Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
345 postów 872 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Manchester: "Umiarkowani opozycjoniści" w akcji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Masakra w Manchester'ze jest skutkiem ubocznym brytyjskich puczów przeprowadzonych w Libii i na Bliskim Wschodzie – będących wyrazem posłuszeństwa względem amerykańskich neocon'ów..."

 

Manchester: "Umiarkowani  opozycjoniści" w akcji
 
 
 
Manchester: "umiarkowani  opozycjoniści" zabijają nasze dzieci
Manchester: i “ribelli moderati” che uccidono i nostri figli
 
 
 
Giampaolo Rossi       26 maj 2017        tłum. RAM
(włoski archeolog i dziennikarz)
 
 
 
 
Tajne porozumienie
 
 
Pomiędzy masakrą w Manchester'ze i skandaliczną wojną w Libii – którą Londyn prowadził razem z Paryżem i Waszyngtonem po to by obalić Kadafi'ego – istnieje bezpośredni związek.
 
 
Biorąc za punkt wyjścia libijskie pochodzenie Salman'a Abedi'ego – zamachowca – jest rzeczą możliwą zrekonstruowanie obłędu, jakim jest polityka zagraniczna prowadzona od lat przez Zachód na Bliskim Wschodzie – realizowana poprzez wspieranie tych, którzy dziś zabijają nasze dzieci.
 
 
Spróbujmy zrozumieć dlaczego.
 
 
2 lata temu brytyjski dziennik  The Guardian  opublikował dokumenty odnalezione w Trypolisie po upadku Kadafi'ego, które rzuciły snop światła na historię, o której mass-media zachodnie postanowiły zapomnieć.
 
 
Na ich podstawie ujawniony został fakt podpisania przez Tony Blair'a tajnego porozumienia z Kadafim w sprawie bardzo intensywnej współpracy pomiędzy MI6 (wywiadem brytyjskim) i wywiadem libijskim. Celem porozumienia było przeciwdziałanie islamskim organizacjom terrorystycznym, aktywnym w Libii i w Wielkiej Brytanii – wykorzystującym dla ich celów uchodźców lub obywateli brytyjskich libijskiego pochodzenia.
 
 
 
Umowa weszła w życie co najmniej od roku 2007, jako że ta właśnie data  figuruje na jednym z dokumentów odnalezionych w Trypolisie po upadku reżimu, a jest nim list podpisany przez angielskiego premiera, w którym – zwracając się do dyktatora libijskiego z poufałością  ("Dear Mu'ammar, I trust that you and your family are well..." – "Drogi Mu'ammar'ze, mam nadzieję, że tak ty, jak i twoja rodzina macie się dobrze...")  – Blair ubolewał nad faktem, iż sąd w Wielkiej Brytanii sprzeciwił się ekstradycji do Trypolisu dwóch osób podejrzanych o przynależność do LIFG – libijskiej Al Qaedy i wyrażał nadzieję, że zajście nie zakłóci  "skutecznej współpracy dwustronnej, jaka w ważnym sektorze walki z terroryzmem rozwinęła się w ostatnich latach pomiędzy Zjednoczonym Królestwem i Libią".
 
 
 "I belive that it is essential that this decision  is nor allowed to undermine the effective bilateral co-operation which has developed between the United Kingdom and Libya in recent years. We have made much progress. It is  important, for the good of both our peoples, that we continue to do so, not least in the crucial area of counter terrorism".
 
 
 
List Tony Blair'a do Muammara Kadafi'ego napisany w kwietniu 2007
Tony Blair’s letter to Muammar Gaddafi in April 2007.
 
 
 
Według relacji  The Guardian  – współpraca była tak ścisła, że – gdy chodziło o odszukanie domniemanych jihadzistów członków LIFG, którzy znaleźli schronienie w Londynie – MI6 pozwalał agentom libijskim na ich operatywność na terenie Wielkiej Brytanii.
 
 
 
Ujawniamy w jaki sposób Tony Blair zawarł tajne porozumienie z reżimem Kadafi'ego
Revealed: how Blair colluded with Gaddafi regime in secret
 
 
 
 
Ugrupowanie LIFG, mające powiązania z Al Qaedą pojawia się również w kontekście masakry w Manchester'ze.
 
Władze angielskie twierdzą, że Libijczyk Salman Abedi miał utrzymywać kontakty z komórką LIFG działającą w tym mieście, kierowaną przez osobnika o nawisku Abd al-Baset Azzouz, określonego przez ONZ-owską agencję United Nations Security Council jako  "key Al-Qaida operative due to his ability to mobilize terrorist fighters and train recruits in skills like improvised explosive devices construction"  –  "kluczowy agent Al Qaedy (w Libii) z uwagi na jego zdolności w werbowaniu terrorystów oraz szkoleniu rekrutów w takich umiejętnościach jak budowa zaimprowizowanych ładunków wybuchowych".
 
 
 
Wszystko, co wiemy o kamikadze Salman Abedi z Manchester'u
Everything we know about Manchester suicide bomber Salman Abedi
 
 
Abd al-Baset Azzouz
 
 
 
Ponadto, również ojciec zamachowca (zaaresztowany po masakrze w Trypolisie) był z całym prawdopodobieństwem członkiem LIFG.
 
 
 
Atak w Manchester'ze: TV Emiratów Arabskich twierdzi, że ojciec zamachowca jest zwolennikiem Al Qaedy.
Attacco Manchester: tv Emirati, padre attentare è filo-Qaida
 
 
 
Można więc zapytać – dlaczego ugrupowanie uważane przez rząd Blair'a za terrorystyczne mogło działać i zorganizować się w Wielkiej Brytanii w sposób tak silny?
 
 
By móc odpowiedzieć na pytanie należy poznać historię libijskiego ruchu LIFG i historyjkę o  "umiarkowanej opozycji".
 
 
 
"Umiarkowani opozycjoniści" z Al Qaedy
 
 
LIFG (Libyan Islamic Fighting Group) jest ugrupowaniem jihadzistowskim założonym w roku 1995 przez libijskich weteranów, którzy walczyli wcześniej w Afganistanie. Dla wszystkich ugrupowań związanych z Al Qaedą – doświadczenia z Afganistanu – podczas których Osama bin Laden wyłonił się jako jeden z niekwestionowanych przywódców – są bardzo silnym spoiwem tak ideologicznym jak i religijnym.
 
 
Od początku jego istnienia –  celem LIFG było obalenie reżimu Kadafi'ego i ustanowienie w Libii państwa islamskiego. To LIFG w roku 1996 zorganizował nieudany zamach na przywódcę libijskiego (być może z udziałem MI6) i kilkakrotnie próbował zorganizować powstania.
 
 
 
Więzi pomiędzy LIFG i Al Qaedą zostały potwierdzone w roku 2001, kiedy to LIFG zostało wpisane na listę grup terrorystycznych sporządzoną przez ONZ i od roku 2005 – również na brytyjską listę Proscribed Terrorist Organisations.
 
 
 
LIFG – Al-Jama'a al-Islamiyyah al-Muqatilah bi-Libya
 
 
Zdelegalizowane organizacje terrorystyczne
PROSCRIBED TERRORIST ORGANISATIONS
 
 
 
Po wydarzeniach z 11 Września rządy zachodnie ujrzały w reżimie Kadafi'ego partnera niezbędnego do walki z terroryzmem islamskim – jako że Al Qaeda była takim samym wrogiem dla Kadafi'ego jak dla Zachodu – dlatego więc tak USA jak i Wielka Brytania (dzięki porozumieniom między wywiadami) rozpoczęły intensywną współpracę z Trypolisem.
 
 
 
Z nadejściem ery Barack'a Obamy i Hillary Clinton – wszystko jednakże uległo zmianie. Walka z terroryzmem przestała być dla rządów zachodnich priorytetem.
 
 
Partia Wojny, lobby saudyjskie i ośrodki władzy globalistów – które zaplanowały przeprojektowanie Bliskiego Wschodu – zadecydowały, że ważniejszą dla nich sprawą jest obalenie funkcjonujących tam reżimów świeckich, będących do tej pory skuteczną zaporą przed ekspansją integralizmu islamskiego.
 
 
Od tego momentu – jakby za sprawą magii – pojawiają się  "Wiosny Arabskie" i "rewolucje demokratyczne"  wspomagane bronią i intrygami CIA, oraz pieniędzmi obskuranckich monarchii z Zatoki Perskiej. "Wojna humanitarna"  staje się nakazem ideologicznym przy pomocy którego Zachód zmusza opinię publiczną do akceptacji popełnianych przez niego zbrodni.
 
 
 
Zaczynają się zamieszki w Libii. Terrorystów z Al Qaedy przedstawia się jako romantycznych  "umiarkowanych opozycjonistów", po czym w bezwstydny sposób lansuje się ich używając do tego minstreli (w rodzaju Bernarda Henry Levy) – którzy śpiewają o  "humanitarnych bombach"   i swymi kłamstwami zapełniają gazety i telewizje. Podobny los spotyka wkrótce Ukrainę i Syrię.
 
 
Także libijskie ugrupowanie LIFG (należące do Al Qaedy) złożone z jihadzistów sunnickich i integralistów anty-zachodnich staje się  "umiarkowaną opozycją"  – uzbrojoną i finansowaną przez Zachód z myślą o przyszłym obaleniu Kadafi'ego.
 
 
LIFG zmienia jedynie nazwę na LIMC – Lybian Islamic Movement for Change, dołącza do Libijskiej Przejściowej Rady Narodowej, uznanej przez Unię Europejską i USA, zaś Abdel Hakim Belhadj – jeden z jej leaderów – zostaje powołany na dowódcę wojskowego ugrupowania.
 
 
 
Abdel Hakim Belhadj
 
 
 
Franchising w Syrii
 
Również Abdel Hakim Belhadj jest kluczową postacią jak chodzi o zrozumienie współpracy rządów zachodnich z integralizmem sunnickim. W roku 2004 został zaaresztowany przez CIA (w związku z jego powiązaniami z Al Qaedą) i oddany w ręce Libijczyków. Wyszedł na wolność po ogłoszeniu kolejnej amnestii, po czym po wybuchu wojny domowej stał się łącznikiem pomiędzy sunnickimi ugrupowaniami jihadzistowskimi biorącymi udział w rewolcie libijskiej i NATO. Zajmował się także przepływem finansowań pochodzących z Qataru.
 
 
 
Ekstremistyczne ugrupowania w Libii
A View to Extremist Currents In LIBYA – Condensed version for policy makers
 
 
Na zdjęciu pochodzącym z artykułu opublikowanego w roku 2015 przez Ron Paul Institute widać Belhadj'a w przyjemny sposób spędzającego czas w towarzystwie 2 znaczących w kręgach elity neocon (która poprzez Clinton zasponsorowała il regime change) senatorów amerykańskich: McCain'a i Graham'a.
 
 
Abdel Hakim Belhadj w towarzystwie senatorów McCain'a i Graham'a – 2015
 
 
Czy McCain trzyma z ISIS-em?
McCain Stands With ISIS?
 
 
Ron Paul Institute
 
 
 
Gdy tylko zakończyła się wojna i funkcja Belhadj'a w konsolidacji nowej Libii została umocniona – ten sam Belhadj zajął się organizacją przerzutu libijskich bojowników członków LIFG do Syrii, mających wspomóc nowo powstałych  "umiarkowanych opozycjonistów"  z Free Syrian Army – i tych będących wynalazkiem USA i Wielkiej Brytanii.
 
 
Cel oczywiście był ten sam, tj. powtórzenie w Syrii schematu libijskiego i obalenie następnego reżimu świeckiego (Assada), wrogo nastawionego do integralizmu islamskiego.
 
 
 
Przywódcy islamistów  libijskich spotkali się z Free Syrian Army
Leading Libyan Islamist met Free Syrian Army opposition group
 
 
 
 
Czy integraliści islamscy mogą być naszymi sprzymierzeńcami? – Szaleństwo!
 
 
Jedna z hipotez na temat zamachu w Manchester'ze mówi, że jej autor zradykalizował się właśnie w Syrii – w komórkach LIFG działających wraz z innymi frakcjami Al Qaedy na granicy z Turcją, po czym wrócił do Wielkiej Brytanii, w której – jak zostało wspomniane wcześniej – przebywa wiele członków LIFG znanych wywiadowi, ale chronionych przez Londyn.
 
 
Fakt, że Zachód używa opisanych powyżej ugrupowań do prowadzenia swych  "wojen per procura"  bynajmniej nie robi z nich jego przyjaciółmi – ich nienawiść do Zachodu utrzymuje się nadal i jest taka sama jak ta, jaką żywią względem reżimów, które chcą obalić. Dzieje się tak ponieważ celem tychże ugrupowań jest tryumf islamu fundamentalistycznego tak na Bliskim Wschodzie jak i w Europie.
 
 
Zachód nigdy nie będzie w stanie pokonać terroryzmu islamskiego, jeżeli nie zdecyduje się na prawdziwą z nim walkę.
 
 
A nie zdecyduje się na nią – dopóki rządy państw zachodnich (USA, Wielka Brytania i przede wszystkim Francja) – są tegoż terroryzmu sojusznikami; w dalszym ciągu sprzedają broń krajom, które go finansują (Arabia Saudyjska) oraz wierzą, że mogą go używać do realizacji ich planów dominacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie.
 
 
 
Krótko mówiąc: największy problem tkwi w tym, że terroryzm w naszym europejskim domu nie będzie mógł być zniszczony dopóki demokracje zachodnie nie zaprzestaną wspierania tegoż samego terroryzmu w domach innych narodów.
 
 
 
VIDEO: Przepowiednia Kadafi'ego
VIDEO: La profezia di Gheddafi
 
 
VIDEO: Hillary Clinton o Kadafi'm: "Pojawiliśmy się, zobaczyliśmy, on zginął"
VIDEO: Hillary Clinton on Gaddafi: "We came, we saw, he died"
 
 
VIDEO: Więzieni przez milicje jihadzistowskie: Libijski handel migrantami – obóz dla prawadziwych uchodźców (tych bez iPhone'ów) pod Trypolisem, zarządzany przez jihadzistów libijskich
VIDEO: Detained by Militias: Libya's Migrant Trade (Part 1)
 
 
 
Oto jak zniszczono Libię – do takiego samego stanu chcą doprowadzić Syrię
Così hanno ridotto la Libia; così vogliono ridurre la Siria
 
 
 
***
 
 
 
Sataniczny Manchester. Nikt nie jest bez winy (fragment)

 
MANCHESTER SATANIC.NESSUNO E’ INNOCENTE.
 
 
 
Maurizio Blondet    25 maj 2017    tłum. RAM
(włoski dziennikarz i eseista) 
 
 
Wychodzi na jaw, że ojciec zamachowca z Manchester'u – Ramadan Abedi był agentem zwerbowanym przez wywiad brytyjski, zaangażowanym w dalekosiężny plan wojskowych kręgów libijskich, mający na celu zamordowanie Kadafi'ego. Po zdemaskowaniu go – Ramadan Abedi został potajemnie wywieziony i ocalony razem z rodziną przez tenże sam wywiad brytyjski. 
 
 
Gazeta Lybia Herald określiła go jako  "federalistę z Cyrenajki, walczącego o autonomię regionu, ale nieodnotowanego z racji przynależności religijnych".
 
 
 
Salman Abedi – zamachowiec urodzony w Manchester'ze ma libijskich rodziców
Manchester-born bomber of Libyan parents named as Salman Abedi
 
 
Ramadan Abedi działał we wschodniej części Libii, gdzie została zainicjowana rewolta plemienna, która w roku 2011 doprowadziła do obalenia i zabicia Kadafi'ego. To właśnie tam przybywały transporty armii z Qataru, a brytyjskie siły specjalne znajdujące się w terenie pomagały rebeliantom.
 
 
Wtedy to BBC poinformowała, że wojska wierne Kadafi'emu pojmały 6 żołnierzy należących do brytyjskiej formacji Special Air Service (SAS), natomiast w Libii zachodniej – podczas rzekomej akcji ewakuacji ich współziomków – uwięziono 6 elitarnych jednostek holenderskich.
 
 
Wynika stąd, że libijskie ugrupowanie rebelianckie na frocie wschodnim –  na czele którego stał Abdel Hakim Belhadj – było wspomagane przez formacje państw członków NATO.
 
 
 
Zamieszki w Libii: w pobliżu Benghazi pojmano członków SAS
Libya unrest: SAS members 'captured near Benghazi'
 
  
 
Jak pisze  The Independent  – w roku 2011 – kiedy samoloty brytyjskie w celu wyniesienia do władzy takfirów bombardowały rządowe wojska libijskie – także (bardzo młody wtedy) Salman Abedi – zamachowiec – przebywał we wschodniej części Libii.
 
 
Według relacji jego kolegów szkolnych – Salman  "był wcześniej osobą towarzyską – pił alkohol, palił trawkę. Po powrocie z Libii w roku 2011 zmienił się radykalnie. Stał się religijny a na dachu domu rodziny Abedi na Elsmore Road wywieszona została przez jakiś czas czarna chorągiew z napisami arabskimi".

 
 
Salman  Abedi był w Syrii i w Libii przed realizacją zamachu
Salman Abedi 'travelled to Syria and Libya' before carrying out Manchester attack
 
 
 
Należy także pamiętać o tym, że pod patronatem Hillary Clinton – ówczesnego sekretarza stanu – splądrowano bardzo dobrze zaopatrzone arsenały Kadafi'ego, a broń w ogromnych wprost ilościach wysłano do Syrii by uzbroić nią najemników takfirskich zwerbowanych w celu obalenia prawowitego jej rządu.
 
 
By uniemożliwić ujawnienie tejże bardzo brudnej sprawy skazano na śmierć Chrisa Stevens'a – ambasadora USA i jego ochronę, których można było uratować (grupa komandosów była gotowa do wylotu z Sycylii, kiedy przyszedł nakaz – "stand-down").
 
 
 
Podsumowując – masakra w Manchester'ze jest skutkiem ubocznym brytyjskich puczów zrealizowanych w Libii i na Bliskim Wschodzie, będących wyrazem posłuszeństwa względem amerykańskich neocon'ów.
 
 
O ile nie jest to operacja wręcz zamierzona przez brytyjski wywiad – jako że zamachowiec był dobrze znany policji – być może pomyślana w celu odciągnięcia (od czegoś ważniejszego) uwagi brytyjskiej opinii publicznej.
 
 
Osobiście, wydaje mi się, że pierwsza wersja jest bardziej prawdopodobna, choć – nie można wykluczyć, że i tym razem mamy do czynienia z przypadkiem, iż nie zmarnowano okazji by użyć chorego umysłowo, który nadawał się na islamskiego kamikadze. (...)
 
 
 
 
wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM 

 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Zatkało.
 • 5*
  Pańska notka jest bogatym i obiektywnym źródłem informacji na temat ostatnich wydarzeń w Manchester. Mnie również zatkało.
 • Co mnie często irytuje
  .
  to niebywale głupawe rozrzewnienie wielu zachłystujących się tzw. demokracją, która już w starożytnej Grecji nie była niczym innym, jak pewną formą NIEWOLNICTWA, co do dziś nie uległo żadnej zasadniczej zmianie.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  Doświadczenie z dzisiejszą demokracją, nawet tą najlepszą z najlepszych, uczy, że ustanowienie reżymu demokratycznego bez wsparcia zorganizowanej przestępczości jest nie do pomyślenia, że przytoczę przykłady

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/,1,2079306,184792242,czytaj.html

  Cytowane przez RAM udział grup przestępczych (Blair, Kadaffi, LIFG ) w organizacji procesów, nazwijmy dla uproszczenia, demokratycznych, nie są ani zaskoczeniem a jedynie racjonalnym wyjaśnieniem zjawiska. Tak, można śmiało sformułować tezę:

  Demokracja, w jakiej żyjemy, jest formą organizacji procesów nie tylko przestępczych ale i zbrodniczych, zresztą zgodnie z najwyższym celem demokracji

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel

  Tzw. wybory demokratyczne, są metodą wyłudzenia od społeczeństwa jego zgody na zastosowanie przez egzekutorów demokracji, grupy przestępcze, państwa jako instrumentu przemocy wobec tegoż społeczeństwa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  jest więc formą społecznego masochizmu, czyli rodzajem zboczenia.

  Grupy przestępcze zarządzające społeczeństwem, dbają wg znanych reguł o odpowiednie kształtowanie świadomości ludności ze znakomitym skutkiem, wykorzystując zarówno państwowe organy jak szkolnictwo, jak też prywatne jak znaczna część mediów.
 • @Laznik 09:38:59
  Racja, 100% racji
 • @miarka 01:39:33
  .
  :)))))
 • @AgnieszkaS 08:07:42
  .
  :))))
 • @RAM dałem 5!
  Trzeba im zrobić nową edycję BigBrothera! Wziąć uchodźców z Czeczenii którzy już są w Polsce, no i tych w Warszawie parę tysięcy beżowych i na siłę dokwaterować ich do mieszkań Kidawie Błońskiej, Ewie Kopacz, Kierwińskiemu itd. a także ich miłośnikowi naszemu Zygmuntowi B. Założyć kamery i puścić o 19-30 w TVP. Reszta mych komentarzy w tym temacie u Lorenco. Pzdr.
 • @RAM
  Brytyjczycy odpowiadają na islamski atak w Manchesterze. Robią tatuaże pszczoły(sic!) http://niezalezna.pl/99615-brytyjczycy-odpowiadaja-na-islamski-atak-w-manchesterze-robia-tatuaze-pszczoly Ps..Idioci, zapas kredek do asfaltu się skończył. Totalny odlot zachodu. Jak islamiści rozkręcą się z zamachami, tym idiotom braknie na ciele na te ich tatuaże. Niech sobie od razu cały ul wytatuują. To musi zrobić wrażenie na muslimach. Angole to zdegenerowana rasa ciot.W niczym nie są lepsi od muslimów. No to już po islamistach! Takiego ciosu na pewno nie wytrzymają. Z pewnego źródła wiem, że akcja przyniosła efekt. Jeden z muslimów, gdy dowiedział się o akcji o mało się nie zadławił kebabem, kolega klepnął go w plecy i uratował przed niechybną śmiercią. O mały włos, o mały włos! Więcej takich akcji a ciapate popękają ze śmiechu...ISIS już drży w posadach na widok wytatuowanej pszczoły!
 • ZDJECIA UKRYWANE
  .
  Melania Trump i statua Matki Bożej (podczas wizyty w rzymskim szpitalu pediatrycznym) - FOTO - Melania przeżegnała się.

  La visita di Melania Trump al Bambin Gesù in 27 foto
  http://formiche.net/gallerie/melania-trump-bambin-gesu-foto/
 • @kula Lis 67 10:29:38
  Naszemu Zygmuntowi B. Ziomek weż nie pier..l . Ave . :))) https://www.youtube.com/watch?v=6QQ8YGf91iY
 • @AUTOR
  Jakie mamy dowody na masakre, po za medialnymi?? Rownie dobrze moga nam sprzedac przejecie Marsa przez Reptylian.. to sa fakty nieweryfikowalne dla nas..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031