Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
353 posty 887 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Nosił wilk razy kilka... czyli Soros w tarapatach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Soros i jego NGOs są motorem imigracji nielegalnej do Europy i do USA, służącej do podminowania tożsamości narodowych i składu demograficznego demokracji zachodnich', zaś celem ostatecznym jest 'wprowadzenie chaosu'"...

 

Nosił wilk razy kilka... czyli Soros w tarapatach
 
 
12 maj 2017  
 
 
 
George Soros znajduje się w tarapatach. Oskarżony o wywieranie swych potężnych wpływów politycznych na rząd Gwinei w celu zaszkodzenia (dla osobistego zysku) interesom  izraelskiej spółki BSG Resources  – będzie musiał stoczyć batalię prawną wartą 10 miliardów dolarów. O wydarzeniu donosi  Fox News:

 
 
George Soros battles $10B lawsuit, familiar charges of wielding political influence
 
 
 
BSG Resources oskarża Sorosa o przeszkadzanie jej w zawieraniu umów i w dostępie do zamówień w sektorze górniczym afrykańskiego państwa. Trzeba stwierdzić, że tym razem magnat trafił na przeciwnika równie silnego jak on sam.
 
 
 
BSG Resources
 
 
Beny Steinmetz
 
 
 
 
W dokumentach złożonych w sądzie adwokaci przedsiębiorstwa piszą:
 
"Soros miał na celu zaszkodzenie nam, ponieważ sam nie posiada w Gwinei żadnej działalności gospodarczej". 
 
 
Na co rzecznik magnata odpowiedział, że: "Soros jako filantrop regularnie wspiera demokratyczne rządy w Europie Wschodniej i w Afryce", po czym dodał, iż "przez całe swe życie był zaangażowany w niesienie pomocy narodom ubogim, poza tym – w przypadku BSG Resources ograniczył się jedynie do prośby o monitorowanie poczynań spółki, jako że był zaalarmowany możliwością pojawienia się korupcji i jej problemami prawnymi".
 
 
 
BSG Resources still hopes to regain Guinea mine despite legal strife
 
 
 
 
Jak informuje  Fox News  – spółka BSG Resources jest własnością Beny Steinmetz'a – magnata i rywala Sorosa – który oskarża jego fundacje o sabotowanie BSG.
 
 
Steinmetz – będący na stopie wojennej z Sorosem od ponad 20 lat twierdzi także, iż Soros jest wrogo ustosunkowany do Izraela. Jak chodzi o interesy w Gwinei – jak twierdzi zarząd spółki – po tym jak BSG odmówiła zapłacenia setek milionów dolarów za odnowienie pozwoleń – umowy z nią zostały wypowiedziane. Soros oprócz tego miał także wywierać naciski na amerykański Departament Stanu, by ten wszczął śledztwo wobec BSG, czemu Soros zaprzecza i mówi, że są to jedynie preteksty by odwrócić uwagę od kontrowersji prawnych przedsiębiorstwa.

 
 
 
John Christian Adams – prokurator z departamentu sprawiedliwości za administracji Obamy, a obecnie szef  Public Interest Legal Foundation  stwierdził w wywiadzie dla  Fox News,  że Soros posiada pewne wpływy w Departamencie.
 
Stwierdził:  "W czasie rządów Obamy – jego organizacje zmieniły polityką departamentu - Amerykanie nie mają zielonego pojęcia o tym, jak bardzo znaczące są wpływy Sorosa"

 
 
 
John Christian Adams 
 
Public Interest Legal Foundation
 
 
 
 
Jest to fakt nie podlegający dyskusji, co podkreśla także Luca Mainoldi w ostatnim numerze  Limes,  pisząc:
 
"Sieć NGOs, ugrupowań aktywistów i konsorcjów dziennikarzy śledczych – stworzona i finansowana przez Sorosa jest niezwykle szeroka i bardzo zróżnicowana. Wspólną ich charakterystką są działania na rzecz umocnienia na świecie koncepcji społeczeństwa otwartego, ideału Karla Popper'a – którego Soros uważa za swego filozoficznego guru".

 
 
Faktycznie, są to prawie że nieograniczone wpływy, zdolne do wywierania nacisków na rządy, za pośrednictwem bardzo gęstej siatki struktur finansowanych przez Soros'ową Open Society Foundation.

 
 
"Pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy to megalomańska natura filantropijnych projektów Sorosa. Żaden ziemski zakątek nie uchował sie przed nim. Nie istnieje przestrzeń polityczna, która nie została przez niego dosięgnięta"  – co tylko zacytowana opinia o Sorosie nie należy bynajmniej do jakiegoś spiskowca, czy jeszcze gorzej antysemity, ale do Caroline Glick – felietonistki Jerusalem Post.  

 
 
Jej zdanie o Sorosie jest niezwykle surowe:  

"Narody Zachodu muszą rozeznać się na tym, co stanowi wspólny fundament wszystkich poczynań Sorosa. Muszą także pojąć, że powinny walczyć o swe prawa narodowe i swe indywidualne prawo do bezpieczeństwa. Muszą opowiedzieć się po stronie tych struktur państwowych, które gwarantują bezpieczeństwo w zgodzie z z prawem oraz bronić własnych wartości i tradycji narodowych".

 
 
Glick pisze dalej: "Celem Sorosa jest obalenie demokracji zachodnich i uniemożliwienie rządom państw utrzymanie porządku, zaś jak chodzi o społeczeństwa – pozbawienie ich własnej tożsamości i ich unikalnych charakterystyk".

 
 
Stwierdza także że, Soros i jego NGOs są  "motorem imigracji nielegalnej do Europy i do USA, służącej do podminowania tożsamości narodowych i składu demograficznego demokracji zachodnich", zaś celem ostatecznym jest  "wprowadzenie chaosu".
 
 
 
Caroline Glick
 
 
Nasz świat: Sorosowa kampania globalnego chaosu
OUR WORLD: SOROS’S CAMPAIGN OF GLOBAL CHAOS
 
 
Pozew przeciwko Sorosowi wart 10 miliardów  dolarów
Causa da 10 miliardi contro Soros
 
 
Soros – Żyd, który nienawidzi Izraela
Soros: l’ebreo che odia Israele
 
 
 
 
tłumaczenie i opracowanie:  RAM

 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nicka autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

  

 

KOMENTARZE

 • Była kiedyś taka opowieść.
  W jednym z krajów Am. Południowej był sobie bardzo bogaty człek. Zestarzał się i czuł, że ta z kosą już go szuka. Nie chciał umierać, no jak to tak zostawić wszelkie swoje dobra rodzinie czy obcym, skoro to tylko jego.
  Wybudował więc dla siebie bunkier podziemny, żelbetonowy, ściany grube na dwa metry, wszelkie wygody. Jednak aby śmierć nie przedarła się najmniejszą choćby szczeliną i go nie skosiła, zamurował wszelkie przewody wentylacyjne.
  Cóż, ta z kosą go nie dopadła i nie skosiła, dziadyga udusił się.
 • Autor
  20 marca 2017 roku zmarł Dawid Rockefeller, który chciał być nieśmiertelny więc sobie przeszczepiał serca kilkakrotnie.

  G. Soros sobie przetacza krew (też kilkakrotnie)... ale już jest strasznie wiekowy (1930 rocznik - 87 lat). Niedużo też zostało Z. Brzezińskiemu (rocznik 1928).

  Kończy się ich epoka.

  Czyżby rozpoczęła się wewnętrzna walka o schedę po nich, choć oczywiście Rockefeller to wyższa półka niż rothschildowy Soros, ale Soros jest megalomanem, niestety lub stety.

  Nie ma co się tak naprawdę się podniecać. To zwykły konflikt w rodzinie. Choć cieszę się, że dziadek Soros na starość ma kłopoty i to doznawane od swoich :))).

  Pozdrawiam
 • SOROS PRZYZNAJE: „POPIERAM I FINANSUJĘ KOD”
  http://odbudowarp.pl/soros-przyznaje-popieram-i-finansuje-kod/

  SOROS ZDEMASKOWANY W NIEMIECKIEJ TV! NWO UJAWNIONE?!

  https://youtu.be/_vUL0t1CW8Y

  http://odbudowarp.pl/soros-zdemaskowany/


  „REFUGEES WELCOME POLSKA” – KOLEJNA ORGANIZACJA GEORGE SOROSA
  Refugees Welcome Polska to kolejna organizacja non-profit, która pomoże Ci ulokować imigranta w twoim własnym domu, a co się z tym wiąże wciągnąć w ten migracyjny wir w który wpadł nasz kontynent. W czasach kiedy świat obiegają kolejne informacje na temat dobrodziejstw multi-kulti, gdy Europa zachodnia umiera na naszych oczach, a kolejne społeczeństwa krajów europejskich mówią coraz głośniej NIE imigrantom, na naszym podwórku powstaje organizacja promująca przyjmowanie imigrantów!

  https://youtu.be/dvz0Ux8KJWA

  http://odbudowarp.pl/refugees-welcome-polska-kolejna-organizacja-george-sorosa/
 • Uniwersytet Sorosa będzie musiał wynieść się z Węgier?
  http://newsweb.pl/2017/04/01/uniwersytet-sorosa-bedzie-musial-wyniesc-sie-z-wegier-orban-bierze-sie-za-lewackie-instytucje/
 • @krzysztofjaw 02:04:28
  tu się nikt nie podnieca.. tu się relacjonuje..

  http://www.pch24.pl/rzeczpospolita-sugeruje--ze-nuncjusz-apostolski-w-polsce-naciska-na-rzad-w-sprawie-uchodzcow,51532,i.html
 • Soros odznaczony przez Komorowskiego
  https://youtu.be/qAf8LpK_ZGA
 • @trojanka 09:51:35
  Polskie rządy po roku 1945 są dobrze zorganizowanymi grupami przestępczymi - Jan hrabia Potocki
  - o czym powiedziano w telewizji 3 maja 2017
  - przy Okrągłym Stole nie było Polaków
  - raporty WSI w sprawie życiorysów polityków
  - Polska jest spółką notowaną na Wall Street
  - wywóz polskich dzieci za granicę przez zorganizowane sądowe grupy przestępcze
  - planowana depopulacja Polski
  - KGHM wydobywa również złoto
  - spółki Skarbu Państwa należy zlikwidować
  https://youtu.be/Ms49M4XOSms
 • @lorenco 17:46:24
  Polak z Belgii "Płaczę z tęsknoty za krajem". No i gra gitara jak mawiał klasyk "O take Polskę nam chodziło".
  https://youtu.be/cd58vulUotQ
 • @lorenco 17:46:24
  I to co napawa mnie smutkiem.Na tej imprezie, Polacy byli na ostatnim miejscu i to za Ukraińcami, którzy "startowali " na starym ruskim czołgu.
  Cytat "Swoistą ciekawostką są też Ukraińcy, którzy biorą udział w rywalizacji towarzysko - na mocno odstającym technologicznie wozie T-64." (http://www.tvn24.pl)


  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/konkurs-czolgistow-polacy-mieli-pecha,739242.html

  No i o tochodzi!!!zapewne!!
 • ..”zaś celem ostatecznym jest 'wprowadzenie chaosu'"...
  Można to też i tak interpretować. Niemniej jednak, zajrzyjmy do materiałów źródłowych.
  „Duchem chaosu i śmierci” jest Mefistofeles.
  Wiedział i wie o tym Kościół, oraz wiedział o tym angielski poeta Christopher Marlowe, ochrzczony 26 lutego 1564, który napisał słynne dzieło p.t. „Tragiczna historia dr-a Fausta”.
  Dramat walki „dobra” ze „złem” podjęty został następnie przez największego niemieckiego pisarza-poetę Johanna Wolfganga von Goethe oraz czterech kompozytorów oper p.t. Mefistofele i Faust.
  Nie można więc powiedzieć, że następne pokolenia nie otrzymały ostrzeżenia od w/w największych klasyków sztuki.

  Mefistofeles jest demonem reprezentowanym przez „dzieci szatana”, czyli przez Żydów. O tym napisane jest w Biblii – literaturze uznanej przez Żydów jako podstawy anty-semityzmu. I nie ma czemu się dziwić.
  Biblia jest Prawdą! Tym bardziej charakterystyka Żydów w Liście do Rzymian 1:21-32.
  Z połączenia zatem absolutnej Prawdy o Żydach w literaturze z ich działalnoscią na Ziemi wynika „ostateczny cel”.
  Celem tym jest LIKWIDACJA CHRZEŚCIJAŃSTWA, który w słowach autora został przedstawiony w postaci przenośni jako „wprowadzenie chaosu".
  I z tym właśnie MUSIMY walczyć.
  Tylko dla odważnych, gdyż wróg jest globalny i ma rogi!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930