Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Zdrajcy Bizancjum i zdrajcy Europy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Po protestach - przychylne prezydentowi tureckie gazety zaczęły porównywać liczbę tureckiej mniejszości w Holandii (400 tysięcy) z liczebnością holenderskiego wojska (48 tysięcy), posyłając Holendrom niedwuznaczny przekaz..."

 

 

 
 Demograficzny imperializm Erdoğana wykorzystuje politykę otwartych granic
 
 
 
gefira.org           15 marzec 2017

 
 
Niemal tysiąc lat temu tureckie plemiona zaczęły zasiedlać Anatolię, tworząc tureckie państwo. Jak do tego doszło? Często utrzymuje się, że kamieniem węgielnym tego państwa była klęska Bizancjum poniesiona w 1071 w bitwie pod Manzikertem.

Rzeczywistość przedstawia się jednak inaczej. Nazajutrz po bitwie cesarz Romanos Diogenes zdołał zawrzeć układ pokojowy w ramach którego sułtan Turków seldżuckich otrzymał ogromną wypłatę pieniężną, zaś Bizancjum nie ponosiło strat terytorialnych.
 

 
 
Tymczasem bizantyjskie elity w Konstantynopolu postanowiły pozbawić władzy Romanosa i nie dotrzymywać postanowień układu pokojowego.

W wynikłej walce o tron jedna z wojujących stron uciekła się do skorzystania z pomocy Sulejmana, krewnego tureckiego sułtana, by powiększyć własne szanse na przejęcie władzy. Gdy bizantyjskie elity skupiły się na Konstantynopolu, Sulejmanowi powierzono Niceę, jedno z największych bizantyjskich miast Anatolii.

Tak powstał Sułtanat Rum, trwała obecność Turków w Anatolii, nie na skutek podboju ale jako wynik krótkowzroczności bizantyjskich klas rządzących.
 
 
Sułtanat Rum to toczył wojny z Bizancjum, to uzależniał się od niego, podczas gdy bizantyjscy przywódcy żywili nadzieję, że uda im się wchłonąć ludy tureckie i nakłonić do przyjęcia chrześcijaństwa. Do tego jednak nie doszło.

 
W miarę jak cesarstwo bizantyjskie chyliło się ku upadkowi, seldżucka dynastia Sułtanatu Rum, traciła wpływy w Anatolii na rzecz budującej olbrzymie imperium dynastii otomańskiej, które kilka wieków później zdobędzie Konstantynopol i unicestwi Bizancjum.

I tak z najemników na służbie u Greków, Turcy stali się ich władcami.
 
 
 
 
Do roku 2017 polityka otwartych granic doprowadziła do tego, że w Niemczech znalazło się 2.7 miliona Turków i jakieś 400 tysięcy w Holandii; niemieckie i holenderskie klasy rządzące miały nadzieję, że przybysze staną się szanującymi prawo obywatelami przybranych ojczyzn.

Jednak prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan, ma inne plany i, wykorzystując tureckie ambasady i konsulaty,1) ośrodki kulturalne i meczety,2) usilnie pracuje nad tym, by tureccy emigranci w Europie zachowywali lojalność wobec własnej ojczyzny.3)

 
 
Tureccy imigranci w Europie stali się narzędziem tureckiej polityki zagranicznej, przy pomocy których europejskie rządy są poddawane naciskom ze strony Erdoğana.


 
Najnowszym posunięciem prezydenta jest referendum, które ma wzmocnić jego władzę, w związku z czym posłał on ministra spraw zagranicznych Mevlüt Çavuşoğlu oraz minister do spraw rodziny Fatmę Betül Sayan Kaya do Holandii i Niemiec w celu uzyskania poparcia dla swych reform od tureckiej diaspory.4)

 

Gdy Niemcy uparcie blokowali możliwość wystąpienia tureckich ministrów w Europie,5) Erdoğan zręcznie wyciągnął przeciw nim kartę nazistowską, grając na wciąż żywym poczuciu winy za czyny dokonane w czasie drugiej wojny światowej. Kilka dni później z tych samych powodów nie pozwolono obydwojgu ministrom wjechać do Holandii,6) co skłoniło Erdoğana do posłużenia się tą samą kartą jeszcze raz, by przy jej pomocy uciszyć krytykę Europejczyków wobec jego polityki.

 
 
Następnie sułtan znad Bosforu wezwał Turków w obu tych krajach do urządzenia protestów skierowanych przeciwko holenderskim i niemieckim władzom, co spotkało się z żywym odzewem jego rodaków.

Z powodu przeciwdziałania władz niektóre z licznych wieców na rzecz Erdoğana w Austrii i Francji7) a nawet w Sarajewie, w Bośni,8) nie doszły do skutku. Chaotyczne protesty miały miejsce w Rotterdamie9) i Amsterdamie.10) 

Przychylne prezydentowi tureckie gazety zaczęły porównywać liczbę tureckiej mniejszości w Holandii (400 tysięcy) z liczebnością holenderskiego wojska (48 tysięcy), posyłając Holendrom niedwuznaczny przekaz.11)

 
 
Podobnie jak Bizancjum nie udało się przekształcić Turków z Sułtanatu Rum na chrześcijańskich poddanych, tak też europejskim krajom nie udało się zintegrować tureckich mas.12)

 
 
Podczas gdy europejscy politycy walczą o miejsca parlamentarne w Brukseli i innych stolicach, turecka mniejszość w Europie ślubuje wierność Erdoğanowi.


 
Czy historia się powtórzy?
 
 
 
 
 
 
References
 
1.
Turkish expats told to spy on Erdogan critics in German schools, The Telegraph 2017-02-24.
2.
‘I stand behind Erdogan’: An afternoon in Cologne’s Turkish center, Deutsche Welle 2016-07-19.
3.
‘You Are Part of Germany, But Also Part of Our Great Turkey’, Spiegel 2011-02-28.
4.
Dutch government blocks visit from Turkish minister, escalating diplomatic dispute, thestar.com 2017-03-11.
5, 6.
Netherlands revokes landing rights for Mevlut Cavusoglu, Al Jazeera 2017-03-11.
7.
Turkey rallies row: Germany and Netherlands harden stance, BBC 2017-03-12.
8.
Pro-Erdogan Turks Hold Anti-EU Protest in Sarajevo, Balkan Insight 2017-03-13.
9.
HUGE Crowd of Muslim Protesters Raise Turkish Flag in Rotterdam, Holland, YouTube 2017-03-13.
10.
Mobiele Eenheid veegt Plein 40 – 45 leeg met waterkanon, Echt Amsterdams nieuws 2017-03-12.
11.
Hollanda’nın nüfusu ne kadar? Yeni Akit 2017-03-15.
12.
Kate Brady, Twitter.
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Zdrajcy ...
  Z tym Bizancjum jest ciekawa sprawa .Wszystkim się zapewne zdaje ,że to "chrzescijanie-katolicy".
  Okazuje się ,że bardzo często kumali się z chazarami , z ludem mongolskim znanym i dzisiaj w Polsce.
  Otóż chazarska "księżniczka" poślubiła bizantyjskiego cesarza Konstantyna V ,ich syn został Cesarzem IV znanym jako Leo Chazar ,który rządził Imperium 775-800.
  Obalony Cesarz Justynian II uciekl w 705 r.do Chazarii "król" Kagan /znane dziś nazwiska wśród upa-ińskich jajwajów/ dal mu za żonę swoja siostrę .Przyjęła ona potem imię Teodora ,gdy Justynian został przy pomocy chazarów przywrócony na tron.

  Gdzie spojrzysz - jajwajashe , pełzali i pełzają robiąc katolików w jajo.
 • Beware of...
  http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/beware-of-jews-sign-stamford-bridge-synagogue-london-anti-semitism-yetev-lev-a7630491.html
 • @RAM 21:29:31
  Europę zaleje kolejna fala uchodźców? Turcja straszy anulowaniem porozumienia z UE...Wobec napięć w stosunkach z Holandią turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zagroził w środę w wywiadzie telewizyjnym jednostronnym anulowaniem porozumienia, na mocy którego ograniczony został napływ migrantów przez Turcję do Unii Europejskiej.

  „Możemy jednostronnie położyć kres temu porozumieniu. Nie poinformowaliśmy jeszcze naszych (europejskich) interlokutorów, wszystko jest w naszych rękach” powiedział Cavusoglu w wywiadzie dla stacji 24 TV.

  „Począwszy od teraz możemy powiedzieć: nie będziemy już stosowali porozumienia i to będzie koniec” dodał minister.

  Chodzi o zawartą 18 marca 2016 roku umowę między Turcją a Unią Europejską, która doprowadziła do znaczącego zmniejszenia liczby migrantów przedostających się z Turcji przez Morze Egejskie na greckie wyspy i dalej do UE.

  Wypowiedź Cavusoglu nastąpiła, gdy na linii Turcja-Holandia doszło do bezprecedensowego kryzysu dyplomatycznego wokół zakazania przez holenderskie władze udziału przedstawicieli rządu w Ankarze w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji.

  W tym zaplanowanym na 16 kwietnia plebiscycie ma zapaść decyzja w sprawie zmiany ustroju Turcji z parlamentarno-gabinetowego na prezydencki.
  Ps...Najśmieszniejsze jest to, że Europa ma wszelkie siły i środki, by zamknąć granice lądowe i morskie. Tylko nie ma woli. Mury są niedobre. Dobre jest dewastowanie własnej kultury. Turcja stawia takie warunki na skutek upadku Europy i braku prawdziwych mężów stanu (poza bardzo nielicznymi państwami). Nie mam nic przeciwko Turcji - oni mają wspólną wiarę i popierają własne Państwo. Obecnie robi to na co Europa im pozwoliła, a kiedyś wprost zachęcała. Europa ma to na co zasłużyła. Kanclerzyca była katalizatorem wędrówki ludów i wymiany ras a Europka poszła wyznaczoną przez nią drogą. Reakcję wywołano. Turczyny atuty mają, warunki stawiają. Bo mogą. Okoliczności wykorzystano.
 • @RAM
  To holenderskie wojsko to lesby, pedały, etc..na ćwiczeniach z braku amunicji bawią się jak my gdy bawiliśmy się za młodu w wojny, krzyczą jeden do drugiego pif paf ty nie żyjesz. Toż to kupa śmiechu z takiej armii, Turcy w Holandii nakryli by ich czapkami i pokonali śmiechem.
 • zamach na chazara Erdogana
  Z sojusznika CIA chazar Erdogan staje się cichym "wrogiem". Po zestrzeleniu rosyjskiego SU zacieśnia współpracę z Rosją. Jedna z wersji mówi ,że przed zamachem ostrzegł Erdogana Putin.Ostatnie spotkanie w Moskwie - jadą Erdogan i jajwajesh Bibi. Dziwnym trafem tęczowa Holandia stawia się chazarskim kebabom i zawraca ministra.
 • @RAM 21:29:31
  Brigitte Gabriel Interview
  "Europę zaleje kolejna fala uchodźców?"
  Brigitte Gabriel Interview, A survivor of Islamic terror warns all!
  Warning to the USA & Europe - Brigitte Gabriel Speaks About radical Islam, plans for America
  Brigitte Gabriel Exposes Muslim Brotherhood Plan To Destroy America
  Donald Trump doesn't want to ban Islam!!!
  Brigitte Gabriel destroys press media
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
  https://www.youtube.com/watch?...
 • Pogróżki chazara kebaba
  "Do diabła z waszymi europejskimi zasadami, wartościami i sprawiedliwością. Oni wzniecili starcie między krzyżem a półksiężycem, nie ma innego wyjaśnienia (dla tej sytuacji) – mówił."

  Jaki "krzyż" ? Jaja sobie robi ? To tęczowy świat dewiacji i odchyleń. Wygląda ,że ten chazar też zna Plan "Mędrców Syjonu" dla jewropy.
 • Cele zadane UE
  .
  - http://balder.org/avisartikler/Barcelonska-Deklaracja-Partnerstwa-Europejsko-Srodziemnomorskiego.php

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728