Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
345 postów 872 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

CARITAS za metyzacją Włoch a migranci zmuszeni do głosowania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Włochy – które wymierają – mogłyby odnaleźć swą przyszłość wybierając koncepcję metyzacji, o czym wiele razy wspominał kardynał Scola..."

 

 

CARITAS za metyzacją Włoch a migranci zmuszeni do głosowania 
 
 
RAM      5 kwiecień 2017

 
 
 
 
Przegląd prasy włoskiej
 
 
Już w czerwcu 2016 Lekarze bez Granic prosili o to, by  "Europa porzuciła logikę twierdzy obronnej; by zrezygnowała z murów i z  drutu kolczastego, przerwała repatriacje – jakie mają miejsce na podstawie porozumień z krajami pochodzenia migrantów – i by policja zaprzestała swych nadużyć".
 
 
MSF zaapelował  by kontynent  "zaoferował godne przyjęcie tym, którzy uciekają i udzielił pomocy jednostkom bezbronnym".
 
 
Ci lekarze bez granic i bez wstydu
Rifugiati, quei medici senza frontiere e senza pudore
 
 
 
 
 
 
Lekarze bez Granic na swej stronie internetowej przyznają oficjalnie, że w celu "ratowania" życia migrantów ich statki wpływają na libijskie wody terytorialne.
 
Zdarzyło się również – jak mówi Carmelo Zuccaro, prokurator z Katanii, że  "libijski dozorowiec pogranicza chciał odwieźć migrantów do Libii, ale załoga statku jednej z NGOs uniemożliwiła mu to".
 
Ponadto dochodziło często do "akcji ratunkowych" bez uprzedniego wzywania pomocy przez kogokolwiek.
 
Weryfikacje wydarzeń uniemożliwia jednakże milczenie tak włoskiej straży Przybrzeżnej jak i Marynarki Wojennej, których rzecznicy mówią, że  "wypowiadanie się na temat migrantów zostało im zabronione".

 
 
 
 
Wszystkie podejrzenia Frontex-u: Mega dochody przemytników w ciągu ostatnich dwóch lat
Tutti i sospetti di Frontex: negli ultimi due anni mega introiti ai trafficanti
 
 
NGOs: "Od kilku dni rząd poprosił nas byśmy się wycofali na wody międzynarodowe"
ONG: "DA QUALCHE GIORNO GOVERNO CI HA CHIESTO DI ARRETRARE IN ACQUE INTERNAZIONALI"
 
 
 
 
Według tego, co podaje UNHCR – w roku 2016 przywieziono z Libii do Włoch rekordową ilość uchodźców, a mianowicie 182 436 osób. Nie wliczeni są oczywiście ci, którzy przekraczają granicę potajemnie, co często ma miejsce na Sardynii.
 
Azyl we Włoszech został przyznany jedynie 4 808 osobom– co stanowi 2,65 % całkowitej ilości przybyłych. 175 000 migrantów żyje we włoskich hotelach i ośrodkach bez faktycznego prawa do pobytu w nich. Wielu migrantów – których prośba o azyl została odrzucona – z pomocą opłaconych pieniędzmi publicznymi adwokatów (z ramienia kooperatyw i Watykanu) – składa odwołanie.
 
Ponadto – połowa ilości wyładowanych we Włoszech – tj. 90 334 osoby nigdy nie złożyły prośby o azyl.
 
 
 
Raport oficjalny: Jedynie 2,65 % imigratów jest uchodźcami
RAPPORTO UFFICIALE: SOLO 2,65 PER CENTO DEGLI IMMIGRATI SBARCATI È PROFUGO – DATI
 
 
 
 
 
BBC przeprowadziła wywiad z Igharo – przemytnikiem nigeryjskim, z którego można dowiedzieć się jak wygląda przeprawa Nigeryjczyków przez Saharę i dotarcie do statków NGOs.
 
 
 
VIDEO – wywiad BBC z przemytnikiem NIGERYJSKIM
    
 
Przemytnik nigeryjski:  "Zrabiam kupę pieniędzy dzięki NGOs"
PARLA TRAFFICANTE NIGERIANO: “FACCIO UN SACCO DI SOLDI, BASTA TELEFONARE”, GRAZIE A ONG – VIDEO
 
 
 
 
 
 
 
 
28 kwietnia dziesiątki migrantów wzięło udział w manifestacji zorganizowanej przez USB – (Unione Sindacale di Base – związek zawodowy) w Pizie. Zażądali od prefekta miasta anulowania uchwały, na podstawie której urząd miasta zarządził by proszący o azyl, zamieszkali w ośrodkach kierowanych przez włoski Czerwony Krzyż byli zatrudnieni do prac społecznie użytecznych.
 
W proteście napisano:  "Kategorycznie odrzucamy logikę zmuszania migrantów do prac  społecznie użytecznych, jako że jest to kolejny mechanizm szantażu wobec nich".
 
Związek zawodowy użalił się także, iż tzw.  "pocket money są wypłacane migrantom co 12/13 dni zamiast co 10".

 
 
Uchodźcy nie chcą pracować: "Nie przyjechaliśmy tutaj by pracować, chcemy pieniędzy"
PROFUGHI RIFIUTANO LAVORO: “NON SIAMO VENUTI QUI PER LAVORARE, VOGLIAMO SOLDI”

 
 
 
 
W Finlandii – po fali gwałtów – grupa parlamentarzystów pod wodzą Teuvo Hakkarainen zaproponowała rządowi by zaopatrzył proszących o azyl w nadmuchiwane lalki z gumy, by ci mogli dać upust instynktowi seksualnemu.
 
Finns Party MP asks in parliament: ‘blow up sex dolls’ for refugee men now a gov’t strategy…….?
Teuvo Hakkarainen suggested in Parliament sex toys for refugee men
 
 
 
 
 
 
W czerwcu 2016 włoski Czerwony Krzyż odwiedził statki MOAS i od tego momentu rozpoczęło się wspólne prowadzenie business'u.
 
Synergia polega na tym, że MOAS przywozi migrantów, a Czerwony Krzyż posiada struktury, w których ich gości - płacąc oczywiście z kieszeni podatników. W interesie Czerwonego Krzyża jest zatem by MOAS przywiózł do Włoch jak najwięcej osób.  Jak widać, Czerwony Krzyż zarabia na tym dobrze, ponieważ w przeciągu zaledwie kilku miesięcy sfinansował MOAS 300 000 euro.
 
W jednym z załączników umowy między MOAS i Czerwonym Krzyżem podkreślona jest ważność nagłaśniania procederu "ratowania" migrantów w mass-mediach.
 
Jak można doczytać się w jednym z punktów – obydwie instytucje ofiarują gotowość do współpracy ze wszystkimi organami prasowymi chcącymi opowiadać o misjach "ratunkowych" – pod jednym warunkiem, a mianowicie, że w relacjach  "zastosuje się humanizację narracji na temat migrantów, z jednoczesnym wyeliminowaniem jakichkolwiek elementów negatywnych, dotyczących procederu".
 
Z tego powodu na statkach MOAS znajduje się zawsze dziennikarz, którego zadaniem jest sfilmowanie każdej fazy misji "ratunkowej", a zdjęcia chronione są prawem autorskim i udostępniane jedynie na żądanie.
 
Kontrakt obejmuje także ubezpieczenie medyczne dla team'ów Czerwonego Krzyża (załogowanych na statkach), zapłacone przez MOAS. Polisę zawarto z Osprey Insurance Brokers Company Ltd., agencją ubezpieczeniową posiadającą swą siedzibę w La Valletta, wchodzącą od roku 2015 w skład Tangiers Group, która – cóż za przypadek – jest zarządzana przez "ratowników" z MOAS: Reginę i Christophera Catrambone.

 
 
Skandal NGOs: Również Czerwony Krzyż zaoferował pieniądze MOAS-owi za przywożenie migrantów
SCANDALO ONG, SPUNTA LA CROCE ROSSA: SOLDI AL MOAS PER TRAGHETTARE CLANDESTINI (300 MILA EURO)
 
 
   
 
Nicola Latorre – prezydent Senackiej Komisji ds. Obrony powiedział: "Koncentrujemy się na finansowaniach NGOs, jednakże 3 niemieckie NGOs na naszą prośbę złożenia wyjaśnień w Senacie odpowiedziały odmownie. Reszta NGOs twierdzi, że finansowanie pochodzi z hojności ich dobroczyńców – w tym wypadku nalegamy na ujawnienie ich nazwisk".

 
 
NGOs odmawiają przesłuchań w Senacie – co ukrywają?
ONG STRANIERE RIFIUTANO DI TESTIMONIARE AL SENATO, COSA NASCONDONO?
 
 
 
 
 
VIDEO: PROKURATOR Carmelo Zuccaro w Senacie
 
 
Apel prokuratora Zuccaro w Senacie: "Pozwólcie mi na użycie podsłuchów"
L'appello di Zuccaro al Senato: "Fatemi usare intercettazioni"
 
 
W sprawie NGOs interweniuje następna prokuratura – Trapani (Sycylia). Wychodzą na światło dzienne mapy sporządzone przez 007
Ong, si muove un'altra procura. E spuntano le mappe degli 007
 
 
 
 
 
Tymczasem Najwyższa Rada Sądownicza poparła prokuratora Carmelo Zuccaro i zadeklarowała swe "pełne wsparcie dla śledztwa". Przewidziana jest także procedura mająca zapewnić prokuratorowi ochronę.
 
 
 
Najwyższa Rada Sądownicza bierze stronę prokuratora Zuccaro i nakazuje kontynuowanie dochodzeń
Il Csm sta con Zuccaro: "Vada avanti con le indagini"
 
 
 
 
 
Ojciec Giulio Albanese, dziennikarz (współpracujący z Avvenire i Radiem Watykańskim) oraz wykładowca (na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim) stwierdził:
 
"Jestem wściekły na co poniektórych polityków włoskich. Instrumentalizują sprawy, które bezpośrednio dotyczą sakralności życia. Dramat migrantów, a także rolę w nim NGOs przedstawiono w sposób pejoratywny – co ma skutki niszczycielskie jak chodzi o opinię publiczną. NGOs pokazano jako tych, którzy robią interesy razem z przemytnikami. Dla mnie jest to obrzydliwe"  
 
 
Migranci: Ojciec Albanese: "Sprawa NGOs? To wina bluźnierczych polityków i dziennikarzy najemników"
Migranti, padre Albanese: "Ong? Colpa politici blasfemi e giornalisti mercenari della parola"
 
 
 
 
 
We Włoszech zdarza się także, iż proboszcz urządza meczet w budynkach parafii katolickiej:

 
Vicenza: Proboszcz urządza meczet w parafii
VICENZA, PARROCO CREA UNA SALA MOSCHEA IN PARROCCHIA
 
 
 
 
 
 
Mons. Gian Carlo Perego – dyrektor CARITAS Italia – podczas wywiadu telewizyjnego stwierdził:
 
"Koszty dramatycznej  i niestabilnej sytuacji Libii nie mogą spadać jedynie na tych, którzy zmuszeni są dziś do przeprawiania się przez morze – chodzi mi o migrantów".
 
 
Po czym dodał, że atak na NGOs jest  "haniebny i pełen hipokryzji".
 
 
Ale najbardziej kontrowersyjna opinia dostojnika brzmi następująco:
 
"Włochy – które wymierają – wystarczy przypomnieć, że w roku 2016 było o 150 000 więcej zgonów niż urodzeń – mogłyby odnaleźć swą przyszłość wybierając koncepcję metyzacji, o czym wiele razy wspominał kardynał Scola, i co ponadto zawsze miało miejsce w historii kraju. Tym razem doszłoby do tego na drodze pokojowej".
 
 
Tu należy zauważyć, że Perego jest zupełnie nieświadom tego, że Alpy i Morze Śródziemne skutecznie broniły półwysep włoski od jakiejkolwiek metyzacji.
 
Na koniec dostojnik dodał:  "Oczywiście przyjmowanie migrantów musi mieć miejsce we wszystkich krajach UE".
 
 
Piszący na ten temat voxnews.info zakończył relację stwierdzeniem, że w epokach zdrowszych od aktualnej –  "Perego zamiast zarządzać CARITAS –em, pracowałby w kopalni".

 
 
Biskup Gian Carlo Perego" Włosi powinni metysować się z imigrantami"
VESCOVO: “ITALIANI DEVONO METICCIARSI CON IMMIGRATI”
 
 
 
 
 
W związku z oświadczeniem "Franciszka" na temat obozów koncentracyjnych dla uchodźców we Włoszech, wypowiedział się ostatnio (przy pomocy listu otwartego do kierującego katolicką stroną internetową La Nuova Bussola Quotidiana) biskup emeryt diecezji Ferrara-Comacchio – jak widać czujący się włoskim patriotą.
 
 
Tu warto przypomnieć, że mons. Gian Carlo Perego, dyrektor CARITAS Italia, zalecający Włochom metyzację i opowiadający się za inwazją Włoch został mianowany przez papieża następcą biskupa Negri.
 
 
 
 
(...) "Nigdy nie wyobrażałem sobie, że prawie że na koniec mojej posługi biskupiej będę musiał interweniować, by bronić niepodlegających dyskusji praw Państwa - przed stanowiskiem "katolickich" polityków, jako że znajdujemy się dziś w sytuacji, ujawniającej fakt, że politycy mniej lub bardziej katoliccy wydają się lekceważyć prawa i kompetencje Państwa.
 
 
 
Przechodzę do konkretnego przykładu: Ojciec Święty Franciszek kilkakroć oświadczył publicznie, że również we Włoszech, w niektórych ośrodkach dla migrantów istnieją warunki analogiczne do tych, jakie charakteryzowały obozy koncentracyjne.
 
Jest to bardzo poważne oskarżenie. W jego kontekście należy powiedzieć że mamy do czynienia z alternatywą: albo tego rodzaju (kilka razy powtórzone) oskarżenie jest uzasadnione – wtedy mężowie stanu – w pełni je akceptując  - powinni podziękować Ojcu Świętemu za interwencję i zająć się uregulowaniem kwestii, albo – jak osobiście sądzę – sytuacja wygląda całkowicie inaczej, więc politycy powinni energicznie zaprzeczyć papieskim oskarżeniom. Jednakże nic się nie dzieje. Cisza.
 
 
Obrona kompetencji Państwa jest odpowiedzialnością, przed którą – ten, kto Państwu służy nie powinien uciekać. W tego rodzaju sytuacji – mężowi stanu nie wolno milczeć. Jestem przekonany, że jest sprawą podstawową, by politycy w sposób otwarty deklarowali ich wierność Państwu, a także bronili niekwestionowanych kompetencji, jakimi  Państwo dysponujew stosunkudo wszystkich, włącznie z władzami religijnymi". (...)
 
 
Mons. Luigi Negri
 
Jak bardzo klerykalni są ci katokomuniści
Quanto sono clericali questi politici cattocomunisti
 
 
 
 
 
Komunikat przedwyborczy francuskiego Episkopatu w wyraźny sposób nawołuje by Francuzi zajęli się migrantami. Konferencja Episkopatu oświadcza, że zjawisko migracji to  "konstatacja, a nie walka",  a więc potrzebny jest wysiłek całej Europy by solidarnie przyjąć przybywających.

 
 
Paryski filozof  Thibaud Collin  analizuje komunikat i i stwierdza, że  "jest on typowym przykładem ideologii płynnej"  i że jest  "płytki, ponieważ nie bierze – chociaż należałoby – pod uwagę ani okoliczności, w jakich islam wzmocnił się we Francji, ani wyzwania jakim jest i będzie dla Europy migracja w przyszłości".
 
Collin dodaje:
 
"Stanowisko Episkopatu jest  naif  i całkowicie nieodpowiedzialne. Transpozycja wymogów ewangelicznych odnoszących się do jednostek  - na poziom zbiorowy jest częstym wypaczeniem Ewangelii. Konferencja Episkopatu (co nie oznacza, że wszyscy biskupi) jest związana z polityką pro-unijną i nie pojmuje, że aktualna Unia Europejska w dużej mierze jest wrogiem wspólnego dobra narodów europejskich". 

 
 
Thibaud Collin
 
 
 
 
Są jednakże biskupi francuscy, którzy odcięli się od oficjalnego komunikatu Episkopatu, jak na przykład mons. Rey z Tulonu i mons. Aillet z Bayonne, którzy zaapelowali by Francuzi głosowali zgodnie z sumieniem.

 
 
 
Francja: Dla biskupów ważniejsza jest UE i imigranci. Konferencja Episkopatu przeciwna Le Pen, choć nie wszyscy biskupi podzielają jej stanowisko
Francia, per i vescovi contano di più Ue e immigrati La CEF contro la Le Pen, ma non manca il dissenso
 
 
 
 
Tymczasem do Rzymu przybył Soros. Treść rozmów Sorosa z premierem Gentiloni nie została ujawniona.

 
To (dziwne) potkanie premiera Gentiloni z Sorosem w Pałacu Chigi
Quell'incontro a Palazzo Chigi tra Soros e il premier Gentiloni     

 
 
 
na koniec o tym jak włoska Partia Demokratyczna posłużyła się co tylko migrantami w swych prawyborach:

 
 
 
VIDEO – WYWIAD Z MIGRANTEM - po francusku

Prawybory włoskiej Partii Demokratycznej – migrantów przywieziono (z ośrodków dla migrantów) do lokali wyborczych by głosowali na Matteo Renzi'ego
Primarie Pd, migranti prelevati dal centro accoglienza per votare Renzi
 
 
 
 
wybór tekstów i tłumaczenie: RAM

 
 
 

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nicka autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 


 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  5*
 • Bardzo dobrze, że chcecie łotry uwalić notkę jedną gwiazdką!
  .
  bo to oznacza, że dotarła ona tam, gdzie miała dotrzeć!
 • @RAM 09:15:20
  nie przejmuj się impotentami ;-))
 • @roux 10:09:06
  cała satysfakcja po mojej stronie!
 • RAM
  Są głosy, że to Watykan rządzi światem i narzuca mu Nowy Porządek.

  Ale ja w to wątpię, bo Rotszyldowie od lat 20. XIX wieku zarządzają jego finansami i wiadomo, że to nie ogon psem wywija...

  "Jak pan każe - sługa musi"...
  Pozdrawiam.
 • Zadanie dla Europy ustala Soros
  .
  „Eine umfassende Asylpolitik für Europa sollte meiner Ansicht nach ein festes, verlässliches Jahresziel von 300.000 bis 500.000 Flüchtlingen festlegen. ”

  - http://www.fondsprofessionell.at/news/maerkte/headline/george-soros-so-kann-europa-die-fluechtlingskrise-bewaeltigen-124347/

  „Wszechstronna polityka azylu dla Europy powinna ustalić konkretny, pewny cel roczny 300.000 do 500.000 uciekinierów (uwaga, chodzi o migrantów)”, migrantów wypędzonych z ich ojczyzn przez rabunek zasobów kraju i prowadzone tam przez Zachód i Chiny wojny i wspomniany rabunek.

  Uważniejsi czytelnicy przypominają sobie, że te wytyczne Sorosa zarówno p. Merkel jak i Komisja Europejska skwapliwie realizują a nawet przekraczają ten plan pięcioletni pana Sorosa.

  O tym, że pan Soros jest wiodącym przedsiębiorcą w zakresie przemytu migrantów do UE to już pisano, jego infrastruktura tzw. NGOs stanowi trzon tego przedsięwzięcia:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Planiści US Army ustalają liczby uciekinierów/migrantów, którzy mają być przesłani do Europy już w fazie przygotowania wojny. Wojny USA są jednym z ważniejszych źródeł migrantów przesyłanych do UE, przy czym pan Soros nadał temu procederowi charakter zorganizowany.

  Cytowane przez RAM wielokrotnie relacje o współpracy organizacji przemytniczych zakamuflowanych jako NGO, „Contrebandiers sans frontières“ (Przemytnicy bez granic)

  - http://ram.neon24.pl/post/138218,skandal-ngos-rosnie-przemytnicy-bez-granic#comment_1381781

  nie są niczym niezwykłym a jedynie przejawem zorganizowanej działalności, przy czym udział zespołów Sorosa jest bezsporny. Zwraca uwagę fakt, że ani jeden uciekinier nie odważył się skierować swe kroki do jedynej prawdziwej demokracji na BW jaką jest Izrael. Ten kraj jest dla migrantów tabu, co potwierdza, że także Izrael jest zaangażowany w inwazję migrantów na UE.

  O bliskości Médecins Sans Frontières (Lakarzy bez granic) ze światem przestępczym, chodziło o udział założyciela tej organizacji „Bernard Kouchner”a w eksploatacji organów ludzi z Kosowa

  - http://balder.org/coudenpo

  już pisano w tym forum.

  „W Finlandii – po fali gwałtów ” inaczej w RFN:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/gado/#Otzw

  nic się nie wydarzyło, jeśli wierzyć gadzinówkom w tym kraju, żadnego praktycznie doniesienia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031