Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Stany Zjednoczone mobilizują 150 000 rezerwistów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Do czego potrzebne jest 150 000 rezerwistów? Czy do zmasowanego ataku na Syrię? A może najpierw do ataku na Syrię, a później na Iran? Czy też chodzi o Północną Koreę?..."

 

 

Stany Zjednoczone mobilizują 150 000 rezerwistów. Czy zacznie się wkrótce wojna?
 
 
 
L’America mobilita 150mila riservisti.Guerra imminente?
 
 
 
Marcello Foa      9 kwiecień 2017        tłum. RAM

 
 
 
Czy zacznie się prawdziwa wojna?

 
 
Sygnały, które docierają do nas w tej chwili są bardzo niepokojące. W tych godzinach wojsko amerykańskie wysyła do 150 000  rezerwistów zawiadomienia o mobilizacji.
 
Oficjalna informacja o decyzji zostanie opublikowana wkrótce, ale rezerwiści, którzy już otrzymali komunikat - informują o tym krewnych i przyjaciół, a ci rozpowszechniają wiadomość.

 
 
Na podstawie nieoficjalnych informacji, jakie napływają z USA – celem Pentagonu jest możliwość dysponowania siłą 150 000 żołnierzy  na przeciągu 2 tygodni.

 
 
Pojawia się pytanie: do czego potrzebne jest 150 000 rezerwistów? Czy do zmasowanego ataku na Syrię? A może najpierw do ataku na Syrię, a później na Iran? Czy też chodzi o Północną Koreę?
 
 
 
 
Niestety, nieszczęsna decyzja Donalda Trumpa – który skapitulował przed neocon'ami, akceptując program strategiczny, który podczas swej kampanii wyborczej potępiał – pozwala na wysuwanie jakiejkolwiek hipotezy. Również tej najbardziej dramatycznej i szokującej, jaką jest możliwość wojny USA z Rosją Putina.

 
 
Nie jest przypadkiem, że w tych godzinach – Assad, rząd Iranu i Kremlin oświadczyli, że  "amerykański atak na bazę syryjską przekroczył wiele linii alarmu",  i że od tego momentu –  "odpowiemy siłą na jakąkolwiek agresję".

 
 
Oznacza to, że Putin stracił nadzieję na osiągnięcie porozumienia z Waszyngtonem i że przygotowuje się na stawienie czoła najgorszemu scenariuszowi.
 
 
 
Muszę napisać z niepokojem, że od wielu dziesiątków lat – pokój na świecie nie był tak zagrożony jak obecnie.
 
 
 

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

KOMENTARZE

 • Może wbrew oczywistości rodzi się szansa na odsunięcie
  naszych psów wojny, trzeba tylko patriotycznej woli !!!
 • A ten link
  to dziala ?
 • Pojawia się pytanie: do czego potrzebne jest 150 000 rezerwistów?
  1,5 miliona zawodowo czynnych żołnierzy USA nie wystarczy ?
  potrzeba rezerwistów ?

  halo,halo
 • @Husky 21:54:32
  ...1,5 miliona zawodowo czynnych żołnierzy USA....
  Są rozlokowanie w miejscach z których nie można ich ruszyć, trzeba zatem dobrać nowych, to znaczy tych którzy już się sprawdzili i mogą znowu zostać posłani na pierwszą linię.
  Może to będzie właśnie Korea, bo przecież prezydencji Chin i USA właśnie sobie pogadali.
  Ciekawie by wyszło jak by Chińczyki Trumpa wykiwali i przy okazji ,,zabawy’’ USA z Koreą północną zajęły Tajwan.
 • @Oświat 22:13:33
  ok.
  tylko gdzie o tym "fakcie" powołania rezerwistów można przeczytać
  konkretnie gdzie
  jakiś link
 • @Nibiru 23:13:26
  ...Putin podpisał dekret powołujący w kamasze 150 tys. poborowych....
  Radzisz żeby kupić kwiaty…na ich u nas powitanie?
 • Autor
  Sa rozne mozliwosci.Przy ataku USA na Koree Pln. Chiny moga zajac Tajwan a pozniej odbic Koree-chyba nie pozwola aby Ameryka z nimi graniczyla.
  Po ataku na Syrie Rosja moze zajac wschodnia Ukraine i dozbrajac wojska syryjskie.Zapowiada sie interesujacy rok a co mowia wrozby n/t Polski wszak mamy batalion amerykanski u siebie i granice z Rosja na polnocy.
 • RAM, podałem link pod Twoja poprzednią notką, podaję ponownie.
  Doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Trumpa planuje "wojnę na pełną skalę" w Syrii. McMaster chce wysłać do Syrii 150 000 żołnierzy, mówi Mike Cernovich, niezależny dziennikarz.

  http://russia-insider.com/en/breaking-trumps-national-security-adviser-wants-full-scale-war-syria/ri19516
 • @Oświat 23:19:31
  Wklejam artykuł, przepraszam, przetłumaczony przez google translator bo długi - lecz ważny:
  Q. Jego niesamowite, jak przewidziałeś następujące. W zeszłym roku stwierdziłeś, że Izrael, Turcja, Isis, Saudyjczycy współpracują z CIA, Mossad Mi6 i że wspólnym celem jest zniesienie Assad. Zachęcał nas do oglądania McCain, Graham, Rubio i Hillary. Ostrzegł nas, że jeśli Trump zostanie wybrany, albo zniszczy Głębokie Państwo, albo zostanie połknięty przez niego. Wszystko, co przewidziano, się sprawdziło. Skąd wiedziałeś?

  O. Jego nie boska wiedza. Jest to logiczny wniosek oparty na wcześniejszych działaniach ruchomych szachów.

  P. Czy atak chemiczny był fałszywą flagą?

  O. Oczywiście było. McCain, Graham i Brennan wynajęli Al Nusrę, którą nazywamy "robotnikami z biednym mężczyzną". Te potwory są tanie i są dostępne. Plotka głosi, że fałszywa flaga kosztuje McCain poniżej 100 000 dolarów.

  P. Zadzwoniłeś z McCainem i Grahamem do sióstr Ghoul. Czynnik CIA Robert Steele twierdzi, że są szantażowani. Czy to prawda?

  A. Steele ma rację. Nie znam go, ale ma na głowie dobrą głowę. Ostrzegał też dokładnie to samo.

  Słyszeliśmy, że 1 czerwca będzie to data rozpoczęcia inwazji na Syrii. Troska o komentarz?

  O. Nie jest to rozsądne, aby nadawać dokładną datę, ale brzmi to o odpowiedniej porze, aby się przestawić.

  P. Czy zgadzasz się z działaniami Trumps?

  O. Nie, nie jestem. Trump został oszukany. CIA uznał, że mogą bawić się swoimi emocjami. Fałszywa flaga jest tylko głupstwem ludzi. I może to być moment Trump's Bay of Pigs.

  Q. Zatoka świń?

  O. Tak. Po tej niepowodzeniu JFK zdało sobie sprawę, że CIA i jastrzębi wojenni zamierzają prowadzić wojnę z Rosją i nie miały problemu z wyprzedzeniem dziedzictwa JFK, aby osiągnąć swoje cele.

  P: Więc jak widzisz to gra?

  Trudno to powiedzieć, ale jestem całkiem pewny, że wszystkie partie będą próbować przekonać publiczność, że Assad naprawdę użył broni chemicznej. Ale publiczność nie kupi. Spójrz na komentarze w serwisach społecznościowych. Ludzie budzili się i zrozumieli, że Izrael i Saudyjscy mistrzowie marionetki. Trump stracił 1/2 swojej bazy wczoraj. Zauważy prawdę w sposób, który nikt nie spodziewa się, w reakcji na twitter, mniej retweets, mniej zaangażowania, narodu, który chwalił go za jego postawa Dawida i Goliath, a teraz postrzega go jako sojusznika Izraela. Jest to katastrofalne dla jego obrazu. W istocie, McCain, Brennan i Graham, wraz z Rubio i Netanyahu skorzystali z emocji Trumpa. Trump ma szansę wykupić się, ale lepiej mieć świadomość ciosu.

  Q. Co masz na myśli?

  A. Ruchy populistyczne opierają się na surowych emocjach. Ma dwa ostrza. Popatrz na populistyczne ruchy z rewolucji francuskiej do włoskich dyktatorów. Ci sami ludzie wskrzeszeni w władzę mogą generować ogromne poczucie zdrady, jeśli ludzie sądzą, że zostały strofowane. Amerykańska społeczność nienawidzi Johna McCaina. Nienawidzą Lindsay Graham. Tymczasem, jakoś, te dwa torebki szlamu wygrały Trumpa. Trump zetknął się z pierwszą krew. Może to zmienić człowieka w sposób głęboki

  P. A co ci ludzie mówią, że Obama jest słaby, a Trump jest silny?

  A. Idioci. W samej 2016 roku Obama wylądował w Syrii po 12 000 bomb. Jak wyjaśnia Steele i twoja pieszczotowność wewnętrznych, Izrael prowadzi naszą politykę zagraniczną. Izrael jest właścicielem polityków. Izrael wydaje się posiadać Trumpa, a oni zginą go, gdy tylko okażą się dobrze, jeśli nie podejmie kroków i oświadczy, że Ameryka jest niezależna. Izrael i Saudyjscy kupili naszych polityków i naszych mediów. Oszukujemy siebie, jeśli wierzymy inaczej.

  P. Jak reaguje Putin?

  A. Maher Asaad czeka na skrzydłach, a jeśli zastąpi swojego młodszego brata, McCain znów będzie wyglądał jak idiotyczny idiota, który zginął na Bliskim Wschodzie. Maher jest znacznie poważniejszy niż Baszir.

  P. Czy to początek II wojny światowej?

  O. Tak.

  P. Co możemy zrobić?

  O. Jeśli jesteś zadowolony z panujących w Tel Awiwie i Rijadzie, poddaj się ich władzy. Jeśli jesteś prawdziwym patriotą, to wiesz, co robić. To nie lata Busha. Trump ma zmierzyć się z bardzo surowym wycieraniem się w jego bazie. To błogosławieństwo, ponieważ troszczy się o ukochaną lud, niż kochanie Deep State. Odosobnienie Trumpa może być dla niego pouczającym momentem. Mogę ci powiedzieć, że wśród ludzi wojskowych jesteśmy obolali mnie McCain i Graham. Jeśli Trump jest taki inteligentny, dlaczego nie zdawał sobie sprawy z tego, że grał? Ponieważ jest otoczony przez neokonsów, którzy pracowali na jego psychologicznie.

  P: Więc Trump stracił połowę swojej bazy? Jak wygra to z powrotem?

  A. Wściekając się na Głęboki stan. Poprzez aresztowanie i ściganie pedofili na arenach politycznych. Służąc Amerykanom, a nie izraelskim i saudyjskim państwu głębinowemu. To jest bardzo szkodliwa chwila dla Trumpa. Ale dziwnie Twitter może odgrywać ogromną rolę w stanie umysłu Trumpa. McCain, Graham, Rubio - nienawidzili Trumpa, podobnie jak Clintons. CIA nienawidzi Trumpa. Comey nienawidzi Trumpa. Ale robi wszystko, gdy opiera się rzece. Uciekł tym razem, więc najlepiej możemy mieć nadzieję, że nasz prezydent znajdzie swoje wiosła i nadal pływa pod prąd. Większość z nas chce dobre stosunki z Putinem, więc możemy wyeliminować Isis. Osłabienie Assad osiąga dokładne przeciwieństwo.

  Oryginalny tekst i storna portal w j. angielskim
  http://victuruslibertas.com/2017/04/exclusive-exclusive-pentagon-insider-reaches-out-to-vl-about-bombings/
 • @
  PRIMA APRILIS minął ponad tydzień temu!
  "Oficjalna informacja o decyzji zostanie opublikowana wkrótce". Hmm, hmm
  "Atak na Syrie"?? Gdzie? Kiedy?
  Ha, ha, ha, ha .......... ha!
 • @lorenco 00:28:06
  Dzis mialem zaszczyt brac udzial w czytaniu Meki Panskiej w moim kosciele.Przyszlo mi do glowy, ze niewiele sie zmienilo od tamtych czasow:zdrada, falszywi swiadkowie,podburzanie opini publicznej za pomoca false flags czy klamstw, nieuczciwi sedziowie,okrucienstwo nieuzasadnione dla niewinnych, strach o swoja pozycje i stanowisko, brak zdrowego rozsadku.
  W swym zyciu pracowalem w kilkudziesieciu firmach.Zauwazylem, ze na brygadziste wybiera sie nie najlepszego robociarza ale najwieksza swinie.Im wyzej tym wieksze swinie dostaja awanse.Jaka swinia wiec musi byc prezydent panstwa? Super swinia mozna powiedziec.Oczywiscie jest jak w totolotku.Pan Bog palcem kiwnie i wszystko sie zmienia.Maszyna z pileczkami, zawsze skrzetnie zaprogramowana, ktore pileczki ultradzwiekami lawitowac, moze sie zepsuc i zwykly czlowiek moze raz na 100 lat wygrac.Nie trace wiec nadziei.Moze Trump musial zrobic psom wojny false flag do spolki z Putinem? Zdazyli Rosjanie odciagnac samoloty od lotniska na trawe.Nie zestrzelili wszystkich tomahawkow Amerykanom by ich kompletnie nie pograzac.Lotnisko w zasadzie po kilku dniach moze dzialac.Kilka workow cementu a nafte mozna do samolotow wprost z cysterny lac. Kantyna bedzie w namiocie a nowa latryne wykopie 2 szeregowcow. Nowy radar pewnie juz z Rosji leci.

  Ameryka stracila 100 milionow $ i co osiagnela?

  A co osiagneli Zydzi zabijajac Chrystusa?
 • @staszek kieliszek 02:48:40
  https://youtu.be/sDuRfWf24pk
 • @lorenco 04:19:31
  Fenomenalne video.Dzieki.Powinno na TV Trwam byc na caly swiat.
 • @staszek kieliszek 08:07:06
  Czy wiecie, że rząd PiSu uprzywilejował Ukraińców na rynku pracy? Ukraińcy jako jedyni mają złagodzone i uproszczone warunki podejmowania w Polsce pracy. No i mają także 500+! jak Polacy. Wystarczy, że przedsiębiorca zgłosi do PUP że na dane stanowisko nie ma Polaków. W ten sposób zatrudniono nawet sprzątaczki z Ukrainy mimo, że Polaków na to stanowisko nie brakuje. Nikt o tym oficjalnie nie mówi. Tydzień temu byłem w Świnoujściu a potem na Helu i nawet tam chodzą po ulicach grupki Ukraińców. Nikt ich nie sprawdza nikt nie kontroluje ile przebywają w Polsce.
 • hmmm...
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjv2sWNx5nTAhUjKpoKHehnBKcQFggmMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.usdebtclock.org%2Fworld-debt-clock.html&usg=AFQjCNFBd8y7oQfvWXGwiy_Q8PHX4p4ZnQ
 • @trojanka 11:20:31
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjv2sWNx5nTAhUjKpoKHehnBKcQFggrMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.usdebtclock.org%2F&usg=AFQjCNGiB_Hpta4GHtGKiVVUTRoaQmz8aQ
 • @Husky 21:54:32
  Obudziłeś się z snu zimowego ,czy prosto ze szkolenia .

  halo,halo ..ten link działa

  dodaje ci coś więcej ..bo to na twoim poziomie ..

  http://www.tvp.info/29882601/dziewczynka-z-aleppo-dziekuje-trumpowi-za-zbombardowanie-bazy-wojskowej
 • Dokąd zmierzamy?
  Sytuacja rzeczywiście wygląda groźnie. Bóg jednak nie na wszystko w każdym czasie pozwala. Jezus zapowiedział też: "Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec!" (Mateusza 24:6). Do Armagedonu rzeczywiście jest jeszcze daleko. Globalna wojna jądrowa, choć jest nieuchronna jak śmierć, też nam obecnie nie grozi. Kiedy i jak to się stanie? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO], i wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

  Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów pośpieszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują.

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). To będzie misja samobójcza. Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).
 • @Ewiak Ryszard 23:05:05
  Świat, w którym dominuje Zło, oznacza klęskę człowieka uczciwego.

  Świat, w którym najzwyklejsze samoloty pasażerskie (mówię tutaj akurat nie o 10.04., ale choćby o 17.07.2014 r. - chyba nikt nie sądzi, że Holendrzy przy tej okazji próbowali dojść do władzy) spadają, a nie pociąga to za sobą żadnych sankcji, nie jest światem, na który może zgodzić się poważny człowiek.

  ONZ. Podobno coś takiego istnieje.
  Funkcjonuje toto, czy tylko kolejna wydmuszka do nabijania pensji global-urzędnikom?

  Jeśli prawo międzynarodowe nie działa, a rządy państw, które ucierpiały z powodu takiego czy innego terroryzmu są w stanie zdiagnozować zagrożenie, trzeba zrobić wszystko, by to zagrożenie
  - zdiagnozować, jeśli można
  - zneutralizować, czyli rozbroić
  - unicestwić, jeśli się nie da tego zneutralizować.

  Jakakolwiek inna egzystencja na tej ziemi jest pozbawiona wszelkiego sensu. Cedowanie konieczności walki ze złem, któremu nie byliśmy w stanie się przeciwstawić, na nasze dzieci? Toż to tchórzostwo...

  Jeśli nie da się prawnie, a istnieje pewność co do tego, skąd zło pochodzi, trzeba - ostrożnie, ale jednak - z tym Złem walczyć. Oczywiście że jest ryzyko pomyłki. Dlatego trzeba to robić ostrożnie. Jednak właśnie tym bardziej zdecydowanie. I dlatego zawsze Europa (pamiętając gehennę 39-45 i pomna lekcji, że bierność przeciwko nam samym się obraca), niemal zawsze poprze działania USA (czy innego w miarę cywilizowanego hegemona), jeśli tylko nie mają one charakteru stricte imperialistycznego.

  Pytanie tylko, czy cywilizowany świat potrafi to Zło zdiagnozować i podjąć spójne działania w celu walki z nim. Osobiście daleki jestem od stanowiska, że Rosja to inicjator tych zamieszek, aczkolwiek niczego wykluczać nie można. Skąd mamy wiedzieć, jak się sprawy mają???

  W każdym razie ostatnie europejskie wydarzenia o charakterze terrorystycznym jakiś dziwny trójkąt tworzą nad byłymi Prusami Wschodnimi od wschodu ku zachodowi: Petersburg - Sztokholm - Berlin.

  a że szary człowiek jest zdany na łaskę i niełaskę tego, co wielcy świata tego zadecydują i czego ochłapy raczą mu łaskawie pokazać na ekranie TV, to już wiemy.... jaka ma możliwość przeciwstawienia się temu, co mu oficjalnie powiedzą?
 • @@@! zdjęcia pokazują sianie demokracji przez zachód i USA.
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/508/94/5089474.jpg https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/522/59/5225937.jpg Sztab Generalny Rosji powiedział, gdzie terroryści szykują ataki chemiczne. Sztab Generalny Rosji powiedział, w jakich rejonach Syrii terroryści szykują ataki chemiczne. Według naszych danych, bojownicy przewożą na teren Chan Szajchuna, lotniska Djira, wschodniej Guty i zachodniego Aleppo substancje trujące — przekazał rosyjski sztab generalny. Putin: Będą nowe prowokacje z bronią chemiczną w Syrii. Rosja posiada informację, że w innych rejonach Syrii, w tym m.in. na terytorium Damaszku, przygotowywane są prowokacje z bronią chemiczną - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

  — Dostaliśmy informacje z różnych źródeł, że podobne prowokacje, a inaczej ich nazwać nie mogę, są szykowane w innych częściach Syrii, w tym m.in. na południowych obrzeżach Damaszku, gdzie planowane jest ponowne podrzucenie jakichś substancji chemicznych i zrzucenie winy na oficjalny syryjski rząd — poinformował Putin na konferencji prasowej dla dziennikarzy. Ps..Nie ważne są dowody..ważne jest komu wierzy tłum. Nie trzeba być prezydentem Putinem żeby to wiedzieć. Trzeba wiedzieć jak prowokatorów skutecznie zniszczyć. Powtórka z Iraku. ale USA nieco zmodyfikowali metodę. Wcześniej najpierw przedstawiali "dowody", że Husajn ma broń chemiczną (której nie znaleziono), a dopiero potem zaatakowali. Teraz USA uznali, że najpierw podrzucą broń chemiczną do Syrii, żeby im nikt nie zarzucił, że tam takiej broni nie ma.
  Oczywiście wszelkie międzynarodowe śledztwo po takim ataku chemicznym jest wykluczone, a dowody, że to zrobił Asad całkowicie tajne. Tylko pytanie po co Asad miałby używać broni chemicznej, skoro jego wojsko odnosi sukcesy i skutecznie wypiera terrorystów? I co ciekawe w ataku bronią chemiczną giną cywile, a nie terroryści. Co Asadowi daje śmierć cywilów? To proste pytania, ale zdaje się, że mało kto je zadaje. Jaki w tym przerzucie jest udział specjalistów amerykańskich służb? Wystarczy przypomnieć zeszłoroczne tragiczne wydarzenia z Turcji, gdzie niezależni antyerdoganowscy deputowani ujawnili (obok Kurdów) dostarczanie broni chemicznej ISIS przez Turcję.
  www.rt.com/news/335069-kurds-turkey-syria-rebels-sarin USA nie pozostaje nic innego jak spróbować kolejnej. Padnięcie podczas terrorystycznego napadu tylu rakiet w morze, może świadczyć, że w dość dużym stopniu sprawdziły się rosyjskie systemy zagłuszania elektronicznego. Z jednej strony to ostudzi kolejną próbę nalotów, z drugiej PENTAGON będzie chciał się zemścić. To kolejna porażka (po 2 krotnym wyłączeniu USS Donald Cook) jednak tym razem w warunkach bojowych.
 • @staszek kieliszek 02:48:40
  Nie było żadnego ataku gazowego, a tym bardzie sarinu. Gdyby tam był sarin, to wszyscy ratownicy i lekarze już dawno by nie żyli.
  Białe hełmy na miesiąc przed tą ostatnią pokazówką wypuściły do netu film z ćwiczeniami obrony p.chem w tym samym miejscu, gdzie rzekomo niedawno był atak chemiczny kilka dni temu. Otóż na tych ćwiczeniach występowali oni w prawidłowych ubiorach ochronnych, z maskami tlenowymi, a podczas rzekomej akcji ratunkowej są ubrani w zwykłe kombinezony, pracują bez rękawic i w maskach p.gaz lub p.pyłowych, które nie chronią przed sarinem. Dziennikarze w zwykłych ubiorach i w maskach p.pyłowych, a turecki "ekspert" w zwykłym ubraniu, w klapkach na bosych stopach, w masce p.pyłowej pobiera próbki ziemi z miejsca, gdzie miała uderzyć bomba chemiczna.
  Dzisiaj nikt by z nich nie żył, gdyby tam był sarin. Ratownicy przeszkoleni w obronie p.chem nigdy by nie weszli na teren po ataku chemicznym ubrani w zwykłe kombinezony i nie pracowaliby gołymi rękami. Dziennikarze może byliby dostatecznie głupi, żeby wleźć tam tak ubrani, ale chyba ratownicy by na to nie pozwolili?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728