Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Oto jak flotylla "ratowników" Sorosa gnoi Europę migrantami!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Najbardziej niepokojącym aspektem sprawy jest fakt, iż celem tejże floty statków – widziadeł – pływających pod banderą Panamy, Belize lub Wysp Marshall'a jest prowadzenie działań wrogich wobec interesów Europy i Włoch..."

 

 

George Soros – człowiek, który finansuje inwazję Europy

 
 
George Soros, l'uomo che pagal'invasione dell'Europa
 
 
 
Gian Micalessin    6 marzec 2017       tłum. RAM
 

 
 
 
Kilka dni temu Komisja Europejska stwierdziła, że rzeczą konieczną jest wyrzucenie z Europy miliona nielegalnych migrantów.
 
 
Jedynie wczoraj – za sprawą gorliwie pracujących statków "ratunkowych" - zostało wyładowane na Sycylii 1 500 osób.
 
 
Jednostki morskie, o których mowa należą do takich organizacji "humanitarnych" jak MOAS, Jugend Rettet, Stichting Bootvluchting, Médecins sans frontières, Save the children, Proactiva Open Arms, Sea-Watch, Sea-Eye, LifeBoat, sponsorowanych przez Open Society Foundation i jej podobne, mające powiązania z miliarderem – "filantropem" George'm Soros'em.
 
 
 
 
MOAS
 
Jugend Rettet
 
Bootvluchteling
 
Médecins sans frontières
 
Proactiva Open Arms
 
Sea Watch
 
Sea Eye
 
LifeBoat
 
 
 
 
 
Wobec tego rodzaju poczynań - Bruksela powinna wyraźnie powidzieć, że aby zatrzymać szmuglowanie ludzi do Europy nie wystarcza jedynie walczyć z organizacjami kryminalnymi bezpośrednio zajmującymi się tym procederem, ale również z posiadającym podwójne dno (tj. mającym polityczne powody) "miłosierdziem"  Sorosa i stworzonej wokół niego "uszczęśliwiającej" ludzkość galaktyki.
 
 
Jest to rzecz ważna, ponieważ 20 września ubiegłego roku 80-letni "dobroczyńca" obiecał zainwestować 500 milionów dolarów w ułatwienie – "napływu migrantów do Europy".
 
 
Są to pieniądze mające na celu przeciwstawienie się europejskim poczynaniom w stosunku do imigracji, a zatem w dalszym ciągu tworzenie zagrożenia dla suwerenności tak Włoch jak i innych państw europejskich.
 
 
 
 
Pierwszy wypowiedział się na ten temat  Fabrice Leggeri – szef Frontex'u, który skrytykował "ratowanie" migrantów na wodach coraz to bliższych wybrzeżom libijskim. Zjawisko to – stwierdził – zachęca przemytników do używania łodzi nienadających się do przewozu i zabierania ze sobą coraz to mniejszej ilości paliwa i wody.

Frontex
 
 
 
Słowa komendanta Frontex-u są jawną denuncjacją działalności statków ratownictwa morskiego finansowanych przez Sorosa.
 

 
 
Zazwyczaj jednostki o dużej wyporności, takie jak "Topaz Responder" (51 metrów), należący do MOAS, czy "Bourbon Argos" należący do Médecins sans frontières, lub "MS" – używany przez Sea Eye są prawie zawsze opłacone przez "dobroczyńcę".
 
 
 
To są pieniądze umożliwiające przerzut tysięcy migrantów do naszych portów.

 
 
 
Najbardziej niepokojącym aspektem sprawy jest fakt, iż celem tejże floty statków – widziadeł – pływających pod banderą Panamy (np. "Golfo Azzurro" należący do holenderskiej organizacji Boat Refugee Foundation oraz "Dignity 1" używany przez Médecins sans frontières), czy pod banderą Belize (np. "Phoenix" należący do organizacji MOAS), lub pod banderą Wysp Marshall'a ("Topaz 1", również używany przez MOAS) – jest prowadzenie działań wrogich wobec Europy i Włoch.
 
 
 
 
Żeby dowiedzieć się o tego rodzaju działalności wystarczy poszperać co nieco na stronach internetowych należących do agencji kierujących "dobroczynną" flotą.
 
 
Dla przykładu niemiecka organizacja   Sea Watch  – armator dwóch statków ratowniczych o tej samej nazwie wyjaśnia, że walczy o  "prawo do swobodnego poruszania się"  i że nie akceptuje  "arbitralnego rozróżniania pomiędzy uchodźcami i migrantami".  
 
 
Jest to więc to samo, co stwierdzenie, że ani granice, ani czyjakolwiek suwerenność narodowa nie posiada żadnego sensu dla wypowiadającego się.
 
 
Natomiast  Sea Eye  – również agencja niemiecka, dysponująca statkiem o długości 26 metrów i łodzią ratowniczą  deklaruje swój zamiar przeciwdziałania przyszłym europejskim planom, polegającym na tworzeniu obozów dla migrantów w Libii i Tunezji.
 
 
Przytoczmy jeszcze artykuł opublikowany na stronie internetowej maltańskiej organizacji MOAS, napisany przez dziennikarkę, która była gościem na statku ratowniczym "Topaz Responder". Opisuje ona akcję "ratunkową", posiadającą wszelkie znamiona nielegalności.
 
 
Artykuł opowiada o tym jak w nocy z 21 na 22 listopada ubiegłego roku, w odległości 20 kilometrów od wybrzeży libijskich "uratowane" zostało 650 migrantów – przetransportowanych następnie do Włoch.
 
 
 
"Topaz Responder"
    
 
 
 
Jest to oficjalne przyznanie się do tego, że "flotylla humanitarna" Sorosa działa na szeroką skalę w obrębie libijskich wód terytorialnych (czyli w pasie 12 mil lub 22,2 kilometrów od wybrzeża).
 
 
Osoby "uratowane" na libijskich wodach terytorialnych w sposób kategoryczny powinny być odwożone do Libii, a nie transportowane do portów włoskich. 
 
 
 
 
***
 
 
 
Video wyjaśniające w jaki sposób organizacje pozarządowe finansowane przez George'a Soros'a przerzucają migrantów do Włoch:
 
Materiał pochodzi ze strony internetowej think-tank-u holenderskiego  Gefira.org – Global Analysis from the European Perspective. Preparing for the world of Tomorrow:
 
 
 
 
Złapani na gorącym uczynku: Organizacje pozarządowe szmuglują migrantów z Libii do Europy
 
Caught In The Act: NGO's Smuggle Migrants From Libya Into Europe – Gefira Channel
 
 
***
 
 
Teksty źródłowe PO POLSKU :
 
 
Przyłapani na gorącym uczynku: organizacje pozarządowe zajmują się przerzucaniem migrantów
 
 
 
 
Amerykanie z organizacji MOAS przerzucają ludzi do Europy
 
 
 
Flota pozarządowych organizacji krąży przy libijskim wybrzeżu
 
 
 
 
Droga śmierci do Europy promowana w Internecie
 
 
 
 
 ***
 
 
 
 
Oto jak UE dba o pontony dla przemytników "uchodźców"
 
 
Nie ma "uchodźców", nie ma "najazdu" – są neocon!
 
 
Chutzpah z "uchodźcami" i żydowskie lobby w Brukseli
 
 
Israel Shamir: Migranci – żydowski koń trojański
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 
 
 
 
 
 

 

 

KOMENTARZE

 • Trzeba zlikwidować zjawiso skrajnej Oligarchii
  żaden nie wybrany demokratycznie człowiek nie ma prawa mieć decydującego wpływu na politykę całych państw.

  Oligarchów należy znacjonalizować do poziomu z którego będą zwykłymi obywatelami w demokratycznym państwie z jednym głosem wyborczym.
  Dzisiaj Oligarchowie dysponują milionami głosów wyborczych a jak trzeba to decydują ponad głowami wyborców.

  W demokracji żaden obywatel nie może być silniejszy od narodu.
  I żaden nie wybrany przez naród obywatel nie może decydować o losach narodu (poprzez swoich sługusów którzy pracują nie dla Narodu ale dla Oligarchy).

  Świat może uratować wyłącznie likwidacja zjawiska Oligarchii.
  A ta likwidacja to najprostsza nacjonalizacja majątków do pewnego poziomu uznanego za bezpieczny dla Narodu.

  W demokracji bogaci powinny być wyłącznie jednostki wybitne które osiągają zyski z pracy własnej a nie z wyzysku milionów pracowników.
  (gwiazdy filmowe, sportowe, naukowcy, pisarze, wynalazcy, ....)
  ale nie wyzyskiwacze wielkoskalowi, wręcz globalni.
 • Agentura Sorosa jest w Polsce !!! Rafał Kostrzewski agent Sorosa !
  Słowianie ! żydowski agent Sorosa w bezczelny sposób namawia w żydowskim Polszmacie do przyjmowania tak zwanych uchodzców ,

  żydowski agent Sorosa niejaki biskup Nycz w bezczelny sposób namawia do przyjmowania dziczy w Polsce !

  Pytam sie czy oni są Obłąkani ? czy pospolici bandyci ? bo namawiając do przyjmowania dziczy zdają sobie sprawę że będą Polacy zabici ranni pokaleczeni w wyniku ich obłąkania !!!!

  PRECZ Z AGENTURĄ SOROSA ! kto namawia do przyjmowania to albo Obłąkany albo BANDYTA !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! spisywać nazwiska tych obłąkanych bandytów i gdy przyjdzie czas postawić ich pod sąd LUDOWY !
 • GS
  Nie za bardzo rozumiem czemu czepiacie się wybitnego człowieka który został odznaczony przez polskiego prezydenta Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą!!!
  Czy obecny prezydent unieważnił to odznaczenie? Nie!
  Tak więc patriotyczny rząd PiS wspiera humanitarną działalność miliardera.
 • @Robik 14:04:01
  Jak się ma do czynienia z silniejszym przeciwnikiem to trzeba grać baaardzo dyplomatycznie. Jak się nie chce zadymy to też trzeba być dyplomatycznym.
  Rosja tak gra z globalnym hegemonem mimo że ma czym się obronić.
  Globalny hegemon wręcz przeciwnie, zionie nienawiści i bezsilnością.

  Ta różnica kultur wskazuje na przyszłego zwycięzcę.
  Podobnie to wygląda między PIS a PO.
 • Znaki zapytania
  Znaki zapytania

  …interrogativi
  http://moked.it/blog/2017/03/07/interrogativi-2/

  moked.it – Portal Żydów Włoskich

  Dario Calimani – Żyd, pracownik Uniwersytetu Ca’ Foscari w Wenecji
  https://it.wikipedia.org/wiki/Dario_Calimani


  7 marzec 2017 tłum. RAM
  Nie chciałbym być w obecnym momencie Żydem amerykańskim.

  Wiele pytań zadaje sobie dziś wspólnota żydowska w Ameryce – stawiania których absolutnie nie było potrzeby do tej pory.

  Dzieje się tak w obliczu prawie że codziennych zagrożeń zamachami na centra żydowskich stowarzyszeń, beszczeszczenia cmentarzy, a także pewnych nierozważnych stwierdzeń i pewnych znaczących przemilczeń ze strony polityki na temat Shoah.

  Wśród amerykańskich Żydów szerzy się uczucie niepewności, które nigdy dotąd nie było odczuwane w sposób tak silny jak obecnie. Można o tym przeczytać, a także dowiedzieć się od przyjaciół.

  Żydzi amerykańscy łudzili się. Teraz nastąpiło przebudzenie. Również dla nich – najwyższy czas by postawili sobie pytanie, co można uznawać za słuszne i do zaakceptowania, a co nim nie jest i nigdy nim nie było.

  Ta nieoczekiwana i zadziwiająca sytuacja wydaje się być spowodowana wyborem Trump'a na prezydenta USA – państwa, któremu zazdrościł cały świat. Nikt nie może cieszyć się z powstalej sytuacji. Nikt nie ma prawa pochlebiać byle komu.

  Należy jedynie mieć nadzieję, że coś zmieni się i to szybko. Tak dla nich, jak i dla nas.
 • @RAM 14:22:07
  Jak żydzi własnymi rękoma zlikwidują globalną mafię żydowską to znowu będą szanowanymi obywatelami USA i innych krajów.

  Ktoś musi tę globalną mafię żydowską zlikwidować.
  Goje się zaczynają buntować przeciw dyktaturze żydowskiej globalnej mafii.
  Jak żydzi sami nie zlikwidują tej mafii to podobnie jak porządni Niemcy za czasów Hitlera dostaną od narodów świata surową lekcję sprawiedliwości i będą potępiani, szykanowani przez lata tak jak Niemcy z czasów Hitlera..

  Niemcy też próbowali zlikwidować Hitlera i jego nazizm.
  Nie dali rady. Próbujcie żydzi.. to wasza jedyna szansa na godne życie wśród narodów świata.
 • @Oscar 14:14:09
  Czy nie powinniśmy wykazywać się taką dyplomacją w stosunku do Rosji?
 • @Robik 14:54:29
  Z pewnością.
  Niestety polityka "Polski" nie jest polityką narodu Polskiego i na pewno nie odzwierciedla interesów narodu Polskiego.
  Polska od 89r nie jest suwerennym krajem.
 • Soros ze swoimi fundacjami wydalony z Rosji.
  https://youtu.be/LAT7V6ksJh0
 • Soros daje 150 mln na walkę o demokrację w Polsce !!
  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=176
 • SZOK! SOROS SIĘ PRZYZNAŁ: SPECJALNIE ZALAŁEM EUROPĘ ISLAMISTAMI! GRANICE PAŃSTW TO PRZESZKODA!
  http://wrealu24.pl/services/978-szok-soros-sie-przyznal-specjalnie-zalalem-europe-islamistami-granice-panstw-to-przeszkoda-video
 • ciekawe artykuły:
  KONIECZNIE DO PRZECZYTANIA:

  Shomrim, oznaka rozpadającego się państwa

  https://gefira.org/pl/2017/02/27/shomrim-oznaka-rozpadajacego-sie-panstwa/

  ponadto:

  https://gefira.org/pl/2017/03/02/george-soros-wrog-wschodnioeuropejskich-rzadow/

  https://gefira.org/pl/2017/03/07/ukraina-stracila-miliardy-na-umowie-stowarzyszeniowej-z-ue-po-pierwszym-roku/
 • Soros odznaczony przez Komorowskiego.
  https://youtu.be/qAf8LpK_ZGA
 • @RAM
  Prawo szariatu w Europie? Tarczyński dla wPolityce.pl: "Dlaczego Rada Europy rozmawia na taki temat?" We wtorek na forum Rady Europy dyskutowano o raporcie, który zaleca wprowadzenie szariatu, czyli prawa islamskiego do porządku prawnego państw członkowskich Radzie Europy. Głos w sprawie na forum Rady zabrał poseł PiS Dominik Tarczyński. Stwierdził, że stara się zrozumieć, dlaczego Rada Europy w ogóle rozmawia na taki temat. Dlaczego? Gdzie jest logika? Nie widzę tu logiki! pytał oburzony, przypominając, że żaden arabski kraj nie obraduje nad prawami europejskimi. Przypomniał, że szariat to kwestia kulturowa, natomiast Rada Europy i jej Komisja Prawna są poświęcone stanowieniu prawa. Dlaczego więc dyskutujemy ten temat? zapytał po raz kolejny stanowczo polski parlamentarzysta.
  Całe wystąpienie poseł opublikował na Twitterze.
  Dyskusja nad raportem o wprowadzeniu szariatu została przerwana i będzie jeszcze jedno wysłuchanie, a po nim będzie głosowanie. Rada Europy dzisiaj planowała przegłosować raport i rozpocząć współpracę nad wprowadzaniem prawa paralelnego, jeżeli to rozwiązanie wejdzie w życie, będą istniały sądy szariatowe m.in. w Wielkiej Brytanii, Albanii, Azerbejdżanie. Dziś się to nie udało, na nagraniach nie widać wszystkich reakcji, ale członkowie Rady Europy zorientowali się, że mogą przegrać głosowanie nad raportem i przełożyli je na następne posiedzenie, które odbędzie się za trzy miesiące mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł PiS i delegat do Rady Europy Dominik Tarczyński. Raport stara się pokazać dwie kwestie, po pierwsze, że w Europie mieszkają nie tylko chrześcijanie, a druga, że szariat nie jest prawem, ale pewną interpretacją prawną, która powinna być przestrzegana. Mamy do czynienia z paradoksem, z jednej strony, szariat nie jest prawem, a z drugiej jest mowa o tym, żeby sądy szariatowe działały w państwach członkowskich Rady Europy. Wielu delegatów podchodziło do mnie w przerwie debaty i poddawało raport druzgocącej krytyce stwierdził parlamentarzysta. Dodał, że będzie przekonywał delegatów, aby na następnym posiedzeniu, odrzucili raport przygotowany przez hiszpańskiego socjalistę, parlamentarzystę Antonio Gutierreza. „Prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce. Ludzie będą szczęśliwsi” – zapowiada imam Anjem Choudary
  Raport Rady Europy zawiera zalecenia dla systemów prawnych państw członkowskich. Rada Europy zrzesza prawie wszystkie państwa Europy, w tym Polskę oraz kilka państw spoza naszego kontynentu. Zgodnie ze statutem Rady Europy, jej celem jest „osiągnięcie większej jedności między jej członkami, aby chronić i wcielać w życie ideały i zasady stanowiące ich wspólne dziedzictwo oraz aby ułatwić ich postęp ekonomiczny i społeczny”. Przypomniał, że szariat to kwestia kulturowa, natomiast Rada Europy i jej Komisja Prawna są poświęcone stanowieniu prawa. Dlaczego więc dyskutujemy ten temat? zapytał po raz kolejny stanowczo polski parlamentarzysta. Całe wystąpienie poseł opublikował na Twitterze. http://wpolityce.pl/swiat/330461-prawo-szariatu-w-europie-tarczynski-dla-wpolitycepl-dlaczego-rada-europy-rozmawia-na-taki-temat-wideo Ps..Głosuj na tuskodupowłaza Merkel a będziesz 9letnią córę oddawał Ahmedowi bo tak ci nakaże prawo szariatu! Tusk marionetką, jak to możliwe, że szwabska po wojnie są takie mocne i tak się ich słuchają? Przerażające, to tylko kwestia czasu i wprowadzą szariat. Na wyraźniej Europa pierwszej prędkości pędzi coraz szybciej w stronę zbiorowego samobójstwa. Niestety, w niektórych krajach EU będzie coraz więcej stref z szariatem, wysoka rozrodczość muslimów zrobi swoje...Niestety obawiam się, że MSZ gotów jest poprzeć szariat w UE jeśli tylko będzie to punkt, by dostać się na pół roku do ONZ jako niestały członek. Na tej zasadzie MSZ PL poparł już LGBT. Powodzenia ale bez nas. Małe sprostowanie: szariat to przede wszystkim prawo muzułmańskie, reguluje jednak wszelkie kwestie życia społecznego muzułmanów, w tym traktowania niewolników i niewolnic. Ale nie tylko. Podlegają mu również kwestie dotyczące niewiernych, i to nie tylko, niewolników. Przykładowo, należą do tego kwestie naruszenia przez niewiernych prawa muzułmańskiego, czy też zagadnienia konfliktów z niewiernymi. W tych przypadkach właściwym jest sąd muzułmański, a świadek muzułmański ma wartość dwóch świadków niewiernych. To bestialskie prawo, które zwolennicy lewackiej tolerancji i lewackiej miłości bliźniego oferują w zgodzie z ich rozumieniem godności, wolności i równości człowieka. Ja osobiście jestem za wprowadzeniem szariatu, ale z drobną zmianą. Obowiązywać ma muzułmanów w taki sposób, jak to przewiduje dla niewiernych. Podobnie odwróceni pozycji prawnej ma mieć miejsce w regulacjach kobiet i mężczyzn. Jedynie europejskie lewactwo powinno mu podlegać w sposób, w jaki jest to przewidziane dla niewolników, choć zdrajcy pracujący nad zagładą naszej cywilizacji winni być natychmiast wysyłani wraz z ich poplecznikami do krajów, gdzie szariat obowiązuje, z zakazem powrotu. Chwała bogu, że wyborcy zdecydowali się na Orbana i Kaczora, a w innych krajach mądrzeją.
 • Shomrim, oznaka rozpadającego się państwa
  https://gefira.org/pl/2017/02/27/shomrim-oznaka-rozpadajacego-sie-panstwa/

  gefira.org 27 luty 2017


  Zachodnie społeczeństwa zostały poddane kulturowej i etnicznej dywersyfikacji, która, jak utrzymują jej zwolennicy, miała ubogacić rdzenną ludność a nawet przyczynić się do jej burzliwego rozwoju. Rzeczywistość jednak wygląda tak, że członkowie różnych grup etnicznych wykazują skłonność trzymania się razem, wypierania miejscowych i zachowywania własnej tożsamości, i dalecy są od przyswajania sobie kultury gospodarza,1)zwłaszcza w sytuacji, gdy ich liczebność podwaja się a nawet potraja oraz dlatego, że postrzegają oni przyjmujące ich społeczeństwo jako zbiorowisko słabeuszy pozbawionych moralnego kręgosłupa.2)W takich okolicznościach tworzą się odrębne społeczności, duże miasta zamieniają się w mozaiki, a ich religijne i kulturowe elementy są luźno powiązane. Różnice swiatopogladowe, wyznaniowe, obyczajowe i kulturowe rodzą wzajemne podejrzenia, uprzedzenia, niechęci aż wreszcie otwartą wrogość. Społeczna spoistość trzeszczy w szwach, co przynosi ze sobą takie problemy jak popełnianie zbrodni (na podłożu rasowym lub etnicznym).3)

  Kiedy ludzie tracą poczucie bezpieczeństwa, kiedy „włamania i pobicia wymykaja się spod kontroli”,4)zaś ludność nie może polegać na policji, a tak się sprawa ma w wielu dużych zachodnioeuropejskich miastach, w których pojawiło się zjawisko getta (no-go zones),5)członkowie danej społeczności zabierają się za tworzenie własnych jednostek policyjnych w celach samoobronnych. Dobitnym tego przykładem są londyńscy Shomrim.

  Shomrim znaczy po hebrajsku strażnicy, opiekunowie lub stróże, i są zarejestrowani oficjalnie jako organizacja charytatywna,6)choć zajmuje się ona zadaniami, które normalnie wykonuje policja, a należą do nich patrolowanie ulic, odpowiadanie na telefoniczne wezwania (prowadzi gorącą linię) a także zatrzymywanie przestępców lub podejrzanych, których przekazuje Londyńskiej Policji Metropolitalnej, gdyż, jak utrzymuje organizacja, jest ona tylko “przedłożeniem policyjnych oczu”, i rąk, chciałoby się dodać. Założono ją w 2008 i działa w oparciu o wypróbowany nowojorski wzór w południowo-zachodnim i północno-wschodnim Londynie tj. w dzielnicach gęsto zaludnionych przez Żydów, posiadających dużą liczbę synagog, żydowskich ortodoksyjnych szkół, koszernych sklepów, rzeźni i piekarni. Shomrim, której przewodzi rabin Herschel Gluck, “wysyła w teren tyle samo funkcjonariuszy”, wyposażonych samochody, mundury, krótkofalówki, kamizelki odporne na ciosy zadawane nożem, “ilu wysyła Metropolitalna Policja”.7)Członkowie Shomrin odbywają szkolenie pod okiem policji i chwalą się, że przybywają na miejsce przestępstwa lub zakłócenia spokoju szybciej niż rządowi stróże prawa. Są skuteczni, reagują na kilkanaście telefonów dziennie i, jeśli zachodzi taka potrzeba, są wspomagani przez siostrzaną organizację Hatzola, która jest z kolei rodzajem pogotowia ratunkowego, także obsługiwanego przez żydowskich ochotników.8)

  Czy Shomrim jest organizacją etniczną w skądinąd oficjalnie niemającym względu na narodowości Londynie? Na to wygląda. Niby „nie ma zasady wymagającej, by członkostwo uwarunkowane było żydowskim pochodzeniem, ale nie przypominam sobie o żadnym przypadku ubiegania się o pracę tutaj kogoś spoza społeczności żydowskiej,” mówi Shulem Stern, członek Shomrim w Stamford Hill.9)Poza ściganiem przestępców, policjanci z Shomrim zajmują się także ochranianiem brytyjskich Żydów przed antysemityzmem oraz antysemickimi, jak to nazywają, przestępstwami nienawiści.10)Na 146 dokonanych zatrzymań, 22 dotyczyły wykroczeń na tle antysemickim (nie wiadomo bliżej, na czym one polegały).11)Czy również inne narodowościowe lub religijne społeczności mogą cieszyć się taką ochroną? Jakie odczucia wywołuje taka wyłączność?

  Wprawdzie Sadiq Khan, burmistrz Londynu, “w reakcji na doniesienia o pojawiających się antysemickich incydentach zobowiązał się do ‘pilnego’ zwołania spotkania między Policją Metropolitalną a ochotnikami Shomrim z Stamford Hill”,12)to jednak nadinspektor Steve Bending, odpowiedzialny za dzielnicę Hackney, powiedział: “Nie podoba mi się pomysł, by każda społeczność miała własne służby patrolowe. Inne społeczności mogą się poczuć zagrożone takim obrotem spraw.” Żydowska wspólnota uzasadnia istnienie swej organizacji powiadając, że “istnieje szereg barier, które czasami uniemożliwiają żydowskim ofiarom przestępstwa zawiadomienie policji. Jest to bariera językowa i kulturowa”,13)co sprowadza nas do początkowych słów niniejszego tekstu dotyczących błogosławionych skutków różnorodności.

  Istnienie Shomrim wywołuje kilka pytań. Czy nie jest to aby dowód na to, że brytyjskie państwo niesprawnie funkcjonuje i nie jest w stanie zaspokoić tak podstawowych potrzeb obywateli jak utrzymanie prawa i porządku? Czy nie oznacza to także, że, wbrew temu, co się twierdzi, różnorodność to rozpad nie tylko na oddzielne społeczności ale także na odrębne służby policyjne i medyczne? Czy inne narodowościowe i wyznaniowe grupy, idąc za przykładem mniejszości żydowskiej, również otrzymają zezwolenie na powołanie podobnych własnych organizacji? Prawo szariatu na Wyspach Brytyjskich już jest faktem.14)Co jest następne w kolejce? Czy mały europejski kraj nie ponosząc uszczerbku na swojej spoistości może stać się domem dla społeczności żyjących obok siebie, mających odrębne prawa i odrębne organa do ich egzekwowania? Czy w takim przypadku poszczególni obywatele będą utożsamiali się z państwem czy raczej lokalnymi przywódcami?

  Odpowiedzi wydają się być aż nadto oczywiste. Jeśli każdy może zauważyć, w jakim kierunku to wszystko zmierza, to z pewnością ośrodki sprawujące władzę też to widzą. Jeśli zatem nie przeciwdziałają, to znaczy, że o to im chodzi. Jedno z dwóch.
 • @RAM 20:48:33
  Fundacje Sorosa dały 246 milionów dolarów na lewackie protesty w USA
  http://www.washingtontimes.com...
  Chazarscy globaliści chcą zniszczyć Chrześcijański świat:
  http://csglobe.com/russia-call... inwazja islamu
  https://miziaforum.wordpress.c...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728