Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Watykan o Polakach zbrodniarzach i medal dla Weissa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Il Sismografo" nie znajduje się na liście oficjalnych organów Stolicy Apostolskiej, jest jednakże jej emanacją".

 


zacznijmy od tego, czym jest portal  Il Sismografo:

 
 
 
Potwierdzenie watykanisty Sandra Magister o tym, że portal Il Sismografo jest ORGANEM WATYKANU: 

 
In Vaticano c'è un "Sismografo" che provoca piccoli terremoti
 
 
 
 
 
 Sandro Magister    20 styczeń  2016     tłum. RAM

 
 
 
(…) "Il Sismografo" nie znajduje się na liście oficjalnych organów Stolicy Apostolskiej, jest jednakże jej emanacją.

 
Portal jest kierowany i obsługiwany przez dziennikarzy Radia Watykańskiego i funkcjonuje pod nadzorem Sekretariatu Stanu, przynajmniej do czasu przekazania go nowo-powstałemu sekretariatowi ds. komunikacji, zarządzanemu przez mons. Daria Viganò, obecnego dyrektora Watykańskiego Centrum Telewizyjnego.

 
Powody dla których portal działa to publikowanie wszystkich materiałów (i w całości) na temat papieża i Stolicy Apostolskiej, jakie pojawiają się we mediach światowych, tak katolickich jak i niekatolickich.

 
Publikuje się w najrozmaitszych językach i każdego dnia online ukazuje się kilkadziesiąt postów. (…)

 
 
 ***

 
 przypominam artykuł, który na watykańskim portalu ukazał się w lipcu 2016:

 
 
75 lat temu miała miejsce masakra w Jedwabnem. By nie zapomnieć.

 
 75 anni fa il masacro di Jedwabne. Per non dimenticare.


 
 
 
  Il Sismografo   10 lipiec 2016    tłum. RAM

 
 

10 lipca 1941 roku Polacy, mieszkańcy miejscowości Jedwabne – po uprzednim przeszukaniu dom po domu – zebrali razem ich sąsiadów Żydów (także z pobliskich miejscowości Wizna i Kolno) − 380 osób. Zaprowadzono ich na plac wioski, po czym pobito.


 

 Następnie Polacy kazali   grupie 30−40 Żydów - w tym również rabinowi wioski − zniszczyć pomnik ku czci Lenina, jaki został wzniesiony przez sowieckich okupantów.


 

 Po zakończeniu niszczenia pomnika, grupa Żydów została zamordowana i pochowana w zbiorowym grobie razem z resztkami pomnika. Nie lepszy koniec czekał Żydów pozostałych na placu i ocalałych z pobicia. W kilka godzin później zostali zamknięci w stodole i podpaleni – zginęli wszyscy spaleni żywcem.


 

 Przez wiele lat wina została przypisana nazistowskim Einsatzgruppen. Ale o ile jest trudno określić dziś ewentualną obecność policji niemieckiej, to jest rzeczą pewną, odkrytą przez historyków – obecność i decydująca rola "kata sąsiada".   


 vide – książka: “Carnefice della porta accanto” – Jan T. Gross, Arnaldo Mondadori, 2002.

 

Podczas 17 –go spotkania Międzynarodowego Katolicko − Żydowskiego Komitetu Łączności, mającego miejsce w Nowym Yorku, w dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2001, zatytułowanego "Skrucha i pojednanie", kardynał Walter Kasper przypomniał 3 punkty, w których biskup polski Stanisław Gądecki zawarł wcześniej opinię Kościoła polskiego na temat wydarzenia. Polski biskup powiedział:

 

"Najpierw muszę podkreślić polską odpowiedzialność za zbrodnię w Jedwabnem.

 

W żaden sposób nie usprawiedliwiam zachowania Polaków.

 

Następnie, należy pamiętać, że w czasie wojny,wiele osób szukało kozła ofiarnego odpowiedzialnego za ich nieszczęścia. Mnóstwo z nich tegoż kozła znalazło w stereotypie Żydów, będących kolaborantami reżymu sowieckiego. Wiemy, że Żydzi byli używani i manipulowani - podobnie jak i inni – przez sowietów, tak jak również Polacy przez Niemców.


Demonizacja Żydów i antysemityzm bazujący na tradycjonalnym stereotypie chrześcijańskim miały wpływ także na pogromy anty−żydowskie.

 

 

Ponadto, tego, czego my Polacy chcemy, to przyznanie się do naszych błędów i ich odpokutowanie".


***

 

 

oto co Włosi czytają o Polakach:

 
Pogrom di Jedwabne - Scheda Wikipedia
 
 
 
***

 
 
następnie na portalu "Il Sismografo", 2 sierpnia 2016 ukazało się co poniżej:

 
 
Na temat co poniektórych artykułów, jakie ukazały się w prasie polskiej i rosyjskiej w odniesieniu do tekstu opublikowanego wczoraj przez "Il Sismografo". Każdemu to, co mu się należy…

 
 
 A proposito di alcuni articoli della stampa polacca e russa su un testo de “Il Sismografo” pubblicato ieri. A ciascuno il suo…
 
 
 
  (Od tłumacza:  artykuł wyjaśnia, że wyrażenie „polski obóz koncentracyjny" zostało zaczerpnięte z innej włoskiej publikacji, a ponadto, zostało dziś usunięte. Jednakże na końcu rzekomego sprostowania został podłączony link, do artykułu o Jedwabnem, pochodzący również z portalu Il Sismografo (przedstawiony na początku) – po to by i tak przekonać Polaków, że są zbrodniarzami.

 

 Oto jak wygląda odpowiedź watykańskiego portalu "Il Sismografo" na prośbę Ambasadora Polski przy Watykanie o korektę sformułowania "polski obóz koncentracyjny".

 
 Tytuł postu na portalu jest jak zamieszczony poniżej, jednakże post nie zaczyna się od listu Ambasadora Polski, ale od butnego oświadczenia Luisa Badilli - dyrektora wydawniczego portalu. Dopiero po nim, Badilla przytacza łaskawie treść listu Ambasadora Janusza Kotańskiego, proszącego o sprostowanie i przeprosiny.)


 
 
 
 
Treść listu  e – mail wysłanego przez Ambasadora Polski przy Stolicy Apostolskiej na adres portalu "Il Sismografo" - odnoszącego się do sformułowania "polski obóz koncentracyjny", użytego przez tygodnik "Panorama" i zacytowanego w jednym z naszych artykułów.

 
 
 
 
 
 
 
Luis Badilla, dyrektor wydawniczy portalu “Il Sismografo”       

2 sierpień 2016  
                    
tłum. RAM


 
 
 
Dziś, o godzinie 18.58 otrzymaliśmy e – mail od pana Janusza Kotańskiego, Ambasadora Polski przy Stolicy Apostolskiej. Treść − w całości − chętnie publikujemy.

 
Naszą odpowiedź – punktualną, szczegółową, a także udokumentowaną aż do przesytu umieściliśmy online już o godzinie 12.35.

 
Pomimo tego, polski dyplomata powraca do kwestii i pisze dosłownie:
"Oczekuję jeszcze dzisiaj stosownego oświadczenia a także przeprosin za to, co zostało napisane".

 

Otóż nie, nie będzie z naszej strony żadnych przeprosin, a tym bardziej nie będzie sprostowań. Nie ma bowiem niczego, za co powinniśmy przepraszać, ani nie ma też niczego, co wymagałoby sprostowań.

Kontrowersja jest wymyślona, sztuczna i absurdalna, a my znamy jej logikę

 
W swym liście, Ambasador pisze, że Ambasady Polski na świecie są uwrażliwione na tego rodzaju incydenty, a zatem są zobowiązane do natychmiastowej reakcji.

 
Nie rozumiem więc, dlaczego Ambasady Polski przy Watykanie i Kwirynale nie zareagowały 17 czerwca na tekst "Panoramy" - autorstwa Chiary Degl'Innocenti, który został przez nas zacytowany w cudzysłowie, w artykule opisującym historię essesmana skazanego w Niemczech.

 
Nasze zdanie o hitlerowskich obozach w Polsce przedstawiliśmy w tych dniach, w ponad 20 artykułach opublikowanych na portalu, w ramach specjalnie opracowanego − szeroko ostatnio konsultowanego − Vademecum, poświęconego w całości Pielgrzymce Papieża Franciszka do Krakowa.

 
Nie mamy nic więcej do powiedzenia.

 
 
Luis Badilla, dyrektor wydawniczy portalu “Il Sismografo”

 
Jorge Luis Villanueva Badilla
 
 
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

  

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Jakos nie dziwi mnie bezczelnosc wypowiedzi watykanskiego pasibrzucha, przeraza natomiast opinia polskiego hierarchy-Gadeckiego. Jakie on ma prawo zadac od polskiego spoleczenstwa skruchy i przeprosin w sprawie dotychczas niewystarczajaco wyjasnionej?
  Watykan wydaje sie zapominac, jak wiele robia Polacy dla podtrzymania wiary chrzescijanskiej w Europie.
  Polska, jak zwykle, naiwna od wieköw w swoim uwielbieniu dla papiezy.
 • @
  To jest dopiero początek "ujadania psów" przyczajonych w każdym zakątku świata. Z chwilą wjechania wojsk amerykańskich do Polski propaganda antypolska diametralnie wzrośnie na sile. To jest kwestia czasu.
 • Mając polityków zdrajców i miernoty intelektualne oraz duchowe
  skończymy tak, jak skończył czciciel potęgi Elizy Orzeszkowej...
 • Trzeba to mówić głośno,przekazać na cały świat zakłamany.
  https://pbs.twimg.com/media/CoxLMbAWAAAB252.jpg
 • @morgan 18:50:54
  .
  Czyzby zydowskie korzenie biskupa Gadeckiego, prawdziwe nazwisko Hartman, mogly miec wplyw na jego wypowiedz o mordzie w Jedwabnem?
  Zrodlo:
  https://www.facebook.com/ArchiwaIpn/posts/212859672155128
 • Dokument o Jedwabnem
  .
  Znany rezyser, Bogdan Poreba byl w trakcie przygotowan do nakrecenia dokumentu n.t. zbrodni w Jedwabnem. Niestety zmarl nagle.
 • @Stara Baba 18:58:11
  To kara za rozpętanie II W.Św. przez Polaka Franka Dolasa.
 • @morgan 18:50:54
  zapytałbym tych spasionych purpuratów, jaką rolę odegrał Watykan w ukrywaniu zbrodni hitlerowskich Niemiec udzielając wielu z nich pomocy w bezpiecznym wylądowaniu w Argentynie i innych państwach regionu z zaznaczeniem "za ile?"
 • @lorenco 23:46:28
  też tak myślę, że to wina Franka
 • @Husky 23:07:04
  Wiecej o Zydach:

  https://www.youtube.com/watch?v=Tg9Zdajj0pk
 • wyłapoać
  Wyłapać plujących i postawić ich pod sąd.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728