Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
518 postów 1384 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Bułgarscy obrońcy Europy i "Eurodame, Help!" Sorosa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Europa Zachodnia przedstawiona jest jako dobra wróżka, zajmująca się migrantami – w przeciwieństwie do państw Europy Wschodniej, opisanych jako zbiorowisko nieludzkich rasistów i ksenofobów..."

 

Bułgarscy obrońcy Europy i "Eurodame, Help!"Sorosa
 
Strażnicy granicy
I guardiani del confine
 
 
 
Matteo Bastianelli    18 maj 2017     tłum. RAM
 
 
 
Setki cywilów w ubraniach wojskowych patroluje bułgarskie lasy, by uniemożliwić migrantom nielegalne wkroczenia do kraju.
 
 
Po tym jak w roku 2013 wybudowano na granicy barierę z cementu i drutu kolczastego – do patrolujących żołnierzy straży granicznej i Frontexu dołączyli ochotnicy z Wojskowego Związku Weteranów Bułgarskich im. Vasila Levskiego i ruchu narodowego "Shipka".
 
 
Po gęsto zalesionych górach Strandja nad Morzem Czarnym – skrawku ziemi położonym pomiędzy Wschodem i Zachodem – poruszają się bezszelestnie ochotnicy dobrze wyszkoleni i  porozumiewający się ze sobą przy pomocy walkie talkie oraz sygnałów imitujących głosy ptaków.
 
 
Na ich czele stoi Vladimir Ruscev, emerytowany oficer armii bułgarskiej. Do stowarzyszenia należy 800 czynnych ochotników i tysiące osób wspierających je. Od 4 lat organizacja somofinansuje się i w systemie zmianowym, przy pomocy grup 30 – 40 osobowych patroluje część 230 – kilometrowej granicy bułgarsko – tureckiej.
 
 
W szeregach ugrupowania znajdują się byli wojskowi, studenci, murarze, kilka kobiet, sprzedawca kwiatów, instruktor wojskowy, adwokat Lachezar i Kemal – muzułmanin, będący piekarzem. Oprócz nich także wiele innych osób, które absolutnie nie chcą podawać miejsca pochodzenia, czy też nazwiska lub zawodu.  Z tego powodu prawie wszyscy noszą kominiarki. Mówią, że ISIS wyznaczył nagrody za ich głowy.
 
 
Boją się również rządu, który pomimo faktu, iż nie podjął do tej pory żadnych działań przeciwko nim – w ich zbiorowym wyobrażeniu stanowi melinę ludzi skorumpowanych, siedlisko konspiracji i narzędzie interwencji obcych państw.
 
 
Bułgarski rząd – po 10 latach od wejścia kraju do UE, charakteryzujących się nędzą i bezrobociem – uważany jest przez nich jako jeden z czynników odpowiedzialnych za upadek bułgarskiego marzenia o Europie.
 
 
Członkowie ugrupowania podkreślają, że nie są ekstremistyczną prawicą i że uważają się za coś w rodzaju partyzantów. Nie chcą też być określani jako polujący na migrantów i stwierdzają, że ich celem jest obrona granicy przed mafią zajmującą się handlem ludźmi, narkotykami i bronią oraz blokowanie – w imię prawa zabraniającego przekraczania granicy w miejscach niedozwolonych – każdego, kto się w lesie pojawi.
 
 
Wiele NGOs oskarża ochotników o poczynania nielegalne, ponieważ działają zamaskowani, uzbrojeni w noże i pałki. (...)
 
 
Vladimir Ruscev – komendant ugrupowania mówi:  "Kiedy znajdujemy migrantów – dzwonimy na policję".I powołując się na art. 59 konstytucji, dodaje:  "Obrona kraju powinna być obowiązkiem, a także kwestią honoru dla każdego obywatela Bułgarii". (...)
 
 
Bułgaria to dualizm Wschód-Zachód, ale pomimo to – granica jest dla patriotów bułgarskich ostatnim bastionem broniącym przed islamizacją tak samej Bułgarii, jak i Europy. Jest to odczucie mające związek z lękami i urazami sięgającymi swymi korzeniami 500-letniej dominacji otomańskiej oraz 50-letniej dyktatury sowieckiej.
 
 
Nie jest przypadkiem, że z nazwami obydwu ruchów są związani Vasil Levski i Shipka. Vasil Levski jest bułgarskim bohaterem narodowym (kochanym przez wszystkich Bułgarów), powieszonym w Sofii przez Turków w roku 1873. Shipka natomiast to nazwa miasta – symbolu zwycięstwa bułgarsko-rosyjskiego nad Turkami.
 
Na Bałkanach historia zatacza koło i problematyka współczesna przeplata się z wydarzeniami z przeszłości, które często dominują dzień dzisiejszy.
 
 
Strach przed inwazją
 
Vladimir Ruscev opowiada:
 
"To jest miejsce, przy pomocy którego do Europy, każdego dnia wkraczają tysiące migrantów ekonomicznych. To nie są uchodźcy, którzy uciekają przed wojną w Syrii, ale zradykalizowani islamiści, wśród których ukrywają się również bojownicy ISIS".
 
Ochotnik z Burgas dodaje:
 
"Postanowiłem dołączyć do nich, ponieważ rząd nie chce nas bronić. Nikt nie zamierza nas bronić, więc robimy to sami. To jest inwazja zaplanowana. Ci, którzy nielegalnie przekraczają granicę nie są zwykłymi migrantami, ale żołnierzami". (...)
 
 
 
VIDEO z Bułgarii w artykule pod linkiem:
 
 
 
 
 
 
***
 
 
 
 
Pro-imigrancki film krótkometrażowy opłacony przez Sorosa
 
Il corto pro-immigrati pagato da Soros
 
 
 
Roberto Vivaldelli    18 maj 2017     tłum. RAM
 
 
 
Na filmie – Europa Zachodnia przedstawiona jest jako dobra wróżka, zajmująca się migrantami uciekającymi przed wojnami – w przeciwieństwie do państw Europy Wschodniej, opisanych jako zbiorowisko nieludzkich rasistów i ksenofobów.
 
 
Film nosi tytuł "Eurodame, Help!" i został sfinansowany przez Komisję Europejską, rząd Francji oraz Fondation Hippocrèn – jedną z wielu organizacji współpracujących ze spekulantem Sorosem – deklarującą jako swą misję – "promocję utworzenia prawdziwego obywatelstwa europejskiego". Celem Fondation Hippocrèn jest stworzenie obywatelstwa UE, które w sposób definitywny zastąpiłoby obywatelstwa poszczególnych państw. Prezydentem fundacji jest Alexis Merville, szef spółki Fideas Capital Sas zajmującej się doradztwem inwestycyjnym.
 
 
"Eurodame, Help!" przedstawia rodzinę migrantów zbliżającą sie do granicy, na której strażnik Frontexu odpycha młodego człowieka twierdzącego, że ucieka przed wojną.
 
 
W tym momencie pojawia się wróżka z flagą UE na piersi, która dzięki swemu czarodziejskiemu dywanowi przenosi migrantów do Europy Wschodniej. Stamtąd jednakże – otoczeni rasistami, wrzeszczącymi, że nie chcą uchodźców – zmuszeni są uciekać, więc wróżka zabiera ich do jednego z krajów Europy Zachodniej.
 
 
Film kończy się przyjacielską kolacją – w domu obywateli jednego z państw zachodnich – z udziałem rodziny migrantów, podczas której głos narratora mówi:  "Europa chroni swe granice, kiedy Europejczycy otwierają ich serca na uchodźców. A ty, co robisz?"
 
 
Tego rodzaju portret krajów Europy Wschodniej spotkał się z krytyką rzecznika prasowego Viktora Orbana, wyrażoną w wywiadzie dla Breitbart London.(...)

 
 
 
VIDEO: "Eurodame, Help!"
 
Européens Sans Frontières,
 
 
 
"Dobra wróżka" w filmie sponsorowanym przez UE – przy pomocy latającego dywanu przenosi migrantów do Europy
 
Video zrealizowane przez Européens Sans Frontières, sponsorowane przez Komisję Europejską przedstawia UE jako wróżkę przywożącą migrantów do Europy Zachodniej, po tym jak "rasistowscy" obywatele Europy Wschodniej odmówili ich przyjęcia
 
‘Fairy Godmother’ Brings Migrants to Europe on a Flying Carpet in EU-Backed Cartoon
A Européens Sans Frontières (Europeans Without Borders) video sponsored by the European Commission depicts the EU as a fairy godmother bringing migrants to Western Europe after ‘racist’ Eastern Europeans refuse to welcome them.
 
Fondation Hippocrèn
 
Fideas Capital Sas
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • Tylko przypomnę
  Organizatorzy inwazji

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/#C_

  wpółpracują jak widać z Daesh, bowiem "ISIS wyznaczył nagrody za ich głowy"

  - http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html#MIKO

  Oddziały Sorosa stosują tu bardzo skuteczną broń masowej migracji

  - http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html#Nazd

  o której wspomina pani Greenhill.

  Dla potrzeb inwazji i innych operacji stworzył USRAel rodzaj "talmudycznej wersji islamu"

  - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/135623,zydowski-kapitalizm-zalegalizowane-okradanie-narodu#comment_1351165

  Jak widać wielu muzułmanów dało się na to nabrać, jak i katolicy dają się nabrać na talmudyczne katolickie atrapy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  i to masowo.
 • Jeszcze wyjaśnienie
  "Video zrealizowane przez Européens Sans Frontières, sponsorowane przez Komisję Europejską przedstawia UE jako wróżkę przywożącą migrantów do Europy Zachodniej, po tym jak "rasistowscy" obywatele Europy Wschodniej odmówili ich przyjęcia"

  RAM zwracał już wielokrotnie uwagę na to, że organizacje UE wspópracują z przemytnikami ludzi. Chodzi o wielki interes z migrantami,

  - http://ram.neon24.pl/post/138321,caritas-za-metyzacja-wloch-a-migranci-zmuszeni-do-glosowania#comment_1383041

  z którego także mafia ma pożytek nie lada.

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/,1,3186657,243008484,czytaj.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930