Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

MOAS, "Mojżesz" i Bergoglio

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Zawsze mieliśmy podejrzenia, że również zainteresowanie duchowieństwa sprawą migrantów nie wynika wyłącznie z pobudek charytatywnych..."

 

 

NGO: milionerka finansowana przez Soros'a przywiozła do Włoch 33 000 migrantów
 
 
Ong, la milionaria finanziata da Soros che porta 33mila migranti in Italia
 
 
 
 
Giuseppe De Lorenzo   22 kwiecień 2017   tłum. RAM

 
 
 
 
"Jesteśmy organizacją humanitarną. Kampania zniesławiająca, prowadzona aktualnie w stosunku do nas – nie pomaga nam".
 
Zacytowane powyżej słowa wypowiedziała  Regina Catrambone  – dyrektorka organizacji pozarządowej, jednej z najbardziej aktywnych w procederze odławiania migrantów na Morzu Śródziemnym, oskarżonej o nieprawidłowości w kierowaniu tzw. "misjami ratunkowymi".
 
 
"Klejnot" dobroczynności, zarządzany przez Catrambone nazywa się  MOAS - Migrant Offshore Aid Station,  ma siedzibę na Malcie, posługuje się dwoma jednostkami ratowniczymi (Phoenix i Topaz Responder), różnymi pontonami Rhib, dysponuje także dronami. Jednym słowem posiada prawdziwą flotę, służącą do przechwytu nielegalnych imigrantów.
 
 
Założycielami MOAS są Regina i Christoper Catrambone.  Christopher Catrambone nie jest szarym człowiekiem, ale niezadużym amerykańskim bogaczem, który dorobił się pieniędzy dzięki agencji ubezpieczeniowej, wyspecjalizowanej w operacjach na obszarach wysokiego ryzyka.
 
 
Małżeństwo Catrambone
 
 
 
 
 
MOAS i oskarżenia o nielegalność działań
 
 
Dla Christopera Catrambone przejście od spraw ubezpieczeniowych do dobroczynności  stało się szybkie. Udzielanie pomocy cudzoziemcom jest bardzo w modzie. W roku 2013 – po podróży na Lampeduzę –
Catrambone decydują się na utworzenie MOAS, z bazą operacyjną w La Valletta na Malcie, gdzie milionerska para mieszka i robi interesy.
 
 
Do dnia dzisiejszego – jak można przeczytać na stronie internetowej organizacji – MOAS "ocalił" 33 455 migrantów, ale kosztami ich utrzymania obciążył Włochy, które muszą ich teraz gościć i subsydiować.
 
 
Problem w tym, że odnośnie sprawy tzw. "ratowania" migrantów przez NGOs (NGO - non-governmental organization) - istnieje więcej aspektów podejrzanych niż legalnych.
 
 
I tak, by przytoczyć jeden tylko przykład – agencja europejska Frontex oskarżyła je o współpracę z przemytnikami ludzi, o załadunek migrantów mający miejsce nie na wodach międzynarodowych lecz libijskich, a także o używanie w nocy potężnych reflektorów, by w ten sposób nakierowywać łodzie przemytników na własne statki.
 
 
Dziś, w wywiadzie dla  Corriere della Sera  Regina Catrambone usiłowała odepchnąć oskarżenia i powiedziała:
 
"Wszystkie nasze  operacje były koordynowane przez włoską straż przybrzeżną i odbywały się w zgodzie z obowiązującymi konwencjami i prawem morza, a zatem były w pełni legalne".
 
 
Niestety, wiele razy stati NGO widziane były na wodach libijskich, a straż przybrzeżna twierdzi, że nigdy nie udzieliła tego typu pozwoleń. Ponadto organizacją MOAS zajęła się prokuratura Katanii, która stara się aktualnie dowiedzieć, skąd NGOs posiadają pieniądze by mogły pozwolić sobie na zakup dronów, statków i innego wyposażenia. Regina Catrambone odpowiada na to, iż cieszy się na wieść o dochodzeniach i jest gotowa do współpracy.  

 
 
Niejasne finansowania
 
Pytana jednakże o źródła finansowania – miliarderka nie odpowiada, zapraszając do Internetu. Dodaje także:
"MOAS jest finansowana przez osoby prywatne. Jako pierwsi jesteśmy mój mąż i ja. Ale oprócz nas – przez bardzo wielu dobroczyńców, wierzących w to, co robimy, w naszą uczciwość i profesjonalność, i z tego powodu decydujących się na wspieranie naszej misji".
 
I tu jest pies pogrzebany.
 
MOAS otrzymała 500 milionów euro od organizacji Avaaz, która prowadzi do następnej struktury tego typu o nazwie MoveOn, którą zawiaduje George Soros.
 
Co jeszcze bardziej interesujące – Christopher Catrambone figuruje także na liście osób które finansowały kampanię wyborczą Hillary Clinton i hojnie przeznaczył na ten cel sumę 416 000 euro.

 
 
“ (...) The Migrant Offshore Aid Station (MOAS) was founded in 2014 by entrepreneurs Christopher and Regina Catrambone. MOAS operates the ships the Topaz Responder and the Phoenix in the migrant fleet.
 
Mr. Catrambone was listed as a major donor to Hillary Clinton, giving over $416,000 to her presidential campaign bid in 2016.
 
Another major supporter of MOAS is avaaz.org, who donated €500,000 to MOAS’ “search and rescue operations.”
 
Avaaz.org was founded by Moveon.org, an American organization owned by George Soros. Avaaz.org acts as the European branch for Moveon.org. (...)”
 
 
NGO Fleet Bussing Migrants Into The EU Has Ties To George Soros, Hillary Clinton Donors
 
 
 
 
" (...) Granted €500,000 to the biggest private search and rescue operation, MOAS. (...)”
 
Tima Kurdi, aunt of Aylan, calls on European politicians to offer sanctuary to refugees
 
 
 
 
"(...) Chris Catrambone, who operates the Malta-based Migrant Offshore Aid Station to assist refugees and migrants in the Mediterranean Sea. (...)"
 
Clinton’s super-sized fundraising machine pushes legal boundaries
 
 
 
 
Christopher Catrambone
 
 
MOAS – Migrant Offshore Aid Station 
 
Avaaz
 
 
MoveOn
 
 
 
Na koniec – do najbardziej zaufanych współpracowników Catrambone zalicza się taki osobnik jak  Ian Ruggier , były oficer maltański, który stał się sławny po tym jak brutalnie stłumił protesty migrantów na wyspie.
 
Jak to jest możliwe? Ian Ruggier najpierw dusi bez skrupułów rewolty migrantów na Malcie, a później ma wyrzuty sumienia i zabiera się za pomaganie im, transportując ich – czyż to nie dziwne – do Włoch?
 
Dlaczego Ruggier i małżeństwo Catrambone nie wyładowywują migrantów na Malcie? Być może dlatego, że na Malcie nie są skłonni do zaspokajania życzeń przewoźników migrantów, natomiast we Włoszech – tak.

 
 
Ian Ruggier
 
Tangiers Group
 
 
 
 
NGOs – kolaboranci przemytników
 
Od czasu kiedy ilość statków "humanitarnych" działających na Morzu Śródziemnym powiększyła się i zaczęły zbliżać się coraz to bardziej do wybrzeży Libii – liczba interwencji ratunkowych wzrosła (od 5 % do 50 %), ale wzrosł także wskaźnik śmiertelności wśród migrantów. Dlaczego? Sprawa jest prosta: ponieważ przemytnicy ładują migrantów na coraz to starsze łodzie i zaopatrują się w coraz to mniejszą ilość paliwa, rozumując, że na morzu trafią na NGOs, które ich odłowią.

 
 
 
Dobroczyńcy w intencji Franciszka
 
(...) Dlaczego małżeństwo Catrambone zajmuje się migrantami?
 
Regina Catrambone odpowiada:
 
"By odpowiedzieć na apel papieża Franciszka wystosowany z Lampeduzy przeciwko globalizacji obojętności. Zarówno ja osobiście, jak i moja rodzina poczuliśmy się zobowiązani do działania. Nie znosiłam myśli, że tak wiele osób umiera w miejscu, gdzie urosłam i gdzie tyle ludzi spędza wakacje".  (Regina Catrambone jest Włoszką)
 
 
Jak można odpowiedzieć Reginie Catrambone?
 
Cóż, że o utrzymaniu i opłaceniu migrantów odłowionych przez Catrambone muszą myśleć potem włoscy podatnicy.

 
 
 
 
Trasy morskie statków NGO – aż do plaż libijskich
 
 
 
Catrambone - zdjęcia
I SIGNORI IMMIGRATI
 
 
 
 
 ***
 
 
"Szantaże i koszty zawyżone – opowiem wam o flocie politically correct"  (– rozmowa z anonimowym admirałem włoskim w stanie spoczynku)
 
 
"Ricatti e costi gonfiati: vi racconto la verità sulla flotta buonista"
 
 
 
Fausto Biloslavo    22 kwiecień 2017    tłum. RAM

 
 
 
(...) "Bilans organizacji MOAS jest zawyżony. Dla przykładu – miesięczny koszt eksploatacji drona wiropłata wyceniają oni na milion euro, podczas gdy w Marynarce – wystarcza połowa podanej kwoty – wyjaśnia admirał i dodaje (...) – są ludzie, którzy maja nadzieję, że napływ imigrantów nigdy nie zostanie zatrzymany".
 
 
"Na początku fali imigracyjnej w kierunku Włoch – MOAS zwerbowała Martina Xuereb'a, byłego szefa szatabu Malty, który przedstawił organizację również w Ministerstwie Obrony w Rzymie. Ponadto, w celu nawiązania współpracy z MOAS skontaktował się on z jeszcze innymi wysokimi stopniem oficerami Marynarki włoskiej, będącymi na emeryturze" – ujawnia admirał.
 
 
Martin Xuereb
 
 
 
Jak podała agencja Frontex – w pierwszych miesiącach tego roku organizacje pozarządowe – z udziałem ich liczącej około 15 statków floty – odłowiły ponad 50 % migrantów znajdujących się na morzu.
 
Proceder wygląda następująco:

 
"Przemytnicy dzwonią przy pomocy telefonu satelitarnego sieci Thuraya do centrum w Rzymie, (Kapitanat Roma - Fiumicino), który kontroluje następnie pozycje statków w interesującym go sektorze morskim. Jeżeli statek należący do NGO znajduje się najbliżej łodzi przemytników – zawiadamiają go alarmie".

 
 
Thuraya
 

 
Przemytnicy ludzi nie tylko wysyłają swe łodzie w kierunku flotylli pollitically correct, ale zdarza się również, że zmuszają migrantów siłą do przeładunku.
 
"W przypadku okrętów Marynarki Wojennej nie śmią tego robić, ponieważ jesteśmy uzbrojeni. Natomiast jak chodzi o statki NGO – przemytnicy podpływają bardzo blisko i nakazują migrantom przejście na pokład jednostki NGO, poczym odpływają pustą łodzią, tak by móc ją wykorzystać ponownie".
 
 
Następnym aspektem sprawy jest fakt, że nikt nie ma odwagi dociekać czy aby impuls solidarnościowy pewnych osobistości – funkcjonujących jako emblematy politically correct w stosunku do problemu imigracji – nie ukrywa w sobie interesów politycznych, czy temu podobnych.

 
 
Admirał dodaje ponadto:
 
"Zawsze mieliśmy podejrzenia, że również zainteresowanie duchowieństwa sprawą migrantów  nie wynika wyłącznie z pobudek charytatywnych.
 
Wydzwaniali do nas, sygnalizując nam zbliżanie się łodzi z migrantami – podkreślając jednocześnie, że rozmowa jest przez nich nagrywana. Stosowali coś w rodzaju szantażu. Sądzę, że dla co poniektórych osobistości – ratowanie migrantów stało się zawodem".
 
 
To, o czy wspomniał admirał dotyczy emblematycznego przypadku, jakim jest ojciec Mussie Zerai, który uważa się za Mojżesza, i to do tego stopnia, że książkę napisaną przez siebie (opublikowaną w styczniu) zatytułował: "Padre Mosè – Nel viaggio della disperazione il suo numero di telefono è l'ultima speranza" -  co tłumaczy się – "Ojciec Mojżesz – Podczas desperackiej podróży jego numer telefonu jest ostatnią nadzieją".
 
 
Ojciec Zerai jest dumny z tego, że od 15 lat pomaga migrantom w przyjeździe do Włoch. Ostatnio jednakże został przeniesiony z Rzymu do Fryburga w Szwajcarii. Zerai jest Erytrejczykiem, wyświęconym na księdza w roku 2010.
 
Dzięki swemu ONLUS - Habeshia  (ONLUS - organizzazione non-lucrativa - organizacja non-profit) – Zerai założył Watch the Med -  europejski portal  telefoniczny, operujący w Internecie, i mający na celu niesienie pomocy wszystkim tym, którzy pragną dostać się do Włoch przy użyciu łodzi przemytników. A ponadto – co za przypadek – portal, o którym mowa powstał dzięki międzynarodowej kampanii, zorganizowanej przez organizację Boats4People, której członkiem jest ARCI - Associazione Ricreativa e Culturale Italiana – stowarzyszenie włoskiej lewicy.
 
 
 
Mussie Zerai
 
"Padre Mosè"
 
Habeshia
 
Watch the Med
 
Boats4People
 
ARCI – Associazione Ricreativa e Culturale Italiana
 
 
 
 
***
 
 
Papież: "Obozy dla uchodźców są obozami koncentracyjnymi"
 
Il Papa: “I campi profughi sono campi di concentramento”
 
 
 
 
(...) Papież Franciszek powiedział dziś:
 
"Jesteśmy cywilizacją, która nie rodzi dzieci – ale pomimo to zamykamy drzwi przed migrantami. To można określić jako samobójstwo"(...)
 
22  kwiecień 2017 – Bazylika św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej w Rzymie

 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 

 

 

KOMENTARZE

 • Świetny tekst!
  B.dobry tekst na tematy posłusznie zamilczane przez nasze media.

  Dzięki!
 • RAM
  Jedyne wyjście deportować tą dzicz tam skąd przyszli. Potrafili iść na kamasz to wywalić za morze. Przepowiednia mówi, że zagłada wyjdzie z morza. Wszyscy to wiedza są ślepi i głusi. Merkel rozum odebrało ale czy to ona sama rządzi. Jaka to głupota ratować już przy brzegu Afryki. Trzeba było kategorycznie zawracać pod groźbą zatopienia.Co to za unia która nie potrafi bronić swoich granic.Są słabi, zdegenerowani nie widząc żadnego zagrożenia. Nabrali tych pasożytów, przestępców, morderców, kochających kozy i teraz chcą się nimi na silę dzielić. Niemcy muszą się obudzić i zrobić porządek z tym dziadostwem. Pupilek lewackich mediów, marksista z Watykanu Jorge Mario Bergoglio w trakcie wczorajszej mszy za dusze współczesnych chrześcijańskich męczenników przyrównał ośrodki dla "uchodźców" w Grecji do nazistowskich (jego określenie, nie moje) obozów koncentracyjnych. Przy okazji skrytykował państwa broniące się przed inwazją barbarzyńców. Tutaj wychodzi typowa hipokryzja komucha. Nie należący do najbiedniejszych Watykan przyjął aż 5 rodzin "uchodźców", z czego chyba 2 natychmiast prysnęły do ger-money.
  Organizatorka przerzutu talibów do Niemiec Angela (tw Erika) Merkel wyleciała w tym roku z listy The 100 Most Influential People (100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie)
 • @kula Lis 67 10:17:43
  Jak "ludzie" się NIE obudzą i SAMI nie zrobią porządku z "szarańczą" to skończą... swoją historię. "Będzie las"...
  Nie oglądając się na władzę. Bo ta jak widać ma "co innego na głowie".
  Pierwsi będą Włosi, Niemcy i Skandynawowie.

  Polska jest chyba jeszcze (!) w miarę bezpieczna, ale po Warszawie już ponoć łazi "szarańcza"...
 • @laurentp 10:56:21
  w Polsce bomba zegarowa już tyka... a jest nią inwazja z południwego wschodu! .... macie 2 miliony obcej nacji w Kraju! ... o jakim bezpieczeństwie Pan pisze?
 • Blamaż polskiego MSZ!
  -
  http://prawy.pl/49630-blamaz-polskiego-msz-zobacz-co-obiecali-polonii-z-kazachstanu/
 • @
  kuźwa...Phoenix i Topaz Responder...nie ma jakiego Brejwika, żeby te łajby zatopić?
 • @laurentp 10:56:21
  poza tym Włosi dadzą sobie radę z migrantami, bo nie ma we Włoszech Targowicy w toku! ...

  o ile sprzedane lewactwo na szczytach władzy jest faktem, o tyle zwykły naród nie uprawia tak zaawansowanego koorewsta na rzecz innych państw, jak dzieje się to w Polsce!

  krew poleje się o wiele szybciej w Polsce niż gdzie indziej!
 • @RAM 11:45:32
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTa6887xv_Fr17pcaGvMAZBDRxX-M_QvajvML3AYkpcQV0l1ZIz CZARNA FLAGA Z SHAHADĄ....""Nie ma boga prócz Boga (jedynego), a Mahomet jest jego Prorokiem"
  Takie flagi są codziennością w Rzymie, Paryżu, Berlinie Brukseli....i posranej Europie ze strachu i poprawności a la Merkel.
  POBIJEMY WASZ RZYM, POŁAMIEMY WASZE KRZYŻE I WEŹMIEMY DO NIEWOLI WASZE KOBIETY! JEŻELI WIELKI ALLAH POZWOLI. TAKĄ NAM ZŁOŻYŁ OBIETNICĘ!.
  Przyjmujmy dalej te biednie dzieci, te kobiety zagłodzone, tych uchodźców z krajów w których nie ma wojny. Kuwejt, Arabia Saudyjska, Bahrajn dają im broń i forsę na wyjazd do Europy. A oto te biednie, zagłodzone rodziny http://bi.gazeta.pl/im/66/b1/13/z20649062V,Uchodzcy-uratowani-u-wybrzezy-Libii-18-sierpnia.jpg
 • @kula Lis 67 11:57:21
  Pan wiecznie ujada na kamień, a rękę zostawia w spokoju! ...

  źle skończy się tylko dla Polski i to bynajmniej nie przez muzułmanów!

  są inne nacje, które mają potworne wpływy w Polsce - za sprawą rządzących - takich czy innych zdrajców.. a poza tym, one nie będą chciały konkurencji islamskiej!

  Włosi nigdy nie będą wykorzystywać migrantów przeciwko własnym braciom, natomiast w Polsce politykę uprawia się właśnie przy pomocy sprowadzania do kraju obcych i Polacy - jurgieltnicy i zwykli idioci - to popierają!
 • Autor
  "Papież: "Obozy dla uchodźców są obozami koncentracyjnymi"
  Wydaje mi się, że papież nie ma kompletnie wiedzy czym były hitlerowskie obozy koncentracyjne. Może porównuje to do jakiś obozów argentyńskich czy innych wcześniejszych. Jednak określenie "obozy koncentracyjne" ludziom kojarzy się z przede wszystkim z "hitlerowskimi (niemieckimi) obozami koncentracyjnymi", a nie tymi z wcześniejszych wieków. Czyli porównanie jest delikatnie biorąc bardzo niefortunne.

  "Jesteśmy cywilizacją, która nie rodzi dzieci – ale pomimo to zamykamy drzwi przed migrantami. To można określić jako samobójstwo". (...)
  Tutaj nic z tego nie rozumiem. To przecież podatnicy utrzymują w przeważającej ilości migrantów. Nie wiem, może są jakieś badania, które zna papież. Czyli, że dzieci migrantow będą utrzymywać europejskich emerytów.
 • @RAM 12:29:37
  Rękę ja znam kolego, jest z takiego kraju na I..l, mniejszość ichnia zamieszkuje i rządzi USA, to samo w Europie i niestety dzięki durnym Polakom i u nas, nic części Polaków widać historia z tymi z państwa na I..l nie nauczyła!
 • @ Autor
  "Jesteśmy cywilizacją, która nie rodzi dzieci..."

  Może jak papież jest inteligentny to niech powie dlaczego tak jest... czy może raczej udaje głupiego, który nie wie o co chodzi. Podatki i rozmaite inne daniny wykończyły demografię Europy i to jest przyczyna, tego, że nie ma najpierw dzieci, a potem (czego nietrudno się domyśleć) rąk do pracy. Próbuje się to oczywiście rozwiązać uwalając do reszty gospodarki byłych demoludów żeby stamtąd pozyskać siłę roboczą, ale że USA coraz lepiej sobie radzi w "zakładaniu demokracji" to fala obciążająca socjal Europy będzie rosnąć a podatki w UE raczej nie zmaleją.
  Rozwiązanie: ciąć daniny, deportować, zatapiać i wyławiać, albo od razu na hol a potem z powrotem do kraju wypłynięcia.
  A teraz to trzeba też głosować na Le Pen i jakoś uwalić Makrelę.

  5*

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728