Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1228 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Skandal NGOs rośnie – Przemytnicy bez Granic

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Szlaki NGOs i kanały komunikacyjne pomiędzy NGOs i szmuglerami – całymi miesiącami były monitorowane przez wywiad niemiecki i holenderski. Robiono to z pokładów okrętów wojennych misji Eunavformed-Sophia..."

 

 

Skandal NGOs rośnie – Przemytnicy bez Granic
 
 
RAM         28 kwiecień 2017
 
 
 
 
 
Od kilku dni prokurator Carmelo Zuccaro z Katanii twierdzi, że – "niektóre NGO są finansowane przez przemytników ludzi". Dodaje także, że posiada "informacje na ten temat".
 
 
Na pytanie jak wyglądają kontakty szmuglerów libijskich z NGOs – Zuccaro przytacza przykład:
 
 
"Przemytnicy dzwonią do NGOs i pytają: 'Powiedzcie czy możemy wypłynąć? – Ponieważ warunki na morzu są dziś niekorzystne!' –
 
Na co ze statków NGOs, przebywających w pobliżu wybrzeży libijskich odpowiadają: 'Wypływajcie bez strachu, bo znajdujemy się o krok od was'.
 
Albo: 'Przygotowujemy pontony do wypłynięcia! Włączcie się do akcji!'
 
Lub: 'Mamy fatalną pogodę. Czy pomimo to możemy ich wysłać?' – Na co odpowiadający ze statku NGO mówi: 'Wyślijcie ich! Znajdujemy się w pobliżu'".
 
 
 
Statki NGO przed wpłynięciem na terytorialne wody libijskie wyłączają transpondery pokładowe, tak by prześledzenie ich trasy przez organy nadzorujące stało się niemożliwe.
 
 
Kilka dni temu informowano, że wiadomości z podsłuchu radiowego mają wartość jedynie jak chodzi o zorientowanie się na czym polega współpraca szmuglowników libijskich z NGOs, ale nie mogą zostać wykorzystane podczas ewentualnego procesu, jako że nie zidentyfikowano rozmówców.
 
 
Utrzymywano też, że podsłuchane rozmowy świadczą o kontaktach, ale nie stanowią dowodu, że obydwie zainteresowane strony mogły zawrzeć porozumienie w sprawie szmuglu.
 
 
 
Zuccaro mówił:
 
"Kontakty pomiędzy przemytnikami i NGOs są udokumentowane przez organy ścigania, ale informacji tych nie mogę użyć, choć jestem pewien, że sprawa wygląda tak, jak opowiadam".
 
 
 
Dziś, dowiadujemy się, że szlaki NGOs i kanały komunikacyjne pomiędzy NGOs i szmuglerami  – całymi miesiącami były monitorowane przez wywiad niemiecki i holenderski. Robiono to z pokładów okrętów wojennych misji Eunavformed-Sophia.
 
 
 
To właśnie te nagrania – za pośrednictwem FRONTEX-u pojawiły się w Prokuraturze w Katanii. Dokumenty te nie mają jednakże wartości dowodów, ponieważ podsłuch nie był przeprowadzony za zgodą prokuratora, chociaż wywiady, o których mowa, mogły i działały bez niej.
 
 
 
Wymagania włoskiego kodeksu karnego powodują, że dokumentów tych nie można przedstawić w sądzie – gdyby nie to - NGOs zostałyby oskarżone.
 
 
 
NGOs były podejrzewane o działania nielegalne również przez niemieckiego generała Wolfganga Wosolsobe (w marcu 2016), który podczas przesłuchania parlamentarnego za zamkniętymi drzwiami w Parlamencie Brytyjskim ujawnił, że migranci otrzymują  "od co najmniej jednej NGO (działającej na  Morzu Śródziemnym ) – instrukcje jak unikać udzielania informacji policji włoskiej"  – po przyjeździe do Włoch. Podejrzenia dotyczą 13 jednostek morskich, w tym także tych należących do Lekarzy bez Granic i Save The Children.
 
 
 
We Włoszech -"humanitarni" szmuglerzy współpracujący z NGOs otrzymują z kieszeni podatników setki tysięcy euro. Jak relacjonuje jeden z artykułów na ten temat aż 70 % dochodów NGOs pochodzi z finansowania publicznego, a tylko 30 % od dobroczyńców prywatnych. I tak Save the Children dostaje 66 milionów euro, Lekarze  bez Granic – 50 milionów euro, a Emergency – 38 milionów euro.
 
 
W trakcie rozmowy z dziennikarzami Carmelo Zuccaro stwierdził:
 
"Na Wielkanoc, w okolicach wybrzeży Libii znajdowało się tak wiele statków, że krajobraz przypominał lądowanie w Normandii".
 
 
 
"W wielu przypadkach przemytnicy towarzyszą migrantom aż do momentu przeładunku na statek NGO, jednak –  jak opowiada prokurator – obecnie nie jest to konieczne, ponieważ statki NGOs używają radiolatarni, bardzo silnych reflektorów, itp. służących do łatwego odnalezienia ich przez migrantów".
 
 
 
"Działania tego rodzaju prowadzą do ryzyka, że sytuacja ekonomiczna, do jakiej może dojść we Włoszech – w wyniku zalewu kraju migrantami – wymknie się całkowicie spod kontroli; ponadto procederem szmuglowania wspiera się business organizacji kryminalnych, które otwierają ośrodki dla migrantów jedynie w celu przechwycenia pieniędzy na to przeznaczonych".

 
 
 
 
VIDEO: Wywiad z prokuratorem CARMELO ZUCCARO: "Ktoś się bogaci na uchodźcach"
ONG, PROCURA CATANIA: “QUALCUNO SI STA ARRICCHENDO COI PROFUGHI, LINEA ROSSA CON SCAFISTI” – VIDEO
 
 
Prokurator Zuccaro: "Na Wielkanoc, w okolicach wybrzeży Libii znajdowało się tak wiele statków, że krajobraz przypominał lądowanie w Normandii".
Il procuratore Zuccaro: "Davanti la Libia a Pasqua c'erano talmente tante navi che sembrava lo sbarco in Normandia"
 
 
 
Przemytnicy, interes i polityka – "Cała prawda o NGOs"
Trafficanti, affari e politica “Tutta la verità sulle Ong”
 
 
Migranci. Prokurator: "Przemytnicy finansują NGOs"
Migranti, pm: trafficanti finanziano ong. 
 
 
Wolfgang Wosolsobe
 
 
NGOs i przemytnicy. Dowody potwierdzające zmowę: Podsłuchy 007 dotyczą również Lekarzy bez Granic
ONG E SCAFISTI, PROVE COLLUSIONI: INTERCETTAZIONI 007 INCASTRANO MEDICI SENZA FRONTIERE
 
 
Setki tysięcy euro z pieniędzy podatników dla NGOs współpracujących z "humanitarnymi" przemytnikami
CENTINAIA DI MILIONI DI EURO DI SOLDI PUBBLICI ALLE ONG DEGLI SCAFISTI UMANITARI
 
Imigracyjny bluff: znikoma ilość prawdziwych uchodźców
Il bluff immigrazione: i veri rifugiati sono pochissimi
 
 
 
 
 
Prokurator  Zuccaro opowiada, że MOAS podczas akcji używał wcześniej dwóch dronów rozpoznawczych, wyposażonych w najnowocześniejszą technologię – dostarczonych przez producenta austriackiego, w tej chwili zaś zastąpił je samolotem rozpoznawczym, jeszcze bardziej przydatnym i wyspecjalizowanym od dronów.
 
 
Na temat dronów używanych przez MOAS – Regina Catrambone, współwłaścicielka MOAS mówiła z dumą:  "To ten sam rodzaj, jakiego używa operacja Mare Nostrum – z sześciogodzinną autonomią lotu, zakresem 900 mil morskich i prędkością 100 km/h".
 
 
 
Dron MOAS
 
 
 
 
Dodajmy, że Regina Egle Liotta (zamężna Catrambone) – od roku 2015 jest "Oficerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej" – została nim mianowana przez prezydenta Mattarellę.
 
Jako motywację – żeby było śmieszniej – podano:
 
"Za wkład, jaki poprzez NGO –  MOAS – Migrant Offshore Aid Station – wnosi w lokalizację migrantów w trudnościach na Morzu Śródziemnym i udzielanie im pomocy".
 
 
Można więc krótko podsumować – jak piszą pod linkiem zamieszczonym poniżej: Catrambone została uhonorowana za to, że – we współpracy z przemytnikami libijskimi – wyładowała we Włoszech ponad 33 000 migrantów.
 
 
 
 
 
Oto dziedziczka, która wyładowała we Włoszech 33 000 migrantów – nagrodzona przez prezydenta Matarellę
QUESTA EREDITIERA HA SCARICATO IN ITALIA 33 MILA CLANDESTINI, PREMIATA DA MATTARELLA
 
 
 
 
 
Dziś mass-media informują o tym, że prokurator Carmelo Zuccaro został powołany na przesłuchanie do Parlamentu Włoskiego, by - jak to zostało umotywowane - "unikać sytuacji, w których dyskredytuje się tych, bez których niemożliwe byłoby rozwiązywanie problemu migracyjnego".
 
 
 
Zuccaro z podobnych powodów będzie się musiał pojawić także przed Najwyższą Radą Sądowniczą.
 
 
 
 
 
NGOs uratowane dzięki kruczkowi prawnemu – podsłuchanych rozmów nie można wykorzystać w sądzie. Zuccaro wezwany do Parlamentu.
ONG SALVATE DA CAVILLO LEGALE: INTERCETTAZIONI CHE LE INCASTRANO SONO INUTILIZZABILI, ZUCCARO CONVOCATO IN PARLAMENTO
 
 
Migranci: Wypowiedzią prokuratora Zuccaro na temat NGOs zajmie się Najwyższa Rada Sądownicza.
Migranti, delle parole di Zuccaro su ong si occuperà il Csm
 
 
 
 
 
Przypomnijmy trasę, jaką pokonują NGOs (i nie tylko oni) - taxi migrantów – by "uszczęśliwić" i "ubogacić" Europę:
 
 
GEFIRA.ORG: NGOs i włoska Straż Przybrzeżna szmuglują migrantów:
 
 
Drugie przedstawione przez GEFIRĘ video (pokazujące rolę włoskiej Straży Przybrzeżnej w przemycie ludzi) – jak pisze dziś voxnews.info – wyjaśnia, dlaczego włoski wywiad – przeciwnie do niemieckiego i holenderskiego – nigdy nie zainteresował się szmuglem. Powodem jest zaangażowanie włoskich władz w tenże proceder.
 
 
Voxnews. info pisze dalej:
 
"Z tego, co przedstawia GEFIRA.ORG wynika, iż NGOs są częścią bardzo rozgałęzionej organizacji, na szczycie której znajdują się rządzący Włochami. Ten fakt tłumaczy chęć zduszenia dochodzeń. Straż Przybrzeżna powinna zostać zmuszona do złożenia wyjaśnień. Zauważmy także, iż zaledwie kilka dni temu dowodzący Strażą Przybrzeżną chwalił się, że przywiózł do Włoch pół miliona Afrykańczyków".
 
 
 
Skandal NGOs rośnie: "Bierze w nim udział również włoska Straż Przybrzeżna"
SCANDALO ONG SI ALLARGA: “IMPLICATA ANCHE GUARDIA COSTIERA” – VIDEO
 
 
Dowódca Straży Przybrzeżnej: "Przywieźliśmy do Włoch pół miliona Afrykańczyków"
COMANDANTE GUARDIA COSTIERA: “ABBIAMO PORTATO IN ITALIA MEZZO MILIONE DI AFRICANI”
 
 
NGOs szmuglują imigrantów do Europy na skalę przemysłową
NGOs are smuggling immigrants into Europe on an industrial scale
 
 
 
W wywiadzie dla RAI prokurator Zuccaro mówi także:
 
"Chcę się dowiedzieć kto finansuje MOAS, która wśród NGOs – na akcje na morzu wydaje najwięcej, bo około 400 000 euro na miesiąc. Z FRONTEX-u informują mnie, że albo w radzie nadzorczej, albo jako konsulenci pracują dla MOAS osoby zajmujące się produkcją noży wojennych".
 
 
 
Szokujący sondaż: Włosi stracili wiarę w NGOs
SONDAGGIO CHOC: ITALIANI NON FIDANO PIÙ DI ONG
 
 
 
 
"Mamy do czynienia – mówi dziś Matteo Salvini z Ligi Północnej – z inwazją, zorganizowaną, zaplanowaną i odgórnie sfinansowaną. Mam nadzieję, że prokurator z Katanii zdoła dojść do prawdy zanim go zatrzymają.
 
 
Nawet dziecko w wieku przedszkolnym rozumie, że wyładunek migrantów we Włoszech to business, na którym zarabia się miliardy – więcej niż na narkotykach.
 
 
Nie ma ludzi, którzy uciekają od wojny, za są ludzie, którzy spowodują wojnę u nas. Oczekiwałbym, by policja finansowa zajęła się dywanowymi kontrolami wszystkich hoteli i kooperatyw, które żerują tak na nieszczęśnikach migrantach, jak i na Włochach.
 
 
 
Jest rzeczą oczywistą, że zamiast narkotykami handluje się ludźmi".
 
 
 
 
Skandal NGOs: Salvini broni prokuratora Zuccaro – "Mam nadzieję, że pozwolą mu odkryć prawdę"
SCANDALO ONG, SALVINI DIFENDE ZUCCARO: “SPERO NON LO FERMINO PRIMA VERITÀ”
 

 

***

 

MOAS, "Mojżesz" i Bergoglio
Złajdaczony Kościół i business "miłosierdzia"
 
 
"Uchodźcy" – interes wart 4 miliardy euro
 
 
"Syryjski uchodźca" – bez refundacji – na Placu św. Piotra
http://ram.neon24.pl/post/138194,syryjski-uchodzca-bez-refundacji-na-placu-sw-piotra
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Widac ze "uchodzcy" sa planem globalistow i dlatego tak szerokie powiazania od politykow,main-streamowe media,sluzby do wymiaru sprawiedliwosci,policji a na finansowaniu konczac.
  W odpowiednim czasie dowiemy sie jaki jest cel tej operacji-na razie jest to wzbudzenie niepokojow, sporadyczny teroryzm i okazja do zarobkow dla wybranych.
 • @autor
  Good job!
 • Karta Polaka - czy to nie skandal?
  //Poważnym problemem związanym z Kartą jest to, że bywa chodliwym towarem na czarnym rynku. Oficjalnie się o tym mało mówi, a jednak proceder ten zdaje się być powszechnym zjawiskiem, o którego skali jednak niewiele wiemy.//

  http://www.eastbook.eu/2016/09/13/przywileje-zasilki-i-udogodnienia-nowa-karta-polaka-uratuje-polske-przed-katastrofa-demograficzna/

  //In Poland, we have to be aware of the fact that the inflow of migrants is inevitable. If we want to be part of the European Union, then the number of migrants will rise.//

  http://www.eastbook.eu/en/2016/07/28/poland-will-inevitably-become-an-immigration-country/
 • @
  to nie możliwe.. tyle osób zaangażowanych..
  tak jak WTC czy Smoleńsk.. to niemożliwe.. powie Zawisza

  5*
 • Autor
  "Mamy do czynienia – mówi dziś Matteo Salvini z Ligi Północnej – z inwazją, zorganizowaną, zaplanowaną i odgórnie sfinansowaną."

  A papież Franciszek? Przecież nakłania nas do przyjmowania migrantów. Czy on tego nie widzi??? Człowiek zupełnie się w tym gubi!
 • NGOs, w rodzaju „Contrebandiers sans frontières“
  .
  - http://ram.neon24.pl/post/137650,chca-zalac-europe-6-milionami-migrantow#comment_1376543

  realizują operację, której cel pan Soros tak ustaliö, caąłkiem oficjalnie publikowała prasa na zachodzie: „EU musi przyjmować rocznie milion migrantów“

  W naszej demokracji są takie wytyczne czymś zwykłym

  - http://orbo.neon24.pl/post/138217,czy-globalisci-postawili-na-marine-le-pen-czesc-2#comment_1381778

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930