Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
473 posty 1233 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Zacharenko z Baby-killing & Sodomy Network kontra pro-life

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Oto jak ludzie z ociekającymi krwią rękami – nazywają katami tych, którzy starają się chronić najbardziej bezbronny etap ludzkiego życia..."

 

 

Europejskie organizacje pro-life na celowniku. Oto czarna lista
 
Pro-life europei nel mirino. Ecco la "lista di proscrizione"
 
 
 
 
 
Marco Respinti      19 luty 2017         tłum. RAM

 
 
 
 
Jak się okazuje "prawdziwym" problemem Europy są organizacje i stowarzyszenia, których zamierzeniem jest przekonanie ludzi o tym, że nie jest rzeczą słuszną mordowanie dzieci będących jeszcze we wnętrznościach własnych matek.

 
 
W tym celu 12 stycznia  zostało opublikowane stadium na ten temat, zawierające także czarną listę "faszystów", zatytułowane:

 
"Perspectives on anti-choice lobbying in Europe: Study for policy makers on opposition to sexual and reproductive health and rights in Europe".

Jego autorką jest Elena Zacharenko – polska lobbystka, działająca w Brukseli, posiadająca kuriozalnie wręcz długie curriculum vitae.
 
 
Zacharenko związana jest z najrozmaitszymi potężnymi organizacjami wśród których znajduje się Amnesty International, a także brytyjska rzeźnia nienarodzonych o nazwie Marie Stopes International.

 
 
Polska lobbystka wykonała pracę na polecenie Heidi Hautala – europosłanki z Finlandii, należącej do partii Zieloni – Wolne Przymierze Europejskie – byłego ministra ds. rozwoju międzynarodowego i przedsiębiorstw państwowych  (od czerwca 2011).

 
 
W październiku 2013 Hautala została oskarżona o nadużycie władzy i podała się do dymisji. Zarzuty wytoczone przeciwko niej dotyczyły kłamstw jakimi się posłużyła, a także wywierania nacisku – włącznie z groźbami zwolnienia z pracy – w stosunku do spółki państwowej Arctia Shipping, zajmującej się odwiertami w Arktyce. Hautali chodziło o zmuszenie firmy do wycofania denuncjacji przeciwko Greenpeace, który w roku 2012 zaatakował jej lodołamacze Fennica i Nordica.

 
 
Ponadto Heidi Hautala już wcześniej zaliczyla wpadkę, jako że zatrudniała "na czarno" swych służących będąc jednocześnie członkiem komisji parlamentarnej walczącej z tzw. "szarą strefą" w gospodarce.

 
 
Perspectives on anti-choice lobbying in Europe Study for policy makers on opposition to sexual and reproductive health and rights in Europe
 
Marie Stopes International
 
Heidi Hautala
 
Elena Zacharenko
 
 
 
 
Można stwiedzić, że studium Eleny Zacharenko stanowi coś w rodzaju "pierwszej pomocy" – jak pisze – «(...) opracowanej dla polityków i strategów postępowych», które ma na celu identyfikację «stowarzyszeń, organizacji i poszczególnych osób»  zajmujących się walką z aborcją.  

 
 
Opracowanie służy wg. jego autorki do – «(...) implementacji zdrowia i praw seksualnych oraz reprodukcyjnych», natomiast jej przeciwników określa ona wyrażeniem «anti-choice» - ponieważ (dla tego rodzaju ludzi) jedynym wyborem dopuszczalnym jest zabicie dziecka w łonie matki.

 
 
Studium Zacharenko przechodzi następnie do wyliczenia całej serii «inicjatyw politycznych»  - jak zauważa - «często należących do prawicy ekstremistycznej». 

Wystarczy jednakże przeglądnąć listę oskarżonych, żeby zacząć śmiać się z podobnego sformułowania.

 
Na liście są między innymi:  

 
Alliance Defending Freedom, European Dignity Watch, World Youth Alliance Europe, HazteOir, CitizenGo.org, Dignitatis Humanae Institute.(…)

 
 
Zasługującym na szczególną uwagę fragmentem studium jest oskarżenie o łączenie się struktur pro-life ze stowarzyszeniami walczącymi z ideologią homoseksualną w – jak opisuje to Zacharenko – «(...) znaczący ruch anty-gender – gromadzący tak zrzeszenia anty-feministyczne, anty-LGBT (...) jak i przeciwne antykoncepcji, aborcji, edukacji seksualnej, związkom partnerskim i małżeństwom osób tej samej płci». (...)

 
 
Na koniec Zacharenko ogłasza, że «rosnąca popularność tychże stowarzyszeń» znajduje swe wytłumaczenie w «(...) zwiększającym się dochodzeniu do głosu europejskich ekstremistycznych ruchów prawicowych, nacjonalistycznych i ksenofobicznych».

 
 
 
 
Oto jak ludzie z ociekającymi krwią rękami – nazywają katami tych, którzy starają się chronić najbardziej bezbronny etap ludzkiego życia.

 
 
***

 
 
Na liście Eleny Zacharenko znajduje się także polski Instytut Ordo Iuris.

 
 
Zacharenko pisze o nim:

 
 
«Ordo Iuris is a legal institute based in Warsaw and the initiator of the 2016 legislative proposal for a complete ban on abortion in Poland.
It aims to promote traditional values and the ‘natural order’ by providing legal advice and counselling, legislative drafting, holding seminars and hearings and training young lawyers.

Ordo Iuris further monitors developments on the EU policy arena and has organised at least one EP event on fundamental rights42 hosted by anti-choice MEP  Marek Jurek (ECR)  in June 2016.  

 
Aleksander Stępkowski,  its founder and director, sits on the citizens’ committee of anti-LGBT Mum, Dad and Kids European citizens’ initiative.43 Ordo Iuris’s expert list includes Jakob Cornides, employee of the European Commission’s DG TRADE, as well as European Dignity Watch, ADF International, ECLJ and ICOLF».

 
 
***
 

 
Baby-killing and Sodomy Network worried about Pro-Life and Pro-Family Network
 
 
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

 
 

 

KOMENTARZE

 • RAM
  https://www.youtube.com/watch?v=gIrhpnCVDeI
  Tutaj podsylam filmik z wiadoma paniusia z 2012 roku .. Skad oni wzieli taka "Polke" z ukrainskim imieniem i nazwiskiem ?
 • @babaraba 23:05:56
  znam filmik!

  też się zastanawiam co to takiego? ... nieobecna w Wikipedii! ... pomimo tegoż kilometrowego curriculum..

  narobiło się u nas "Polaków", oj narobiło..
 • @RAM 23:18:38
  http://www.kumquat.eu/fr/about/
  Znalazlam w googlu francuskim taka informacje o Zacharenko.
 • @babaraba 23:26:18
  to wszystko są pseudoinformacje..

  życiorysu ja nigdzie nie widzę!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031