Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1228 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Migranci: gwałty, narkotyki i mafijny ksiądz "dobrodziej"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Dziękuję kobietom i mężczyznom – którzy pomimo, że jest to bardzo trudne – świadczą, iż Ewangelia jest doprawdy Dobrą Nowiną..."

 

Migranci: gwałty, narkotyki i mafijny ksiądz "dobrodziej"

15 maj 2017
 
 
 
 
Oto jak wygląda integracja migrantów we Włoszech. Przedstawiony przypadek – żeby było ciekawiej – dotyczy nie pierwszego, ale drugiego ich pokolenia.
 
 
 
"Nie wyobrażasz sobie mojej wczorajszej satysfakcji... z wytęsknieniem oczekuję chwili, w której będę mogła odciąć głowę jednemu z nich... ahahahah" – tak pisała do swej przyjaciółki w jesieni 2014 (dołączając kilka fotografii dekapitacji islamskich dokonanych na "niewiernych") Meriem Rehailly, należąca do drugiego pokolenia imigrantów osiadłych na północy Włoch (Rehailly mieszkała w tym czasie w Arzergrande prowincja –
Padwa).
 
 
We wtorek, przed sądem w Wenecji rozpocznie się proces przeciwko niej, z oskarżeniem o dołączenie w lipcu 2015 do Państwa Islamskiego (wyjechała do Raqqi, gdzie przebywa do dnia dzisiejszego).
 
 
 
W dokumentacji przedstawionej przez prokuratora z sekcji antyterrorystycznej, liczącej około 2 000 stron znajdują się papiery skonfiskowane w mieszkaniu Meriem, nagrania z podsłuchu telefonicznego, zeznania nauczycieli, przyjaciółek, a także kopie komunikatów (także dźwiękowych), które dostała z Raqqi.
 
 
 
"Modlę się do Allaha o moją podróż i o jihad dla niego... kocham jihad... ten, kto dla niego pracuje zasłuży na nagrodę..." – to komentarz dziewczyny zapisany w jej pamiętniku, w roku 2015, po zamachu w Paryżu.
 
 
Prokuratura włoska nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Meriem walczy w Syrii po stronie Państwa Islamskiego. Dowodami są również komunikaty i zwierzenia, jakie napłynęły z Raqqi do jej przyjaciółki:  - "Żyje mi się tutaj wspaniale, ponieważ znalazłam to, o czym zawsze marzyłam".  Po czym dodaje, że przebywa w  "domu przeznaczonym tylko dla kobiet, którym udzielane są codziennie lekcje Koranu, a także obsługi broni, by były zdolne do walki".  
 
 
 
 
Migrantka muzułmańska: "Z wytęsknieniem oczekuję na obcinanie włoskich głów"
MIGRANTE MUSULMANA: «NON VEDO L’ORA DI TAGLIARE TESTE ITALIANE»
 
 
 
 
 
We Włoszech, zwłaszcza w ich północnowschodniej części narasta fala gwałtów popełnianych przez migrantów. Jak pisze voxnews.info rządzący krajem – kwaterując w hotelach i bazach wojskowych tysiące migrantów stworzyli na tym terytorium "przyczółki terroru".
 
 
"Wyjście z domu staje się czymś w rodzaju spaceru po sawannie, z tą różnicą, że napastnicy nie są drapieżnikami z rodziny kotowatych, ale imigrantami w rui" – pisze ta sama strona internetowa.
 
 
 
Alarm gwałty: Imigranci poza kontrolą
EMERGENZA STUPRI: IMMIGRATI E PROFUGHI FUORI CONTROLLO, ORMAI VIOLENTANO OVUNQUE
 
 
 
Szokująca relacja: "Rozebrał mnie, napluł mi w twarz i zgwałcił"
Racconto choc: "Mi ha spogliato, sputato in faccia e violentata"
 
 
 
Niektórzy z migrantów są wręcz rekordzistami w gwałceniu. Przykładem tego może być 32 letni Pakistańczyk, co tylko aresztowany w Gorycji, oskarżony o popełnienie co najmniej 4 gwałtów w przeciągu zaledwie 3 dni.
 
 
 
Gorycja: 4 przypadki gwałtu w przeciągu 3 dni
Gorizia, quattro casi di violenza sessuale in tre giorni: arrestato dalla Polizia
http://www.triesteprima.it/cronaca/gorizia-quattro-casi-di-violenza-sessuale-in-tre-giorni-arrestato-dalla-polizia.html

 
 
Jako że od migrantów nie wymaga się nawet tyle, by sprzątali ośrodki, w których żyją – kooperatywy jako sprzątaczki zatrudniają Włoszki, które są przez tychże migrantów molestowane seksualnie (dominująca większość migrantów to mężczyźni). Pracownice nie składają zażaleń, ponieważ boją, że zostaną zwolnione z pracy.
 
 
 
"Uchodźcy" – gwałciciele: Pracownice zmuszone do znoszenia molestii seksualnych by nie stracić pracy
PROFUGHI STUPRATORI, LAVORATRICI COSTRETTE A FARSI MOLESTARE PER NON PERDERE LAVORO
 
 
 
Jak donosi voxnews.info, przytaczając stronę angielską – w Angli migranci gwałcą również krowy:

 
 
Police Hunt Mystery Man Spotted Sexually Abusing a Cow
 
 
 
 
 
Oprócz gwałtów "uchodźcy" używają swej przewagi fizycznej także w stosunku do inwalidów i osób w podeszłym wieku. W Holandii nagrane zostało zajście, podczas którego imigrant bije niepełnosprawnego chłopca:
 
 
VIDEO: Imigrant bije niepełnosprawnego chłopca
RAGAZZO DISABILE PICCHIATO DA IMMIGRATO – VIDEO
 
 
 
Natomiast we włoskim mieście Aquila migranci afrykańscy wygonili starszych ludzi z autobusu. Do jednego z nich migrant powiedział: – "Jak masz odwagę, to donieś na mnie na policję!"
 
 
 
Aquila: Afrykańczycy uzbrojeni w noże wypędzili z autobusu starszych ludzi
L’AQUILA: ANZIANI CACCIATI DAL BUS DA AFRICANI ARMATI DI COLTELLO
 
 
 
 
 
Hotele dla migrantów stają się burdelami i melinami handlarzy narkotyków:
 
 
Obława policji w hotelach dla migrantów przekształconych w burdele i meliny
RETATA NEGLI HOTEL PER PROFUGHI DIVENTATI COVI DI PROSTITUTE E SPACCIATORI
 
 
 
Handel narkotykami odbywa się jawnie, na oczach coraz to bardziej bezbronnych i bezradnych policjantów.

 
 
By zorientować się jak wygląda sytuacja, warto zapoznać się z wywiadem (sprzed roku) na ten temat z jednym z agentów policji – rozmowa jest oczywiście anonimowa.
 
 
Policjant z z Ferrary (region Emilia – Romagna) opowiada:
 
 
"Kiedy zatrzymujemy jakiegoś cudzoziemca – natychmiast zostajemy otoczeni przez jego współplemieńców. Nazywają nas rasistami, grożą nam i wskutek tego nie pozostaje nam nic innego jak ucieczka".
 
 
Jak komentuje strona internetowa  Il Resto del Carlino –mowa jest o dzielnicy Gad – dawnym przedmiocie dumy Ferrary, a ponadto, tym, kto przedstawia stan rzeczy –  nie jest tym razem zdesperowany rezydent, czy też pobita kobieta, albo okradziony nastolatek. Tym razem wypowiada się człowiek, który w Gad z racji bycia policjantem zmuszony jest do codziennego tłumienia zamieszek, zajmowania się pusher'ami i patrolowania.
 
 
 
"Zamieszki związane są z handlem narkotykami. Tunezyjczycy z Marokańczykami walczą przeciwko Nigeryjczykom o terytorium na którym sprzedaje się narkotyki" – mówi policjant i dodaje:  "Cały problem w tym, że ci ludzie zdają sobie sprawę z naszej bezsilności".
 
 
Przeprowadzający wywiad pyta: Proszę wyjaśnić dokładniej, w jakim sensie jesteście bezsilni?
 
"Wcześniej – gdy tylko pojawiał sie samochód patrolowy policji – uciekali, obecnie zaczynają uciekać wtedy, kiedy widzą, że wychodzimy z samochodu i idziemy w ich kierunku".
 
 
A gdy ich zatrzymujecie?
 
 
"W tej chwili nic u nich nie znajdujemy, albo co najwyżej niewiele, o czym mówią, że jest przeznaczone do użytku osobistego. Ukrywają narkotyki w drzewach, zakopują do ziemi – tam, gdzie są bezpieczne. To są osoby bardzo sprytne. Ponadto, nasze prawa są takie jak widać – po godzinie ruchu wokół sprawy mogą wrócić spokojnie do ich interesów".
 
 
Niech pan powie prawdę, boicie się?
 
 
"Oczywiści, że tak. Zaczynają nam grozić, stają się agresywni, otaczają nas w 10 do 15 osób. Dlatego jesteśmy zmuszeni do ucieczki".
 
 
To paradoks, że policja ucieka, prawda?
 
 
"Jesteśmy bezsilni. Muszę przecież myśleć o tym, żebym wrócił żywy do domu. A oni o tym dobrze wiedzą. Poza tym mogą nas pozwać do sądu..."
 
 
Czyżby?
 
 
"Oni wiedzą, że gdy we Włoszech pozywa się policjanta do sądu – pozywający wygrywają jedną piątą spraw. To dlatego jeden z nas (dwóch) wychodzi z samochodu i filmuje każdy szczegół – żeby się zabezpieczyć".
 
 
Mieszkańcy dzielnicy są wściekli na was, ponieważ nie czują się chronieni. Czy mają rację?
 
 
"Oczywiście, że tak. Twierdzą, że nic nie robimy, że patrolujemy za mało – mają rację. Ale powinni wiedzieć, że po mieście (132 000 osób) w nocy jeżdżą 2 samochody patrolowe Policji (4 policjantów) i 1 samochód Karabinierów. Takie są możliwości Państwa. Podczas gdy nas policjantów jest coraz to mniej i jesteśmy coraz to starsi – migrantów jest coraz to więcej i są coraz to młodsi. Z tego powodu nikomu nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa".
 
 
 
Jesteście sfrustrowani, prawda?
 
 
"Jak nigdy dotąd – z powodu bezsilności, tak z punktu widzenia naszych możliwości, jak i biorąc pod uwagę aspekt prawny zagadnienia. Dzielnica Gad to ich terytorium i niczego się nie boją. Po każdym wezwaniu jedziemy tam tylko po to, żeby sie pojawić, nic ponadto".
 
 
 
 
"Handlarze narkotyków? Są agresywni, otaczają nas, więc musimy uciekać"
"Gli spacciatori? Sono aggressivi. Ci circondano e ci allontaniamo"
 
 
 
Przedstawiony wywiad jest sprzed roku. Obecnie walki gangów afrykańskich w Ferrarze wyglądają jak na video, opublikowanym niespełna miesiąc temu:
 
 
VIDEO: Maxi bijatyka w dzielnicy Grad (Ferrara) – 27 kwiecień 2017
VIDEO: Maxi rissa in zona Gad
 
 
 
 
 
Jak donosi ANSA, w ramach operacji Jonny przeprowadzonej przeciwko mafijnemu klanowi Arena – zostali dziś zatrzymani Leonardo Sacco – zarządzający stowarzyszeniem Misericordia w Isola Capo Rizzuto (Kalabria) i jednocześnie wiceprezydent Bractwa we Włoszech oraz ks. Edoardo Scordio – proboszcz parafii Isola Capo Rizzuto. Obydwaj są oskarżeni o powiązania z mafią, a także o najrozmaitsze przestępstwa finansowe i defraudacje. Klan Arena za pośrednictwem Leonarda Sacco dostał zamówienia na usługi restauracyjne w ośrodkach "goszczących" migrantów.
 
Przy tej okazji, z nagrań podsłuchu wychodzi na jaw, że 400 000 euro trafiło także do kieszeni proboszcza Scordio.
 
 
 
Voxnews.info komentuje wiadomość w następujący sposób:
 
"Kiedy słyszycie Bergoglio i najrozmaitszych biskupów z Konferencji Episkopatu twierdzących, że powinniśmy się metyzować, pamiętajcie także o księdzu Scordio".
 
 
 
Już w roku 2007 ks. Edoardo Scordio za rzekomą "opiekę duchową" nad migrantami muzułmańskimi zarobił  132 000 euro.
 
 
 
Operacja Jonny – podsłuch telefoniczny: "400 000 euro dla proboszcza"
Le intercettazioni telefoniche dell'inchiesta
 
 
Zatrzymani prezydent stowarzyszenia Misericordia i ksiądz
Fermati capo Misericordia Isola e prete
 
 
 
'Ndrangheta: klan Arena – zatrzymano 68 osób zarządzających ośrodkiem dla migrantów
'Ndrangheta: cosca Arena, 68 fermi. "Gestivano centro migranti a Isola Capo Rizzuto"
 
 
 
Ksiądz Edoardo Scordio i opieka duchowa dla migrantów warta 132 000 euro
Don Edoardo Scordio e quell’assistenza spirituale ai profughi da 132 mila euro
 
 
 
VIDEO: Proboszcz, Misericordia i 'Ndrangheta administrowali razem ośrodkiem dla uchodźców – ukradli 100 milionów euro – 68 osób zatrzymanych
VIDEO: PARROCO, MISERICORDIA E ‘NDRANGHETA GESTIVANO INSIEME CENTRO PROFUGHI: HANNO RUBATO 100 MILIONI, 68 ARRESTI
 
 
 
VIDEO: Operacja JONNY
 
 
 
VIDEO: Operacja JONNY
 
 
 
Gdyby kogoś bliżej interesował "miłosierny" proboszcz Edoardo Scordio – oto 3 video zrealizowane 3 lata temu przez stowarzyszenie Misericordia z okazji 67 jego urodzin:
 
 
VIDEO: URODZINY ks. Edoardo Scordio
 
 
 
 
 
Na koniec coś pocieszającego.
 
 
W parafii Roata Canale (Piemont) mieli być "goszczeni" migranci. Tak przynajmnie wyglądało, biorąc pod uwagę negocjacje na ten temat odbywające się pomiędzy Ubuntu Onlus – organizacją non-profit z Cuneo i mons. Piero Delbosco – biskupem diecezji Cuneo.
 
 
Gdy jednak o negocjacjach dowiedziano się w mieście, na jego murach pojawiły się napisy –  "Noi i negri non li vogliamo. Non è un consiglio, è una minaccia" – "My czarnych nie chcemy. To nie jest wskazówka, to jest pogróżka". 
 
 
Po tygodniu zaś 400 mieszkańców dzielnicy spotkało się z biskupem Delbosco, wzywając go do cofnięcia decyzji – oskarżając go o knucie przeciwko interesom mieszkańców i chęć spekulowania na 35 euro pro-capite na dzień, które przeznaczane są na utrzymanie ubiegających się o azyl.
 
 
Jak się okazuje – sprzeciw obywatelski przeważył i nikt w parafii nie będzie "goszczony".
 
 
Po niedzielnej mszy (14 maja), ksiądz Eraldo Serra - proboszcz parafii powiedział:  "Negocjacje skończyły się stwierdzeniem, że w naszej parafii – dla realizacji projektu Ubuntu brak jest właściwych uwarunkowań środowiskowych. Tak więc budynki parafii – stowarzyszeniu Ubuntu Onlus nie zostaną udostępnione".
 
 
 
Co ciekawe, ksiądz proboszcz Eraldo Serra z Roata Canale zakończył swą wypowiedź w ten oto sposób:
 
 
"Dziękuję kobietom i mężczyznom, którzy zadziałali uczciwie, odpowiedzialnie i w zgodzie z prawdą.
 
 
Dziękuję kobietom i mężczyznom, którzy rozmawiali, dyskutowali i analizowali sprawę.
 
 
 
Dziękuję kobietom i mężczyznom, którzy codziennie trudzą się nad tym, by budować świat bogaty w wartości ludzkie, w którym rzeczą piękną jest wychowywanie własnych dzieci.
 
 
Dziękuję kobietom i mężczyznom – którzy pomimo, że jest to bardzo trudne – świadczą, iż Ewangelia jest doprawdy Dobrą Nowiną"
 
 
 
 
Kto grozi wygrywa: Nie będzie czarnoskórych w Roata Canale – biskup cofnął decyzję
CHI MINACCIA VINCE, NIENTE NERI A ROATA CANALE: VESCOVO RINUNCIA
 
 
Roata Canale nie będzie "gościć" ubiegających się o azyl
Roata Canale non ospiterà i richiedenti asilo
 
 
wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM


Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • @
  W głównym ścieku WP czasem przemknie news, jak to Niemcy mają już dość: "witają" najeźdźców "benzyną i zapałkami" :).

  Pytanie KIEDY i Włosi oraz Grecy do tego "dojrzeją"...

  Gdyby nie zmiana rządów, nas TEŻ by to czekało...
 • Konsekwencje miłości bliźniego
  .
  Zacznijmy "O tzw. "uchodźcach" i podżynaniu gardła"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/gado/#Otzw

  Ekonomiczne znaczenie inwazji migrantów

  - http://wiadomosci.onet.pl/forum/,1,3186657,243008484,czytaj.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930