Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Tacy jak Anetta Kahane – ex-agent Stasi dewastują Europę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Anetta Kahane - operująca jako agent Stasi pod pseudonimem "Victoria" – sporządzała dla swych zwierzchników niezwykle skrupulatne sprawozdania dotyczące osób będących pod jej nadzorem, ich przyjaciół i całego otoczenia".

 

 

Ex-agentka Stasi cenzuruje niemiecki Internet
 
 
Ad un ex-agente della Stasi la censura del web tedesco
 
 
 
www.corrispondenzaromana.it    16 grudzień 2016      tłum. RAM


 
 
 
 
Dla tych, którzy są ciekawi gdzie podziali się ex-agenci niemieckiego  Stasi – o których po upadku muru berlińskiego wszelki słuch zaginął – oto odpowiedź.

 
Jednym z nich jest  Anetta Kahane.
 
 
 
Anetta Kahane

Anetta Kahanes Eltern waren der Journalist Max Kahane und die Künstlerin Doris Kahane. Beide waren Juden, übten jedoch die jüdische Religion nicht aus.

Sie flohen 1933 vor dem nationalsozialistischen Regime aus Deutschland. Ab 1938 kämpfte ihr Vater als Kommunist im spanischen Bürgerkrieg für die Zweite Spanische Republik, überlebte ein Internierungslager des Vichy-Regimes, wo er seine spätere Frau kennenlernte, und beteiligte sich dann wie sie an der französischen Résistance.[1] 

Nach Kriegsende heirateten sie und kehrten nach Deutschland zurück, um am Aufbau der DDR mitzuwirken.

 
https://de.wikipedia.org/wiki/Anetta_Kahane

 
 
 
 
Większości osób - nazwisko to nic nie mówi. Są jednakże tacy – choć jest ich mało – którym mówi i to wiele.  

Obecnie – Anetta Kahane jest założycielką i dyrektorką Fundacji Amadeu Antonio. Ostatnio Kahane stała się głośna, po tym jak publicznie przyznała swą przynależność do grup żądających całkowitego otwarcia granic i nieograniczonego przyjmowania imigrantów.
 

 
Amadeu Antonio Foundation
 
 
 
 
Ponadto –  Kahane została wyznaczona przez  Heiko Mass'a - niemieckiego federalnego ministra sprawiedliwości - do nadzorowania i zapewnienia cenzury w Internecie i social network.

 
Heiko Maas
 
Anetta Kahane - Tätigkeiten seit 1989
 
 
 
 
 
Tak więc Kahane zajmuje się – dla przykładu – wszystkimi tymi, którzy krytykują cichą inwazję migrantów na Europę - mającą na celu zniszczenie pojęcia "ojczyzny", "narodu", czy "tożsamości" i zasiedlenie krajów europejskich ich potomstwem w miejsce Europejczyków nigdy nie poczętych lub abortowanych. (...)

 
 
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że  curriculum vitae  Anetty Kahane dostarcza nader obfitych gwarancji co do sukcesu wyników jej działalności.

 
 

Rodzina Kahane wzięła udział w hiszpańskiej wojnie domowej – oczywiście po stronie komunistów. Po powrocie do Niemiec – w sposób znakomity przystosowała sie do powojennego reżimu komunistycznego w Niemczech Wschodnich.

 

Z dokumentów archiwum wynika, że Anetta Kahane - operująca jako agent Stasi pod pseudonimem "Victoria" – sporządzała dla swych zwierzchników niezwykle skrupulatne sprawozdania dotyczące osób będących pod jej nadzorem, ich przyjaciół i całego otoczenia.

 

Ci, dla których pracowała, oceniali ją jako bardzo gorliwego wspólpracownika. Sporządzała donosy także na osoby, które potępiały stłumienie Praskiej Wiosny i które miały ochotę uciec ze Wschodnich Niemiec.

 

Po upadku muru berlińskiego – Anetta Kahane starannie wystrzegała się mówienia na temat swej wcześniejszej kolaboracji ze Stasi.

 

 

Jest jednakże rzeczą jeszcze bardziej szokującą fakt, że rząd Angeli Merkel – z pewnością świetnie o wszystkim poinformowany – pomimo tego, bez jakiegokolwiek  wahania powierzył Kahane zarządzanie sektorem tak bardzo szczególnym, jakim jest inwigilacja niemieckich internautów.

 (M. F.)

 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Rozumiem, że niektórych blogerów samo słowo żyd onieśmiela, ale w tym przypadku samo Kahane nie wystarczy.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Birlikte_-_Podiumsdiskussion-0454.jpg
 • Autor
  Przzykryć ją zasłoną milczenia. Niech się Niemcy zajmą swoją rzeczywistością, odstosunkują od Polski i Polaków.
 • a propos
  szef MSW jednego z landów (nazwiska nie pamiętam -na literę "B") oficjalnie wypowiedział się, że Niemcy są w stanie wojny. Dalej sens był taki, że tylko lemingi tego nie widzą. Zdaje się, że tych ci u nich nie brak.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728