Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Niesamowite, "przypadkowe zdolności" senatora McCain'a

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Jak sie okazuje senator McCain posiada osobliwy dar pojawiania się w miejscach obfitujących w napięcia geo-polityczne, zaś po jego odjeździe konflikt rozkręca się do śmiercionośnych wymiarów..."

 

 

Po każdej tajnej podróży Johna McCain'a do Syrii - mają miejsce ataki bronią chemiczną

 
 
Every time John McCain makes secret trips to Syria, chemical weapon attacks follow
 
 
 
 
27 maja 2013 – John McCain odbył "tajną" podróż do Syrii. Akcja false flag w Ghouta (Syria) wydarzyła się 21 sierpnia 2013.

 
 
 
Alex Christoforou     11 kwiecień 2017     tłum. RAM
 


 
 
 
Około 20 lutego 2017, senator John McCain przebywał – w ramach "tajnej" tygodniowej wizyty – w kurdyjskim rejonie w północnej Syrii. Pobyt miał na celu przeprowadzenie rozmów a amerykańskimi wojskowymi, rebeliantami i miejscowymi leaderami politycznymi.
 
 
Julie Tarallo – rzecznik prasowy senatora potwierdziła, że faktycznie McCain odbył "tajną" podróż i nazwała ją  "cenną okazją by ocenić warunki dynamiczne na miejscu, tj. w Syrii i w Iraku".

 
 
 
 
 
Wall Street Journal napisał, że wizyta zorganizowana została z pomocą amerykańskich wojskowych. Dodał również iż od czasów wzmocnienia działań lokalnych sił przez jednostki specjalne US Army – przedstawiciel amerykańskiego organu ustawodawczego pojawił się tam po raz pierwszy.

 
 
John McCain Makes Secret Trip to Syria in Midst of U.S. Assessment
 
 
 
 
McCain spotkał się także z Erdoganem, z którym przedyskutował sytuację w Syrii oraz obecne stosunki amerykańsko-tureckie.
 
W swym oświadczeniu senator stwierdził:
 
"Zmiana administracji w USA stanowi ważną sposobność aby przeglądnąć i ponownie ocenić bieżącą politykę w Syrii."

 
 
4 kwietnia 2017 – podejrzane uderzenie bronią chemiczną, zaistniałe w syryjskiej prowincji Idlib skłoniło prezydenta Trumpa do przeprowadzenia ataku rakietowego na syryjską bazę lotniczą. McCain pochwalił działanie Trumpa i przynaglił do powtórki.

 
 
Jak sie okazuje McCain posiada osobliwy dar pojawiania się w miejscach obfitujących w napięcia geo-polityczne, zaś po jego odjeździe konflikt rozkręca się do śmiercionośnych wymiarów.

 
 
Czy jest to zbieg okoliczności?

 
 
 
McCain znalazł się w Syrii również w roku 2013, gdzie przeprowadził uzgodnienia z Al-Baghdadi'm – przywódcą ISIS –u. Ktoś może zapytać, gdzie w Syrii przebywał McCain? Otóż właśnie w Idlib.

 
 
Did John McCain Meet with Abu Bakr al-Baghdadi, the Alleged Head of the Islamic State (ISIS, ISIL, Daesh)?
 
 
 
 
27 maja 2013 – John McCain odbył "tajną" podróż do do Syrii. Akcja false flag w Ghouta (Syria) wydarzyła się 21 sierpnia 2013.

 
 
«Według AP – McCain przekroczył granicę w pobliżu miejscowości Kilis, w Turcji i spędził 2 godziny na spotkaniu z przywódcami rebeliantów – niedaleko syryjskiego Idlib. Artykuł mówi dalej, że amerykański senator zdecydował się na podróż po to, by zażądać "agresywnej akcji wojskowej (po 2 latach syryjskiej wojny domowej), wezwać do ustanowienia no-fly zone i do dozbrojenia opozycji".

 
Jay Carney, ówczesny rzecznik prezydenta USA powiedział wtedy, że "Biały Dom wiedział  już wcześniej o planach wizyty McCain'a w Syrii ".

 
Carney odmówił odpowiedzi na pytanie czy McCain zawiózł  jakiś komunikat ze strony administracji amerykańskiej, ale stwierdził, że "urzędnicy w Białym Domu wyczekiwali z niecierpliwością na wieści związane z jego podróżą"».

 
 
Pod linkiem poniżej – wiele mówiące sprawozdanie ABC News na temat "tajnej" wizyty McCain'a w syryjskim Idlib:

 
John McCain Makes Secret Syria Trip, Crosses Borders to Speak With Rebels
 
 
 
2-godzinna wizyta McCain'a w Idlib wzbudziła wiele zainteresowania, a to dlatego, że syryjscy "opozycjoniści", jakich można zobaczyć na zdjęciach, które senator opublikował na Twitter'ze są  nad wyraz podobni do przywódców ISIS-u, a mianowicie do Abu Bakr al-Baghdadi'ego i do  Muhammada Noor'a.

 
 
 
 
 
John McCain pojawił sie także w Libii – na krótko przed tak skutecznym jej zbombardowaniem przez administrację Obamy i siły NATO, że kraj osunął się w niebyt.

 
 
John McCain praises 'heroic' rebels on visit to Libya
 
 
 
 
McCain znalazł się również na Ukrainie, podczas Majdanu – zajmując się – wraz z neo-nazistowskimi formacjami – podżeganiem do obalenia legalnie wybranego i ustanowionego rządu.

 
 
 
 
 
Nie jestem hazardzistą, ale mam ciche podejrzenie, że atak false flag z użyciem broni chemicznej i "tajna" wizyta McCain'a w Syrii, w lutym są ze sobą powiązane, tak, jak poprzednie wydarzenia.

 
 
McCain potajemnie pojechał do Idlib w Syrii w roku 2013... i kilka miesięcy potem – w Ghouta miała miejsce akcja false flag z bronią chemiczną.

 
McCain potajemnie pojechał do Syrii w lutym 2017... i po miesiącu wydarzył się atak chemiczny w Idlib.

 
 
Czy są to zbiegi okoliczności?

 
 
***

 
 
artykuł wart przypomnienia...

 
 
Włoski generał Fabio Mini: To, czego nie mówią nam o kalifie Al-Baghdadi'm

 
 
Mini: tutto quello che non ci dicono, sul Califfo Al-Baghdadi
 
 
 
 
Fabio Mini    17 grudzień 2015      tłum. RAM
 
 
 
 
 
Generał Fabio Mini jest wybitnym analitykiem  i ekspertem z zakresu spraw wojskowych i geopolitycznych. Dowodził siłami NATO w Kosowie.
 
 
 
 
 
 
Podczas gdy Rosja i Turcja obrzucają się obelgami - dyskutuje się ponownie na temat człowieka, który jest głównym powodem wszystkich oskarżeń.  Otóż samozwańczy  Kalif Al-Baghdadi miałby być "nieumyślnym" wytworem amerykańskiego systemu przetrzymywania więźniów.

 
 
Mówi się, że wymyślił i zrealizował potwora  ISIS pod nosem swych strażników więziennych. Teza jest sugestywna, ale nieprzekonywująca. O Al-Baghdadi'm wiadomo niewiele, albo dokładniej mówiąc po prostu nic - jego ex żona co tylko uwolniona w Libanie, w ramach wymiany więźniów z ugrupowaniem Al Nusra powiedziała:  "Mówią, że jestem jego żoną, ale nie byłabym tego pewna. Rozwiodłam się z moim mężem 7 lat temu", (2008?) i dodaje: "on nie był, tym, czym jest teraz".

 
 
 
I można jej wierzyć, jako że mamy do dyspozycji biografie Al-Baghdadi'ego w mniejszym czy też większym stopniu oficjalne i w mniejszym czy też większym stopniu fantazyjne, które z całym prawdopodobieństwem wydają się odnosić do zupełnie różnych osób.

 
 
 
Przed okresem wojennym być może Al-Baghdadi był introwersyjnym imamem w prowincjonalnym meczecie, być może urzędnikiem niskiej rangi, albo też złodziejaszkiem z jakiejś peryferii. W każdym bądź razie, jego kolega z uniwersytetu islamskiego określa go jako "nic nie znaczącego".
 
 
Taki jak powyżej - profil pasuje do opisu dozorców amerykańskiego obozu przetrzymywania więźniów w Camp Bucca, gdzie przebywał on w roku 2004. Według rejestrów Pentagonu, Komisja ds. kontroli i zwolnień zaproponowała uwolnienie Al-Baghdadi z końcem tego samego roku, klasyfikując go jako "więźnia niskiego poziomu".

 
 
Inne źródła, a wśród nich oświadczenia pułkownika Kennetha Kinga, ówczesnego szefa obozu w Camp Bucca potwierdzają, że Al-Baghdadi był w nim  przetrzymywany od roku 2005 do roku 2009. W obozach Camp Bucca i Camp Addler znajdowali się zwykli obywatele, przestępcy i aktywiści islamscy. Jednakże Al-Baghdadi prawdopodobnie nie był zaliczany do tych ostatnich.

 
 
 
Niemniej jednak w tamtym okresie czasu rodziła się amerykańska potrzeba organizowania milicji sunnickich - w celu stawienia oporu wzrostowi potęgi szyitów w Iraku. Setki ex milicjantów, wojskowych i  ex agentów wywiadu Saddama Husseina zostało więc wyszkolonych. W miejscach przetrzymywania - zostali zwerbowani jihadiści, najemnicy i przede wszystkim sunnici w funkcji przeciwstawienia się szyitom.
 
 
Ponadto, większość internowanych Irakijczyków zwolnionych przez komisje weryfikacyjne została zwerbowana w szeregi tych samych jednostek bojowych i wywiadowczych pracujących dla Amerykanów lub prywatnych firm ochroniarskich.

 
 
 
I rzeczywiście, kiedy Amerykanie zaczęli wspierać i organizować bandy anty-Assad w Syrii, niektóre grupy jihadystów jak np. Al Nusra zostały zmieszane razem z wojskowymi Syryjczykami - dezerterami, z rebeliantami zorganizowanymi i z innymi ugrupowaniami nożowników. Nie można stwierdzić, że wszyscy oni mieli to samo centrum kierujące, ale nie było to konieczne. Posiadali bowiem wyszkolenie gwarantujące im zdolność poradzenia sobie w imieniu kogokolwiek. Jednakże jeżeli Al-Baghdadi nie został zwerbowany i zindoktrynowany - nie można pojąć, skąd nagle z marnego kaznodziei lub z ciemnego urzędnika stał się geniuszem.
 
 
Mówi się, że w roku 2006 (podczas pobytu w więzieniu) był członkiem komitetu sharia mujaheddinów z ugrupowania Msc, które w tym samym roku przerodziło się w Isi, emanację  Al Qaedy i przyszłego ISIS albo ISIL.
 
 
 
 
Z całym prawdopodobieństwem miał władzę na terenie obozu dla przetrzymywanych. Być może był zdolnym pośrednikiem i podwójnym agentem. Tak czy owak, miał być fenomenem.
 
 
Gdy opuścił obóz zaczął kierować grupą ISI. Od roku 2010 był organizatorem i kierował setkami ataków terrorystycznych, wyzwał w sposób otwarty władze Al Qaedy, wcielił w swe oddziały  foreign fighters należących do  Al Nusry i walczył ze znienawidzonymi szyickimi milicjami Muqtada al Sadr. Miano go zabić w roku 2012, ale zaprzeczyły temu władze irackie.
 
 
W roku 2014 wygonił z Raqqa odłam należący do Al Nusry, wiernej w tamtym czasie Al Qaedzie i proklamował sie Kalifem. Wszystko to miał zdziałać sam.
 
 
  
Na koniec - można z łatwością i dużym prawdopodobieństwem podejrzewać, że żona Al Baghdadi'ego ma rację, mówiąc, że nie jest on jej mężem.

 
 
 
***

 
 
Terror – moneta w porachunkach globalnych gangsterów
 
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 

 

 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Ten parszywy żyd McCain to faktyczny władca USA !
  Ten stary żyd stojący nad grobem jest największym mordercą w dzisiejszym świecie ! ten parszywiec żydowski niesie tylko śmierć !!!

  Życzę temu żydowskiemu gnojowi rychłej śmierci ! bo jak gnoja nie będzie na świecie to nie będzie miał kto napuszczać ludzi przeciw sobie !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH ! Słowianie łączmy sie w walce przeciw międzynarodowemu żydostwu bo to WROGOWIE LUDZKOŚCI !!!!
 • @ele 08:36:59
  Jako Słowianin, mając do wyboru tego typu słowiańszczyznę jak powyżej, zgłaszam dziś akces do kultury germańskiej, moskiewskiej, turańskiej czy jakiejkolwiek innej. Bo jeśli tam napotkam tego typu wypowiedzi, nie będę miał poczucia mimowolnej wspólnoty z nimi.

  A tu, niestety, mam.
 • DO ŻYDOWSKIEGO PROPAGANDZISTY @maharaja 15:31:12
  Mam nieodparte wrażenie ze chcesz coś mądrego powiedzieć ale nie bardzo ci wychodzi ! bo wychodzi prymitywny bełkot żydowski obcy naszej Słowiańskiej tożsamości ! My Słowianie mówimy WPROST !
  gnój to gnój ! bandyta to bandyta ! żydowski wróg to wróg !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie to Arystokracja wśród Narodów Świata .
 • Błędne mniemanie
  .
  @ele 08:36:59

  moim zdaniem: "McCain to faktyczny władca USA !", struktura władzy jest chyba inna

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  "bo jak gnoja nie będzie na świecie to nie będzie miał kto napuszczać ludzi przeciw sobie !"

  Nawet sobie nie jeteś w stanie wyobrazić, ilu czeka na to, aby przejąć jego funkcję. Mc Cain nie jest żadnym "największym mordercą w dzisiejszym świecie", bowiem są liczni daleko więksi, akurat dopiero co zmarł D. Rockfeller, ale i ten

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Rozumiem twe podniecenie, ale pozostajmy rzeczowi i zachowujmy właściwe proporcje. Jeśli organizacje przestępcze zdominują świat, to zbrodnia staje się rzeczą zwykłą,

  - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/133637,czy-judeokatolicki-kosciol-sluzy-narodowi-i-panstwu-polakow#comment_1331630

  tym bardziej, gdy orgnizacja przestępcza ma doświadczenie wielu tysiącleci.
 • Do obrońcy bandyty żydowskiego @Laznik 22:50:45
  Struktura władzy w USA faktycznie jest inna ! ale jak wytłumaczysz że żyd McCain z partii republikańskiej lata po świecie spotyka się z głowami państw i ustawia rządy tych państw co mają robić jak postępować np.
  [rząd Bułgarii podpisał z Rosja gazową rurę która miała przechodzić przez te państwo i dalej do europejskich państw !
  i co ? przylatuje McCein i rząd [ jak znam życie to żydowski rząd ] wbrew swoim interesom zrywa umowę gazową z Rosja !!! ]

  Ja się pytam co ten bandyta żydowski robił w Bułgarii jak jest tylko zwykłym senatorem z opozycyjnej partii ? rządzili Demokraci !!!!

  TO TYLKO JEDEN Z PRZYKŁADÓW tego BANDYTY McCein który w hierarhi światowej żydowskiej mafii jest bardzo wysoko ! więc ten żyd
  ma czelność ustawiać i prowadzić swoją żydowską politykę w interesie żydowskiej nacji nie licząc się z strukturami władzy w USA !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! widzicie jak mało wpisów jest ?? tutaj żydostwo woli milczeć , no bo swego gnoja nie będą krytykować
 • Do @Laznik 22:50:45
  Laznik ! wklejam wiadomość o tym żydowskim bandycie McCeni !!

  * Premier Serbii oznajmił McCainowi, że kraj nie zamierza wchodzić w struktury NATO. Premier i prezydent elekt Serbii Aleksandar Vučić oznajmił dzisiaj senatorowi USA Johnowi McCainowi, że republika nie chce należeć do żadnego z bloków wojskowych i będzie zachowywać neutralność.
  Wojowniczy senator z USA przybył do Belgradu z jednodniową wizytą. Był obecny na wspólnych ćwiczeniach Specjalnego Pododdziału Antyterrorystycznego MSW Serbii i amerykańskich sił w zakresie operacji specjalnych w Europie (SOCOM).

  Następnie McCain spotkał się z Vučićiem za zamkniętymi drzwiami. „Oznajmiłem senatorowi McCainowi, że Serbia nie chce należeć do żadnego bloku wojskowego i zachowa swoją niezależność i neutralność" — oświadczył premier i prezydent elekt Serbii na briefingu podsumowującym wyniki spotkania. Dodał, że podczas rozmowy McCain nie wywierał presji w kwestii uznania przez Serbię niepodległości Kosowa, wprowadzenia sankcji przeciwko Rosji oraz kontynuacji tradycyjnej współpracy Belgradu i Moskwy.

  Laznik ! od kiedy McCein jest ministrem sparaw zagranicznych USA ? co ten żydowski gnój robi w Serbii jak jest tylko senatorem ? masz odwagę skomentować CO TEN GNÓJ McCein robi w Serbii ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Unia SŁOWIAN zamiast żydowskiej UE !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728