Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 1083 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Stop Fed, czyli Trumpowe "polowanie na Yellen'ia"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"List administracji Trumpa jest wezwaniem aby Fed nie podejmował inicjatyw, które wykraczają poza jego kompetencje..."

 

 

Trump proklamuje prymat polityki pro-narodowej nad biurokracją i bankierami – dlatego UE boi sie go tak bardzo

 
 
 
TRUMP AFFERMA IL PRIMATO DELLA POLITICA - DEL POPOLO - SULLA BUROCRAZIA E I BANCHIERI. PER QUESTO FA TANTA PAURA ALLA UE
 
 

 
www.ilnord.it          23 luty 2017         tłum. RAM
 
 


"Prezydent Trump potwierdza prymat polityki nad interesami finansjery"  – mówi w wywiadzie dla Labitalia  Maurizio Primanni – ceo Excellence Consulting – włoskiej firmy konsultingowej, działającej w sektorze bankowym. Primanni jest ekspertem rynkowym i przez dłuższy okres czasu w pracował w USA.

 
 
Podczas wywiadu opowiada:  

 
"Patrick McHenry, zajmujący w administracji Donalda Trumpa stanowisko vice-chairman of the House financial services committee napisał list do Janet L. Yellen – prezydenta Federal Reserve, w którym – zwracając się do niej w imieniu prezydenta – określił tak inicjatywy Fed podejmowane w trakcie niektórych negocjacji międzynarodowych, jak również pewne decyzje banku determinujące gospodarkę amerykańską –  zarówno w relacjach zewnętrznych jak i wewnętrznych - jako niedopuszczalne.

 
 
Przesłanie jest klarowne:

 
W przyszłości – jakiekolwiek postanowienia czy też uczestnictwo Fed w sytuacjach o charakterze deliberatywnym – tak krajowych jak i międzynarodowych – będą musiały być uzgodnione z rządem".
 
 
 
 
Patrick McHenry
 
Janet Yellen
 
Congressman says Fed's involvement in international meetings is 'unacceptable'
 
‘UnfaiRLy PENALIZING American fiNANce!!’
 
List Patrick'a McHenry do Janet Yellen - pdf
 
"This Is Unacceptable" - Congressman Slams Yellen For Prioritizing Foreign Banks Over "America's Interests"
 
Republican attack on Fed casts doubt over global bank rules
 
 
 
***

 
"One of the burning questions troubling Wall Street this morning, now that stocks have managed to successfully absorb last night's limit down selling and most recently were trading at highs of the day, is  whether president elect Donald Trump plans on reshuffling the Fed, eliminating its so-called "independent" and perhaps going so far as firing or "requesting" Janet Yellen's resignation". (…)

 
 Will Trump Fire Janet Yellen? Here Is Wall Street's Response
 
 
 
 
 
(…) "During his "king of debt" discussion,  Trump said he likely would replace current Fed Chair Janet Yellen, whose term runs to 2018, a year after Trump would take office". (…)

 
'King of debt' Donald Trump: 'Now is the time to borrow'
 
 
 
 
***

 
 
Primanni stwierdza następnie:

 
"Za rządów administracji Obamy Fed coraz to bardziej zwiększał swe wpływy na politykę gospodarczą USA. Konsekwencją tego – jak to często bywa, gdy polityką gospodarczą zajmują się tzw. "technicy" – był rozrost biurokracji i obowiązków administracyjnych ciążących na przedsiębiorstwach i bankach.

 
 
List administracji Trumpa jest wezwaniem aby Fed nie podejmował inicjatyw, które wykraczają poza jego kompetencje".

 
 
 
 "Abstrahując od dyskusji na temat euro, Brexit'u czy kryzysu politycznego mającego miejsce w Unii Europejskiej – nie ma żadnych wątpliwości   - podkreśla Primanni - że aktualna struktura makroekonomiczna UE – z centrum w postaci EBC i wspólną walutą – ale jednocześnie z politykami podatkowymi, dłużnymi papierami wartościowymi i spread'em –  specyficznymi dla każdego kraju – często w sposób negatywny i zbyt arbitralny uwarunkowuje politykę gospodarczą krajów europejskich.

 
 
Można powiedzieć, że w pewnym sensie Donald Trump boi się 'europeizacji' i biurokratyzacji – w tym również ekonomicznej Stanów Zjednoczonych.

 
 
Trump chce potwierdzenia prymatu polityki nad światem finansów.


Będąc przedsiębiorcą wie, że jest rzeczą nie do przyjęcia aby praca, przedsiębiorstwo i rynek były zbyt mocno skrępowane regułami i procedurami, których jedynym celem jest uniknięcie ryzyka. Przecież tak naprawdę – ryzyko jest kluczowym wymiarem wszystkich przedsięwzięć biznesowych. (...)
 

 
"Przede wszystkim  – podsumowuje Primanni – Trump krytykuje Fed za przeciwstawianie się decyzjom i koncepcjom jego administracji, które dotyczą polityki gospodarczej oraz realizacji jego programu ożywienia koniunktury.

 
 
Należy dodać, że Europa nie będzie mogła pozostać bezczynna, ponieważ żyjemy w epoce rynków coraz to bardziej zintegrowanych. Również w Europie trzeba będzie pójść za tego rodzaju przykładem – dlatego też miejmy nadzieję, że i u nas będzie więcej przedsiębiorstw a mnie biurokracji".
 

 
 
Ta uzasadniona krytyka w stosunku do duszącego hiper-biurokratycznego mechanizmu – zarządzanego przez buchalterów euro - kurczowo przytwierdzonych do wykresów, oraz przez zamkniętych w swych brukselskich biurach biurokratów – pokazuje jak bardzo ciemiężącą klatką jest Unia Europejska i jak bardzo inwazyjnym narzędziem jest Europejski Bank Centralny – obydwie instytucje wrogie wzrostowi gospodarczemu i rozwojowi wolnej przedsiębiorczości.   

 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 

 

 
 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  "Trump proklamuje prymat polityki i narodu nad biurokracją i bankierami – dlatego UE boi sie go tak bardzo"

  To już jakiś krok do przodu jest.
  Jednak naprawdę, to coś się na dobre zmieni dopiero (i demokracja dopiero będzie) wtedy, kiedy proklamuje prymat narodu nad polityką, a polityki nad administracją, zaś administracji nad bankierami, a z biurokracją w więzieniach.
 • @miarka 13:15:43
  prymat polityki i narodu razem to polityka pro-narodowa..
 • @miarka 13:15:43
  a demokrację to lepiej znieść, bo demokracja to równanie do średniej, czyli do miernot pod każdym względem!

  kierować ludźmi powinny jednostki wybitne..
 • @RAM 13:42:32
  "prymat polityki i narodu razem to polityka pro-narodowa."

  Można i tak powiedzieć, tylko że to oznacza prymat polityki nad narodem, i wcale nie naród tu jest władzą nadrzędną nad władzą polityczną, jaką jest władza państwowa.

  Prymat polityki to już odwrócenie naturalnej hierarchii władzy, a więc i źródło satanizmu w życiu politycznym i publicznym.

  Za nim wprost idzie najgorsza zmora czasów współczesnych, jaką jest narracja całej ludzkiej i narodowej i społecznej rzeczywistośco przez prawo stanowione przez "polityków", którzy w tym układzie są już antypolitykami, bo już nie służą narodowi i nie dbają o dobra wspólne narodu.
 • @RAM 13:46:36
  "a demokrację to lepiej znieść, bo demokracja to równanie do średniej, czyli do miernot pod każdym względem!

  kierować ludźmi powinny jednostki wybitne."

  To prawda, że najlepiej by było, aby wróciła monarchia jako moralna, odpowiedzialna, a służebna poddanym.

  Problem jest z jej kontrolą, chociaż wydaje się, że chyba najgorsza by już nie była tak złą jak dzisiejsza tzw. demokracja, faktycznie fasadowa, zza które sprawowane są najbardziej zbrodnicze z możliwych rządów - i satanistyczne i ideologiczno-szowinistyczne najgorszego z możliwych faszyzmów: korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu.

  Jednak popracować nad tym, aby to była rzeczywista demokracja, to może ona być dobrym systemem sprawowania władzy.

  Musi do tego być pierwszoplanowo wiodąca rola narodu zgodnie zbudowanego wokół spójnego systemu wartości.

  Podstawowym z nich jest sprawiedliwość, a w tym sprawiedliwość wspólnotowa ludzi wolnych i odpowiedzialnych, równych wobec prawa (bez tzw. "praw" ustanawiających przywileje i wyjątki, po "prawo do zysku dla wybranych, po wyższe prawa przestępców, jak ich ofiar i kreujących "nadludzi"), ludzi dbających o siebie w braterstwie wzajemnym "równającym w górę" potrzebujących pomocy.

  Akurat tak rozumiane życie wspólnotowe oznacza zarazem demokrację, bo tylko spośród tak rozumianej wspólnoty narodowej mogą być wybierani przedstawiciele narodu do władz państwowych.

  Selekcja po preselekcji moralnej taka, aby były to jednostki wybitne, czyli utalentowane i kompetentne jest i łatwiejsza, i raczej nie grozi zdradą narodu i państwowej racji stanu, i władza taka jest łatwo kontrolowalna.
 • @miarka 14:30:39
  "Musi do tego być pierwszoplanowo wiodąca rola narodu zgodnie zbudowanego wokół spójnego systemu wartości.

  Podstawowym z nich jest sprawiedliwość... "


  sprawiedliwość w Pańskim ujęciu jest wartością zupełnie niezidentyfikowaną.. ona się musi do czegoś odnosić, żeby nie prowadziła do nikąd! ... musi mieć korzenie! ...

  Pan w swych poszukiwaniach zatrzymał się na "sprawiedliwości", nie uświadamiając sobie, że dla każdego może ona znaczyć coś zupełnie innego..

  należy uprzytomnić sobie raz na zawsze, że potrzebny jest absolutny system wartości!


  jedynym takim systemem wartości jest chrześcijaństwo, czy się to komuś podoba czy nie! ... to ono jest jedyną możliwą gwarancją i ratunkiem dla ludzkości..
 • @RAM 14:52:48
  "sprawiedliwość w Pańskim ujęciu jest wartością zupełnie niezidentyfikowaną.. ona się musi do czegoś odnosić, żeby nie prowadziła do nikąd! ... musi mieć korzenie! ...
  Pan w swych poszukiwaniach zatrzymał się na "sprawiedliwości", nie uświadamiając sobie, że dla każdego może ona znaczyć coś zupełnie innego"

  Ależ skąd. Jeżeli naród jest " zgodnie zbudowany wokół spójnego systemu wartości", a "Podstawowym z nich jest sprawiedliwość... ", to dla każdego ma oznaczać to samo.


  "należy uprzytomnić sobie raz na zawsze, że potrzebny jest absolutny system wartości!
  jedynym takim systemem wartości jest chrześcijaństwo, czy się to komuś podoba czy nie! ... to ono jest jedyną możliwą gwarancją i ratunkiem dla ludzkości"

  Niewątpliwie chrześcijaństwo poszło najgłębiej w odczytaniu tego "absolutnego systemu wartości".

  Tu warto zauważyć że Państwo Polskie zaczęło się formować po przejściu księcia narodu Polan na chrześcijaństwo, a zaraz za nim i innych książąt i arystokracji rodowych, tworząc razem Królestwo Polskie - od początku wokół chrześcijańskiego systemu wartości.

  Mamy więc mocny kręgosłup duchowy i moralny.
 • "Prezydent Trump potwierdza prymat polityki nad interesami finansjery." Na pewno ?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/donald-trump-konca-80-tych-pracuje-dla-rodziny-rothschild-2017-02
 • @miarka 15:22:14
  "Tu warto zauważyć że Państwo Polskie zaczęło się formować po przejściu księcia narodu Polan na chrześcijaństwo, a zaraz za nim i innych książąt i arystokracji...."

  No nie wiem... Czy Lechia to tylko mit? Czy to było państwo polskie? Czy to może było międzymorze do kwadratu? Czy coś jest na rzeczy?

  @ Autor, jeśli sądzisz, że trolluję, to przepraszam, ale to może być ważny wątek.
 • @RAM 14:52:48
  "jedynym takim systemem wartości jest chrześcijaństwo, czy się to komuś podoba czy nie! ... to ono jest jedyną możliwą gwarancją i ratunkiem dla ludzkości.."

  Czy na ratunek z jego strony nie jest za późno? Jako religia jest ono mocno zinstytucjonalizowane, a "po mieście krążą treście", że od SWII to już jest pod kontrolą masonów...

  Nie żebym podważał Pięcioksiąg Mojżeszowy (Nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż itp...) oraz Przykazanie Miłości naszego Pana, ale... czy coś nie jest na rzeczy?

  5*
 • @ Donald Trump, President of The USA.
  "Trump proklamuje prymat polityki pro-narodowej nad biurokracją i bankierami"

  Jeśli to zdanie jest prawdzie to mam dla Pana wskazówki i będę zaszczycony gdy chociaż trochę przyczynią się one do poprawy sytuacji w USA. Oczywiście z uwagi na moją blogerską ułomność potrafię je tylko sformułować opierając się na polskich realiach ale co tam...
  Oto one:

  - Likwidacja PIT, CIT, ubezpieczeń społecznych lub ich odpowiedników.
  - Uszczelnienie odpowiednika VAT
  - Wprowadzenie suwerenności monetarnej i popieranie jej w innych krajach.
  - Wprowadzenie wiążącej mocy referendum i popieranie jej w innych krajach.
  - Wprowadzenie wolności gospodarczej na zasadzie "co nie zabronione to dozwolone" a zabronione tylko dziedziny związane z bezpieczeństwem zbiorowym.

  Ukłony i najlepsze życzenia powodzenia w sprawowaniu urzędu.
 • @ All
  Ciekawe czy w UK zrobią Trumpowi numer i coś "odkryją" we wraku Tupolewa:

  http://wbi.onet.pl/laboratorium-fel-potwierdza-zbadamy-szczatki-tu-154m/56n6mfy

  A może numer zrobią na linii Polska - Rosja....?
 • @Jasiek 23:03:52
  Tu mówimy o Państwie Polskim, narodowym, z narodem, który mamy do dziś.
  Oczywiście, że są i Lechickie, słowiańskie korzenie Polaków, ale rodowe.
  A jeszcze wcześniej mieliśmy też rodowe Królestwo Ka, sarmackie, jeszcze większe od Lechii.
  Nasze było i spore pobrzeże Morza Śródziemnego i były i tereny północnych Indii, a Ganges nosił swojską nazwę Gęgawa. Nasi rodowi bracia są do dziś w północnych Indiach wyższą kastą. W Europie naszymi jedynymi braćmi krwi są Węgrzy.
  Graniczyliśmy i handlowaliśmy z Chinami, i to od nas przejęli wynalazek koła.
  Chcesz coś więcej, to próbuj przez nazwisko Białczyński, bo tak mi się coś kojarzy, że to u niego czytałem.
 • @miarka 19:52:02
  Dzięki za info.

  Ukłony
 • @Jasiek 02:18:50
  Miłej lektury. Sam mam zamiar do tego wrócić, bo zaintrygował mnie wątek o szlachectwie Sarmatów. Chodzi o to, że oni wszyscy byli szlachtą, tylko podzielili się na rycerzy i rolników. Tak więc każdy Polak, czy Węgier, który ma nie tylko rycerskie, ale i rolnicze po przodkach pochodzenie (a do tego sarmacką haplogrupę krwi) jest szlachcicem.
  To bardzo ważne na wypadek zamiaru przywrócenia monarchii.
 • @miarka zagadka: kto to zrobił i co oznaczał na nim napis z podtekstem GOJ do czego służył?
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/00/Toporze%C5%82.svg/331px-Toporze%C5%82.svg.png
 • @miarka 08:09:11 podpowiem..
  Jeden z obrazów Szukalskiego przedstawia Toporła – symbol wymyślony przez artystę do promowania słowiańskich idei. Bazujący na Toporle symbol o nazwie „Topokrzyż”, opatrzony napisem „GOJ - Gospodarczą Organizujmy Jedność”, miał podtekst antysemicki i służył do znakowania nieżydowskich sklepów! Za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Szukalski
 • @kula Lis 66 20:02:50
  Tak Toporzeł, jak Topokrzyż to bardzo mocne symbole naszej tożsamości - jeden lechicki/słowiański, drugi polski/katolicki, jeden rodowy, drugi narodowy.
  Nic więc dziwnego że służą do wewnętrznej organizacji i zewnętrznej obrony naszych wartości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031