opublikowany i wkrótce usunięty przez Stolicę Apostolską wstrząsnął Franciszkiem. 

 
Widać było na nim Krzysztofa Charamsę – polskiego prałata (który w roku 2015 w przedzień Synodu na temat Rodziny publicznie zadeklarował się homoseksualistą) razem ze swym narzeczonym oraz stwierdzeniem:  "Kościół piegrzymujący z radością wsłuchuje się w ludzkie niepokoje".

 
Fotografia i napis były widoczne online na profilu Świętopietrza do godziny 18.15 wczoraj, po czym zostały usunięte.

 
 
O co chodzi?

 
Czy jest to fake lub cios poniżej pasa w stosunku do Franciszka, który jest od zawsze otwarty na świat pedałów?
 
Watykańskie Biuro Prasowe nie skomentowało zajścia. Powiedziano jedynie, że strona internetowa jest zarządzana przez agencję z zewnątrz Watykanu.
 
Jednakże każdy tweet, post na Facebook'u czy Instagram'ie – zanim znajdzie się online musi być zatwierdzony przez watykański Sekretariat Stanu.
 
Istnieje podejrzenie, że jest to najnowszy akt strategii napięcia zorganizowanej przeciwko papieżowi Bergoglio.

 
 
Charamsa skomentował wydarzenie słowami:
 
"W nieporządku, jaki panuje w Watykanie – żeby nie powiedzieć w chaosie – takie i inne rzeczy są na porządku dziennym. Widać też, że są tam zainteresowani mną i moim towarzyszem, jeżeli mają pod ręką nasze fotografie".

 


 
 
Pedalski tweet z Watykanu:

 
 

 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • autor
  Co za uparty impotent jednopał dorwał się do oceniania? Pozdrawiam
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 18:01:36
  .
  jak się czegoś nie wie, należy zapytać zanim połączy się bęcwała Danneelsa z jak najbardziej godnym szacunku Burke!

  to jest antyczny kapelusz kardynalski.. po jego znalezieniu, podczas jakiejś uroczystości poproszono kardynała Burke, zwolennika Tradycji Katolickiej o jego założenie i zrobiono mu fotografię..

  idioci z lewicowych mass mediów od lat wykorzystują to zdjęcie, twierdząc, że jest ulubiony kapelusz kardynała, noszony przez niego niemal na codzień, żeby go ośmieszyć .. Burke o tym wie i żałuje, że kapelusz założył..
 • @roux 19:33:31
  .
  ja mam gdzieś jedną jego gwiazdkę! .. odwzajemniam pozdrowienia!
 • @All
  Niestety ale Sekta ma ostatnie prawo cokolwiek oceniać . Do lochu te bajdurzenia . Ave :)))
 • @RAM 20:58:19
  Nie przejmuj się lochem ;-) i tak Cię znajdą Twoi czytelnicy
 • 05 października 2015 , Gazeta Wyborcza
  "Ksiądz Krzysztof Charamsa był ważnym watykańskim urzędnikiem - członkiem Kongregacji Nauki Wiary, drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej i wykładowcą papieskich uczelni. W ub. środę zaatakował na łamach "Tygodnika Powszechnego" ks. Dariusza Oko za jego homofobiczne wypowiedzi. Zarzucił mu używanie języka przemocy i błędy metodologiczne.

  Dwa dni później ks. Charamsa wyznał "Wyborczej", "Newsweekowi" i "Wprost" (każdej redakcji niezależnie), że jest szczęśliwym i zakochanym gejem i że oficjalnie ogłosi to na konferencji prasowej w Watykanie. W sobotę - dzień przed rozpoczynającym się synodem o rodzinie, na którym biskupi rozmawiają także o homoseksualizmie - wywiad z księdzem opublikowało włoskie "Corriere della Sera".

  Na ten tekst powołał się rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi, kiedy tego samego dnia przed południem ogłosił, że ks. Charamsa traci wszystkie swoje watykańskie funkcje, łącznie z członkostwem w Kongregacji Nauki Wiary. "Decyzja, by dokonać tak głośniej manifestacji w przeddzień otwarcia synodu, wygląda bardzo poważnie i nieodpowiedzialnie, ponieważ zmierza do narzucenia zgromadzeniu synodalnemu nieuzasadnionego nacisku mediów" - napisał ks. Lombardi. Dodał, że dalszy los kapłaństwa Charamsy leży w rękach jego biskupa diecezjalnego.

  Ks. Charamsa pochodzi z Gdyni, jest kapłanem diecezji pelplińskiej, na której czele stoi bp Ryszard Kasyna. Ten w sobotę upomniał księdza, by "wrócił na drogę chrystusowego kapłaństwa" i poprosił wiernych o modlitwę za niego.


  - Dalszy los ks. Charamsy zależeć będzie od jego postawy i przyjęcia upomnień ze strony zwierzchnika - tłumaczy Michał Poczmański, adwokat kościelny i specjalista od prawa kanonicznego. Kościelne prawo pozwala w takim przypadku nawet na wyrzucenie z kapłaństwa. Rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik nie chciał komentować sprawy, odesłał nas do wspomnianych komunikatów: watykańskiego i pelplińskiego.

  Spontanicznie?

  Już po oświadczeniu Lombardiego ks. Charamsa w sobotę w południe zaprosił dziennikarzy do jednej z rzymskich restauracji. Jeszcze raz przyznał, że jest gejem. Odczytał swój manifest w obronie homoseksualistów, w którym domaga się rewizji krzywdzących gejów zapisów katechizmu, a także przemyślenia interpretacji fragmentów Listu św. Pawła o gejach."
  http://wyborcza.pl/1,75398,18966332,szkoda-ksiedza-charamsy.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31