Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Trump i panika wśród amerykańskich Żydów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nie chciałbym być w obecnym momencie Żydem amerykańskim. Wiele pytań zadaje sobie dziś wspólnota żydowska w Ameryce – stawiania których absolutnie nie było potrzeby do tej pory..."

 

 

Znaki zapytania

 
 
…interrogativi
 
moked.it – Portal Żydów Włoskich

 
 
Dario Calimani – Żyd, pracownik Uniwersytetu Ca’ Foscari w Wenecji
 
 
 
 
 
7 marzec 2017              tłum. RAM
 
 
 
 
 
Nie chciałbym być w obecnym momencie Żydem amerykańskim.

 
 
Wiele pytań zadaje sobie dziś wspólnota żydowska w Ameryce – stawiania których absolutnie nie było potrzeby do tej pory.
 
Dzieje się tak w obliczu prawie że codziennych zagrożeń zamachami na centra żydowskich stowarzyszeń, beszczeszczenia cmentarzy, a także pewnych nierozważnych stwierdzeń i pewnych znaczących przemilczeń ze strony polityki na temat Shoah.

 
 
Wśród amerykańskich Żydów szerzy się uczucie niepewności, które nigdy dotąd nie było odczuwane w sposób tak silny jak obecnie.  Można o tym przeczytać, a także dowiedzieć się od przyjaciół.

 
 
Żydzi amerykańscy łudzili się. Teraz nastąpiło przebudzenie.

Również dla nich – najwyższy czas by postawili sobie pytanie, co można uznawać za słuszne i do zaakceptowania, a co nim nie jest i nigdy nim nie było.
 
Ta nieoczekiwana i zadziwiająca sytuacja wydaje się być spowodowana wyborem Trump'a na prezydenta USA – państwa, któremu zazdrościł cały świat. Nikt nie może cieszyć się z powstałej sytuacji. Nikt nie ma prawa pochlebiać byle komu.
 
 
 
 
Należy jedynie mieć nadzieję, że coś zmieni się i to szybko. Tak dla nich, jak i dla nas.
 
 
 
 
***  
 
  
 
"Globalna pandemia antysemityzmu"?
 
 
 
 
   
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 

 

 
 
 

KOMENTARZE

 • ?
  Panika wśród amerykańskich Żydów? Może i będzie ale poprzez urodzaj
  kasy i biznesu który właśnie teraz zgarną.
 • Donald Trump jest spokrewniony z Hillary Clinton
  http://ranger.salon24.pl/707081,donald-trump-jest-spokrewniony-z-hillary-clinton
 • RZECZYWIŚCIE ŻYDZI MUSZĄ DOSŁOWNIE TRZĄŚĆ PORTKAMI ! :O
  ...
  OTO KILKA CYTATÓW Z WYPOWIEDZI DONALDA TRUMPA, PÓŁ ROKU PRZED WYBORAMI...NA KONFERENCJI AIPAC :

  Przemawiam dziś do was jako dozgonny sojusznik i prawdziwy przyjaciel Izraela

  Jestem nowicjuszem w polityce, ale nie we wspieraniu interesu Żydów

  Przyszedłem tu by powiedzieć wam o moim stanowisku wobec przyszłości amerykańskich stosunków z naszym strategicznym sojusznikiem, o naszej nierozerwalnej przyjaźni i naszym bracie w kulturze, jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie, państwem Izrael

  Iran jest bardzo dużym problemem i pozostanie nim. Ale jeśli nie zostanę wybrany prezydentem, to wiem jak sobie radzić z problemami. I wierzcie mi, właśnie dlatego zostanę wybrany na prezydenta, moi drodzy!

  Kiedy zostanę prezydentem, dni traktowania Izraela jak obywatela drugiej kategorii skończą się pierwszego dnia.

  W Palestyńskim społeczeństwie bohaterami są ci, którzy mordują Żydów.

  Kocham ludzi na tej sali. Kocham Izrael. Kocham Izrael. Byłem z Izraelem tak długo w [tym] sensie, że otrzymałem jedno z moich największych odznaczeń od Izraela, jak mój ojciec wcześniej, niesamowite. Moja córka, Ivanka, spodziewa się wkrótce pięknego żydowskiego dziecka. (wiwaty, aplauz)
  poniżej całość przemówienia Trumpa ...


  http://orbo.neon24.pl/post/134126,donald-trump-zdemaskowany
 • To jest wypowiedź włoskiego dobrze poinformowanego Żyda..
  a tu - jak się okazuje - Polacy lepiej wiedzą, co Żyd wie i pisze!
 • Akurat
  Amerykańscy, ani żadni inni Żydzi nie mają się czego obawiać ze strony Trumpa. Zażydzona jest jego rodzina i jego gabinet, a Iran dostał ostrzeżenie, zgodnie z zapowiedzią Trumpa Żydom, że Iran jest najbardziej niebezpiecznym państwem (dla Izraela oczywiście).

  Fragment przemowy Trumpa do żydów na zebraniu Amerykańsko Izraelskiego Komitetu do Spraw Publicznych (American Izrael Public Affairs Committee):

  "Kiedy zostanę prezydentem, przyjmę strategię która skupi się na trzech rzeczach gdy chodzi o Iran. Po pierwsze, postawimy się Irańskiej agresywnej chęci destabilizacji i dominacji w regionie.

  (aplauz)

  Iran jest bardzo dużym problemem i pozostanie nim. Ale jeśli nie zostanę wybrany prezydentem, to wiem jak sobie radzić z problemami. I wierzcie mi, właśnie dlatego zostanę wybrany na prezydenta, moi drodzy!

  (wiwaty, aplauz)

  A jesteśmy liderami w każdym sondażu. Pamiętajcie o tym, proszę.

  (wiwaty)

  Iran jest problemem w Iraku, problemem w Syrii, problemem w Libanie, problemem w Jemenie i będzie bardzo, bardzo kluczowym problemem dla Arabii Saudyjskiej. Dosłownie każdego dnia Iran zaopatruje więcej i lepszą broń by wspierać swoje kraje marionetki. Libański Hezbollah został obdarowany — i powiem wam coś, otrzymał zaawansowaną broń przeciw statkom, przeciwlotniczą, systemy GPS i rakiety jakie posiada niewielu ludzi gdziekolwiek w świecie i na pewno niewiele krajów. Teraz są w Syrii próbując stworzyć kolejny front przeciwko Izraelowi od syryjskiej strony Wyżyn Golan.

  W Gazie, Iran wspiera Hamas i Islamistyczny dżihad.

  A na Zachodnim Brzegu (West Bank), to otwarcie oferują Palestyńczykom 7 tysięcy dolarów za atak terrorystyczny i 30 tysięcy dolarów za każdy Palestyński dom terrorystów, który został zniszczony. Żałosna, godna pożałowania sytuacja.

  (aplauz)

  Iran finansuje siły zbrojne na terenie Bliskiego Wschodu i i jest to całkowicie niewiarygodne, że daliśmy im tak po prostu 150 bilionów dolarów by zrobili jeszcze więcej w kierunku licznych okropnych aktów terroru.

  (aplauz)

  Po drugie, kompletnie rozmontujemy Irańską światową sieć terroru, która jest wielka i potężna, ale nie tak potężna jak my.

  (aplauz)

  Iran zasiał grupy terrorystyczne na całym świecie. W ciągu ostatnich pięciu lat Iran podtrzymywał ataki terrorystyczne w 25 różnych krajach na pięciu kontynentach. Mają komórki terrorystyczne wszędzie, wliczając Półkulę Zachodnią (sic!), bardzo blisko domu.

  Iran jest największym sponsorem terroryzmu na całym świecie. I my będziemy pracować nad ograniczeniem tego zasięgu, wierzcie mi, wierzcie mi.

  (aplauz)

  Po trzecie, przynajmniej musimy narzucić warunki poprzedniej umowy by zobowiązywały Iran całkowicie do odpowiedzialności. I wymusimy to, jak jeszcze nigdy nie widzieliście żadnego kontraktu tak narzuconego, moi drodzy, wierzcie mi.

  (aplauz)

  Iran już przeprowadził, pomimo obowiązywania układu, trzy próby ogniowe rakiet balistycznych. Te rakiety balistyczne o zasięgu 1250 mil, były przeznaczone do onieśmielenia nie tylko Izraela, który jest oddalony tylko o 600 mil, ale miały też w zamierzeniu przestraszyć Europę i kiedyś może nawet uderzyć Stany Zjednoczone. I my nie mamy zamiaru na to pozwolić. Nie pozwolimy na to. I nie pozwolimy by przydarzyło się to Izraelowi, wierzcie mi.

  (wiwaty, aplauz)"
  http://lotna.neon24.pl/post/131405,poslannictwo-donalda-trumpa-czyli-polityczna-zaczeska
 • @RAM 16:42:49
  ŻYDZI , podobnie jak ten "dobrze poinformowany" Pan zawsze kreowali się na uciemiężonych przez złych gojów...
 • @RAM 16:42:49
  ...i nie ma się co obruszać...
  Wszak ogromna większość nabrała się na spektakl pt. "anty-systemowiec Trump"
  ... Niech Bóg ma Iran w swojej opiece...
 • @Paulus.Aquarius 16:54:22
  ja się nie obruszam..

  już tyle razy przedstawiałem na moim blogowym forum artykuły będące dość różnymi punktami widzenia, że chyba widać dobrze, że nie mam żadnych osobistych intencji fałszowania rzeczywistości..

  co do reszty, żadne imperium nie ostało się i nie ostanie się na tym świecie, więc i żydowskie runie..

  Trump może być świetnym graczem.. to jest dopiero początek.. a Żydzi żreją się między sobą..


  Bibi’s Failure to Relate to the Fears of American Jews

  http://jewishjournal.com/blogs/215580/bibis-failure-relate-fears-american-jews/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728