Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
345 postów 872 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Koń "senator" Kaliguli i "first lady" – Gauthier Destenay

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Mamy dziś do czynienia z wizją świata całkowicie przewróconą do góry nogami, w której prawo pozytywne tworzy według własnego upodobania rzeczywistość, zamiast być przez nią inspirowanym i uwarunkowanym..."

 

 
 Koń "senator" Kaliguli i "first lady" – Gauthier Destenay
 
 
Grupowe zdjęcie "first ladies" – koń Kaliguli i Destenay
La foto di gruppo delle “first lady”, il cavallo di Caligola e Destenay
 
 
 
 
 
Rodolfo de Mattei                 27 maj 2017     tłum. RAM
 
     

 
  
 
"First ladies" brukselskiego szczytu NATO
 
 
Robi na świecie furorę grupowe zdjęcie  "first ladies"  sfotografowanych podczas brukselskiego szczytu NATO, na którym wśród 9 kobiet – towarzyszek i żon prezydentów i premierów różnych krajów – wyróżnia się mężczyzna w garniturze i pod krawatem, którego obecność kłuje wprost w oczy.
 
 
Kim jest natręt znajdujący się pomiędzy Brigitte Trogneux –  żoną Emmanuela Macron'a, Melanią Trump, Emine Gülbaran – żoną prezydenta tureckiego Erdogan'a, królową Mathilde z Belgii, Ingrid Schulerus – towarzyszką sekretarza generalnego  NATO Stoltenberga,  Desislavą Radevą – towarzyszką prezydenta Bułgarii, Amelie Derbaudrenghien – towarzyszką premiera Belgii, Mojcą Stropnik – towarzyszką premiera Słowenii e Thorą Margret – pierwszą damą Islandii?
 
 
Odpowiedź jest szokująca, jako że po raz kolejny – w sposób emblematyczny ujawnia się faktyczna i surrealna modyfikacja społeczno-kulturowa  zachodząca w naszym społeczeństwie.
 
 
Podług globalnego dyktatu etycznego – dziesiąty komponent towarzystwa – czyli Gauthier Destenay, "mąż" Xavier'a Bettel'a – premiera Luksemburga – posiada wszystkie atrybuty pozwalające mu na pozowanie do fotografii razem z innymi  première dame.
 
 
Gauthier Destenayi Xavier Bettel
 
Gauthier Destenay
 
Xavier Bettel
 
 
Protokół poprawności politycznej przewiduje zakwalifikowanie Destenay'a do fotografii grupowej z  "first ladies",  pomimo iż jest to jawnym nonsensem ze względu na jego przynależność do płci odmiennej.
 
 
Można założyć się, że od wydarzenia, o którym mowa zarejestrujemy stopniowe wycofywanie z języka dziennikarskiego określenia  "first lady"  i zastępywanie go bardziej inkluzywnym  "first partner".
 
 
 
Ta patetyczna historia przywodzi na myśl Kaligulę, cesarza rzymskiego, który mianował senatorem swego konia – przestrzegając co do joty wszystkich przepisów prawnych, wymaganych do zatwierdzenia tego rodzaju promocji.
 
 
Mamy dziś do czynienia z wizją świata całkowicie przewróconą do góry nogami, w której prawo pozytywne – pojmowane jako ustanawiane przez człowieka – tworzy według własnego upodobania rzeczywistość, zamiast być przez nią inspirowanym i uwarunkowanym.
 
 
Tak jak koń Kaliguli – który choćby był najlepszą na świecie chabetą – nie posiadał żadnego prawa do ubiegania się o status senatora, nie będąc człowiekiem – podobnie Gauthier Destenay, uwieczniony pomiędzy kobietami jako  "first lady"  w rzeczywistości nie spełnia przecież warunków by go za takową uważać.
 
 
W tym sensie – fotografia ze szczytu NATO w Brukseli jest obrazą w  stosunku do rzeczywistości i zdrowego rozsądku.
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 
 

  

 

KOMENTARZE

  • Nie udalo mi się lepiej wkleić obrazka!
    .
    może Admin pomoże.. link jak poniżej:

    https://www.corrispondenzaromana.it/wp-content/uploads/2017/05/La-foto-di-gruppo-delle-%E2%80%9Cfirst-lady%E2%80%9D-il-cavallo-di-Caligola-e-Destenay.jpg
  • autor
    Co za impotent oceniał notkę, której zrozumieć nie jest w stanie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031