Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
398 postów 1039 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Szariat i Shomrim – oznaki rozpadającego się państwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Różnice swiatopogladowe, wyznaniowe, obyczajowe i kulturowe rodzą wzajemne podejrzenia, uprzedzenia, niechęci aż wreszcie otwartą wrogość..."

 

 

Shomrim, oznaka rozpadającego się państwa
 

gefira.org               27 luty 2017

 

Zachodnie społeczeństwa zostały poddane kulturowej i etnicznej dywersyfikacji, która, jak utrzymują jej zwolennicy, miała ubogacić rdzenną ludność a nawet przyczynić się do jej burzliwego rozwoju.
 
Rzeczywistość jednak wygląda tak, że członkowie różnych grup etnicznych wykazują skłonność trzymania się razem, wypierania miejscowych i zachowywania własnej tożsamości, i dalecy są od przyswajania sobie kultury gospodarza,1) zwłaszcza w sytuacji, gdy ich liczebność podwaja się a nawet potraja oraz dlatego, że postrzegają oni przyjmujące ich społeczeństwo jako zbiorowisko słabeuszy pozbawionych moralnego kręgosłupa.2)
 
 
1. How Labour turned London into a foreign city: Fewer than half the capital’s population are white British, gangsters from Somalia terrorise the suburbs and even the tramps are immigrants, reveals astonishing new book
 
 
2. “Zgwałcenie szwedzkiej dziewczyny nie jest takim samym złem jak zgwałcenie arabskiej,” mówi Hamid. “Po takim wydarzeniu Szwedka otaczana jest troskliwą opieką, a w dodatku nie jest ona raczej dziewicą. Co innego Arabka: rodzina nie daruje jej tego. Dla niej bycie ofiarą gwałtu to wstyd. Dla niej to ważne, by pozostać dziewicą aż do dnia ślubu.” “Jakże łatwo jest mieć szwedzką kurwę… to znaczy dziewczynę;” mówi Hamid i śmieje się ze słów, które użył. “Nie mam szacunku dla Szwedek. One są je…ne na porządku dziennym.”
 
 
Immigrant Rape Wave in Sweden
 
 
 
W takich okolicznościach tworzą się odrębne społeczności, duże miasta zamieniają się w mozaiki, a ich religijne i kulturowe elementy są luźno powiązane.
 
Różnice swiatopogladowe, wyznaniowe, obyczajowe i kulturowe rodzą wzajemne podejrzenia, uprzedzenia, niechęci aż wreszcie otwartą wrogość. 
 
Społeczna spoistość trzeszczy w szwach, co przynosi ze sobą takie problemy jak popełnianie zbrodni (na podłożu rasowym lub etnicznym).3)
 
 
3. Rotherham chili abuse: Eight jailed for rape and sexual abuse of three girls
 
 
Rotherham: eight men jailed for sexually exploiting teenage girls
 
 
Calderdale gang jailed for grooming and abusing girls


Kiedy ludzie tracą poczucie bezpieczeństwa, kiedy „włamania i pobicia wymykaja się spod kontroli”,4)zaś ludność nie może polegać na policji, a tak się sprawa ma w wielu dużych zachodnioeuropejskich miastach, w których pojawiło się zjawisko getta (no-go zones),5)członkowie danej społeczności zabierają się za tworzenie własnych jednostek policyjnych w celach samoobronnych.
 
Dobitnym tego przykładem są londyńscy  Shomrim.

4. On Patrol with North London’s Crime-Fighting Orthodox Jewshttps://www.vice.com/en_uk/article/on-patrol-with-north-londons-orthodox-jewish-patrol-group
 
5. European ‘No-Go’ Zones: Fact or Fiction? Part 2: Britainhttps://www.gatestoneinstitute.org/5177/no-go-zones-britain
 
 
Treść następnego artykułu jest energicznie zaprzeczana przez stronę brytyjską, a zatem należy ją traktować jako próba zakrzyczenia prawdy:
 
Britain protests to Hungary over claims of ‘no-go’ zones in UK//www.dailymail.co.uk/wires/pa/article-3800174/Britain-protests-Hungary-claims-no-zones-UK.html
 

Shomrim znaczy po hebrajsku strażnicy, opiekunowie lub stróże, i są zarejestrowani oficjalnie jako organizacja charytatywna,6) choć zajmuje się ona zadaniami, które normalnie wykonuje policja, a należą do nich patrolowanie ulic, odpowiadanie na telefoniczne wezwania (prowadzi gorącą linię) a także zatrzymywanie przestępców lub podejrzanych, których przekazuje Londyńskiej Policji Metropolitalnej, gdyż, jak utrzymuje organizacja, jest ona tylko “przedłożeniem policyjnych oczu”, i rąk, chciałoby się dodać.
 
6. Shomrim
 
 
Założono ją w 2008 i działa w oparciu o wypróbowany nowojorski wzór w południowo-zachodnim i północno-wschodnim Londynie tj. w dzielnicach gęsto zaludnionych przez Żydów, posiadających dużą liczbę synagog, żydowskich ortodoksyjnych szkół, koszernych sklepów, rzeźni i piekarni. Shomrim, której przewodzi rabin  Herschel Gluck, “wysyła w teren tyle samo funkcjonariuszy”, wyposażonych samochody, mundury, krótkofalówki, kamizelki odporne na ciosy zadawane nożem, “ilu wysyła Metropolitalna Policja”.7)
 
Herschel Gluck
 
 
7. 9. On Patrol with North London’s Crime-Fighting Orthodox Jewshttps://www.vice.com/en_uk/article/on-patrol-with-north-londons-orthodox-jewish-patrol-group
 
 
Członkowie Shomrin odbywają szkolenie pod okiem policji i chwalą się, że przybywają na miejsce przestępstwa lub zakłócenia spokoju szybciej niż rządowi stróże prawa. Są skuteczni, reagują na kilkanaście telefonów dziennie i, jeśli zachodzi taka potrzeba, są wspomagani przez siostrzaną organizację  Hatzola, która jest z kolei rodzajem pogotowia ratunkowego, także obsługiwanego przez żydowskich ochotników.8)
 
 
Hatzola
 
 
8. 11. What is Shomrim? The ‘custodians’ who act as London’s Jewish neighbourhood watch group
 
 

Czy Shomrim jest organizacją etniczną w skądinąd oficjalnie niemającym względu na narodowości Londynie? Na to wygląda.
 
Niby „nie ma zasady wymagającej, by członkostwo uwarunkowane było żydowskim pochodzeniem, ale nie przypominam sobie o żadnym przypadku ubiegania się o pracę tutaj kogoś spoza społeczności żydowskiej,” mówi Shulem Stern, członek Shomrim w Stamford Hill.9)
 
 
Poza ściganiem przestępców, policjanci z Shomrim zajmują się także ochranianiem brytyjskich Żydów przed antysemityzmem oraz antysemickimi, jak to nazywają, przestępstwami nienawiści.10)
 
 
10. Jewish patrol cars out in force in London amid fears of copycat attack in wake of kosher store siege in Paris
 
 
Na 146 dokonanych zatrzymań, 22 dotyczyły wykroczeń na tle antysemickim (nie wiadomo bliżej, na czym one polegały).11)
 
 
Czy również inne narodowościowe lub religijne społeczności mogą cieszyć się taką ochroną? Jakie odczucia wywołuje taka wyłączność?

Wprawdzie Sadiq Khan, burmistrz Londynu, “w reakcji na doniesienia o pojawiających się antysemickich incydentach zobowiązał się do ‘pilnego’ zwołania spotkania między Policją Metropolitalną a ochotnikami Shomrim z Stamford Hill”,12) to jednak nadinspektor Steve Bending, odpowiedzialny za dzielnicę Hackney, powiedział: “Nie podoba mi się pomysł, by każda społeczność miała własne służby patrolowe.
 
 
12. Sadiq Khan to organise urgent police talks with Shomrim over antisemitic attacks
 
 
Inne społeczności mogą się poczuć zagrożone takim obrotem spraw.” Żydowska wspólnota uzasadnia istnienie swej organizacji powiadając, że “istnieje szereg barier, które czasami uniemożliwiają żydowskim ofiarom przestępstwa zawiadomienie policji.
 
Jest to bariera językowa i kulturowa”,13) co sprowadza nas do początkowych słów niniejszego tekstu dotyczących błogosławionych skutków różnorodności.
 
 
 
13. Justice On London’s Streets, The Jewish Way  
 

Istnienie Shomrim wywołuje kilka pytań.
 
Czy nie jest to aby dowód na to, że brytyjskie państwo niesprawnie funkcjonuje i nie jest w stanie zaspokoić tak podstawowych potrzeb obywateli jak utrzymanie prawa i porządku?
 
Czy nie oznacza to także, że, wbrew temu, co się twierdzi, różnorodność to rozpad nie tylko na oddzielne społeczności ale także na odrębne służby policyjne i medyczne?
 
Czy inne narodowościowe i wyznaniowe grupy, idąc za przykładem mniejszości żydowskiej, również otrzymają zezwolenie na powołanie podobnych własnych organizacji?
 
Prawo szariatu na Wyspach Brytyjskich już jest faktem.14)
 
 
 
14. Sharia in the UK: The courts in the shadow of British law offering rough justice for Muslim women  
 
 
Sharia Law is alive and well in the UK as investigation uncovers shocking details
 
 
 
Co jest następne w kolejce?
 
 
Czy mały europejski kraj nie ponosząc uszczerbku na swojej spoistości może stać się domem dla społeczności żyjących obok siebie, mających odrębne prawa i odrębne organa do ich egzekwowania?
 
 
Czy w takim przypadku poszczególni obywatele będą utożsamiali się z państwem czy raczej lokalnymi przywódcami?


Odpowiedzi wydają się być aż nadto oczywiste. Jeśli każdy może zauważyć, w jakim kierunku to wszystko zmierza, to z pewnością ośrodki sprawujące władzę też to widzą.
 
 
Jeśli zatem nie przeciwdziałają, to znaczy, że o to im chodzi. Jedno z dwóch.
 
 
***                                       
 
'Disgusting' antisemitic attacks designed 'to instil fear'
 
 
Shomrim volunteers tally arrests for anti-Semitism
 
 
‘Active year’ for Shomrim
 
What is Shomrim? The ‘custodians’ who act as London’s Jewish neighbourhood watch group
 
LONDON POLICE COMMISSIONER CRITICIZES JEWISH VOLUNTEER SECURITY ORGANIZATION
 
Brooklyn’s Private Jewish Patrols Wield Power. Some Call Them Bullies.
 
What is Shomrim?
 
Justice on London's streets, the Jewish way
 
Another Anti-Shomrim demo in London  
 
Video:
 
 
 
***
 
 
 
The Gefira foundation is registered in the Netherlands.
 
Stichting Gefira
Toernooiveld 116
6525 EC Nijmegen
 
 
We are a part of the Pan-European think-tank focused on current geopolitical and financial instabilities.
                                                                               
 
The main determinants for the future are:
 
 
·      the indefinite duration of the 2008 financial crisis;
2.   the highly unstable financial sector;
3.   the economic imbalance within the Euro Area;
4.   between the main developed economic blocks, with the US and the UK running an always-increasing and never-to-be-stopped trade deficit;
5.   negative interest rates;
6.   non-existing national internet security policies;
7.   disintegration of states;
8.   the emergence of jihadist networks enabled by the modern media;
9.   transnational structures and treaties like TTIP and PPT sidelining traditional national legislative institutions.
 
 
Our think-tank is based on the legacy left us by Franck Biancheri. We are looking for people who want to support our network
 
 

 
 

KOMENTARZE

 • To wcale nie jest takie dziwne
  Jak się kogoś zaprasza do swojego domu, to również respektuje się jego zwyczaje. Jeśli do naszego domu zapraszamy na obiad wegeterianina i o tym wiemy, to gospodyni poda mu obiad wegeteriański.

  Kiedyś przeczytałam wypowiedź syryjskiego katolickiego biskupa, który apelował, aby nie przyjmować uchodźców z jego kraju. Przy czym nadmienił on, że uchodźcy mają prawo żyć w innym kraju wedlug swoich zasad.

  Dlatego należy się dobrze zastanowić, czy sprostamy wymogom gościnności, jakich spodziewają się nasi goście. jak myślimy, że oni dostosują się we wszystkim do naszych zwyczajow to mamy co mamy.

  To jest problem WB czy innych krajów, na razie nie jest nasz. Mam nadzieję, że nie będzie, bo to nie byłoby dobre, ani dla nas, ani dla nich.
 • @leoparda 15:12:51
  bredzisz "tygrysa"..

  tu chodzi o rzeczy o wiele poważniejsze od takiego czy innego obiadu..

  trzeba się zastanowić, gdy przychodzi ochota na wymyślanie porównań.. to też wymaga sporej inteligencji..
 • @RAM 15:32:09
  Co to jest "bredzisz tygrysa"? Z tym się nie spotkałam.
  Oczywiście porównanie było takie przyziemne, ale właśnie przez tę "przyziemność" wydawało mi się trafne.

  Bo nie zaprasza się byle kogo do własnego domu. A jak się zaprasza to trzeba być przygotowanym na ustępstwa. Chyba, że się nie zaprasza, ale "wynajmuje" czyli negocjuje warunki. A jak się nie negocjowało warunków i tylko zapraszało to trzeba być przygotowanym na różne niespodzianki. A teraz to się dzieje.

  Czy ktoś pytał tych ludzi, że zgadzają się i będą respektować zwyczaje i prawo obowiązujące w danym kraju? Wydaje mi się, że nie (a może się mylę) i wszyscy myśleli, że oni się dostosują tak jak będą chcieli gospodarze, będą im wdzięczni za ich przygarnięcie i to było niepotrzebne. To takie myślenie chyba według naszej kultury, ale czy tak jest według ich kultury?

  Kiedyś oglądalam taki filmik, gdzie rozgoryczona rodzina imigrantów mówi, że tego się nie spodziewali po przybyciu do Europy. Obiecano im 5 tys. € oraz dom, a dostali jakieś mieszkanie i mniej pieniędzy.

  Czy politycy nic na ten temat nie wiedzieli? Mnie się wydaje, że oni bardzo dobrze wiedzą i to jest działanie według ich planu. Tylko co jest celem?
 • chcecie poczuć gęsią skórkę?
  zerknijcie na ten link, ue przymierza się do wprowadzenia prawa szariatu...

  https://twitter.com/D_Tarczynski/status/839079337244692480
 • @czerwony baron 19:12:00
  Rada Europy pochyla się nad szariatem! Poseł Tarczyński mówi o szaleństwie i zadaje konkretne pytania!

  Video!

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/10754-rada-europy-pochyla-sie-nad-szariatem-posel-tarczynski-mowi-o-szalenstwie-i-zadaje-konkretne-pytania
 • @RAM 19:49:46
  Kiedy rozmawiam ze starszymi Francuzami ( z racji pracy) wszyscy mowia, ze Francja jest skonczona ( est fini), ze jest zle, ze jest juz nieomal za pozno, zeby uratowac kraj przed zalewem muzulmanow. Leopardo - i inni super tolerancyjni Polacy - zmienilibyscie zdanie, gdybyscie mieli przez tydzien smierdzacy worek ze' smieciami pod drzwiami, gdyby w porze obiadowej wasz sasiad arab werzszczal, sluchal tamtamow i tanczyl wraz z trojka bachorow - bo on tak chce. Gdyby atakowali wam dzieci, tylko dlatego, ze pracuja, jezdza samochodem ( do pracy) i ubieraja sie po europejsku ( nie nosza chuscin ani szmat) !! Latwo byc tolerancyjnym, kiedy sie nie ma bezposredniego kontaktu z bezwzglednymi, bezczelnymi, brudnymi, zawzietymi i pozbawionymi odczuc ludzkich muzulmanami. Czy mozna wytrzymac, kiedy wam pluja pod nogi, brudza wasze rzeczy, kradna wycieraczki, niszcza samochody - w ukryciu, podczas nocy lub waszej nieobecnosci. Zas zandarmeria uwaza, ze szkode i kadziez trzeba "udowodnic" - inaczej nie ma winnego!
  Widzialam, jak ci ludzie rzucili sie na czlowieka, ktory kwestionowal trabienie i halasowanie na ulicy! Zas kiedy probujecie walczyc o wasze prawa krzycza, ze jestescie " rasistami" !
  We Francji arabow,muzulmanow nazywa sie : rat ( szczur)beurre( maslo), melon ( melon) itp... Nie sa to epitety , lecz i tak nie odzwierciedlaja calej prawdy o tych ludziach.
  Nie bez powodu spoleczenstwa UE buntuja sie przeciw wladzom, ktore doprowadzily do tego, ze muzulmanie rozmnazaja sie ( za pieniadze podatnikow) jak kroliki !
 • @babaraba 23:18:39
  https://www.youtube.com/watch?v=HykGZRkQKqA
  Chariat we Francji:
  https://www.youtube.com/watch?v=YGI5h-a7oaI
  Jedyne wyjscie dla Francji - Front National

  https://www.youtube.com/watch?v=AaATi0COhIE

  https://www.youtube.com/watch?v=REMhMrHcPzA
  https://www.youtube.com/watch?v=c8FNHe_ScSc
 • @babaraba 23:18:39
  "Nie bez powodu spoleczenstwa UE buntuja sie przeciw wladzom, ktore doprowadzily do tego, ze muzulmanie rozmnazaja sie ( za pieniadze podatnikow) jak kroliki !"

  Uwalili demografię ubezpieczeniami społecznymi i patologicznymi podatkami od wszystkiego, a potem zamiast poluzować, żeby się odrodziła to dobijają ją importem tej hołoty... ludzie już i w Polsce myślą na czerwono - jak coś wspomniałem o zlikwidowaniu ZUS, to mało kto się zgodził.... większość woli to socjalistyczne gówno i coraz bardziej głodowe świadczenia, a potem ma pretensje, że coś jest nie tak. Wybierali lewactwo to mają. My też będziemy ich mieli bo i nas zaczęli urabiać - zaczęło się od Michnika, który jeszcze zipie, ale potomkowie litwaków mają się coraz lepiej. Zaraza się szerzy i w Polsce - na razie ideologiczno - finansowa (500+), ale to jest wstęp - już słyszałem (sorry, brak linku) że do Polski sprowadza się ich tysiące, ale po cichu.... Nie wiem czy to prawda - oby nie, ale na kiełbasę 500+ wielu się dało nabrać i będą konsekwencje - najpierw hurra-optymizm, potem wzrost długów, potem większe podatki, potem klęska demograficzna, aż w końcu dojdzie do importu... i już wtedy nie będą chcieli wracać do Niemiec, Szwecji czy Francji - one już padną. Będą leźć do Polski i... nadzieją się na Ukrów i... zacznie się rzeźnia. Krew się będzie lała, a stare polskie społeczeństwo wymrze do reszty, najechane z obydwu stron i ogłupione przez posoborowo-judeo-masoński KRK (miłosierdzie! miłosierdzie! a o ekonomicznym zarzynaniu Polaków cisza i "Módlcie się!" -tylko o co?) oraz postalinowskich i nadal instalujących czerwoną zarazę litwaków.
  Boję się też, że na tej fali buntu przeciw lewackiej władzy na Zachodzie znów na wierzch wypłynie coś brunatnego, ale oczywiście z czerwonym stanem umysłu :-/

  Od czego to się zaczęło...? Gdzie jest źródło? Trzeba je unicestwić.

  Pozdro!

  Ps.

  Autor, pliz, nie kasuj - teraz się starałem - też pozdro i 5*
 • @babaraba 23:18:39
  można odnieść wrażenie, że sporo Polaków zgłupiało doszczętnie w ostatnich 25 latach..

  zamiast brać z Zachodu to, co najlepsze, małpują najgorsze idiotyzmy..
 • @Jasiek 00:00:32
  a za co miałbym kasować? ... hę?
 • @babaraba 23:18:39
  Ja wcale nie jestem taka tolerancyjna, a wręcz uważam, że powinien być porządek. Chodziło mi o to, że jak zaprasza się kogoś do swojego domu to automatycznie nadaje mu się prawa wynikające z gościnności.

  Tutaj przypomniała mi się taka historia. Na wystawę światową w 1873 roku do Wiednia przyjechał szach perski Nasr-es-Din. Szach został zakwaterowany w cesarskim pałacu w Laxenburgu. Na jego przybycie pałac przebudowano zgodnie z życzeniami szacha. Część cesarskich pokoi zamieniono na kuchnię z otwartym paleniskiem, gdzie codziennie pieczono barany. Gabinet służył za rzeźnię, gdzie codziennie zabijano jednego barana. Na parkietach ustawiono paleniska potrzebne do nargili.

  Szach nie odtrzymywał terminów, spóźniał się zawsze o kilka godzin. A cesarz Franciszek Józef ze swoją świtą czekał na niego przez te godzinny. Szach nadmiernie flirtowal z dziwczynami, co budziło wielką konsternację otoczenia. Gazety pisały: "Zatrzymał się…obejrzał ją uważnie przez okulary…uszczypnął w ramię, śmiejąc się z zadowoleniem, obmacal jej biust, po czym skinął głową, oblizując wargi jak zawsze, gdy mu się coś podobało".

  A kto zaprosił migrantów do tych krajów? Politycy, a politycy powinni być mądrzejsi od zwykłych ludzi i o wiele bardziej dalekowzroczni. Oni nigdy nie będą znosić takich niedogodności i zachowań o jakich piszesz.

  A co my możemy zrobić? Oczywiście możemy się oburzać na takie czy inne zachowania migrantów. A oni mogą patrzeć na to zupelnie inaczej. Gdzieś czytałam, że to my (Europejczycy) powinniśmy się cieszyć, że ich mamy i powinniśmy robić wszystko, aby to przede wszystkim im zapewnić godziwy byt (przed własnymi rodakami). A to należało przewidzieć.
 • @Jasiek 00:00:32
  No nie, we Francji i Niemczech "uchodzcy" dziecioroby dostana duzo wiecej - na troje bachurow we Francji co najmniej 400 euro miesiecznie, dodatek na ( duze, wielopokojowe ) mieszkanie - 300, 400 euro miesiecznie, wypraw
  ka szkolna - od 350 do 400 euro ( we wrzesniu), "becikowe " 900 euro !!! Plodzic nie umierac !!! zas "stare" dziecioroby moga liczyc na 1100 euro miesiecznie ( od "parki" ) na godne przezycie ... Brudnym, zywiacym sie hallalem i ubierajacym " na rynku" migrantom wystarczy to nawet na wypasionego merca lub bmw !
 • @leoparda 00:29:44
  POlitycy UE ( Francji) to najbardziej skorumpowana nacja. wiekszosc z nich zreszta jest wiadomej nacji - ktora woli rzadzic, niz pracowac !
  Jedno co mozna zrobic - to wymienic ich na "nowych", byc moze lepszych i mniej bezczelnych, ktorzy przynajmniej na poczatku karierki beda sie starali cos tam zrobic !
  Ja stracilam wiare w rozum ludzki, od kiedy slucham tutejsze radio i czytam informacje - chociazby na temat przyszlych wyborow prezydenckich ... Horror z zoombi ...
 • @RAM 00:06:16
  Polakow przyslowiowo " wpuszczono w maliny" obiecujac gruszki na wierzbie, zeby okrasc kraj!
  Osobiscie takze, na poczatku, wierzylam w autentycznosc przemian, chociaz lansowanie tak zwanej "solidarnosci" oraz Bolka Walesy mierzilo mnie ...
  Coz, tak zwany "zachod" toczy sie dzieki nielicznej grupie "elit", zas spoleczenstwo jest jeszcze bardziej oglupiane i oszukiwane niz z a "komunizmow" .
  ..Tak ja to przynajmniej stwierdzam - i mysle, ze chyba niestety mam racje ...
 • @ Autor
  "a za co miałbym kasować?"

  Powód zawsze się znajdzie ;-)

  Ale tak na serio to już od dłuższego czasu męczy mnie pytanie gdzie jest to źródło patologii (lewactwo, podatki, migracja) Czy ono istniało, zadziałało i wszystko się toczy w złym kierunku, czy może źródło nadal pracuje i można je unicestwić...
  Jaśkowski sugerował, że jest to Corporation of London/Corona Temple/City/Kwadratowa mila - rodzina Rotschildów (a tym bardziej Soros) to tylko wynajęci wykonawcy, a masoneria to ich wywiad... coś morze być na rzeczy. Sam nie wiem. Jak patrzyłem na daty od kiedy zaczął rządy pierwszy lord mayor Lądka-ale-nie Zdroju (1189) to lekka załamka mnie wzięła...

  Ukłony
 • @babaraba 00:58:31
  "Jedno co mozna zrobic - to wymienic ich na "nowych", byc moze lepszych i mniej bezczelnych, ktorzy przynajmniej na poczatku karierki beda sie starali cos tam zrobic !"

  Przy zbliżających się wyborach Rysiek Gutjahr (czy jakoś tak znajdzie) się znów we właściwym miejscu i czasie, zeby nakręcić nowy film o "zamachowcu".... i nawet dowód się znajdzie :-( I przedłużą stan wyjatkowy, i z wyborów nici.
  Jak ktoś coś odkryje, to mu powiedzą, że to ćwiczenia (tak się już zdarzyło, chyba we Francji) albo naślą seryjnego.
  Nie jest dobrze -nawet na Marine nasłali policję, częściowo zdjęli ochronę, zaraz się okaże, że to agentka Putina.... a cóż dopiero ma począć zwykły szaraczek Fransuła...

  Nie wiem co robić...
 • @Jasiek
  Patrzeć, to już długo nie potrwa i namawiać bliskich oraz znajomych, którym źle nie życzymy, do powrotu. Z Australii też, ze stanów..

  Pytałeś jak..:))

  Te hordy nie tylko demolują społeczeństwa europy, oprócz europy centralnej. One z jednej strony przeciążają krytycznie i nieprzypadkowo tamtejsze budżety bez armii, a z drugiej strony kontrolują "polityków".
  Polityk nie zna słowa zdrada, a politycznych obyczajów trzeba strzec. Brylują w tak pojmowanej polityce i dyplomacji szczególnie Francuzi, Niemcy i Brytyjczycy od wieków.

  Te prymitywne hordy coraz bardziej zradykalizowane, to tylko tępe ręce do podrzynania milionów gardeł. Szejkowie zadbali o przejęcie urzedów od góry. Gra zaczęła się dużo wcześniej, teraz nadciąga finał.

  Zbankrutowani politycy, zbankrutowanych państw i ich obywateli padających pod tępym nożem jedyne co moga wymyślić, to nakazaną presję na kraje, które mimo że uważane za słabsze i nie mogące postawić oporu, jednak to robią i psują plany ich panów.

  Europa dwóch prędkości z przyczyn katastrofy gospodarczej i chęci przekierowania srodków z jednoczesnym obcięciem ich opornym, zamieni się w szantaż i otwartą groźbę, która zostanie zrealizowana.

  W unii pozostaną przejęte już państwa francja, niemcy i nie mogace już samodzielnie funkcjonować Belgia, holandia, dania. W ramach reformowania unii oczywiście.
  Prawdopodobnie dojdzie do wojny celnej/ ataku gospodarczego na pełną skalę, wymierzonego w zdrajców ze wschodu, bo to wszystko przez Kaczora i faszystę Orbana.

  Na tym szaleństwa nie koniec, o nie.

  Drogi Jasiu, odpowiadając na twoje pytanie: Nie da sie uniknąć przedostawania elementu wywrotowego, nowej piątej kolumny. Tzn da się, ale trzeba by niebezpiecznie stanąć w prawdzie. Lepiej nie.., polityczniej nie.. tymbardziej, że musimy budowac nowe relacje gospodarcze. To kwestia zasadnicza i strategiczna.
  Lepiej natychmiast zacząć stawiać kwarantanne. Od Bałtyku, po Białoruś.
  Drut, pas min i ckmy. To spowolni napływ, ale jeszcze trzeba być zdecydowanym tego użyć.
  To nie ma być przeciwko jakimś muzułmanom!
  Niemiec ahmed tabuki nie przejedzie i francuz mohamed srodekdupy też, szczerze mówiąc fritz hofer też, żeby nikt nie mógł zarzucić czegoś strasznego - stronniczości, to by mogło zostać źle odebrane.
  Nikt nie przejdzie chyba, że się skończy taśma w ckmie.
  Ja wiem, za radykalne, za prymitywne..;p

  To się przygotujcie na jazde bez trzymanki, bo jestescie nastepni na liście, jak ich już dorżną, zejdzie im z pięć lat. Może się uwiną trochę szybciej, ale prędzej jak trzy nie zdążą i przygotujcie się na przyspieszenie pociągu z kryzysem gospodarczym.
 • @babaraba 00:58:31
  Masz rację, że należałoby ich wymienić na nowych. Tylko czy ci nowi będą lepsi? Bo to chyba jakiś misternie utkany plan przewidziany na lata.
  Zastanawiam czemu ma on służyć? Bo sprowadzanie takiej ilości ludzi, której się płaci to rozdawanie pieniędzy podatników. Przecież niewielki odsetek z nich ma jakieś pożądane przez te kraje wykształcenie. A do pracy jak czytam to się nie garną. Przecież w kapitaliźmie powinno się zarabiać, a nie tracić? Nie rozumiem zupełnie celu tej migracji.
 • @Torin 09:23:52
  "W unii pozostaną przejęte już państwa francja, niemcy i nie mogace już samodzielnie funkcjonować Belgia, holandia, dania. W ramach reformowania unii oczywiście.
  Prawdopodobnie dojdzie do wojny celnej/ ataku gospodarczego na pełną skalę, wymierzonego w zdrajców ze wschodu, bo to wszystko przez Kaczora i faszystę Orbana."

  Czyli zostaną państwa germanskie. A kto będzie beee? Państwa słowiańskie.
  A czym dla UE mają być slowiańskie państwa za te parę lat?
 • @leoparda 10:15:09
  Węgrzy nie są słowianami. Odwrócę pytanie: Na co będą wyglądać ziemie dawnej unii europejskiej z perspektywy bloku centralnego za 10lat?

  Poprawna odpowiedź to chyba: będą niepodobne do niczego znajomego i wolne od granic.
 • @Torin 10:31:46
  oj!
  Podobnież w telewizji mówią, że merkel mówi, że tusek ma jak w dojczbanku, a Szydło mówi, że Polska nie podpisze takiej "konkluzji" szczytu.;p
  Telewizor mówi, że to niby jest okreslane jako "bomba atomowa". Podobnież Polska nie ma takowego arsenału. Skołowany jestem, nie wiem co myśleć:))
 • @Torin 10:31:46
  Nie wiem, może jestem pod wpływem książki Allana Bulocka "Hitler — studium tyranii". Przecież w tamtych czasach na Wschodzie miały być kolonie dla Niemiec. Państwa zachodnie miano zostawić w spokoju jakby się zgodziły na taki układ. A nie zgadzały się, więc dostały okupację i wojnę.
  Teraz to chyba inaczej toczy się wojny, bez armat, ale za pomocą pieniędzy.
 • @leoparda 09:42:02
  We Francji lzemedia nawoluja, zeby "pomoc" biednym uchodzcom, ktorzy uciekli przed wojna. Graja na uczuciach litosci i tolerancji. Lecz ludnosc juz tego " nie kupuje", bowiem zyje sie jej gorzej, sciaga sie z niej coraz wieksze podatki, zeby utrzymywac darmozjadow. Pamietam zajadle glosy dziennikarzyn - przeciez taki bogaty kraj jak Francja moze przyjac wiecej niz te kilkadziesiat tysiecy uchodzcow!! To jest czysta propaganda , lecz trzeba zauwazyc, ze na lewice ( PS) glosuja glownie dzieci emigrantow oraz rozni "bobo", czyli paryscy ynteligenci, ktorzy chca naprawiac swiat cudzym kosztem. No i lzemedia francuskie sa bardzo zazydzone - a wiadomo, ze ta nacja lubi napuszczac ludzi na siebie. Gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta. Tyle, ze muzulmanie bardziej nienawidza zydow - chrzescijan trzymaja na pozniej, bo przeciez ktos musi na nich pracowac ...
 • @babaraba 20:24:22
  U nas jest tak samo. Wiele mediów żeruje na ludzkiej litości i niejako nakazuje tolerancję. Dzisiaj sobie czytam, że podobno prezydent Gdańska szykuje ponad 200 mieszkań dla uchodźców. A ludzie dalej piszą, że nie ma mieszkań dla potrzebujących w tym mieście.
  Logicznie to każdy prezydent powinien najpierw zadbać o swoich mieszkańców. Jeśli szykuje się te mieszkania, to można pomyśleć, że w Gdańsku są zapewnione wszystkie potrzeby jego mieszkanców. A podobno tak nie jest. Pomijając to, że jest to wbrew polskiej polityce.
  A może to wstęp do tego, aby Gdańsk znowu stał się wolnym miastem?

  U nas chyba większość obywateli naszego kraju jest za pomocą uchodźcom na miejscu, ale przeciwko ich sprowadzaniu do naszego kraju.
 • @leoparda 15:12:51
  "Jeśli do naszego domu zapraszamy na obiad wegeterianina i o tym wiemy, to gospodyni poda mu obiad wegeteriański."

  To faktycznie mało inteligentny przykład.
  Trzymajmy się faktów. "Zapraszamy" nie wegetarianina, a nie jedzącego wieprzowiny. Możemy przygotować na obiad baraninę, ale nie pozwalamy, by gość podszczypywał i obmacywał nam córkę (bądź syna- fuj- sic!); nie pozwalamy też aby gość wychodząc zabrał sobie zastawę i co mu tam wpadło w oczy. Nie pozwalamy- My Polacy!

  Jeżeli inne narody dały się tak omamić swym bogactwem, zapominając o własnej tożsamości, to są to inne narody, a nie Polacy. My, w historii, rzadko kiedy byliśmy bogaci. I dziś dzięki temu, że znów jesteśmy na dorobku, w odbudowie, możemy myśleć bez "kolorowych" obciążeń.

  leoparda 09.03.2017 00:29:44

  Z tym szachem perskim, to także nie najlepszy przykład.
  Cóż. Francja za cenę jednego zdemolowanego pałacu, kilku chwil cierpliwości i kilku niewieścich cnót (o pardon- o cnotach nie ma mowy, wszak na trasach przejazdu szacha, był sam kwiat, ba- bukiet, francuskich tzw. dam do towarzystwa), dopięła swego. Persja do dziś nie istnieje, a to co po niej pozostało, czyli Iran, dopiero od rewolucji Chomeiniego, zaczął czuć się wolny. I nie do końca, skoro ileś tam lat były zamrożone ich potężne fundusze w zagranicznych bankach.
  (Przypomnienie wojny Iracko- Irańskiej, rozkładu sojuszy w tamtych latach, pomoże zrozumieć konsekwencje uwiązania polityki Iraku i izolacji Iranu).

  Od poczucia wolności do bycia wolnym ciężka, mozolna, krwawa i pokoleniowa droga.

  Nie wiem skąd się bierze wśród bloger- ek/ów i komentator- ek/ów, ten pesymizm i tzw. czarnowidztwo. Wszak wszystko na niebie i ziemi wskazuje, że może być coraz lepiej. Przynajmniej dla nas- Polaków.

  Nic od razu się nie dzieje. No, chyba że cud!

  Dziś, rozmawiając z kolegami z pracy na tematy polityczne (a miałem taki kaprys), dowiedziałem się, że jest stała tendencja wzrostowa. Wciąż wzrasta świadomość Polaków, że trzeba szukać alternatywy dla obecnych elit politycznych. I wszyscy mówią: Nie ma na kogo głosować. To wspaniała wiadomość. Nikt już nie chodzi po zakładzie i nie próbuje popierać PO, .Nowoczesną, KOD... Mało kto się wychyla z PSL. Chodzą jeszcze tacy, co wiatru w żagle nabrali i sieją propagandę PiS. Tych gaszę trzema zarzutami:
  1) Prezydent A. Duda pierwszą ustawę jaką podpisał (uchwalona przez koalicję PO-PSL), to była ustawa o przymusie szczepień (moim skromnym zdaniem- ludobójstwo);
  2-3) Sejm większością głosów (czyt. ze zrozumieniem- patrz wyżej), zadecydował o przyjęciu umowy CETA i o rozprzestrzenianiu się upraw GMO, i oprysków GMO na terenie Polski.

  Obecnie głoszę wszem i wobec, że będę obchodził 10 rocznicę pożycia bez telewizorów w domu (pozbycia się tv z domu). I właśnie dostrzegać zacząłem efekty. Są ludzie, którzy podchodzą i sami, mimo mojego ostracyzmu politycznego, zagajają rozmowę. I pytają: co sądzę, co myślę, o czym nowym się dowiedziałem, jak to się może potoczyć itp., itd.

  A wracając do sedna... Jest nadzieja w następnym pokoleniu. I to olbrzymia.
  Powtarzając się- moim skromnym zdaniem, przyrost świadomości narodowej w zdrowej tkance narodu jest olbrzymi (sic!).
  Potrzeba tylko czasu, żeby następne pokolenie dojrzało- dorosło do swej misji.

  Spotykam się z twierdzeniami, że to potrzebne jest działanie kilku pokoleń, a jedno następne dużo nam nie da. I się w pełni z tym zgadzam. Tylko ja jestem Polakiem i wiem, że jak zawsze, są trzy pokolenia egzystujące razem. Jedno pokolenie zadbało o pamięć, drugie, mimo marnych efektów, wywalczyło wolność (dla mnie to otwarcie granic), trzecie doprowadziło Polaków do buntu. Dziś przejawem tego są rządy PiS i jej przybudówek. Kolejne, czwarte pokolenie zmiecie wszystkich popisowców i cały ten polityczny chłam.
  Polacy, to właśnie taka dziwna nacja, że najlepiej im się wiedzie, kiedy są na dorobku i po swojemu działają. A młodzież już wie, że żaden system nie jest wstanie zatrzymać prawdy, która się wylewa z otaczającej nas rzeczywistości.

  Internet dopóki wolny, dopóty wolność istnieje.

  P.S. Popełniłem faux-pas? Komentarz dłuższy niż tekst powyżej?
  Mogę prosić tylko o zrozumienie.
  Już dawno pisałbym na swoim blogu (np. na neonie), brak mi jednak czasu. Wypadałoby, żeby gospodarz polemizował z chętnymi komentator- kami/ami. A mi czasu brakuje. Nie pasuje mi także, tzw. wolna amerykanka pod tekstem. Dziwię się, że tak "wiele" dzieje się w komentarzach, a ludzie nie reagują. Mowa nienawiści jest nie przyszłościowa. I tak wygra prawda.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 02:27:50
  "Spotykam się z twierdzeniami, że to potrzebne jest działanie kilku pokoleń, a jedno następne dużo nam nie da. I się w pełni z tym zgadzam. "

  I z tym mam ból... kilka pokoleń? Obawiam się, że demografia się nam kłania :-(

  Ale dzięki za pozytywny koment.

  Ukłony
 • @wiedzajestwksiążkach 02:27:50
  "A wracając do sedna... Jest nadzieja w następnym pokoleniu. I to olbrzymia.
  Powtarzając się- moim skromnym zdaniem, przyrost świadomości narodowej w zdrowej tkance narodu jest olbrzymi "

  "Polacy, to właśnie taka dziwna nacja, że najlepiej im się wiedzie, kiedy są na dorobku i po swojemu działają. A młodzież już wie, że żaden system nie jest wstanie zatrzymać prawdy, która się wylewa z otaczającej nas rzeczywistości."

  Zgadzam się. Ja też wierzę w młodych. Po pierwsze nie są oni skażeni życiem w PRL-u i inaczej reagują. A mają wiele zdrowego rozsądku.

  Ten przyklad z szachem dotyczył cesarstwa austriackiego. Choć czy to Francja, czy Austria to właściwie chyba jest podobnie.
  Ten przykład charakteryzował według mnie zachowanie jak katolicki cesarz przyjmował bliźniego. Taka powinnam być — jak ten cesarz, dać wszystko gościowi. A ja się z tym nie zgadzam. No to jestem w konflikcie ze sobą samą.
 • @Jasiek 11:43:20
  Niektórzy się nabijają ze statystyki jako dziedziny nauki. Jeżeli chodzi jednak o demografię, to nie mamy prawie żadnych innych metod do badań. Nie możemy opierać się na twierdzeniu: Wyglądam przez okno i widzę, że z roku na rok coraz mniej dzieci bawi się na placu zabaw.
  Za to statystyki pokazują nam wszystko, zależnie od zakresu podanych danych.
  Do czego zmierzam? Otóż powszechnie znane w demografii jest pojęcie wyżu demograficznego, echa wyżu. Dziś powszechne „baby boom”.
  Daje się zauważyć, że polityka rządzących Polską np. edukacyjna, jest na przekór zdrowym działaniom. Chodzi wszak o maksymalne utrudnianie życia Polakom.
  I zaczyna się robić ciekawie, bo przecież +500 sprawi, że dzieci przybędzie. A to przecież echo ostatniego wyżu z lat 1981-83.

  Trzeba się wstrzelić z nową polityką w następny wyż demograficzny i dopiero wtedy próbować zdekonstruować system polityczny w Polsce.

  Nic od razu się nie dzieje. No, chyba że cud!

  A czy może zdarzyć się cud, który realizuje się powoli? Czy może narodzić się pokolenie, które odmieni demografię Polski?

  Historia uczy, że czynników jest wiele (polityka), a bieg historii zmieniają ludzie i w swojej masie, i indywidualnie.

  Ja osobiście mam przekonanie, że ponownie narodziło się już wielu, którzy odmienią Polskę na dobre. A od nas zależy, czy damy im właściwe warunki do rozwoju, wskażemy drogę i cel.

  Nic nie jest stracone!

  Póki Wiara, Nadzieja i Miłość!

  Wiara to nie religia. To coś więcej. To tradycja, więź rodzinna, plemienna, kultura, przekonania... To także wierność, tym wszystkim wartościom. Stracić wiarę, to dać się wykorzenić. Więc wierzmy.

  Nadzieja, to coś więcej niż oczekiwanie na cud. To usilne działanie z wiarą... we własne przekonania. To optymizm poparty czynem. To konkretny cel. Więc miejmy nadzieję.

  Miłość, to nie tylko pożądanie i uwielbianie. To także zaufanie i poddanie. Miłość bezgraniczna, to najtrudniejsze zadanie dla człowieka.
  Bez miłości bezgranicznej, nie byłoby życia. Miłujmy więc.

  P.S. Wychodzi, że ponownie się rozpisałem. Cóż, samotność czasem doskwiera. Najbardziej w nocy.

  Dzięki za to, że... jesteś.

  Z poważaniem

  Tuz z Talii
 • @leoparda 14:31:32
  "Choć czy to Francja, czy Austria to właściwie chyba jest podobnie."
  Wygrałaś!
  Cóż mogę dodać? Przegapiłem Wiedeń, bo w głowie mam "Turniej cieni" Elżbiety Cherezińskiej i "Cesarski poker" Waldemara Łysiaka, a także referat o polityce zagranicznej Wlk. Brytanii w XIX wieku (do popełnienia).
  To tu jest faux-pas.

  Mimo wszystko dziękuję za uwagę i jak Jaśkowi napisałem, za to, że... jesteś.

  Czuwaj!

  Tuz z Talii

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031